Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

15 ytl ye Xenon far

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    beyler 15 ytl ye 2 tane beyaz xenon far satılıyor bunlar 2 lı olarak satılıyor fıyatıda makul... adam dedıkı bembayaz far dedı aynı xenon gıbı beyazmıs pekı xenon nıye 20 katı daha pahalı bılgısı olan acıklayabılırmı yada bunalrın fotoları varmı nasıl gozuktunu merak ettım
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Extreme_Biker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Legnano V18
    15ytl ve xenon mu?_ neredeymiş bu_?_
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][B]Extreme_Biker O-'O[/B][/SIZE][/COLOR]

Selamlar okan;

Xenon denilen lamba türü genel olarak discharge lambalar olarak adlandırılırlar. Yani bu tür lambalar bildiğimiz ampüllerdeki devreyi tamamlayan ya da devreye yük olarak giren flamanın voltajla ısınarak parlaması yöntemiyle ışık saçmazlar. Bu discharge lambalar yani içinde sıkıştırılmış gaz ve artı-eksi elektrot olan flamansız lambalar ışık üretmek için yüksek voltaj kullanırlar. Elektrotlara verilen 5000V civarı bir akım sayesinde elektrotlar arasında bulunan gaz parlar ve ışık elde edilir. Bu lambalarda içlerinde bulunan gazlara göre isimlendirilirler, Xenon HMI Cıva buharlı lambalar ve bildiğimiz yazı yazılan gece klüplerinde rengarenk parlayan Neon lambalar gibi.

Çalışma prensiplerini ve normal lambalardan olan farklarını açıkladıktan sonra gelelim maliyetinin pahalı olmasının sebebine; discharge lambalar çalışmak için türüne göre 3000-10000V gibi yüksek akıma (voltaja) ihtiyaç duyarlar. Bu akımı üretmek için gereken yüksek voltaj trafoları yüksek voltajın yalıtımı için gerekli olan özel kablolar ve yine yüksek yalıtımlı lamba soketleri ve son olarak lambadan çıkan ışığı düzgün bir huzme haline getirecek olan yarım limon ya da yumurta şeklinde olan özel yüksek ısıya dayanıklı mercekler kullanılması sebebiyle maliyeti astronomik olmakta.

Henüz kullanmadım ama senin bahsettiğin lambalar yüksek ihtimalle açık mavi cama sahip flaman lambalar. Sonuç ise gayet iyi aslında flamandan çıkan sarı ışık mavi filtreden geçip beyaz yani asıl anlamda 4600K (Kelvin) gün ışığı rengine kavuşuyor.

İyi Seyirler...

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ewet mavı cam ıcındeydı o lambalar onlar nasıl tavsıye edermısın guzel gorunum saglarmı heralde onu takınca onda kısa uzun far vardır degılmı??
    Yeni yine yeniden

Walla okan kardeşim öncelikle yanlış anlamazsan bu kadar yazmamın sebebi; ilk olarak senin yazdığın herhangi bir mesajın tam ÜÇ koca satıra ulaşması

Ben henüz motoruma takamadım ama bizim şirketin arabasında var, bir kaç motorda da gördüm geceleyin gayet hoş duruyor. Üstelik masrafsız zahmetsiz trafo yok balast yok, tek işçilik normal bir ampul değişimi kadar.

Sevgiler...

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    aitho cok yardımcı oldun tesekkur ederım benı aydınlattıgı ıcın...
    Yeni yine yeniden

Teşekkür ne demek, dilimizin döndüğü kafamızın bastığı kadarıyla her şeklde yardımcı oluruz. Umarım dediğin gibi olmuşturda işine yaramıştır yazdıklarım. Beyaz ampul takınca yaz da sen de beni aydınlat, kesin bende önce takarsın nasıl olsa ben biraz uyuşuk sayılırım

İyi Seyirler...

