Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İnazuma ile ilgili fikir

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Ne zevkli olur Ankara-Tekirdağ arası. Motorda iyi yolu düşünme aklına yattıysa git baktır sağlamsa al motoru yolu dert etme. Yol sağ elinin altında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zevkli olur Ankara-Tekirdağ arası. Motorda iyi yolu düşünme aklına yattıysa git baktır sağlamsa al motoru yolu dert etme. Yol sağ elinin altında.
    Teşekkürler, motosiklet kullanırken, yoldayken hep zevk aldım, yolu düşünmüyorum doğrusu.
    Aklımı kurcalayan motorda sorun çıkarsa ne yapacağım dahada doğrusu yanımda usta olmayacak ve bende pek anlamam.
    İlanın linkini ustama attım, dikkat etmem gereken detayları söyledi ve olumsuz görmedi.
    Hayırlısı bakalım.

Motosikleti
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, motosiklet kullanırken, yoldayken hep zevk aldım, yolu düşünmüyorum doğrusu.
    Aklımı kurcalayan motorda sorun çıkarsa ne yapacağım dahada doğrusu yanımda usta olmayacak ve bende pek anlamam.
    İlanın linkini ustama attım, dikkat etmem gereken detayları söyledi ve olumsuz görmedi.
    Hayırlısı bakalım.
    Suzuki nin ankaradaki servislerini ara görüş. Anlat durumu zaten ilgilenirler. İllaki forumda da vardır Ankara yaşayıp Suzuki kullananlar onlrdan fikir al servisler hakkında gidersin baktırırsın.
    Giderken otobüsle git bence. Firmalara sor sonuçta giderken motorunu götürmen lazım bagaja alabilirmisiniz diye. Dönerkende motorla gelirsin ben 135 cc Mondial ile 1 günde 700 km yol yaptım. İnazumayla haydi haydi yapılır o yol.
    Ama sana tavsiyem uzun yol için gittiğinde motoru alınca 1 gün dinlen yol yorgunluğuyla yola çıkma.
    100 km de bir 10 15 dk dinlendir kendini.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Motor icin soylediklerinin disinda bir sey cikarsa yol masrafimi karsilayacak misin de. Eger dediklerinde samimiyse olumlu cevap verir ha yok karsilamam derse hic gitme bile.

Motosikleti
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki nin ankaradaki servislerini ara görüş. Anlat durumu zaten ilgilenirler. İllaki forumda da vardır Ankara yaşayıp Suzuki kullananlar onlrdan fikir al servisler hakkında gidersin baktırırsın.
    Giderken otobüsle git bence. Firmalara sor sonuçta giderken motorunu götürmen lazım bagaja alabilirmisiniz diye. Dönerkende motorla gelirsin ben 135 cc Mondial ile 1 günde 700 km yol yaptım. İnazumayla haydi haydi yapılır o yol.
    Ama sana tavsiyem uzun yol için gittiğinde motoru alınca 1 gün dinlen yol yorgunluğuyla yola çıkma.
    100 km de bir 10 15 dk dinlendir kendini.
    Otobüs olayını düşünmedim doğrusu ama biraz zor olur, dikkate alacağım, önce araştırayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:29 ----------

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor icin soylediklerinin disinda bir sey cikarsa yol masrafimi karsilayacak misin de. Eger dediklerinde samimiyse olumlu cevap verir ha yok karsilamam derse hic gitme bile.
    Bu akşam arkadaşla detaylı bir şekilde görüşeceğim, yazdığınız aklımdaydı yinede teşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Inazuma, işletme maliyeti çok fazla olan bir motor. Yedek parça sıkıntısı da var. Bence rastgele bir servise, zincir-dişli takımı değişimi, ön çamurluk veya far-sinyal takımı değişim maliyetlerini sorun. Gerçekten çok uçuk rakamlar. Herşey takasla motoru almakla bitmiyor. Taş gelmesi hafif bir çıtlama ile örneğin sinyal camın kırılırsa ne yapacaksın? Bunu da geçtim bazı parçalar bulunmuyor. Benim sattığım kişi kamyondan sıçrayan taş neticesinde ön farını çatlattı. 700 lira dediler. Ama ellerinde yoktu, gelmesi de 1 ay sürer dediler. Kullanımı zevkli, konforuna motorların mercedesi denen bu motor, yedek parça sıkıntıları yüzünden çok pahalıya geliyor. Ben kaldırıma sürtüp ön çamurluğumu kırmıştım. 800 lira dediler, çıkma olarak 650 yue buldum. Sene 2015. Şimdi Allah bilir ön çamurluk 1.000 tl dir. Lastikleri kalın. Evet güzel. Ön 110 arka 140. Böyle olunca takım fiyatı oluyor 1.200 tl. 90-90-18 cbf 150 lastiğini 150 tl ye almak gibi olmuyor.

