Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

içlik sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    uçanmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aynı anda iki motor kullanıyorum
    Önce şunu sorayım kışlık montlarda içlik almaya gerek varmı varsa eğer içlikle giyince o mont bize dar veya geniş gelmez mi dar veya geniş gelmesi bizi korur mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Yanlış anlama sadece merakımdan soruyorum yaş kaç?

Motosikleti
    merak iyi değil sen de beni yanlış anlama anketör falanmısın biliyorsan söyle bilmiyorsan yaş baş seni ilgilendirmez insanları motordan soğutmayın
    mavellen ve Canbozoglu bunu beğendiler.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Bir beden büyük almıştım, içlik ile gayet rahat oturdu üstüme ve sorun yaşamadım.
    Koruma olayına birşey diyemem çok şükür kaza yada düşme yaşamadım.

Motosikleti
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir beden büyük almıştım, içlik ile gayet rahat oturdu üstüme ve sorun yaşamadım.
    Koruma olayına birşey diyemem çok şükür kaza yada düşme yaşamadım.
    işte scorpion gibi adamca insanca efendice cevap verin ya hepsi bu çok mu zor insan olmak

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı uçanmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce şunu sorayım kışlık montlarda içlğik almaya gerek varmı varsa eğer içlikle giyince o mont bize dar veya geniş gelmez mi dar veya geniş gelmesi bizi korur mu
    Kardeşim kışlık montlarda zaten çıkarılabilir iç kısmı var, ben içliksiz istiyorum diyemezsin. O şekilde deneyip alıyorsun. normal kışlık kıyafet ile deneme yaparsan sorun olmaz. Vucuduna tam oturan bir mont alırsan, dar veya bol gelmez. İçliksiz giydiğinde bir miktar bolluk olabilir normal o.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    İçliği çıkartınca yarım beden büyük geliyor. Rahatsız edici düzeyde değil. Koruma olayı elbette değişiyor. İçliği çıkartınca artık soğuktan korumuyor mont :D

Bu arada bu yaş soranlar ne alaka ya. Lan üniversite hazırlık okuyup liseliler bilmez muhabbeti yapan adamlar gibisiniz, bırakın bu işleri de insanlara yardımcı olun yeterli olduğunuz yerde. Yoksa çık abim sayfadan.

Motosikleti
    süleyman bey kışlık montun altına illa içlik giyilmeli diyorsunuz doğru mu anladım şeytan ne diyor biliyormusun kışın yazlık kaliteli mont al altına da içlik zaten pek aman aman soğuklarda kullanmam motoru

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Fileli alırsanız rüzgar yersiniz içlik pek fayda etmez. Ama dediğiniz gibi çok soğuklarda sürmezseniz sorun olmaz. Bir kazak fazla giyersiniz. Zaten çok soğuklarda sürmezseniz kışlık montun altına da içlik giymenize gerek yok. Uzun lafın kısası yazlık alıp biraz kalın giyinseniz idare edersiniz.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    süleyman bey kışlık montun altına illa içlik giyilmeli diyorsunuz doğru mu anladım şeytan ne diyor biliyormusun kışın yazlık kaliteli mont al altına da içlik zaten pek aman aman soğuklarda kullanmam motoru
    Termal içlik ler var tavsiye ederim, kullanıyorum ve çok memnunum. Kış için çok faydalı.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Kisin ilk içlik konusu hayırlı olsun.
    Bol bol okuruz artik.
    Archidraw ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    brook okumaktan zarar gelmez bu konunun yakında sinema versionuda çıkacak oraya da bekleriz

Ben geçen gün istanbul kadıköyde 1 motosiklet malzemesi satan mağazada aynı soruyu sordum, ordaki arkadaş bana çok soğuk havalarda kullanmayacaksan eğer 1 tane yazlık mont al içinede içlik al dedi içlikler zaten incecik şeyler sıkıntı çıkarcağını sanmıyorum orada fiyat sorunca uçuk fiyatlar söyledi bana mesala revit sordum 600 TL dedi. Daha sonra hiç uğraşma git decathlona ordan 1 tane rüzgar engelleyen 1 tanede termal olandan al havaya göre giy birini çık dışarı dedi çok tecrübeli değilim ama başıma geldi belki sana yardımcı olur.(Decathlonda çok çeşit var terlediğin durumlar için , kış aylarında üşüme diye , yağmurlu havalarda vucut nemini dengeleyen , rüzgar için vb.)

