Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yağmurdan nasıl korunuyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    blue39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25
    Selam arkadaşlar. Malum yağmurlar yavaş yavaş başlıyor. Motosiklet üstünde yağmurdan nasıl korunuyorsunuz? Islanmak bazen keyifli olabiliyor. Sadece gezme amacıyla motosiklet üstündeyken sorun yok.
    Fakat işe, okula giderken gündelik kullanımda yağmurdan korunmak gerek. Üst taraf zaten sorun değil bi yağmurluk mont giy yeterli. Fakat pantolon ıslandı mı sıkıntı büyük Bu konuda siz ne yapıyosunuz? Hem ıslanmadan hem de giyip çıkartması pratik olacak şekilde düşünürsek tavsiyeleriniz neler?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Av bayiinden 70 tl ye kaliteli alt üst yağmurluk aldım , gram su geçirmiyor.
    ...garip..., Akias ve mombohunter bunu beğendiler.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Aynen altlı üstlü yağmurluklar satılıyor onları kullanman daha yararlı olacak sadece üst kurtarmaz

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Decathon'dan alt yağmurluk almıştım su geçirmiyor tavsiye ederim. Sele altında bulunduruyorum normal kot üzerine giyebiliyorum, baktım fena yağmur gelecek hemen çıkarır giyerim. Prohel de almıştım 2. yıl su geçirmeye başladı. Montum su geçirmez zaten.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Övünmek gibi olmasın ama o kadar mübarek bir şahsiyetim ki yağmur damlası üzerime düşmez😂😂😂
    shruikan, basketci_m, berk_cglr ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Övünmek gibi olmasın ama o kadar mübarek bir şahsiyetim ki yağmur damlası üzerime düşmez������
    Abi işe giderken beraber sürebilir miyiz :D
    mombohunter ve something123 bunu beğendiler.
    Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Başına "Motosiklet" kelimesi eklenen her şey bir anda pahalanıyor.
    Bildiğin naylon yağmurluk bile iki misline satılıyor.
    Ben alt üst Revit yağmurluk kullanıyorum, heryeri sağlam gibi ama artık su geçiriyor.

Yeni yağmurluk almak yerine en ucuzundan su geçirmeyen spreylerden aldım, bugün denedim işe yaradı.
    ne kadar uzun ömürlü olur bilemiyorum.
    Gittiği yere kadar gitsin istiyorum.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    http://www.decathlon.com.tr/100-ust-...d_8330268.html

buda bu seneki tribord yagmurluk altım, bugunkü yağmurda test edildi, 30 dk sürüşte, gram yağmur geçirmedi,

yani neticesinde üstüne giydiğin yagmurlugun altıda var
    Riptalon bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    İşmont mağazalarına bakabilirsin. Fiyatları çok uygun ve kullanışlı ürünler var.

Motosikleti
    Cbf 150
    decathlon'da çalışan arkadaşıma yağmurluk sordum fakat "motosiklet kullanıcılarına önermiyoruz, bunlar insanın yürüme hızına göre dizayn edilmiş ürünler. yüksek hızlarda su geçirebilir." dedi.

escape0813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125, Yamaha Cripton, Honda CBR 250 R
    Ben işyerimde bütün giysilerimi bulunduruyorum. Bugün mesela, çorap, pantolon ve ayakkabıları yedekleriyle değiştirdim.
    Kızıl pars ve mombohunter bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı taffijun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    decathlon'da çalışan arkadaşıma yağmurluk sordum fakat "motosiklet kullanıcılarına önermiyoruz, bunlar insanın yürüme hızına göre dizayn edilmiş ürünler. yüksek hızlarda su geçirebilir." dedi.
    Motosikletle ilgili bilgisi olmayan kişilerin böyle ahkam kesmesine sinir oluyorum. Ne alaka? yürümeye dayanıklı da oturmaya dayanıklı değil mi? yüksek hızlarda su geçirebilir ne demek? fazla yağışa dayanıklı değil dese neyse. Satmak mı istememiş o arkadaşın acaba, yoksa sana mı yakıştıramamış? Decathlondan aldığım yağmurluk altını 2 yıldır kullanıyorum ağır yağmur altında bile sürdüm hiç su geçirmedi, sadece biraz nemleniyor içi havasız kaldığından o da normal yani. Ben bu linktekini aldım hatta bu sabah da yağmur altında işe geldim. Sıfır sorun.
    https://www.decathlon.com.tr/raincut-ust-pantolon--id_8382416.html

