Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor ters çalışırmı bir sorunum var

Motovento
    REKLAM ALANI
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese hayırlı günler.
    1 hafta önce akrabam elindeki eski cg motorunu , al parçalarını kullanırsın diye bana verdi.

iyi hoş çalışıyor hatta 300km yakın yol yaptım, ışıklarda dururken birden stop etti ve gaz vererek çalıştırdım, gazi bırakınca stop ediyor , eve geldiğimde hava ayar vidasinin düşmüş olduğunu gördüm ve hafta sonu diye orayı bir civatayla kapattım şuan çalışıyor.

asıl sorunum şu, motora ayakla mars yaptığımda çok gıcık bir ses geliyor ve ayak marşı bildiğin ayağımi geri fırlatıyor, sanki ters çalışıyor gibi ve acayip sıyırma sesi geliyor.

konjektörü yeni degistirdim acaba konjektorden dolayımı yapar yoksa hava ayar vidası yok ondan dolayımı yapar , hafta ici alicam vidayı ama kafama takıldı.

yada bir başka sebebi olabilirmi.
    Teşekkürler
    Huysuz Motorcu Kanalımıza Bekleriz.

https://www.youtube.com/channel/UCvsLi-1RBIWxn1uPgG0t3qw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    motor ters çalışırsa , sen vitese aldığında geri geri gidersin...
    fazil bunu beğendi.

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ters çalışırsa , sen vitese aldığında geri geri gidersin...
    tam anlamıyla çalışmıyor zaten imkansız egzozdan yakıt alamaz , lakin sanki ayak marşı yaparken aldığı yakıtı üst ölü noktaya getirmeden patlatıyor ve piston tersine iniyor gibi çünki ayak marşı bildiğin beni yukarı kaldırıyor

muhtemelen çalışmaz çünkü çalışmaması için bi emniyet kavraması mevcut parçanın linkini bırakıyorum aşşağıya.tek yöne dönmesini sağlıyo diğer yönü kitliyo

https://www.kalyoncumotor.com/urun/honda-cbf-150-mars-kilitleme-mars-kavrama?gclid=EAIaIQobChMIybnx1Zjw6QIV2O3tCh2JAwdX EAQYAiABEgIN-_D_BwE

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    2 zamanlılarda oluyordu motor çalışırken kontağı kapatıp tekrar açınca motor ters çalışıyordu :D

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Motor geri çalışmaz. Hava ayar vidasını en yakın zamanda al motor şu anda fazla yakıt yakar. Motor çalıştıktan sonra Ayak Marşının üzerinde ayağını koyarsan sıyırma sesi gelmesi normal ayak marşı boşa cikiyor çünkü içindeki disliden gelir o ses sıkıntı yok ama basılı tutma yinede. Ayağını geri tepmeside normal. Ama basarken felan zorla dönüyorsa sıkıştırma fazladır motora büyük silindir takılmış olabilir

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Eski nesil dizel motorlar ters çalışır , benzin motoru ters çalışmaz ama kontağı kapatınca çalışmaya devam edebilir , ayağının geri fırlaması ateşleme avansının bozulmasından kaynaklanabilir , yani buji erken çakıyordur yada silindirin içindeki benzin hava karışımını bujiden önce tutuşturan karbon birikintisi olabilir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)