Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Trafikte yaşadığım olay sizce ne yapmalıydım? Siz olsanız?

Motovento
    REKLAM ALANI

ne hareket çekti ki bu kadar içinde kaldı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    İyi yapmışsın bazen hoşlanmadığımız şeyleri yapmak zorunda bırakılırız. Sanırım sende bu noktada kendine hakim olmuşsun. Bence büyüklük yapmışsın.
    geldikleri gibi giderler 1918

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    ya zaten emin ol, çoğu insan ben şöyle yapardım der. ama o an yapamaz. ben günde elli olayla karşılaşıyorum. motorculara, veya diğer sürücülere yapılanlara şahit oluyorum. bu magandalara ses çıkarabilen pek adam yok. kimse boş keseden sallamasın. eğer öyle olsaydı zaten youtube da dayak yiyen motorcular değil atanları görürdük. kaybedeceği olmayan, gereksiz tiplerle uğraşılmaz.

yzk2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAG200
    Yemek tarifi yaparken bile nokta virgül yerine küfür koyan milletiz hakaretlere karşı vermiş olduğun bu nazik tavrı insanlığının sadakası say trafik yüzünden kavga çocuk yüzünden kavga eden komşu kavgasına benzer yani kemal sunal filmi ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Çak ağzına gitsin.60 yaş üstündekilerin ehliyetini elinden alacaksın. Refleksler yavaşlıyor ve arabayı düzgün kullanamıyorlar.bilmiyosan kullanmican

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabrın takdır edılesı... Ben olsam oyle bır sabır gosteremezdım. En ufak bır hakarete tahammulum yok. Yanında aılesı olan adam ne konusması gerektıgını bılecek, ona gore davranacak. Yasına basına bakmaz cok degıl 1 tane vurur arkama bakmadan gıderdım. Hıc bır sey gece uykumdan degerlı degıl. Yataga yattıgımda kendıme "sen bu hakaretlerı hak etmedıgın halde nasıl sadece sustun" deyıp gecemı mahfedemezdım. Bu mesajıma tepkı gosterebılırsınız. Hata yapıp zeytınyagı mısalı uste cıkılmasından hoslanmam.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    "delikanlı" denen muhteşem türkçe tanımın bir örneği olmuşsun
    bi de 'travma' diyor yaşadığına
    alçakgönüllü davranmışsın, ama adını travma koymuşsun
    tam "delikanlı" işi

her trafikte haklı olduğumuzda karşımızdakine dalacak olsak ohoooo
    baka daha geçen hafta, akmerkeze girecem vakit öğle vakti, tam ana kapının önünde taksi durdu önümde, gidecek yerim yok.
    sola aalsam geçerim ama olsun dedim bekleyeyim.
    taksiden çok yaşlı bir teyze, yok yok nine çıktı,
    yavşa yavaş çıktı, ben de bekliyorum
    bak hiçbirşey yapmıyorum,sadece bekliyorum
    ne kornaya bastım ne gaz verdim. tek bir hareket bile yok
    sadece vizör açık
    ağır ağır çıktı, çıkarken bana ters ters baktı.
    bişeyler geveledi
    dedim "teyze ne diyon ben sadece bekliyorum seni" (bak teyze demişim, keşke nine deseydim!)
    acele ettirmesen olmaz gebereceksiiz aceleden diyo...
    güvenlik de hemen orda adam herşeyi duyuyo bana idare et gibisinden hareketler yaptı
    dedim teyze kusura bakma korkuttum seni...güldüm.

*

bu tip şeyler sanırım bir de full face kaskların cilvesi
    kafaya takında yanak şişiyo, e gözler de güneşli havada kısılınca ortaya kızıyormuş gibi görüntü çıkıyo
    gören lan neye kızdı şimdi bu diyordur.
    anlamak lazım yani.

ve de en önemlisi her problemle uğraşmamak lazım
    emin olun, trafikte tartıştığınız kişiler "kendilerince haklı" ve siz ne kadar bağırıp çağırsanız da düşünceleri değişmeyecek

