Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Garaj Kapısının Önüne Neden Park Edilir

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Benim garajım olcak ve sen o bu önüne parkedicek bak sen şu işe egzozuna bi patates sokup közlerim görür ebesinin törekemesini

Semte beni kimse kırmaz saolsunlar biraz yufka yürekliyim dir
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla "adam" herkese ait olan yola/sokağa park ediyor, sizin kapı yolun ortasına açılıyor.
    Resmi trafik levhalarıyla yasaklanmadığı sürece, isteyen istediği yere park edebilir.
    Garaj kapılarının önüne parketmek yasal olarak suçtur. Polise ihbar edildiğinde aracı çekmek ve cezai işlem yapmak zorundalar.
    Diğer araçların çıkışını engelleyecek şekilde park edemezsiniz. Yönetmelik madde 115
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Ben senin yerinde olsam whatsapp ihbar hattına fotoğrafını atar ceza yazdırırdım : ) Baktım ki sürekli farklı araçlar park ediyor, o zamanda Park yapılmaz yazıp altınada Park edilmesi durumunda İhbar hattına fotoğraf gönderilip, ceza yazılması sağlanacaktır. Yazardım : ))))
    bursagsli bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bizim binanında bodruma dıştan girişi var motosikletleri ve bisikletleri oraya koyuyoruz. Adamın biri de kapının önüne park edip duruyodu en son dedim bidaha koyarsan çize çize çıkarırım motoru dedim o gün bu gündür koymuyor koyarsada dediğim gibi çize çize çıkarıcam. Motora bişiy olmaz en fazla gidonunun uçları çizilir bide koruma demiri oda zaten boyanıyor :D
    Gerisini o düşünsün.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Garaj kapısının önüne park edilmemesi gerektiği konusunda herkes hemfikir zaten. Burada anlaşılamayan bir nokta var. Garaj kapısı yola doğru rapma şeklinde açılıp 2m kadar yolu işgal ediyor anladığım kadarıyla. Bir fotoğraf koysa arkadaş belki daha anlaşılır yorumlar gelebilir. Sorun kapı mı? yoksa park edilmesi mi? garajda duran araç motosiklet mi? otomobil mi?
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bir gün işten çıktım, baktım adamın biri arabamın tam yanına arabayı koymuş gitmiş, sağa sola seslendim kimse yok, acelem var çıkamıyorum, o sinirle aldım anahtarı çizdim arabayı, aaa bir baktım karşı dükkandan biri koşturarak geldi ne çiziyorsun arabayı diye, açtım ağzımı yumdum gözümü, adam ses çıkarmadı çekti gitti. Dövecektim nerdeyse ! Kendime şaşırdım sonra.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapı neden yola açılır, ya içeri açarsanız ya da motorlu panjur yaptırırsınız. Kapı önüne park edilmesi ayrı konu
    Anlamak mı istemiyorsunuz. Defalarca yazdım. Bir kez daha yazayım. Evin altında bodrum olduğu için 1. Katın tabanı asfalttan yaklaşık yarım metre yüksek kalıyor. Yani garaj normal bir garaj gibi olmuyor. Sonuçta arabanın durduğu yer asfalttan yarım metre yüksek olduğu için garaj kapısı hem rampa hemde kapı görevini görüyor. Bir nevi köprü gibi açılıp köprü gibi kapanıyor

Bazılarınız evinin önü sana ait değil gibi saçma sapan, sırf yorum yazmak için birşeyler yazmış. Bak kardeşim elalemin arabası benim evimin önüne park edip üstelik garaj kapısının önünü kapatamaz. Bak hiç unutmam bir gün arabayı yıkayıp evimin önü dolu olduğu için yan evin önüne park ettim. Sonuç kadın balkonu yıkamış üstüne birde balkondaki kilimi yıkayıp aşağıya doğru sarkıtmış. Tüm evin pisliği arabanın üstüne akıtmış. Araba dışarda yatmasın şerefsizler çizmesin, diye 1 odayı yıkıp garaj yapıyorsun. Gelip andavalın teki altına koyuyor. Gecenin bir köründe acil birşey olsa kimi arayıp bulacağım. Araba alıyorsan garajını da yapacaksın. Sözüm müstakil evi olup garaj yapmaya imkanı olanlar için
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Garaj kapisinin bir fotosunu çeksen daha fazla fikir çıkar. Memlekette öküz çok. Benim bir kez basima boyle bir olay geldi. Bayramin birinci gunu bir arkadasımin yanina gittim.apartman girişini kapatmadigim halde kaldi ki oradan ben tır sokarim oraya adam benim 3 lastigimi zemine kadar indirmiş. Saatlerce açık lastikci aradim. Bayram tatilinde oldugundan ve gece oldugundan.

