Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Barkın Abinin amacının devam ettirilmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Abilerim, ablalarım, kardeşlerim şimdi bana kızacaksınız ama kusuruma bakmayın. Biliyorum acımız büyük ve daha olayın üzerinden yıl geçmedi ama Barkın Abinin amacı bizim için önemli bir meseleydi. Acaba Barkın Abinin amacını devam edebileceği, yetiştirdiği çırak falan varmıydı. Kızmayın game of thrones un yazarı george rr martin kendi çıraklarını yetiştiriyormuş hani ölürse filan onun yazdığı gibi eserlerin devamı gelecek. Acaba diyorum Barkın Abide böyle bir plan yapmışmıydı. Sonuçta motor üzerinde ölmeyi umuyordu. Mekanı cennet olsun kimse onun yerini dolduramazda. Belki yine anlatılmaya, onu yad edecek, yeni modelleri tanıtabilecek arkadaş falan yetiştirmiştir. Kanalın kapanmasını, onun uğraşılarının durmasını istemem. Kötü birşey yazmışsam affola herkesten özür dilerim. Barkın Abiyi asla unutmicam.
    ...garip... bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Youtube'ta Barkının son çektiği videolar belli aralıklarla yayınlanıyor ama
    maalesef bu videolar bitince AEA da bitecek. Barkın'ın olmadığı AEA'yı kimse izlemez.
    Geçen son yayınlanan videosunu izledim de gerçekten de çok özledim kendisini yaaa.
    drtayfun ve fedos bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Anlatım tarzı bir başkaydı. Birdaha böylesi zor çıkar.
    sdirer bunu beğendi.

Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Son zamanlarda bakıyorumda kanala depo videoları arka arkaya yapıştırıyorlar çok kısa aralıklarla.Yeni bişey mi var acaba ne bu acele?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    web sitesi devam ediyor. AEA adıyla da gittiği yere kadar gider. Ekibi var bu iş için sahip çıkıyorlardır umarım.

Depo videoları çok seri şekilde yüklüyorlar ama elbet bitecek. Bittikten sonra ne yapacaklarını merak ediyorum. Ekibi, Barkın Abi kadar izlenmeyeceğini biliyordur. Nasıl bir proje gelecek veya proje devam edecek mi çok merak ediyorum. Barkın Abinin çırak yetiştirdiğini düşünmüyorum ama belki elemanları 1-2 video çekmeyi denerler.

Bir Barkın olmasada Tek Tabanca kendisini bu işe adarsa bayrağı devralır.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bazı işler kişilere bağlıdır, özellikle medyada. Bu da öyle, kişisel anlatım tarzı nedeniyle sevilen bir kişiydi, kendisi gitti olay bitti. Fazla zorlamamakta fayda var.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    yapmış yapmış, ilk işi de youtube tan burayı engellemek olmuş!

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Barkın'ın kullandığı tüm motorlar satışa konmuş. İster istemez ekip tasfiye mi ediyor diye düşünceler geliyor insanın aklına. Tabi bu satıştan kesin olarak böyle bir anlam çıkarmak doğru değil, açıklama yapilacaktır.

Biz her ne kadar duygusal yaklaşsak bile gerçek hayatta işler maddiyata dayalı yürümek durumunda. Kötü bir anlamda veya laf carptırmak için yazmıyorum, işleyiş bu.

Barkın'dan sonra şahsen AEA projesinin çok uzun soluklu devam edeceğini düşünmüyorum. Orda çalışan insanların hayatları olduğunu unutuyor insanlar,gelecek planları var. Aea projesi onlara kalan hayatları için istediklerini verebilecek bir iş olabilcek mi ? Barkın bile kendisi ne kadar zorlandığını söylüyordu her zaman. Maddi ve kariyer anlaminda proje çalışan arkadaşlara iyi bir gelecek saglayacaksa devam ederler emek ve zamanlarini verirler.

Maalesef AEA çok Barkın odaklı bir projeydi,o olmadıktan sonra beklenen ilgiyi ve popülerliği surduremeyektir diye düşünüyorum.

