Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kendime 250 lik motosiklet yapmayı düşünüyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Bildiğiniz üzere 250 lik motorsikletler degerinden iki katı fazla. O yüzden kendi motorsikletimi yeniden dizay edip farklı parçalar kullanarak 250 lik motorsiklet üretecem, sadece kendime. Sonrada proje çizdirirecem ve eksigimide tamamlayıp ruhsatı da yenileyecem. Sizce bunu yapmama engel olacak bir durum varmıdır ?
    Yada maliyet tahmin ettiğim gibi olurmu ?(10000 tl maksimun )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beklediğinin çok çok üstüne mâl olur. Onun yerine 9-10 bin civarlarına GD250N, TNT25 alabilirsin.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beklediğinin çok çok üstüne mâl olur. Onun yerine 9-10 bin civarlarına GD250N, TNT25 alabilirsin.
    Kardeş adam diyor kendime motosiklet yapıcam sen diyorsun tnt al bilmem ne :D
    sokamarukun ve ahmetyildiz bunu beğendiler.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Cg'ye piston at

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Motosiklet yapmak için yeterli bilgin ve ekipmanın, atölyen var mı?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapılmasına yapılır ama trafiğe çıkarmak,ruhsat,uygunluk belgeleri vb. ciddi sorun.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hocam ondan önce motorsiklet değil motosiklet diye yazıldığını öğrenin
    Ulaş Öztaş, ..YaNKee.. ve NeXuSs bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Öyle mazemeleri ben alıyım yada kendim yapıyım trafiğe çıkatıyım gibi kolay olmuyor o işler.Trafikte olan bir motosikletin üzerinde oynama yapacaksan olur.Sana iki tane video gösteriyorum bununla ilgili.

https://www.youtube.com/watch?v=DPSbgpcZgD0

https://www.youtube.com/watch?v=TBEcCg4Pr5U

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ondan önce motorsiklet değil motosiklet diye yazıldığını öğrenin
    Yardımcı olmayacaksan ugraşma arkadaş benimle. 16 17 yıldır motorsiklet falan kullanıyorum bu makineyi sırf sen öyle diyorsun motosiklet olmaz Motorsiklet

Motosikleti
    Hornet 650
    yap tabi

yapta milletede örnek olursun, belki herkez kendi motosikletini yapabilir.

Supersuport bir motor yapacam inşallah. Motorsiklet parçaları hakkında detaylı bilgi sahibi değilim. "Kullandıklarım hariç" ama yinede bu konuda gerekli kişileri bulacağım inancındayım. Yardımcı olmak için yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Ve hemen inceleyecem

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaparsın ama fabrikadan çıkma orijinal ürün kadar tatmin etmez.

sonuçta binlerce mühendis, aylarca hesap yapıp bir mâmül meydana getiriyor.

ayrıca projedir, ruhsattır, ruhsata işlemedir falan filan.

ancak boş zamanın ve paran çoksa yap derim..

%20 ek gümrük parçalara da geldi !

Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle mazemeleri ben alıyım yada kendim yapıyım trafiğe çıkatıyım gibi kolay olmuyor o işler.Trafikte olan bir motosikletin üzerinde oynama yapacaksan olur.Sana iki tane video gösteriyorum bununla ilgili.

Epey zormuş harbi ! Tarhan TELLİ'ye teşekkür ederim bize bu iş nasıl yapılırmış göstermiş.
    Koray bey ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Yanlız ben kendi motorumu yapacam derken o kadar ileri boyutlu yapamam çünkü adamlar zaten Türk malı motorsiklet yapmıslar. E bide işin içinde motorsikletin ederi kadar alın teri var. İrtibatı sağlarsam bu arkadaşlara destek verebilirim. Motorsiklette olmasın şimdilik belki türk malı için bişeyler yapmış olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %20 ek gümrük parçalara da geldi !
    Gelsin gümrük vergisi bize ne! bizim türk malı ürerimimiz var.

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olmayacaksan ugraşma arkadaş benimle. 16 17 yıldır motorsiklet falan kullanıyorum bu makineyi sırf sen öyle diyorsun motosiklet olmaz Motorsiklet
    sırf o söylüyor diye bir şey yok. TDK'nın sitesine gir "motorsiklet" ve "motosiklet" olarak ayrı ayrı yaz bakalım hangisi doğruymuş.

http://www.tdk.gov.tr/

Ben internet aramalarımda motorsiklet yazıyorum hemen aradığım çıkıyor. Sen motosiklet diye arama yapıyorsun yine ardığını buluyorsun. Herkes bizi anladı ama sen niye anlamıyon. !!?

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben internet aramalarımda motorsiklet yazıyorum hemen aradığım çıkıyor. Sen motosiklet diye arama yapıyorsun yine ardığını buluyorsun. Herkes bizi anladı ama sen niye anlamıyon. !!?
    Bir kelimenin doğrusu varken onu kullanmak zor olmasa gerek. "Herkez" yazınca da insanlar "herkes" olduğunu anlıyor ama bu durum "herkez" kelimesinin doğru olduğunu kanıtlamıyor. Kaç yaşında insansınız bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Sen motoRsiklet yazmaya devam et bizim umrumuzda değil sadece uyardık.
    FCTokuri bunu beğendi.

TDK ' daki kişiler de benim gibi insan sonuçta onlar hata yapmışlar. Çünkü babam da motorsiklet kullanırdı. Keşke Türkoğlu'na gelip bide orda sorsalardı. Sende konu hakkında yorum yapacaksan yap. Benim yazım hataları ile ilgili de bir ara konuşuruz. Yoksa Türk'lerin motorsiklet kelimesi 100 yıldır var. Biri gardaş diyor, biri ede diyor, biri kardeş diyor, biri uşağım diyor: yani herkes bişey der sen kabul etmekte neden bu kadar zorlanıyorsun. Ben buyum arkadaşım, geçmişimde buydu, geleceğimde bu !

Yapmak kelimesinin, "Oo kanka yeni telefon yapmışsın." veya " Herif sevgili yapınca bizi unuttu." örneklerinde olduğu gibi satın almak ya da bulmak anlamında da kullanılıyor olması, bir şeyleri üretmekten ne kadar uzak bir kültüre evrildiğimizin çok acı bir göstergesi. Ben de başlığı görünce, satın almak kast ediliyor gibi düşündüm.
    yürekçe, ..YaNKee.. ve efendy06 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)