İşletme maliyetleriyle sahibini üzen bir motor.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazuma, işletme maliyeti çok fazla olan bir motor. Yedek parça sıkıntısı da var. Bence rastgele bir servise, zincir-dişli takımı değişimi, ön çamurluk veya far-sinyal takımı değişim maliyetlerini sorun. Gerçekten çok uçuk rakamlar. Herşey takasla motoru almakla bitmiyor. Taş gelmesi hafif bir çıtlama ile örneğin sinyal camın kırılırsa ne yapacaksın? Bunu da geçtim bazı parçalar bulunmuyor. Benim sattığım kişi kamyondan sıçrayan taş neticesinde ön farını çatlattı. 700 lira dediler. Ama ellerinde yoktu, gelmesi de 1 ay sürer dediler. Kullanımı zevkli, konforuna motorların mercedesi denen bu motor, yedek parça sıkıntıları yüzünden çok pahalıya geliyor. Ben kaldırıma sürtüp ön çamurluğumu kırmıştım. 800 lira dediler, çıkma olarak 650 yue buldum. Sene 2015. Şimdi Allah bilir ön çamurluk 1.000 tl dir. Lastikleri kalın. Evet güzel. Ön 110 arka 140. Böyle olunca takım fiyatı oluyor 1.200 tl. 90-90-18 cbf 150 lastiğini 150 tl ye almak gibi olmuyor.

İşletme maliyetleriyle sahibini üzen bir motor.
    Haklısınız, parça fiyatları pahalı diye çoğu yerde okudum yada vidyolar izledim, farkında olarak karar verdim, bakımıda pahalı ustam ile görüştüm, sağolsun bilgilendirdi.
    Ancak parça bulunmadığı konusunda haberim yok doğrusu teşekkürler bilgilendirme için. Lastik olayına da baktım baya bi tuzlu.
    Bana takas çok makul geldi ama yanımda anlayan birisi yok o kafamı kurcalıyor.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Şahsi fikrim cbf150 yi satın ve bulundugunuz yerden yada istanbuldan alım yapın. Uzak şehirlerden takas zor olur. Inazumanin işletim maliyeti cbf e gore yuksektir ancak kafaya pek takilacak konu degidir. Parcalarini her türlü bulursun. Alternatif olarak tnt250 yide listene al derim.

Motosikleti
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrim cbf150 yi satın ve bulundugunuz yerden yada istanbuldan alım yapın. Uzak şehirlerden takas zor olur. Inazumanin işletim maliyeti cbf e gore yuksektir ancak kafaya pek takilacak konu degidir. Parcalarini her türlü bulursun. Alternatif olarak tnt250 yide listene al derim.
    Tnt250 parçaları bulunabilir mi?

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Tnt250 parcaları elbette bulunur. Inazumadan da daha uygun fiyatlari vardır. Gecen tnt 600 başlıgında gördüm. Adam komple plastik aksam depo, yan parçalar kuyruk ve ön çamurlugu 750 liraya almış.sana en yakin bir benelli servisine git sarf malzemeleri sor. Zincir dişli seti fren balataları filtreler vs. Bunun yanında far ön çamurluk vs bunları da sor. Fiyatları hem uygundur hemde stoklarda vardır.

Motosikleti
    Yazdıklarınızı müsait bir zamanda arastiracagim, teşekkür ederim.