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    takarsam resımlerıde koyarım
    Yeni yine yeniden

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    baba nerden alıcan bide onusoylesende belki bizde alırız tam kenndine muslumansın

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    istanbuldaysan onlar 12 ytl ;)
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    okan o bahsettiğin mavi camlı ampullerden bende war.. biraz uyduruk.. ayda bir ampul deiştirmen gerekiyo.. ki fiyatı 5 ytl..
    CBR 600F Honda,

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Alıntı aitho adlı üyeden alıntı
    Selamlar okan;

Xenon denilen lamba türü genel olarak discharge lambalar olarak adlandırılırlar. Yani bu tür lambalar bildiğimiz ampüllerdeki devreyi tamamlayan ya da devreye yük olarak giren flamanın voltajla ısınarak parlaması yöntemiyle ışık saçmazlar. Bu discharge lambalar yani içinde sıkıştırılmış gaz ve artı-eksi elektrot olan flamansız lambalar ışık üretmek için yüksek voltaj kullanırlar. Elektrotlara verilen 5000V civarı bir akım sayesinde elektrotlar arasında bulunan gaz parlar ve ışık elde edilir. Bu lambalarda içlerinde bulunan gazlara göre isimlendirilirler, Xenon HMI Cıva buharlı lambalar ve bildiğimiz yazı yazılan gece klüplerinde rengarenk parlayan Neon lambalar gibi.

Çalışma prensiplerini ve normal lambalardan olan farklarını açıkladıktan sonra gelelim maliyetinin pahalı olmasının sebebine; discharge lambalar çalışmak için türüne göre 3000-10000V gibi yüksek akıma (voltaja) ihtiyaç duyarlar. Bu akımı üretmek için gereken yüksek voltaj trafoları yüksek voltajın yalıtımı için gerekli olan özel kablolar ve yine yüksek yalıtımlı lamba soketleri ve son olarak lambadan çıkan ışığı düzgün bir huzme haline getirecek olan yarım limon ya da yumurta şeklinde olan özel yüksek ısıya dayanıklı mercekler kullanılması sebebiyle maliyeti astronomik olmakta.

Henüz kullanmadım ama senin bahsettiğin lambalar yüksek ihtimalle açık mavi cama sahip flaman lambalar. Sonuç ise gayet iyi aslında flamandan çıkan sarı ışık mavi filtreden geçip beyaz yani asıl anlamda 4600K (Kelvin) gün ışığı rengine kavuşuyor.

İyi Seyirler...
    Aitho dostum tekniği konuşturmuşsun şık durmuş
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

luna_nero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Ben taktım o ampülden, osram 15 ytl, tam beyaz değil ışığı ama gayet idare ediyor. Mavi ışık diye satılıyo ikili pakette, tavsiye ederim.....

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    mersinde teki 5 ytl.. acaba aynısı deilmi.. ve bahsettiğiniz gibi tam beyaz yanmıyo..
    CBR 600F Honda,

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Artık her mavi ışık veren lambayı xenon far olarak görmeye başladık. Yakında mavi mum çıksa xenon mum diyeceğiz.

xenon far ayrı bir olay , mavi ışık veren ampül ayrı bir olay. xenon farın (gerçek olanının ) fiyatı çok yüksek fiyatlarda seyretmektedir. Bi arkadaşın megane otomobilinde kaza sonucu far değişikliği oldu. kasko şirketine gönderilen faturada tek far ( komple ) 984 ytl + kdv olarak gözüküyordu. hadi motorların biraz ucuz osa bile 350-400 ytl den aşağı gerçek xenon far alınamaz.

Bu xenon işi de asya motorun ABS muhabbeti gibi oldu.
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı PcKopatGhostRider adlı üyeden alıntı
    mersinde teki 5 ytl.. acaba aynısı deilmi.. ve bahsettiğiniz gibi tam beyaz yanmıyo..
    kerım sen bedava dıye 5 ytl lık cın malı alırsan olacagı budur bıraz fazla para ver ıyısını al bozulmaz bak carrefourda(15 ytl) adese da(12 ytl) bunlar cok guzel ozellıkle carrefourfakı
    Yeni yine yeniden

izcade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Vieste 249
    Ya Okan4037 gerçekten bizim bu 151 Rs lerin farları hiç aydınlatmıyo alırsan lambaları banada bi yorum mesajı atta bende ona göre alıyım.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    aldıgımda aydınlatırım senı ama cok guzel bısey emın ol yakından baktınmı xenon gıbı bısey bembeyaz yapıyor
    Yeni yine yeniden

Forumdan Uzaklaştırıldı sılwerbeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardes hıc tavsıye etmem bende aldım aynısından pısman oldum kırdım attım tamma gorunus beyazda hıc bır yerı gostermıyor tavsıye etmem normal xenon ampul 350 ytl kusur ama 75 metreyı gosterıyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    o dediğin aksesuarcılarda satılan adi ampüller mavi oldukları için beyaz ışık veriyorlar mantığı basit ama arabalara zararlı özellikle beyni olan aarbalara onlarda malum çinmalı olduğu için sigorta attırıyor müşür yerlerini erityor v.b

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler