Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Garaj Kapısının Önüne Neden Park Edilir

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Evin altında bodrum olduğu için garaj kapısı yerden yüksek kalıyor. Garaj kapısı köprü açılıp, kapının ayakları sokağa iniyor ve yolun 2 metresini kaplıyor. Garaj kapısıdır park edilmez levhası yapıştırdım ama nafile. Belki görmezler diye tam 3 adet yapıştırdım. Ama sonuç sıfır. Adam hem kapının altına hemde karşına park ediyor. İlla zile basıp aracı çektiriyoruz. Araçların camında telefon numarasıda yok. Tanımadığım araçlarda park ediyor. Gecenin bir saati acil işimiz çıksa milletin keyfini bekleyeceğiz. Turuncu plastik duba alıp kapının altına 2 tane karşınada 1 tane çakma niyetine girdim ama belediyeye şikayet edilirse ceza yazılıyormuş. Bildiğim kadarıyla belediyeden izin alıp bir miktar para verip dubaları yere sabitleyebilirmişim. Bunun aslı astarı nedir.
    frankestayn1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    türkiye niye bu halde sanıyorsun, millet kafayı yemiş. sağlam insan bulamazsın kolay kolay. adam yolda yürüyor daha nereye bastığını bilmiyor.

aslında 6 kişi olacak ve birer köşeden iterek çekerek arabayı yolun ortasına kaydıracaksınız sonra gerisini boş verin tabi böyle imkan her zaman bulunmaz.
    M.balibey ve frankestayn1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Anladığım kadarıyla "adam" herkese ait olan yola/sokağa park ediyor, sizin kapı yolun ortasına açılıyor.
    Resmi trafik levhalarıyla yasaklanmadığı sürece, isteyen istediği yere park edebilir. "Park etmeyin" yazınızı görüp de park etmiyorlarsa, onların lütfudur, nezaketidir.

Ya belediyeye bildirip, işgaliye parasını verip, dubayı kilidi koyacaksınız ya da sokağın ortasına uzamayan bir çözüm bulacaksınız.
    matrax33 ve coozz4242 bunu beğendiler.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Millet rahat çünkü. Bizde de vardı, garaja iniş rampasına karşı apartmandan biri sürekli park ediyordu. Söyleyince de "çıkarken beni ararsınız çekerim." Ben mecbur muyum seni arayıp durmaya ? Çok garip insanlar var.
    mavellen bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne demek belediyeye para yatıyor eğer binanın altına otopark yapıldıysa önü açık kalmak zorunda belediye duba çakmıyorsa cimer ve bimer yoluyla şikayet edin ya da kendiniz 2 tane siyah dubalardan alıp çakacaksın turuncu plastik alırsan yine kırarlar yamulturlar

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiye niye bu halde sanıyorsun, millet kafayı yemiş. sağlam insan bulamazsın kolay kolay. adam yolda yürüyor daha nereye bastığını bilmiyor.

aslında 6 kişi olacak ve birer köşeden iterek çekerek arabayı yolun ortasına kaydıracaksınız sonra gerisini boş verin tabi böyle imkan her zaman bulunmaz.
    Zamanında biri fiat unoyu kapının altına koydu. 2-3 gün araba ordaydı. Bütün sokağa sorduk ama araç kimin olduğu belli değil. 3 kişi arka tampondan kaldırarak ileriye itip garaj kapısını öyle açmıştık

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla "adam" herkese ait olan yola/sokağa park ediyor, sizin kapı yolun ortasına açılıyor.
    Resmi trafik levhalarıyla yasaklanmadığı sürece, isteyen istediği yere park edebilir. "Park etmeyin" yazınızı görüp de park etmiyorlarsa, onların lütfudur, nezaketidir.