Kanımca AEA çok güzel bir hatıra olarak hep akillarimizda ve gönüllerimizde kalacak.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Yürümez. Barkın abi öldükten sonra bir daha hiç kanala uğramadım. Eskiden ayda 4-5 kez YouTube çöplüğüne girip yeni video varmı diye bakardım. eminim birçok kişi benimle aynı şekilde düşünüyordur. Maalesef Barkın Bayoğlu olmadan aea bitmiştir.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    İmkansız.

Barkın bayoğlu 2000 li yıllardan beri televizyon programcılığı gibi birçok ürün ve proje anlatımı sunumu yapmış profesyonel biriydi. Aramızdan biri gibi görünsede bu konuda çok profesyonel birisiydi.

Şimdi youtube açıyorsunuz ortalık motovlog dolu.. Sadece bir yıldır motovlog çeken ve videoları fake izlenmelerle milyonları bulmuş motovloglar var. Birde işin kötüsü bu motovloglar ürün tanıtımları yapıyorlar... Türkiyede gerçekten çok zor bi iş. Barkın yani Altın elbiseli adam zamanında olmayanı yapmaya çalıştığı için bukadar büyüdü. Onun yerine geçmek isteyen yada benzer projeler yapmak isteyen kimse hiçbiryere gelemeyecektir.

Belki bana da kızacaksınız ama olaya hissi yaklaşmak kadar mantıksal yaklaşmak da önemli. Hayatta bir işi yapmanın nerdeyse sonsuz yolu var. Aynı işi yapan herkes kendi karakterine, kendi kabiliyetlerine göre bir yol seçiyor. Elbette Barkın Abimizin yerini kimse dolduramaz. Fakat onunla aynı amaca hizmet eden, AEA konseptini kendi yöntemiyle devam ettiren birileri çıkabilir elbette. Bunu Barkın Abinin anısına hakaret olarak algılamak yanlış olur. Mozart öldü diye klasik müzik de öldü diyemeyiz. Unutuyor muyuz? Mümkün değil. Fakat herşey bitti gitti şeklinde karamsarlığa kapılmanın da yanlış olduğunu düşünüyorum.
    Ölüm, hayatın bir parçası. Hayatımızdaki güzel şeyler, güzel insanlar ölümsüz olsa yeni yeteneklerin değeri bilinemezdi hiç bir zaman.

Başlık açacaktım vazgeçtim. Barkının motosikletleri manitou ve panigale dahil satışa çıkartılmış. Aea sayfalarından detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Yeri doldurulamayacak bir adamdı ekip fazla uzatmayıp tadını kaçırmadığı için mutluyum.

Yalnız bazı eski videoları açılmıyor acaba neden ?

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    rte öldüğünde akp diye bişeyin kalmayacağı gibi, aea rahmetli olduğu olduğunda da bu proje arşiv olarak kalabilecek sadece.

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Anlamıyorum. AEA o kadar uğraşsın o kadar emek verilsin ölünce bir hiç mi olacak yani. Kanalın ismini değiştirin abi Barkın Bayoğlu yapın adamın ismini sonsuza kadar devam ettirelim tamam eskisi gibi olmayacak ama iyi olsun demiyorum ki bi şekilde devam etsin abi o kadar emek boşuna gideceğine yine millete doğru şeyler anlatılsın yine motorcuların arkası kollansın yine yeni model motorların tanıtımı yapılsın iyi olmasın ama varolsun yeter haksız mıyım ?

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ekipte ilgilenen kişiler adam akıllı yürütebiliyor olsaydı bence işleri devam edebilecek bir proje olarak hayatta kalırdı

ama gel gör ki abuk subuk ifşa etmeye çalışmalar bir dayanağı olmayan ( veya dayanak diye tuttuğu şeyin affedersiniz bir cacık olamadığı şeyler ) nedenlerden dolayı muhtemelen aile ekibi tasfiye ediyor muhtemelen motosikletlerde bu yüzden satılıyor

zaten ülkemizdeki motosiklet sevgisi malum birde başarısız düşüncesiz hareketler olduysa aile daha fazla uğraşmamak adına her şeyi dağıtıyor anlaşılan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)