İsteyen 90TL ya bunu da alabilir http://www.motosikletaksesuarlari.com/PROHEL-ASTARLI-YAGMURLUK-ALT-SIYAH_37643.html?gclid=EAIaIQobChMI1a6swKzC1gIVlBs YCh3TcA7OEAQYASABEgKaRfD_BwE

Ama şimdiden söyliim; sözüm ona motosiklet kullananlar için yapılmış içinde file astar dahi var apış arasına da takviye parça dikmişler ama dikiş yerlerinden su geçiriyor, bugünkü gibi hafif yağmurda yarım saat kullanın üstünüzden süzülen sular apış arasından içeri giriyor altınıza kaçırmış gibi ıslanıyorsunuz. Hiç tavsiye etmem 90TL lık çöp.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbf 150
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle ilgili bilgisi olmayan kişilerin böyle ahkam kesmesine sinir oluyorum. Ne alaka? yürümeye dayanıklı da oturmaya dayanıklı değil mi? yüksek hızlarda su geçirebilir ne demek? fazla yağışa dayanıklı değil dese neyse. Satmak mı istememiş o arkadaşın acaba, yoksa sana mı yakıştıramamış? Decathlondan aldığım yağmurluk altını 2 yıldır kullanıyorum ağır yağmur altında bile sürdüm hiç su geçirmedi, sadece biraz nemleniyor içi havasız kaldığından o da normal yani. Ben bu linktekini aldım hatta bu sabah da yağmur altında işe geldim. Sıfır sorun.
    hocam sakin yahu ahkam kesmek değil, sadece "önermiyoruz, geçirebilir. tasarımı o rüzgarın etkisiyle oluşan sert yağmura uygun değil" demek istedi. bana ürünü satmak istemediği için değil, ıslanmamı istemediği için böyle dedi sizin aldığınız ürün geçirmiyorsa ne mutlu. üyesi olduğum bi motosiklet grubunda da decathlon yağmurlukları kullananlardan bazıları hakikaten hareket halindeyken az az yağmur sızdırdığından bahsetti. bazıları da sizin gibi sorunsuz kullandığını söyledi.
    twisten bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı taffijun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sakin yahu ahkam kesmek değil, sadece "önermiyoruz, geçirebilir. tasarımı o rüzgarın etkisiyle oluşan sert yağmura uygun değil" demek istedi. bana ürünü satmak istemediği için değil, ıslanmamı istemediği için böyle dedi sizin aldığınız ürün geçirmiyorsa ne mutlu. üyesi olduğum bi motosiklet grubunda da decathlon yağmurlukları kullananlardan bazıları hakikaten hareket halindeyken az az yağmur sızdırdığından bahsetti. bazıları da sizin gibi sorunsuz kullandığını söyledi.
    Tepkim size değil yanlış anlamayın. Genelde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bir milletiz, decathlon çalışanlarının çoğu orada satışta olan ürünlerle ilgili donanımlı bilgi sahibi olmadığı belli. Mağazada dolanırken anlıyorsunuz. Adamın biri bir şey soruyor cevaplayamıyorlar ürün bu gördüğünüz gibi yani falan diyor ya, inanılır gibi değil.
    Sen ona şunu şöyle bisiklet kullanıcıları için her türlü giyim yağmurluk da var motosiklet ile bisiklet farketmez öyle ağır koşullar için bir şey sormuyorum şehir içi a noktasından b noktasına motosikletle gidiyorum hızım yüksek değil içine su girmesin yeter. Zaten rüzgardan dolayı yağmur üstünüzde birikmeyecek çok dert edecek bir mevzu değil, öyle yüksek paralar ödemeyin diye söylüyorum. Yoksa isteyen gider Revit yağmurluk da alabilir.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    prosevin alt ust yagmurlugunu kullaniyorum cok memnunum