Eger yol bina girişine sıfırsa duba koyamazsın. Eger sürekli ayni kişi park ediyorsa uyarın. Ayrica kapinin uzerine garaj çikısıdır park yapan sonucuna katlanır diye yazi yazdırın.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Telefondan çizmeye çalıştım. Kapı kapalı olduğunda garaj kapısı duvar gibi duruyor. Yani yola hiçbir sıkıntısı yok

Kapı kapalı

Kapı açık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefondan çizmeye çalıştım. Kapı kapalı olduğunda garaj kapısı duvar gibi duruyor. Yani yola hiçbir sıkıntısı yok

Kapı kapalı
    https://i.hizliresim.com/rJjXPB.jpg
    Kapı açık
    https://i.hizliresim.com/o62qBo.jpg
    Dediğimi yap bence...
    bursagsli bunu beğendi.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla "adam" herkese ait olan yola/sokağa park ediyor, sizin kapı yolun ortasına açılıyor.
    Resmi trafik levhalarıyla yasaklanmadığı sürece, isteyen istediği yere park edebilir. "Park etmeyin" yazınızı görüp de park etmiyorlarsa, onların lütfudur, nezaketidir.

Ya belediyeye bildirip, işgaliye parasını verip, dubayı kilidi koyacaksınız ya da sokağın ortasına uzamayan bir çözüm bulacaksınız.
    Evet kanunlara göre belki haklı olabilirsin ama tam tersini de düşünmek lazım büyük apartmanların, alış veriş merkezlerinin, plazaların kapalı otoparkları hep yola çıkıyor. Kardeşim burası yol ben istediğim yere park ederim derse birisi insanlara zulüm olur.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "İsteyen sokağa istediği gibi parkeder." bu cümle kadar saçma olan başka bir cümle var mı?

Benim garajımın önüne kasten ve art niyetle parkedecek o arabayı ya boydan boya çizerim ya da aynalarını kırarım.

Kapı giriş çıkış için vardır. Önüne kimse parkedemez. Madem herkes sokakta istediği yere parkedebiliyorsa ben geleyim tam senin kapının ağzına arabamı parkedeyim evine girip çıkama... ne de olsa herkes sokakta heryere parkeder dimi.... Şaka gibi gerçekten.

Bırak kapımın önüne parketmeyi benim balkonumun önüne dahi parkedemezler. İnatlaşıp ederlerse birgün balkonda otururken bir piknik tüpü elimden kayıp arabanın tavanına düşerse ben karışmam ortada kasıt yok sonuçta ����
    bunu savunanların kültür seviyesini tahmin etmek zor değil. işte o "arabacı" tartışması yapıyoruz ya. bunlar hem arabacı hem motorcu fark etmeyen geri kafalılar yapacak bir şey yok

