Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Garaj Kapısının Önüne Neden Park Edilir

Motovento
    REKLAM ALANI

yere sprey boyayla buraya park edenin ... diye yaz
    insta: veli_montana_

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Motorun güzel yanı eve sokabiliyosun :D
    Evet 1. kata taşımak biraz zahmetli oluyor ama 3-4 kişi ile bu işi hallederiz.
    Kışın cbr ımı eve çıkartıcam.

2. kat yazmışım 1. kat olucaktı :D

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    bi keresinde
    arabayi marketin onundeki park yerine parkedip
    markete girdim
    15-20 dk sonra ciktim
    arkaya birisi parketmis
    cikmanin imkani yok
    markete girdim
    anons ettirdim
    10dk bekledik
    abim rahat rahat posetlerle cikti, geldi.
    arabanin basindayim
    ne bi ozur var
    ne kusura bakma demek var
    direk hic bakmadan bindi arabasina.
    park yerinden caddeye dogru cikti.
    camdan “bi ozur dileseydin bari” dedim.
    el hareketi yapti.
    bundan sonrasini hayal meyal hatirliyorum.

araba ile onunu kesmisim.
    kendime geldigimde adam yerlerdeydi.
    arkada biriken dolmus soforleri adami elimden kurtarmaya calisiyordu.
    adami bayagi hirpalamisim.

park olayi ile ne alakasi var?
    ayni sey;
    insan suretinde hayvan unsuru!!!

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla "adam" herkese ait olan yola/sokağa park ediyor, sizin kapı yolun ortasına açılıyor.
    Resmi trafik levhalarıyla yasaklanmadığı sürece, isteyen istediği yere park edebilir. "Park etmeyin" yazınızı görüp de park etmiyorlarsa, onların lütfudur, nezaketidir.

Ya belediyeye bildirip, işgaliye parasını verip, dubayı kilidi koyacaksınız ya da sokağın ortasına uzamayan bir çözüm bulacaksınız.
    Ben geçen şikayet ettim, polis geldi çekti götürdü aracı. Ne duba var nede park yapılmaz levhası.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı cemtover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz yanlış eğer hocalarım yanılmıyorsa. Mimarlık son sınıf öğrencisiyim ve daha dün anlatılan konut dersinde bu konudan da bahsedildi. Mevcut imarda apartmanlarda her 3 daireye bir araç düşecek şekilde arsa içinde çözüm bulunması zorunlu tutulmuş. Fakat ola ki çözemediğiniz durumlarda dediğiniz gibi bir bedel var, evet. Ama bu bedel sokağı kiraladığınız ya da kullanım hakkını kiraladığınız gibi bir anlama gelmiyor. Bu bedel belediyenin bu mevkideki evlere otopark sağlaması için ayrılan bir bütçeyi besliyor. Ama böyle bir bütçe olmadığı için para kasaya gidiyor ve çarçur oluyor diğer işler ile. Ve hatta bu bedel hesaplanırken bir aracın kapladığı alan üzerinden araç sayısı ile çarpılıp çıkarılıyor.

Yeni gelecek olan imar düzenlemesinde ise daire başına bir araçlık otopark zorunlu hale gelmiş durumda. Bu bedel ise yanlış bilmiyorsam kaldırılıyor ve zorunluluk pratikte de sağlanıyor ama emin değilim tam olarak bu son kısımdan.
    Biz 45 bin lira verdik 5 yıl önce belediyeye(4daire 1dükkan) ama ne otopark var( önceden yapılmış bir otoparkımız var evin önünde belediyenin yaptığı ama esnaflar sayesinde yok) nede sokakta araba koyacak yer. Arabayı çıkardınmı aynı yere aynı gün koyma imkânın zor. Annem rahatsız zorla yürüyor yaş 65 üstü.
    Bende ne yapıyorum? Evde 2 motorumuz var arabayla kim giderse motorun biri kalıyor direk arabayı çıkarmadan motoru çıkarıyorum. Arabayı çekince motoru arabanın oraya koyuyorum.

Geçen de uyanık komşu motorun yerini kurcalamış. Bu motor buraya niye kondu acaba? biz milletin arabasını elliyormuyuz motor bozulsa kırılsa düşürse ne olacak diye bağırdım bi daha ellemedi.

Kafam bozulursa motorla gece vakti geçerken sürttürüveririm elciği komple boya attırır. Annem yürüyebilse zaten sıkıntı yok. Baston kullanıyor görüyorlar ama öküzlüğü kim yapacak.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıllardır ben bununla uğraşıyorum. Adam garajın önüne park edip eve gidiyor ama benim evin etrafında hiç ev yok siz düşünün ormanın içinden geçen caddede oturuyorum. Kapıda garaj yazısı var park yapılmaz levhası var garaj kapısı sürgülü 4metre garaj kapısının motoru var yinede garaj olduğunun farkında bile değiller. Kaç kere işim varken geç kaldım. İşin komik yanı çektiremiyorum. Polis kendi bölgesi olmasına rağmen orası asvalt yol değil arazi biz karışmayız diyor. Jandarma orası polisin bölgesi diyor. Şimdi kafaya taktım. Maddi durumu ayarlayıp şu youtubeta falan kamyon çarpınca bile sağlam kalan hidrolik mantarlar var onlardan iki tane alıp takıcam başka çaresi yok.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)