Motosikleti
    Cbf 150
    Tepkim size değil yanlış anlamayın. Genelde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bir milletiz, decathlon çalışanlarının çoğu orada satışta olan ürünlerle ilgili donanımlı bilgi sahibi olmadığı belli. Mağazada dolanırken anlıyorsunuz. Adamın biri bir şey soruyor cevaplayamıyorlar ürün bu gördüğünüz gibi yani falan diyor ya, inanılır gibi değil.
    Sen ona şunu şöyle bisiklet kullanıcıları için her türlü giyim yağmurluk da var motosiklet ile bisiklet farketmez öyle ağır koşullar için bir şey sormuyorum şehir içi a noktasından b noktasına motosikletle gidiyorum hızım yüksek değil içine su girmesin yeter. Zaten rüzgardan dolayı yağmur üstünüzde birikmeyecek çok dert edecek bir mevzu değil, öyle yüksek paralar ödemeyin diye söylüyorum. Yoksa isteyen gider Revit yağmurluk da alabilir.
    ben de katılıyorum size. her ürünün dayanıklı olduğu koşullar farklıdır. önemli olan bizim kullanım amacımız. zaten ben de yukarıdaki arkadaşın dediği gibi avcı dükkanından balıkçı yağmurluğunu ucuza alıp geçmeyi düşünüyorum. tanıdığım bütün kuryeler öyle kullanıyor.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu

İsteyen 90TL ya bunu da alabilir http://www.motosikletaksesuarlari.com/PROHEL-ASTARLI-YAGMURLUK-ALT-SIYAH_37643.html?gclid=EAIaIQobChMI1a6swKzC1gIVlBs YCh3TcA7OEAQYASABEgKaRfD_BwE

Ama şimdiden söyliim; sözüm ona motosiklet kullananlar için yapılmış içinde file astar dahi var apış arasına da takviye parça dikmişler ama dikiş yerlerinden su geçiriyor, bugünkü gibi hafif yağmurda yarım saat kullanın üstünüzden süzülen sular apış arasından içeri giriyor altınıza kaçırmış gibi ıslanıyorsunuz. Hiç tavsiye etmem 90TL lık çöp.
    sen bu sinirle fazla yaşamazsın

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.decathlon.com.tr/100-ust-...d_8330268.html

buda bu seneki tribord yagmurluk altım, bugunkü yağmurda test edildi, 30 dk sürüşte, gram yağmur geçirmedi,

yani neticesinde üstüne giydiğin yagmurlugun altıda var
    Aynı üründen dün aldım ama daha önce denemediğim için risk alıp işe giderken giyemedim, arabayla gittim. hazır denemişsiniz teşekkürler.

Bu ürünü mağazada direk kot pantolon üzerine giyerek denedim gayet rahat, paça kısımları da cırt cırtla sıkıca büzülebiliyor.

Ayrıca decathlon un sitesine girip yapmurluk yazarsan daha farklı alt üst yağmurluklar da çıkıyor. Motosiklet markalarının fahiş fiyatlarından sonra bu mağaza bir nebze iyi geliyor.
    twisten ve something123 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Decathlon'daki alt yağmurluğu alacaktım ben de. Çok dar geldi.
    Motosiklet kotunun üstüne giyemedim, dizlikle hiç giyemem.
    Daha büyük bedenin paçalarından da bot geçmiyor.
    Xxxl gibi bir beden alıp paçaları kesmek lazım. Öyle bir beden de stokta yoktu.

Gittim spidi superstorm h2out aldım. Giymesi çıkarması rahat, su geçirmiyor, sıcak tutuyor, evladiyelik. Baharda sıkıntı tabii.

Motosikleti
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Decathlon'daki alt yağmurluğu alacaktım ben de. Çok dar geldi.
    Motosiklet kotunun üstüne giyemedim, dizlikle hiç giyemem.
    Daha büyük bedenin paçalarından da bot geçmiyor.
    Xxxl gibi bir beden alıp paçaları kesmek lazım. Öyle bir beden de stokta yoktu.

Gittim spidi superstorm h2out aldım. Giymesi çıkarması rahat, su geçirmiyor, sıcak tutuyor, evladiyelik. Baharda sıkıntı tabii.
    Botu ayakkabıyı çıkarıp giyebilirsiniz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)