Ya belediyeye bildirip, işgaliye parasını verip, dubayı kilidi koyacaksınız ya da sokağın ortasına uzamayan bir çözüm bulacaksınız.
    zaten garaj kapısını açtığımızda kapı yola yatıp rampa görevi görüyor. Devamlı yol üstünde kalmıyor. Kapıyı kapattığımızda evin duvarı gibi düz duruyor. Normal garaj kapısı olması için garajın zemini kırıp asfalt seviyesine indirmeliyiz ama zeminin altında evin kolonu var. Onu kırarsak ev illaki hasar alır

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne demek belediyeye para yatıyor eğer binanın altına otopark yapıldıysa önü açık kalmak zorunda belediye duba çakmıyorsa cimer ve bimer yoluyla şikayet edin ya da kendiniz 2 tane siyah dubalardan alıp çakacaksın turuncu plastik alırsan yine kırarlar yamulturlar
    Ev apartman değil müstakil ev. Zaten burda evler yanyana. Kapı caddeye değil sokağa açılıyor. Ama insanlar çok patavatsız
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster

otoparkın kapısı yolun ortasına açılıyor derken? otoparkların giriş çıkışları için yan yol mu yapılmalı normalde? benim bildiğim otoparkların çıkışında yol vardır, devletin yoludur herkese aittir..fakat bu demek değildir ki gidip adamların araç sokup çıkardığı yere herkes park edebilir.. otopark girişine park eden eşektir. etmeyen de lütufta bulunmaz, insan gibi davrandığını gösterir (bizler gibi). isteyen istediği yere park eder nasıl bir cümledir? yani bir zamanlar eski komuşulardan birisi bu eşekliği yaptığı için bütün mahalleyi ayağa kaldırdım.. öyle eşeklikleri normalmiş gibi gösterip yanlış bilgiler verip örnek olmayın insanlara..
    fatih.met, bursagsli ve anafartas bunu beğendiler.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Abi o turuncıyu alttan falçatayla kesiyorlar. Demir olan cinsten yapın. Bizim sokakta da adamın yeni binasında kapalı garaj var. Başka sokakta oturan adam garaj rampasına araç parkediyordu sürekli. Plastik duba çaktılar adam kesti. Demir taktılar yamulttu. En son garaja giren vatandaşın biri rampaya park etti. Adam da başka yere park ediyo. Kısacası psikopatın birine denk geldin mi başın belaya girmesi hiç içten değil.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öküz çok öküz, köyden kente göç olurken aslında köylüler kalmış öküzler insan kılığında şehre inmiş.

Benzer sıkıntıyı bende yaşıyorum. Garajın giriş çıkış kısmı rampa biraz. Adam 1.5 arabalık genişliğe öyle çapraz park ediyor ki motoru bırak yürüyerek geçemezsin yanından. Bende bir seferinde gidonu YANLIŞLIK ile sürttüm. Artık sağa park ediyor öküz. Solundan geçiyorum.
    bursagsli bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi o turuncıyu alttan falçatayla kesiyorlar. Demir olan cinsten yapın. Bizim sokakta da adamın yeni binasında kapalı garaj var. Başka sokakta oturan adam garaj rampasına araç parkediyordu sürekli. Plastik duba çaktılar adam kesti. Demir taktılar yamulttu. En son garaja giren vatandaşın biri rampaya park etti. Adam da başka yere park ediyo. Kısacası psikopatın birine denk geldin mi başın belaya girmesi hiç içten değil.
    Benim turuncu duba dikip içine yukardan delik açıp beton dökme fantazim var , böyle onları ezip geçenlere süpriz olarak , siz uygulayabilirsiniz :D
    bursagsli, Stock Sever, MrMud ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kapı neden yola açılır, ya içeri açarsanız ya da motorlu panjur yaptırırsınız. Kapı önüne park edilmesi ayrı konu
    pea bunu beğendi.

blue39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25
    Kafana göre park etmek yasaktir diyemezsin. Senin o sokakta ne kadar hakkin varsa o vatandaşin da o kadar hakki var(eğer isgaliye parasi vermiyosan).
    pea bunu beğendi.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim turuncu duba dikip içine yukardan delik açıp beton dökme fantazim var , böyle onları ezip geçenlere süpriz olarak , siz uygulayabilirsiniz :D
    Biz babadan şanslıyız kapalı otoparkta durur herşeyimiz de eğer otoparklı ev alırsam dediğinizi yapacağım. Güzel fikir.
    twisten bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    otoparkın girişine park edilemez dedim yukarıda aklıma bir olay geldi.. oturduğum binanın önüne yönetici 2 duba çakmış kapıya araç park etmesin diyerekten. benden başka dubaları ezen yok yani bina önüne duba yasal değilse ezerim kendi binam olsa bile orası ortak kullanım alanıyken kendi kendine kimse işgal edemez.. yöneticinin hanımı bana laf sokuyor aklı sıra dubaların vidası çıkmış dedi birgün, bende oraya duba ne alaka biri şikayet eder bina ceza yer dedim sustu.. bu binada 2 dairemiz var ama acımam ararım belediye yada polisi kim ilgileniyorsa cezayı kestirir paşa paşa öderim en fazla.. ama otoparkın girişine de araba bırakmak gibi eşeklik olmaz o saçma sapan bir olay...

