Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zx6r hangi egzoz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    zx6r 636 2015 30th year anniversary
    Herkese iyi akşamlar,
    Yaklaşık 2 ay önce 2015 model zx6r aldım ve şimdi de egzoz taktırmak istiyorum,
    m4-gp slip on egzoza bakıyordum ki fiyatı epey tuzlu geldi vazgeçtim ama m4 performans egzozun replikası var 270 tl gibi bir şey, satan adam da aynı sesi verir dedi
    Öncelikle sormak istediğim aynı sesi verir mi, vermese de tatmin edici bir ses çıkar mı?
    Büyük ihtimalle kaynak yapılacak çünkü egzoz universal diye geçiyor, kaynak yapıldıktan sonra orjinal egzozu takarken sıkıntı doğar mı?

Bazı egzozların montajında prechamber bölümünü çıkarırken diğerlerinde neden çıkarmıyoruz

Siz hangi egzozu önerirsiniz?

Herhangi birini cevaplarsanız çok sevinirim çünkü işin içinden bir türlü çıkamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2015 zx6r alıp replika egzoz soruyorsun böyle bir sey yapacaksanız motosikleti uçurumdan aşağı at gitsin
    bilgi istersen motorcu muhabbetine sorabilirsin
    Gorkem.IX bunu beğendi.

Motosikleti
    Anladım ,replika egzozun yaratacağı sıkıntı ne ki uçurumdan atayım? Bence sesi güzelse her türlü metal parçası takılabilir, sonuçta uzunca bir boru ile de egzoz yapılabilir

neden ti ye alıyorsunki :=)
    m4 replikayı z750 de kullandım ben iyi güzeldi ama orjinal ile ses farkı varmıdır bilmiyorum hiç denk gelmedim, zaten ortalıkta motor yokk.., satan adam öyle der
    kaynak değil o yan tarafa alttan bir egzozun ucuna göre bir boru takıcak uc takıcak egzozuda onun üstüne geçiricek yani o ara boruyu egzoza takıcak
    https://imgur.com/9I2Ko8Y
    tabii bunu egzozcu yapıcak

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    sesin tınısını veren şey tüpün içindeki elyafın kalitesidir. replika egzozun içindeki elyaf başta güzel ses versede kısa zamanda tırtlayacaktır. dolayısıyla bu tarz büyük makinalarda orjinal aksesuardan şaşmayın. her türlü metal parçası takılabilir demişsin, o işler ne yazık ki öyle olmuyo. straith borular sadece harleyin doğasına uygun oluyor genelde. 4 silindirli aletlerde yüksek devirlerde inanılmaz cırtlak ve rahatsız edici ses alırsınız. mesela ben z1000 de vance and hines ın 4 çıkışlı straith borularından kullanıyorum fakat katalizör iptali yapmadım. dolayısıyla ses cırtlamıyor. decat yaptırsam kesinlikle elyafı kaliteli bir tüp kullanmam gerekir.

Motosikleti
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden ti ye alıyorsunki :=)
    m4 replikayı z750 de kullandım ben iyi güzeldi ama orjinal ile ses farkı varmıdır bilmiyorum hiç denk gelmedim, zaten ortalıkta motor yokk.., satan adam öyle der
    kaynak değil o yan tarafa alttan bir egzozun ucuna göre bir boru takıcak uc takıcak egzozuda onun üstüne geçiricek yani o ara boruyu egzoza takıcak
    https://imgur.com/9I2Ko8Y
    tabii bunu egzozcu yapıcak
    Anladım hocam teşekkürler ,ben zaten orjinal m4 sesi beklemiyorum ,o ara boru işi güzel oldu alır denerim olmazsa giden para da çok üzülünecek bir para değil yani

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sesin tınısını veren şey tüpün içindeki elyafın kalitesidir. replika egzozun içindeki elyaf başta güzel ses versede kısa zamanda tırtlayacaktır. dolayısıyla bu tarz büyük makinalarda orjinal aksesuardan şaşmayın. her türlü metal parçası takılabilir demişsin, o işler ne yazık ki öyle olmuyo. straith borular sadece harleyin doğasına uygun oluyor genelde. 4 silindirli aletlerde yüksek devirlerde inanılmaz cırtlak ve rahatsız edici ses alırsınız. mesela ben z1000 de vance and hines ın 4 çıkışlı straith borularından kullanıyorum fakat katalizör iptali yapmadım. dolayısıyla ses cırtlamıyor. decat yaptırsam kesinlikle elyafı kaliteli bir tüp kullanmam gerekir.
    replikada elyaf bile yok, normal delikli saçlar var, varsada ben görmedim, straith dediginiz düz boru mu oluyor bilmiyorum ama tane tane patlamalarda header bile kalsa yeterli sanırım, galiba harleylerde de öyle oluyor, ama ses ne kadar az o kadar ince ve güzel, bu gp egzozlar tamam yırtar eder ama düşük devirlerde faça şahin geliyor sanarsın

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Arkadaşlar motorun çalışma prensibine cinsine şekline vs göre egsozlar yapılıyor egsoz çapı bile ona göre belirleniyor eğer replika ürün kullanırsanız o tarz bi motorda zamanla motor arıza verecektir

Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun çalışma prensibine cinsine şekline vs göre egsozlar yapılıyor egsoz çapı bile ona göre belirleniyor eğer replika ürün kullanırsanız o tarz bi motorda zamanla motor arıza verecektir
    ne arızası vericektir bunuda açıklarsanız bilgilenelim? böyle bir ülkede motor kullanıyoruz bunun bize vericeği zararın yanında motora en yanlış egzozun motora vericeği zarar 50'de 1'i kadar bile değildir, ayrıca söylediğinizin aksine bir model egzozu 250cc 1000cc bütün motorlara satıyorlar

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    replikada elyaf bile yok, normal delikli saçlar var, varsada ben görmedim, straith dediginiz düz boru mu oluyor bilmiyorum ama tane tane patlamalarda header bile kalsa yeterli sanırım, galiba harleylerde de öyle oluyor, ama ses ne kadar az o kadar ince ve güzel, bu gp egzozlar tamam yırtar eder ama düşük devirlerde faça şahin geliyor sanarsın
    m4 gp slip on' un içinde elyaf var diye biliyorum. güzel ses alınıyor orjinallerinden. straith düz boru demek evet.

ben replika kullandım onda yoktu sanırım, ama gp egzoz kullanmayı düşünmüyorum ben artık çünkü o atık yanmamış yakıtı toplayıp toplayıp gazı kıstıgında gür gür patlaması olmuyor gp de direk patır patır patlıyo toplayıp patlamıyo yani en iyisi kısa tüpler

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Ben orjinal kullanıyorum.Egsoz takarsamda gider orjinal marka takarım. Motorun dengesini bozuyor dandik egsoz.Tavsiye etmem

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    2.el orjinal egzozlara bakabilirsin akrep yoşi twobro vs 600lük makinede iyi ses verir hepsi.kaynak kesinlikle tavsiye etmem iyi bir usta halleder egzoz takıldıktan sonra map ayarlarınıda yaptirîrsan tadından yenmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)