Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik magandaları - Ne yapmalıydım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    görünmezadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    Merhabalar 20 gün öncesinde cbr 125 imi alıp (ekipmanlarım önceden tamamlanmıştı, bot hariç) içimdeki akıl almaz tutkuyu sonunda dindirebildim ve aranıza bir genç kardeşiniz olarak katıldım Vites düşürmeyi, durup kalkmayı,panik freni ve rampayı tam iyice kavradım ve trafikteki yerimi de anladım diyordum ta ki bugünkü saçma olayı yaşayana kadar.

Çanakkale'de öğrenciyim bilen bilir insan ve araç sayısı az iki tekerli sayısı çok minik ama güzel bir şehrimizdir.En azından ben seviyorum.Şehirde iki ana cadde var ve ben hala kendimi acemi olarak gördüğüm için tek şeritli olanı değil de 3 şeritli olanı tercih ediyorum geniş ve sakin oluyor.Bugün okuldan çıktıktan sonra aynı güzergahı kullanıyordum.Hızım ortalama 50 civarıydı zaten ışıklar arası mesafe kısa olduğundan hız yapma imkanınız da pek olmuyor.Sağımda bir Şahini fark ettim sürekli sıkıştırıyor beni
    yavaşladım geçsin diye ama yok yaklaşık bir 100-200 metre yakın bir şekilde takip etti beni,sonrasında en sağdan en sola makas attı ama benim plakayı yaladı resmen şaşırdım,panikledim hızım fazla olsa düşebilirdim belki de.Bu arada araca dikkatli bakınca şoför , ön koltuktaki ve arka koltuktaki gençlerle birlikte 4 kişiydiler .Neyse önüme böyle geçince ben de kornaya bastım ve sonrasında arkada oturanların sürekli bana baktığını fark ettim anladım bunlar bela olacak.Işıklara geldik ben neyse bitti gitti diye düşünürken Şahin'in şoför kapısı açıldı ve adam üstüme gelmeye başladı '' Sen bana mı korna çaldın lan? '' diyerek koşmaya başladı.Açıkçası hem şok etkisi hem de acemiliğin verdiği psikolojiyle hemen aradan çıkıp yolumu değiştirdim sonra bir yerde sağa çektim motoru.Onlar yoktu ama ben kendi kendime düşündüm.Hem haklıydım hem kaçtım.Açıkçası kızdım kendime ama onlarla durduk yere muhattap da olmak istemedim .Kafam karıştı abilerim pabuç bırakmalı mıyız bu magandalara yoksa inip elimden ne geliyorsa yapmalı mıydım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blue39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25
    Senin kaybedicek guzel bi hayatin var. Fakat bu itlerin kaybedicek hicbiseyleri yok. Tabi ki korkmamaliyiz fakat gereksiz kahramanliga gerek yok

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyin denen organı fazladan yük olarak taşıyıp, yanında eşantiyon olarak her türlü kesici ve delici nesne de taşıyan bu tip organizmalar ile minimum temas = maksimum mutluluk ve huzur.

Doğru olanı yapmışsınız. Asıl erdem sinirlere hakim olabilmek zaten. Çoğu tecrübeli motorcu korna bile çalmıyor öylelerine. Biliyor çünkü. Ama maalesef ben de sinirlerine hakim olamayanlardanım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CRF 250L
    Korna çalıp insanları taciz etmezsen hiç bir sıkıntı olmaz, çalmaya devam edersen çok dayak yersin benden söylemesi.
    bursalıali bunu beğendi.

görünmezadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    Alıntı Kara45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korna çalıp insanları taciz etmezsen hiç bir sıkıntı olmaz, çalmaya devam edersen çok dayak yersin benden söylemesi.
    ' taciz ' derken ? tam okumadınız galiba ya da suçlu benim gerçekten.Komikmiş
    Terapidir motosiklet ; damardan şırıngayla veremezsin,bir bardak suya karıştırıp içemezsin.Sadece üzerinde olman gerekir..

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arınma gecesi şart oldu ülkede.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    İte bulaşana kadar çalıyı dolaş demiş atalar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Bide bu şahinciler bi ayrı. Racing motor görmeye dayanamaz. Hatta lüks hızlı araba görmeyede dayanamaz. Sonuçta altında uçak var.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

hayırlı olsun
    geçmiş olsun
    "kötünün en kötü yanı, kötü olmaya zorlamasıdır"
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Trafikte kimseye bulaşma. Malesef bende arada bir sinirlerime hâkim olamayıp bulaşıyorum. Zaten bulaştığında ya döverim ya dayak yerim diyoruz da. Malesef ülkede ki araçlar boş değil. Silah, bıçak, levye gibi aletler var. Adamlar hiç gözünü kırpmadan vurma derdinde. Şu kuş serisi araçları kaldırsalar çok iyi olur. Herkes için konuşmuyorum ama çoğunluğu trafikte makas derdinde. Kendi aracına acımadığı için başkasının aracına hiç acımıyor. Genelde 18-25 yaşlar trafikte sıkıntı oluyor