Motosikleti
    senin gibi gaddar bir insandan iylik beklemezdim

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    ben montun içliğinden bahsediyosun sandım. Tenine giydiğin içlik ise uzmanlık alanım. Her türlüsünü kullandım. Monta göre giymene gerek yok. 3 mevsimlik normal montları içlikle birlikte kışın da kullanabilirsin. 4 mevsim diye satılır, bunlar file olmadığından yazın pişersin yaz için ayrıca file mont lazım. Kışın çok sert havalarda kullanmayacaksan kışlık monta gerek de yok. Yazlık mont + içlikle kışın olmaz belki sadece Antalyanın kışında idare edersin. Ya da sağlam neopren yelek giymen lazım onlar da mont kadar pahalı.
    İçlik konusunda mevsimine göre kalınlıkları farklı içlik kullanabilirsin. Decathlonda uygun fiyatlara bulabilirsin, illa motosiklet mağazalarından giyinmeye gerek yok. Aliexpressten de 15-20 dolara alt-üst içlikler var. Bisikletçilerin giydiği tayt vs de olur. Üstte mont olduğundan bir nebze soğuktan korunuyorsun. Belki böbrek koruma alarak da takviye yapabilirsin belini korur. Alta korumalı pantolon giymiyorsan (benim gibi) esas içlik bacaklara lazım özellikle dizler fena üşüyor kot pantolonla. Serin havalar için sadece diz-bacak koruma kullanıyorum aliexpressten aldım çifti 5-6 dolardan başlıyor, kalitesine göre tavsiye ederim, burda pek bulamazsın zaten.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ben kamyon garajından takımı 50 liraya almıştım. Motorda kullanmadım ama kışın hep kullanıyorum mükemmel icat. İç çamaşırı satan her hangi bir yerden bulabilirsin. Çok ince vücudu sarıyor zaten. O yüzden diğer kıyafetlere bi engeli olmuyor.

Mesela ben içliğin üstüne normal koy giydiğimde dar gelmiyor. Aynı yani pek değişme olmuyor.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Motosiklet örtüsü candır,kuryelerin kullandığından,ayrıca kışlık yün ince kaliteli olan,şu askerde verilenlerden. 4riders deri mont, çok ince yün hırka giyiyorum soğuklar başlayınca, şimdilerde gömlek üzerine deri mont ön cam olduğundan pek göğsüme rüzgar vurmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

http://urun.gittigidiyor.com/giyim-a...clik-276720556

Motosikleti
    Hornet 650
    Diyelimki Kışlık bir mont aldın ve soğuktan korudu, o zaman içlik giyersen teliyeceksin.

Diyelimki Kışlık bir mont aldın ve soğuktan korumadı, o zaman içlik alırsın ve giyer denersin.

Diyelimki içlik giydiğin halde hala soğuk geçiriyor, o zaman windstoppper alıyosun ve giyip deniyosun.

Diyelimki windstoppper giydiğin halde hala soğuk geçiyor, o zaman içine içliğide giyip deniyosun.

Diyelimki 3 ekipmanıda giydin hala soğuk geliyor, o zaman daha kaliteli bir mont alıyosun.

Diyelimki bu 2 ekipmanla beraber kaliteli montuda giydiğin halde hala üşüyorsun, o zaman motoru satıp araba alıyosun, kaloriferleri açıyosun oh miss.

Tüm bunları boşverde, deneyerek karar vermen daha mantıklı olur, Sonuçta kaç derece aralığında kullanacağında önemli olduğu gibi.

İstanbul ile Ankara'nın soğuğuda bir değildir.
    thedarkfire ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    merak iyi değil sen de beni yanlış anlama anketör falanmısın biliyorsan söyle bilmiyorsan yaş baş seni ilgilendirmez insanları motordan soğutmayın
    Böyle bir cevabı veren birinin yaşından şüphe duyarım. Çok alakasız bir yere bağladın. Senin yaşını biri sorunca motordan mı soğuyosun?

Motosikleti
    böyle insanlarla aynı aracu kullanmaktan nefret ederim isterim ki mantıklı soru sorsunlar yaşa takmışsınız takmaya decam edin hatta zeka testleri de yapın sitede ben size diploma ayarlarım sizler bulunmaz mücevherlersiniz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)