Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

köpek daldı ,köpek kovucu bir işe yaramadı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ataykaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorda daha çok yeniyim ,havayı güzel bulunca sapancaya kadar gidip geleyim tecrübe olur dedim e 5 ten yavaş yavaş güzel bir yolculuktan sonra maşukiyeye geldim girişteki benzincinin yanından sola göl tarafına girdim.köpeklerle aram iyi değil başıma geleceği bildiğimden hazırlıklıydım montun sol cebine köpek kovucu koydum çabuk çıksın diye de fermuarı bile tam kapatmadım.insanın korktuğu başına gelirmiş vay arkadaş daha 1 km gitmeden yandaki tarladan ben diyim beş siz deyin 10 köpek havlayarak motora hücüm etti,zaten acemiyiz debriyaji bırakıp köpek kovucuyu çıkarttım hemen pili falanda yeni duracell koymuştum işi sağlama almak için arkaya doğru çevirip alttan dügmeye bastım senmisin düğmeye basan hayvanlar daha beter kudurdu siyah olan ayağımı kaptı kapacak yolda dar zaten cihazı hayvanın gözüne sokacam artık gene tık yok banamısın demiyorson çare attım kafasına köpek kovucuyu nolursa olsun dedim açtım gazı nası gittigime ben bile inanamadım .bir süre sonra arayı açtım takibi bıraktılar. köpek kovucu alacak arkadaşlara tavsiyem almasınlar bir işe yaramıyor.
    fazil, AleniDesais, mombohunter ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı ataykaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda daha çok yeniyim ,havayı güzel bulunca sapancaya kadar gidip geleyim tecrübe olur dedim e 5 ten yavaş yavaş güzel bir yolculuktan sonra maşukiyeye geldim girişteki benzincinin yanından sola göl tarafına girdim.köpeklerle aram iyi değil başıma geleceği bildiğimden hazırlıklıydım montun sol cebine köpek kovucu koydum çabuk çıksın diye de fermuarı bile tam kapatmadım.insanın korktuğu başına gelirmiş vay arkadaş daha 1 km gitmeden yandaki tarladan ben diyim beş siz deyin 10 köpek havlayarak motora hücüm etti,zaten acemiyiz debriyaji bırakıp köpek kovucuyu çıkarttım hemen pili falanda yeni duracell koymuştum işi sağlama almak için arkaya doğru çevirip alttan dügmeye bastım senmisin düğmeye basan hayvanlar daha beter kudurdu siyah olan ayağımı kaptı kapacak yolda dar zaten cihazı hayvanın gözüne sokacam artık gene tık yok banamısın demiyorson çare attım kafasına köpek kovucuyu nolursa olsun dedim açtım gazı nası gittigime ben bile inanamadım .bir süre sonra arayı açtım takibi bıraktılar. köpek kovucu alacak arkadaşlara tavsiyem almasınlar bir işe yaramıyor.
    işe yaramış ya köpeğin kafasına atmışsın şu kovucunun markası falan resmi yok mu millet öğrensin
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

dogchaser marka mercandan almıştım

cebine köpek kaçıran yerine taş koysan daha makbula geçermiş
    hayabussa bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz araştırdım da ilginç birşey neyinden korkuyorlarmış.. Videoda açık açık görünüyor kaçıyorlar..

https://youtu.be/6zEXDrvFUkU

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    köpek kovucular her köpekte işe yaramayabiliyor hatta bazı itlerde hayvanın daha saldırgan bir hal almasına sebeb olabiliyor,

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    En iyi köpek kovucu.

Daha önce forumda onlarca başlık açıldı her ne kadar hayvans ever olsam da iş hayatta kalmaya geldimi işler değişir, ülkemizde bu başıboş köpekler yüzünden can veren motosiklet sürücüleri var, köpekler tarafından parçalanan insanlar var, ısırılan kazaya davetiye çıkaran motosiklet sürücüleri var o yüzden o sizin canınızı yakmadan siz tedbirinizi alın.
    tinerci, afyonlu003, oggomoggo ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Biber gazı taşımayı düşünüyorum yanımda izbe yerlerde molalarda köpek saldırılarına karşı.