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı görünmezadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ' taciz ' derken ? tam okumadınız galiba ya da suçlu benim gerçekten.Komikmiş
    Yanıt vermene ve üzülmene lüzum yok kardeşim,bu model her olayda gelip olayın Motorcu tarafını troller.Uslubundan anladigim kadariyla saygılı bir gencsin zamanla kasaba boyutundaki Çanakkale de 200 metre arayla kırmızı Işık olan Troya caddesinde sende anlamsizca bir sonraki ışıkta takilacagini bilsen de yaldir yaldir basacaksin.Bizde eğitim ve kural yok.Sehrin bir başından diğer ucu 10 km yok herkes dip dibe bir acele sorma gitsin.Dikkatli kullan dostum hiçbir araca güvenmekte doğru olanı yapmışsın,asla muhatap olma uza git
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    En kısa sürede bir kamera edinin tacizlerin azaldığını göreceksiniz, en azından ALLAH göstermesin olası bir kaza anında delil olur, siz ne kadar yavaşım deseniz de millet de algı oluşmuş motorcu hızlıdır kesin suçludur, aynı tacizleri bende yaşadım, ne zaman bir kamera aldım o zaman iş değişti, kaskın yanında ve ya üstünde gördükleri zaman temkinli davranıyorlar, ben 2 ay önce kaskın önüne çene kısmına taktım kamerayı, arkadan yapışıp taciz edenlerin sayısı bir anda artı, kafamı çevirip ne var lan derken kamerayı gören bir anda uzaklaşıyor, geriye araç ve plakayı youtube günün karakter sizi olarak yüklemek kalıyor, kimseyle münakaşa yapmayın alın görüntüyü bırakın gitsin.
    görünmezadam bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Kural 1: Belanın her türlüsünden kaçıyoruz.
    Araç/insan/hayvan farketmez.
    Kural 2: Sinirliyken motora binmiyoruz, motor üstünde sinirlenmiyoruz.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Black çok güzel özetlemiş. Yapman gereken bu. Bulaşma uzaklaş.

Bir de motor üzerinde keyiften bile olsa gaza gelme.
    bursalıali bunu beğendi.

onlarda zaten 4 kişi olduğu için bunu yaptı tek kişi olsa bişey yapmazdı ve yapamicağı birşey varsada bu sefer arabasıyla yapmaya çalışabilirdi bunlar hep ülkenin dolu ... çocugu olmasından kaynaklı

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    4 kişi olmasalar emin ol bulaşmazlardı. Onun gibilerin erkekliği kalabalıkken tek kişiye çökmek. Başka erkeklikleri yok. Sen doğru olanı yapmışsın 4 e 1 ne avantajın olacak zaten.

Black arkadaş çok haklı bu gün sinir kaza yapmama sebebiyet verecekti mesela benim. Bu gün derken dün yani
    Sinirden ne yapacağımı unutup yokuşta ön frene basmışım, kaldırırkende ön freni kullandım ve çok geç bıraktım motor tekere geldi hemde baya bi kalktı allahtan yokuş çok dik değildi sırt üstü asfaltı boylamadık.
    Seko bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Kara45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görünmezadam, bak dostum ya o üstüne koşan, ya diğer arabada olanlardan biri...
    Ya da bunlarla aynı hücre sayısına sahip bir organizma daha yorum yapmış.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili görünmezadam 43 seneden beri dünyalar güzeli Ülkemin yollarında Sen beni
    paranoyak olarak nitelesen bile, acaba diyorum hani şu sağımdaki bmw den ya da
    solumdaki forddan veya arkamdaki fiatdan adam aşka gelip saydırmaya başlarmı? Olmadı önümdeki motorcuyu biraz fitil edeyim der mi? Her gün onlarca insanın trafik kazası adlı cinayetlerde ,diğerlerinin maganda kurşunlarıyla, bir başkaları
    da incir çekirdeği doldurmaz sebeplerle öldürüldüğü memleketim. Haklı fakat ölü olmak istemiyorum diyordu bizim Nahit. Eğer ikinci bir canın varsa hemen onların
    dersini vermeye başla. Bir diğer Türk atasözü GÖRDÜN DELİ DÖN GERİ. Selamlar.

Kaçmakla en iyisiniz yapmışsın. Unutma kaçmak utanılacak bir şey değil, yeri geldiğinde yapılacak en akıllıca harekettir. Gurur yapıp dalaşsan muhtemelen haberlere çıkıp 45 saniyeliğine ünlü olacaktın. Fazla da düşünme şöyle yapsaydım böyle yapsaydım diye..

benim de hayatımda böyle kaçışlarım oldu. insan her ne kadar gururuna yediremiyor olsa da yukarıda pek çok arkadaşın da dediği gibi, yaşayacak tek bir canımız ve bizi bekleyen sevdiklerimiz var.

Bu yüzden gereksiz cengaverlik yapmaya hiç gerek yok.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Devlet öpmüyor bu gibileri ondan oluyor. Bu ayıyı böyle basit bir hareketten 1 sene bile olsa içeri tıksan, bir daha kendi ve arkadaşları böyle birşeye yeltenemez, o tırsar senden. Motorcuyu sıkıştırdım, acaba beni şikayet eder de yine 1 yıl hapis yatar mıyım diye.

Şimdi ne oldu? Sıradaki motorcuyu sıkıştırıp dayılanmak için yollarda işsiz güçsüz dolanmaya devam edşyor. Motorcuyu sıkıştırmakla kalsa neyse. Karı-kız tacizi laf atması da yapıyor. Zaten 23 suçtan da önceden sabıkası ve aranması vardır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)