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İncelik diye bir şey var ki cahillerde bulunmaz. İkincisi de 13 sene Bursa'da yaşadım ve Bursa için gayet normaldir. Bursa'da bir araç bir sokağa girebiliyorsa o sokağa girilir, sığabileceği boşluk varsa da oraya park edilebilir. Park edilen boşluğun garaj kapısı, engelli yeri, yaya yolu, hatta araç geçiş yolu olmasının bir önemi yoktur. Bomboş AVM'de bile araç geçiş yoluna park edenler adamlar gördüm.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İncelik diye bir şey var ki cahillerde bulunmaz. İkincisi de 13 sene Bursa'da yaşadım ve Bursa için gayet normaldir. Bursa'da bir araç bir sokağa girebiliyorsa o sokağa girilir, sığabileceği boşluk varsa da oraya park edilebilir. Park edilen boşluğun garaj kapısı, engelli yeri, yaya yolu, hatta araç geçiş yolu olmasının bir önemi yoktur. Bomboş AVM'de bile araç geçiş yoluna park edenler adamlar gördüm.
    Bursa'dan soğuttun beni. Ankara'dan kaçıp Mudanya gibi bir yerde sessiz sakin kafama göre bir hayat sürmeyi planlıyordum. Marmara denizine gömdün.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mudanya gibi bir yerde sessiz sakin
    Hiç gülesim yoktu

Kapı kapalı
    Kapı açık
    Kardeşim meğer senin içinde müthiş bir sanatkar gizliymiş. En kısa zamanda bir sergi aç bence.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bütün muhabbet bir yana yanlış bilinen bir noktaya değinmek istedim. Bazı arkadaşlar yolun kamuya açık olduğunu, isteyen herkesin park edeceğini yazmış. Garaj giriş çıkışı olmasa da binaların önüne yabancılar park ederken bu tartışmalar hep yaşanır "burası belediyenin sokağı kardeşim istediğim gibi parkederim" cümlesi hiç yabancı gelmez bize.

Fakat bu doğru bilinen bir yanlıştır, binanın önüne araç park etme hakkı o binaya aittir. Biz bir binayı inşa etmek için belediyeye başvurup ruhsat çıkarmak istediğimizde, eğer projede otopark tesis edemiyorsak belediyeye otopark harcı ödüyoruz o bina için.

Yani diyoruz ki "Sayın belediye, projemizde otopark tesis etme imkanımız yok. Bu yüzden şu kadar daire için şu kadar aracı size ait sokağa park edeceğiz" Bunun için de şu kadar harcı ödemeyi kabul ediyoruz

Yani sizin binanızın önüne sizden başkasının park etmesini istemiyorsanız bu söylediklerimi tatlı tatlı anlatın.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

Kapı kapalı
    Kapı açık
    Kardeşim,devamli o kapagi açip,kapatmakta,maharet ister
    Zeminle garaj girisi arasindaki Kot farkini kapatmayi duşundunmu?veya zemine dolgu beslemeside yapabilirsin.

Yinede sen bilirsin,

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün muhabbet bir yana yanlış bilinen bir noktaya değinmek istedim. Bazı arkadaşlar yolun kamuya açık olduğunu, isteyen herkesin park edeceğini yazmış. Garaj giriş çıkışı olmasa da binaların önüne yabancılar park ederken bu tartışmalar hep yaşanır "burası belediyenin sokağı kardeşim istediğim gibi parkederim" cümlesi hiç yabancı gelmez bize.

Fakat bu doğru bilinen bir yanlıştır, binanın önüne araç park etme hakkı o binaya aittir. Biz bir binayı inşa etmek için belediyeye başvurup ruhsat çıkarmak istediğimizde, eğer projede otopark tesis edemiyorsak belediyeye otopark harcı ödüyoruz o bina için.

Yani diyoruz ki "Sayın belediye, projemizde otopark tesis etme imkanımız yok. Bu yüzden şu kadar daire için şu kadar aracı size ait sokağa park edeceğiz" Bunun için de şu kadar harcı ödemeyi kabul ediyoruz

Yani sizin binanızın önüne sizden başkasının park etmesini istemiyorsanız bu söylediklerimi tatlı tatlı anlatın.
    Otopark harcı olayını bilmiyordum. Verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Demek kanundaki otopark zorunluluğunu bu şekilde aşmışlar. Türk milletinin zekası önünde bir kez daha eğiliyorum

Fakat burada aklıma takılan bir nokta var. Bizim apartmanın önü alsa alsa 3 araç alır fakat 12 araç için otopark harcı verilmiş. Geri kalan 9 araç nereye parkedecek?

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Garaj kapağını önüne park eden arabanın üzerine açamıyormusun? Ben olsam ne yapar eder açardım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)