Sadece ufak bir pıs sıksam köpeğe bir zarar verir mi ?

Deneyen oldumu ?

Kendimde köpek sahibiyim, ne kadar zararsız varlıklar olduğunu çok iyi biliyorum fakat bir koyun sürüsü denk gelince arasından çıkan çoban köpeğini durdurmak imkansız .
    Hayvan doğal olarak sürüsünü korumak için bana saldırmaya çalışıyor.

2 tarafada en az zarar verecek uygulamanın biber gazı olduğunu düşünüyorum. Sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Köpek kovucuyu köpeğin kafasına atmak... işte amacına uygun cihaz kullanımı budur
    Siyah&Beyaz, efendy06 ve netster bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Yahu arkadaşlar, köpeğin içine beygir kaçmamışsa 50 km hız sizin kaçmanıza yeter. Biber gazını nasıl çıkartıcanda sıkıcan köpeğe motor giderken? Ya düşersen? Ayakkabı resmi koyan olmuş, 40 kiloluk bir çoban köpeği o ayağı tutar da çekerse motor hareket halindeyken, ne olur hiç düşündün mü? Arkadaşlar, çoğu çoban silah taşır, oturduğum bölgeden biliyorum. O köpek onlar için öylesine kıymetlidir ki, kendine saldıran köpeğe ateş eden avcıya ateş eden çobanlar var.

Bütün zeminlerde 50 km/h hızı mecbur kalınca rahatça sağlayabiliriz diye düşünüyorum? O da kurtarmaya yeter. Önünüze atlayan köpeğe çarpmayın yeter.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Bu köpek kovucular sıcak suyada altarnetif olabilir
    2.40'a dikkat

Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu köpek kovucular sıcak suyada altarnetif olabilir
    2.40'a dikkat

https://www.youtube.com/watch?v=EMOKeovQZnY
    inşaat kalasıyla vurunca daha çabuk ayrılıyorlar şaka tabii bende köpekleri çok severim ama motordayken bazen tehlikeli oluyorlar.

hahahaha Yorumlara gerçekten çok güldüm. Hafife alan arkadaşlar olabilir ama gerçekten köpekler tehlike ya :D
    Geleneksel köpek kovucu tekniklerini kullanmaya devam edelim madem. Tekme, taş , tükürük :D
    oggomoggo bunu beğendi.

HSGUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    köye giderken başka bir köyün içinden geçmek zorundayım köy içine de öyle bir kasis var ki anlatamam geçen arabayla denedim arkadan köpek yanaşıyor önden de ayrı bir grup geliyo onlarda tekere yapıyşıyo bir de arabanın önüne geçiyo . şimdi kara kara düşünüorum motorla ben ordan nasıl geçecem diye :D
    mehmetenis bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    tavuk, koyun ezen arkadaş sen miydin