*

bak aklıma geldi başka bir örnek vereyim,
    araba ile, kırmızıda geçen bi adamı durdurdum, (ben u dönüşü yapmak için bekliyordum, bana yeşil yandı, ve ben yavaş yavaş dönerken diğer yönden eleman, ona sarıdan çoktan kırmızı olmuşken, hemen önümden geçti)
    dedim kırmızıda geçtin
    adam ne derse beğenirsin; senin orda u dönüşü yasak

yani adam kendi hatasını göstermemek uğruna bile bile yalan söylüyor

dedim, gözlerine iyi baktır. bastım gittim.

ne derseniz deyin, değişmeyecekler
    Mustaphalanx, infernus, erenedip ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Doğru olanı yapmışsın, sen bakma millet kavga arayıp geziyor. Unut gitsin kafaya takacak bir mevzu değil. Sen orda adama dalmış olsan bütün motosiklet camiasını karalamış oluyorsun. "Yine serseri bir motorcu kavga çıkardı" diye haber yaparlardı.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Olaya diğer taraftan bakalım;

Sinyal versin ya da vermesin, bir araç "bilmeden" sizi sıkıştırdıysa siz yanlış yerde konumlanmışsınızdır!

Keşke video olsaydı.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    Öncelikle doğru olanı yapmışsın bu yüzden falza üzme kendini, insanlık sende kalmış, o kendi yaptığı terbiyesizliği düşünsün. Bu tür durumlarda şöyle bir teknik var zihinde yaşanan travma durumundan kurtulmak için. Gözlerini kapatıp adamı alıyorsun karşına ve ne yapmak istiyorsan zihninde yapıyorsun ve sonra hadi bu kadarla affettim seni diyorsun, bir NLP uzmanı anlatmıştı işe yararmı bilmiyorum ama uygula bakalım.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun, doğru yaptığını biliyorsun yine de buraya yazma gereği duymuşsun.

2. Olarak bu forumdaki çoğu kişi kendini süper kahraman yada dövüşçü sanıyor olabilir. ufak tefek olaylar yüzünden, özellikle yanında ufak çoçuğu, eşi olan. veya yaşlı insanlara şiddet uygularsanız (haklı - haksız olmanız konu dışı) mutlaka diğer insanlardan tepki görürsünüz. yada bir diğer ifadeyle ben de size dalarım
    erenedip ve yasdal bunu beğendiler.

Motoruma.com tdem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam polis çağırıp şikayette bulunacaksın hakarete uğradığın için.
    Kavga çözüm değil. Sen ona vurursun, kızının yanında kendine yediremez, çıkarıp bir cisim saplar sana, al başa bela. Kimin ne olduğunu bilemeyiz.
    En temiz hukuki yollar.
    erenedip bunu beğendi.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı infernus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun, doğru yaptığını biliyorsun yine de buraya yazma gereği duymuşsun.

2. Olarak bu forumdaki çoğu kişi kendini süper kahraman yada dövüşçü sanıyor olabilir. ufak tefek olaylar yüzünden, özellikle yanında ufak çoçuğu, eşi olan. veya yaşlı insanlara şiddet uygularsanız (haklı - haksız olmanız konu dışı) mutlaka diğer insanlardan tepki görürsünüz. yada bir diğer ifadeyle ben de size dalarım
    katılıyorum. youtube ta çok var. motorcu arkadaşların atarları ve hüsranla sonuçlanan maganda sopaları. kızmakta haklılar belki ama sizler o değilsiniz. sizler, bizler bu değiliz. efendi insanlarız çoğumuz. hayattan zevk alıyoruz.

bir kere tiner çekmiş iki zibidiye denk geldim şahinci. hemen tepki verdiğim dönemler. tam saldıracağım silahın namlusu parladı. dedim değer mi? değmez...
    tdem35 ve infernus bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende bugün işten çıktım saat 17:05 falan, e-5 yolunda eve doğru akıyorum. sakin bir şekilde seyir ediyorum. önümde araba var ve sollama yapmak istemediğim için aramızda 1 buçuk arabalık mesafe ile takipteyim tabi ara sıra aynadan arkamada bakıyorum.