"tulûat toplumu"

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kardeşim,dubayi vs.unut Yapacagin iş belli.

Zincir çek gergin dursun,başina sonuna dikme yap 40×40 profilden,profilin onune demir dogramacida yüzük kaynat

Maliyet hesabi icin bknz;

700-800mm boyunda 40x40 2 adet profil =40-50tl civari dogramacidan
    4/5 metre zincir nalburda 70-80 bilemedin 100tl
    Dogramaci yüzük ve lama kaynagi 5tl
    Asma kilit 1adet 20-30tl
    Dubel 20-30tl
    Yüzügün başina zinciri körleyip kaynatirsan 2.asma kilit ihtiyacin kalmaz

200-230tl Max fiyat tutar

Profili;Zemine,veya saginda solunda biryer varsa uygun sabitle yoksa zemine çelik dubel çak,yandan lama kaynat sonra profili oturt.
    bursagsli bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Ciddi ciddi garaj kapısının önünü kapatmayı normal görenler var. İnsan gerçekten hayret ediyor
    jackonbir bunu beğendi.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    "İsteyen sokağa istediği gibi parkeder." bu cümle kadar saçma olan başka bir cümle var mı?

Benim garajımın önüne kasten ve art niyetle parkedecek o arabayı ya boydan boya çizerim ya da aynalarını kırarım.

Kapı giriş çıkış için vardır. Önüne kimse parkedemez. Madem herkes sokakta istediği yere parkedebiliyorsa ben geleyim tam senin kapının ağzına arabamı parkedeyim evine girip çıkama... ne de olsa herkes sokakta heryere parkeder dimi.... Şaka gibi gerçekten.

Bırak kapımın önüne parketmeyi benim balkonumun önüne dahi parkedemezler. İnatlaşıp ederlerse birgün balkonda otururken bir piknik tüpü elimden kayıp arabanın tavanına düşerse ben karışmam ortada kasıt yok sonuçta ����
    bursagsli, levend84 ve fatih.met bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "İsteyen sokağa istediği gibi parkeder." bu cümle kadar saçma olan başka bir cümle var mı?

Benim garajımın önüne kasten ve art niyetle parkedecek o arabayı ya boydan boya çizerim ya da aynalarını kırarım.

Kapı giriş çıkış için vardır. Önüne kimse parkedemez. Madem herkes sokakta istediği yere parkedebiliyorsa ben geleyim tam senin kapının ağzına arabamı parkedeyim evine girip çıkama... ne de olsa herkes sokakta heryere parkeder dimi.... Şaka gibi gerçekten.

Bırak kapımın önüne parketmeyi benim balkonumun önüne dahi parkedemezler. İnatlaşıp ederlerse birgün balkonda otururken bir piknik tüpü elimden kayıp arabanın tavanına düşerse ben karışmam ortada kasıt yok sonuçta ����
    Aynen katiliyorum dostum;

norveç veya isveç burasi sanirim,bende hayret ediyorum,garaj kapisinin onu kapanirmi yahu...

Acaba gecenin bir vakti çocugun hastalansa ve acil hastaneye gitme durumun var,aa bir baktin evin garajinin onunde biri araba koymuş ve evinde osura osura yatiyor..ee tabiya burasi norveç pardon..normal buralarda
    Adam 100metre yurumemek icin arabayi vatandasin garaj kapisinin onune koyuyor,zahmet edip yuruse ilerde boş,musait yerler var ama yok..tuvalete bile araciyla gidecek..ayip olur yuruyemez..

Motosikleti
    MT-25
    Ne halt olursa olsun garaj kapılarının önüne park edilmez.

Adam acil hastaneye adam yetiştirecek olsa acilen bir kazaya karismis akrabasının eşinin dostunun imdadına yetişecek olsa , garaj kapisinin onune park etmiş adamın keyfini mi bekleyecek. Millet bir alem yahu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)