Ama ben şimdilik vazgeçmek zorunda kaldım.
    Babam rahatsızlandı.(damar tıkanıklığı varmış yeni öğrendik)
    Kredi çekip bir miktar para verecekti, kredi olayı şuan için olmayacak.
    Hepinize teşekkürler.
    Yamahasi olan arkadaş umarım okur, alırım diyordu.
    Sağlıcakla.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F

Hepinize teşekkürler.
    Sağlıcakla.
    Geçmiş olsun dostum.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R

Hepinize teşekkürler.
    Sağlıcakla.
    Öncelikle geçmiş olsun hocam Allah şifa versin tez zamanda babanıza.Ben 6500 teklif ettim kabul etmedi satıcı , daha fazlasınıda vermem zaten ..

Motosikleti
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum.
    Allah razı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun hocam Allah şifa versin tez zamanda babanıza.Ben 6500 teklif ettim kabul etmedi satıcı , daha fazlasınıda vermem zaten ..
    Amin inşallah, tek temennimiz iyi olması ama henüz göremedim hala bekliyorum.
    Saticiyi daha arayamadım ama arayacağım.
    Sizinde hakkınızda hayırlısı.

Motosikleti
    Otobüsle taşırsan eğer yanına battaniye ve sağlam ip al.
    Güzelce bagaja iplerle sabitlersin sağlam yerlerinden. Battaniyeylede sarmalarsın. Sağa sola değse bile zarar gelmez tabi iple iyi bağlamak lazım çok esnemesin yinede battaniyede kurtarmaz yoksa.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    Ben karar verdim aslında ama para durumu yarın belli olacak zaten arkadaş ile konuştuk, olumsuz bir durumda buraya da yazarım.
    Saygılar.
    Karar nasıl olumsuz mu ? Yazmamışssında tribün merakta junior scorpion ne almış diye.

Motosikleti
    Alıntı tuncel_85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karar nasıl olumsuz mu ? Yazmamışssında tribün merakta junior scorpion ne almış diye.
    Amacını anlamadım.
    Ama senin gibi merak eden arkadaşlar için yazayım,
    Cbr 250 aldım, her Ne kadar inazuma ile kiyaslanacak motosiklet olmasada bana uygun geldi.
    Asil amaç ben cbf 150 kullanırken de mutluydum, şimdi daha mutluyum.
    Sayın mt junior scorpion sundu.
    (ne hallere düştük)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Amacını anlamadım.
    Ama senin gibi merak eden arkadaşlar için yazayım,
    Cbr 250 aldım, her Ne kadar inazuma ile kiyaslanacak motosiklet olmasada bana uygun geldi.
    Asil amaç ben cbf 150 kullanırken de mutluydum, şimdi daha mutluyum.
    Sayın mt junior scorpion sundu.
    (ne hallere düştük)
    Yok yaa merak ettim kutluyim dedim. İyi iyi kazasız belasız. Bir süre sonra 5.000-7.000 rpm arasında bozuk para sesi duyucaksın. Yeni olduğun için şuan duymuyo olabilirsin. Kafana takma hepsinde var. Kronik yani ama zararı yok.

Motosikleti
    Alıntı tuncel_85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yaa merak ettim kutluyim dedim. İyi iyi kazasız belasız. Bir süre sonra 5.000-7.000 rpm arasında bozuk para sesi duyucaksın. Yeni olduğun için şuan duymuyo olabilirsin. Kafana takma hepsinde var. Kronik yani ama zararı yok.
    Teşekkürler.
    Yeniyim doğru cbr bir ay oldu ama ben malima bakarım.
    2 bin km yaptım çok şükür sorun yok.
    Dahada arkama bakmam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Teşekkürler.
    Yeniyim doğru cbr bir ay oldu ama ben malima bakarım.
    2 bin km yaptım çok şükür sorun yok.
    Dahada arkama bakmam.
    Hepsinde var. Senin daha cbrda 2000 tecrüben var. Ben bissürü cbr'a bindim. Sadece bilgi veriyim dedim. Malına bak yinede tabi.

Sadece sesi duyarsan hani bu ne gibisinden düşünme . Malesef çözümü yok. Yurtdışında sıbop ayarıyla fılan cozuyolarmış öyle okumuştum ama burda servisler kabul etmiyor o sesi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)