75 kg civarı bir artçım var ve öndeki arabayla takip mesafesi iyi tırın tırın gidiyoruz. aynadan arkayı kontrol ettim ve mavi bir transportar ikide bir dibime girip duruyor. kafayı çevirdim arkaya baktım arabada kaç kişi var diye sonra gördüm sadece sürücü var.

biraz daha ilerledik bu üstüme çıkacak neredeyse ve kafayı tekrar çevirdim arkaya ve vizörüm açık bir şekilde "senin süreceğin arabayı s...im" dedim

ondan sonra takip mesafesini uzattı ve dibimde sürmeyi bıraktı

bende diyorum trafikte tartışmayın etmeyin falan ama olacak gibi değil işte, öyle böyle idare ediyoruz.

bazen alttan alıcaksın bazen karşıdaki alttan alıcak böyle devam.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    herkes bi süpermen.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olaya diğer taraftan bakalım;

Sinyal versin ya da vermesin, bir araç "bilmeden" sizi sıkıştırdıysa siz yanlış yerde konumlanmışsınızdır!

Keşke video olsaydı.
    İyide mesela adam telefonla konuşuyor sağına soluna bakmıyor dünya umrunda değil sanki sağa kayıp kayıp duruyor sonra kenardaki motorcuyu sıkıştırıyor. Şeridi ortalayıp gitsen bu sefer "yolon konorondon godocokson son motorson" diye camdan kafayı uzatıp laf yapıor. Ki benim canım onun yolundan daha önemli bu sebeple şeridi ortalayıp gidiyorum lafı yapan adamsa sağa çekip dursun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CRF 250L
    Klavye delikanlıları çoğalmış bu konuda.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    İşte bazı durumlarda kendimize hakim olmamız lazım.

Benzer bi durumda bende karşılaştım. Ortayaşlı bi adam. Motoru durdurdum arabanın içine baktım. İnip iyi bi dövesim var. Arabada karısı var çocukları var. Delikanlı adama yakışmaz. Bişey demedim döndüm önüme devam ettim.

Hele bu yaşlılarla hiç uğraşılmaz. Bi gün çift şerit yolda kamyonla gidiyorum. Tali yolda bi araba var. Çıkacağını anladım kornaya bastım. Bi yandanda solumu kontrol ettim. Adam tınlamadı çıktı yola. Sol boştu sola çekildim. Adam sola sola gelmeye devam ediyor. Aynada koca kamyonu görememiş ilerden sola dönecek. Sol şeride geçmeye çalışıyor. Solumda köprünün duvarı var kaçacak yerimde kalmadı. Yanyanayız aynadan kontrol ediyorum bi yandan kornaya basıyorum adam takmıyor yaklaşmaya devam ediyor. Gaza yüklendim geçeyim bari diye.

Sola kaça kaça duvara sürtecek hale geldim. Kamyonuda kurtardım ama kasanın köşeye dikiz aynasını taktı adam.

İndik neyse arabadan. Adam suçunu kabul etmiyor. Ben ne dersem diyeyim "sen benim arabamı küçük gördün ezdin" diyor. Çevreden gelenler diyor dayı sen haksızsın adamın arabasına taktın. Adamın cevabı yine aynı "onunki kamyon beni küçük gördü ezdi." Yaşlı adam başa çıkamıyoruz. Ceza neyse yiyeyim polisi çağırayım dedim. İşim gücüm var gidemiyorumda. Polis geç kaldı adam kırık ayna parçalarını topladı beddua ede ede gitti. Dövsen olmaz sövsen olmaz. Birşeyde yapamıyorsun.

Buda böyle bir anımdır. Kamyonla küçük görüp ezerim ben böyle işte. Motordaykende beni küçük görüyorlar napalım.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edep; edepsizlerin edepsizliğine sabretmektir. (Mevlana)
    anafartas bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    En iyisini yapmışsın. Bir cihaz olsa veya bir teknik,trafiğe çıkmadan tüm sinirimizi evde bırakıp binebilsek motorumuza.

Günün sonunda "keşke o yumruğu atmasaydım" diyerek pişman olma ihtimalin emin ol çok çok daha fazla. Böyle devam et.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)