Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zamlardan sonra motosiklet ne kadar mantıklı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motorizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Herkese merhabalar. 9 yaşımdan beri motosiklet hayalim vardı ve sonunda 22 yaşımda ailemi ikna ettim. Bazı sebeplerden ötürü kredi çekemiyorum haliyle para biriktirerek alacağım. Sizce başlangıç için alınabilecek en ideal motor hangisi? Çin malı mondial vulture sürdüm, titreşimi, lastikleri ve aniden ısınması ortada bıraktı. Yada az daha kasıp honda 125 ace mi alsam. Çin yerine japon almak istiyorum. Tedirgin eden şey ikinci elde elden kolay çıkarabilecek miyim düşüncesi. Sizin tavsiyelerinizi bekliyorum. Kamplara gidebileceğim, parça problemi olmayan, frenleri iyi ve nispeten kaliteli motosiklet düşünüyorum. Sıfır 2016 ns 150 ye 7750 fiyat çektiler. Ve bu zamlardan sonra kurun düşmesini beklemek sizce mantıklı mı? Hemen al derseniz vulture, biriktir al derseniz japon alabileceğim. Fikirlerinizi esirgemeyin bu kardeşinizden...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ulaşım için commuter ve skuter dışında motosiklet mantıklı bir masraf değil. Hobi ve zevk aleti çünkü.
    ogdlin, mombohunter ve DKN bunu beğendiler.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Kurun düşmesini beklemeye kalkarsan motoru sen değil çocukların sürer artık

Ne türden hoşlandığını tam bilmiyorum fakat önyargılı yaklaşmamakta gerek. Bende chopper seviyorum 250ye kadar çinliler dışında başka chopper yok bi hyosung var onunda ne servisi var ne parçası bulunabiliyor ayrıca pahalı. Bende hep önyargıyla yaklaşmıştım çinlilere fakat haftalardır deli gibi araştırıyorum kullanıcı yorumlarına bakıyorum ufak tefek sayılabilecek sıkıntılar dışında ciddi problemleri yok en azından falcon freedom ve kuba sl200 için. Bende kafaya koydum en geç önümüzdeki hafta bu ikisinden birini alacağım. Tavsiyem bütçen neyse ona göre yaklaş sırf japon diye 3liralık motora 5 lira verme japonlar kalitelidir 1 numaradır eyvallah ama öğrenci adamsın motoru alsan bile bakımıydı ıvırı zıvırı çok yorar adamı. Geçen bir konu görmüştüm honda mıydı yamaha mıydı neydi bakımına 2 bin lira istemişler(youtube da izlemiştim pardon)

Uzun lafın kısası sen motoru sev içine yatsın ve al onu kullan başka hiçbir şeyi düşünme. Tabi bütçe dahilinde motor almak kolay mühim olan ondan sonrası kaskı,montu,korumalıkları,zincir,kilit,ruhsat,sigo rta,bakım,lastikler vs derken bir motor parasıda bunlara gidiyor.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen bir konu görmüştüm honda mıydı yamaha mıydı neydi bakımına 2 bin lira istemişler(youtube da izlemiştim pardon)
    Çinli büyüklüğünde ve özelliğinde hiç bir Japon motosikletin o kadar bakım masrafı olmaz.

Amerika'da bile anca 1000 cc motosikletin 40 bin km bakımında kazık bir yere götürürseniz öyle fiyat çekerler, ki saatlik ücretin $130 olduğu yerler.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    valla eskişehir gibi şehirleri bilemem ama, istanbul için hala "şart"

bu sabah iş yerine arkadaşlar tam 2 saatte geldiler.
    anadolu yakasından.
    daha haftabaşı olmasına rağmen zihnen yorulur insan. bunun bir de akşam trafiği var.
    yetmezmiş gibi bu çile 1.5 ay sürecek gibi duruyor.
    düşün artık yaşanan sinir stresi...

ben naaptım?
    motosiklet ile yarım saatte geçtim karşıya

türünü bilemem,
    ama motosiklet şart.
    sdirer, espresso, mustick ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Lifan kp150 su sogutma,enjeksiyon.tavsiye ederim.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli büyüklüğünde ve özelliğinde hiç bir Japon motosikletin o kadar bakım masrafı olmaz.

Amerika'da bile anca 1000 cc motosikletin 40 bin km bakımında kazık bir yere götürürseniz öyle fiyat çekerler, ki saatlik ücretin $130 olduğu yerler.
    hah buldum bizim forumdan biri:
    https://www.youtube.com/watch?v=lBhuTgVFM5A

2.55te dönüyor muhabbeti 20bin bakımı 2bin lira

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çin malıdan uzak dur.İkinci el japon bak hangisini istiyorsan.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyondan emin misin? Sitesinde bir şey yazmıyor.