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Nette köpekler ve motosiklelerle ilgili epey bir yazıya rastladım. Köpek saldırısını biri motorun sesine, biri tekerleklere, biri başka birşeye bağlıyor vs. Ama aşağıdaki yazı hoşuma gitti, belki tavsiyeler işe yarar:
    "...Size ve bu konuda endişe yaşayan tüm izleyicilerinize ukalalık sınırına girmeden bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum eğer izin verirseniz; öncelikle şunu unutmayınız ki köpekleri heyecanlandıran motosiklet, araba, kamyonet, vb... değil bu araçların dönen tekerlekleridir! Asla ve asla atağa kalkma nedenleri sizi ısırmak değildir. Bununla beraber kullanmakta olduğunuz vasıtanın hızla dönen tekerini de aslında ısıramayacaklarını çok iyi bilirler ve bunu denemezler, sadece ne olduğunu bilmedikleri ve fakat çok telaşlı hareket eden bu mahallenin yabancısını tehdit amaçlı olarak atak yaparlar. Bu sebeple eğer ilgi alanlarının siz değil tekerlek olduğunu ve asla bacağınıza yapışmak gibi bir niyetleri olmadığını, tekerleğinizide ısırmamaları gerektiğini bildiklerini göz önüne alarak dikkatiniz saldıran köpek size ne kadar milimetrik yaklaşsa dahi sade sürüşünüze verir ve rotanızı reflektörik olarak değiştirmeden stabil tutarsanız her hangi bir araçla kaza yapmaz ya da başlarının yaralanacağı bir kazaya sebep olmazsınız. Bunun dışında yaya olarak dahi olsa size doğru saldıraya geçmiş olan bir köpekle göz teması kurmadan ancak görüş açınız(!) içerisinde tutarak ( her hal-ü kârda saldırganın hareketlerini kontrol ederek) yolunuza sakin ve temponuzu ne arttırıp ne de düşürerek devam ederseniz %99,99 tehditten başka hiçbir saldırıya maruz kalmadan tehlikede olduğunuzu zannettiğiniz(!) bölgeden emniyetle uzaklaşabilirsiniz. Şunu unutmayın size saldıran bir hayvanla göz teması kurmanız, onun beyninde resti gördüğünüz ve kendinize güvendiğiniz anlamına gelir. Göz temesı kurmamanız ise tehdidi gördüğünüz ve bu koruyucu güce teslim olduğunuz anlamına gelir ki hayvanlar insanların aksine yenilgiyi kabul eden, teslim olmuş bir canlıyla kavga etmeye devam etmez ve gururuna gurur kattığını düşünerek kıvanç içerisinde alanından çıkana kadar sizi tehdit ettikten sonra kendi mıntıkasına muzaffer bir komutan edasıyla geri döner.
    Kısaca göz teması kurmayınız, rotanızı asla değiştirmeyiniz, saldırganın dikkatini tekerleklerden başka yöne çekecek (tekme sallamak, ayaklarınızı yukarı çekmek vb...) hareketlerden kaçınınız. Eğer motorunuzu korku ve panikle yapacağınız bir hareketle devirirseniz emin olun, saldırgan sizi ısırmak bir kenara dursun, sizinle ilgilenmeyecektir bile.... Devrilen motora karşı (çünkü artık hareketsiz bir rakibi var) galip geldiğini düşünerek onur ve kıvançla kabarttığı bir göğüsle kuyruğu dim dik havada muhitine geri dönüp civarda ki dişilere hava atacaktır "
    hayabussa, redmap, mehmetenis ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bu köpek konusu da yokuş aşağı giderken ön mü arka mı yoksa fren yapmadan mı sorusu gibi. Kaç köpek, cinsi ne, neredesin, hareketlimisin vs vs onlarca farklı çok bilinmeyenli denklem
    Tek söyleyebileceğim köpek kovucu, spray gibi malzeme ve destek ekipmanları kullanayım derken eğer sürüş devam ediyorsa çok daha fazla dikkat dağılıp tehlikeye giriyoruz. Kırsalda ne halt edeceklerini kestirmek zor gerçekten !
    mehmetenis bunu beğendi.

köpeksiz motor macerası olmuyor ki
    oluroyle bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Abi bizim eski evin yolunda böyle eve yakın bir virajın ortasında acayip bir yaratık vardı hergün hoplatıyo yerimden falan. bi gün virajın girişinde vizorü açtım iyice hazırlanıp viraja gazlayarak girdim ve virajın ortasında gözlerim karardı. Arkamdan gelen viraj önümdeki viraj falan derken köpek tehlikesini atlatıp durabildim. Abi vizorden yumurta kadar bir helikopter böceği kaşıma çarpmış...
    mehmetenis ve AleniDesais bunu beğendiler.

Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavuk, koyun ezen arkadaş sen miydin
    yok ben daha yeni başladım motor kullanmaya

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)