Motosikleti
    R25
    Bayileri arayın nakit teklifi yapın pulsar 200 re ye 12600 fiyat çeken bayi buldum, başka bayi 13000 dedi, şu bayi 12600 e veriyor dedim tamam bizde veririz dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayileri arayın nakit teklifi yapın pulsar 200 re ye 12600 fiyat çeken bayi buldum, başka bayi 13000 dedi, şu bayi 12600 e veriyor dedim tamam bizde veririz dedi
    Yada şu anda alınabilecek en iyi motosiklet tvs Apache 6000 civarı fiyat

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hocam vultureyi nasıl beğenmiyor sunuz binlerce km yapmış adamlar var ben çoğuna sordum hepsi aşırı memnun lastikleri değiştirin bitti gitti. Ve vulture gerçekten çok kolay cafe racer oluyor ve millet ağzı açık bakıyor

Örnek https://www.google.com.tr/search?tbm=isch&sa=1&q=mondial+vulture+cafe+racer& oq=mondial+vulture+caf&gs_l=psy-ab.1.0.0.36.327.0.1032.2.2.0.0.0.0.163.305.0j2.2.0 ....0...1.1.64.psy-ab..0.2.305....0.lYITlTXwGUY#imgrc=KbJPJT0agzTZuM: forumda ki bi arkadaş yapmış

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Hocam ucuz yollu bi makine istiyosan sana tavsiyem mondial drift olacak çinlilerin içinde gerçektende güzel bi motor. Fethiye ısparta yapıyodum sürekli hiç bana mısın demedi bir kere yolda bırakmadı titreşim desen yok ya hiç yok hissetmiyosun benim cbr daha çok titriyor ama ben neden sattım dersen tipi hoşuma gitmiyodu

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hah buldum bizim forumdan biri:
    https://www.youtube.com/watch?v=lBhuTgVFM5A

2.55te dönüyor muhabbeti 20bin bakımı 2bin lira
    Zor anlaşılan bir geyik muhabbeti. Bakım içeriği hakkında sıfır bilgi. Bahsi geçen motosiklet ne? O bile belli değil.

Motorizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Hocam iki tekeri olan her şeyi seviyorum. Ama kamplara falanda gitme niyetim var, o yüzden başlarda CRF 250 L falan düşünüyordum ama maalesef maddi imkanlar. Kuba black cat var 5700₺ yazıyor nette. Bakalım araştırıyorum halen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:08 ----------

Hocam motor güzel, sanırım rodajda olduğu için biraz fazla titredi. Lastikleri ve frenleri pek hoşuna gitmedi. Benim sürdüğüm vulture henüz 3 km deydi belkide ondandır

Beklemene gerek yok. Japonlar dışında pek fiyat artışı olmadı. 150cc bir hero işini görür

Motosikleti
    Kuba strike
    Tamam japonlar sağlamdır şüphe yok eyvallahta çinlilere bu kadar ön yargılı olmayın lütfen, japonların fiyatlarınıda görüyoruz, bütçesi bunlara yetişemeyenler ne yapacak, ben çinli kullanıyorum çokta memnunum çok büyük bi masrafı olursada parçalar atarım gerekirse canım yanmaz, bu arada unutmayalım bakarsan bağ olur bakmassan dağ olur..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosiklet satışları artış halindedir o zaman zam yaparsın sattığın motosikleti karla satarsın.Motosiklet satışları düşüşte ve sen zam yapıyorsun satılsın diye.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifan KP 150 Su soğutmalı ve Çinlilerin bilinen kalitesinin üzerinde bir motor. Fakat ucuz değil. Arkadaş bütçe kısıtlı diyor.

Alıntı Motorizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yada az daha kasıp honda 125 ace mi alsam.
    Bence ACE'yi hiç düşünme. Aynı paraya aşağıdaki motosikleti alabilirsin.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...48718218/detay
    Bu motorun deneme sürüşünü yaptım. ACE bir yana CBF150'den daha güçlü. 5 yıl garantili. Biraz sert selesi ve süspansiyonları var ama Çinlilerden sağlam. Yerinde olsam düşünürdüm.

Fakat bütçe kısıtlı dediğine göre bence senin için en iyi seçenek CUB motorlardır. Honda Wing Go veya Yamaha Cripton tavsiye ederim. Wing Go 100 cc altı olduğu için MTV vergisi de yok.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...23603031/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...84561035/detay

ulaşım için mantıksız kuryelik falan değilse onun haricinde zevk için zaten %200 zam yapsalar gene fark etmez

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Tvs apache al iyi bir lastik ve çanta al. Uzun süre binersin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)