Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

YAĞMUR DA YAĞMUR

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT 250
    Alıntı maitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcukum su kurbağasına döndü yavvvv.
    Vallaaa aynen öyle. Bilseydim yeşil rengini alırdım tam kurbaa olurdu
    Gide gele gidegele benim yağmurluk da yosun tutmaya başlar yakında
    Saygılarımla
    Ferhat Demirel

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    motorun yagmur altında sürekli kalması korozyona (paslanma) sebep olacagında brandayı iş yerinde bırakıp işe geldikten sonra kapatırsanız motorunuz korunur ayrıca sıcak motor brandanın içindeki nemi alır.
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    En iyi ve pratik çözüm,yağmur diner dinmez kurulamaktır.En azından korozyonu engellemiş olursun,sürekli ıslak kalırsa sonuçları malum.
    AKLIN MOTORUNUN ÖNÜNDE GİTSİN

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Arkadaşlar korozyon önlemi olarak butür işlerden anlayan bir dostun önerisi ,petrol türevi olmayan bebe yağı ile silmemiz ,paslanma önleyici ve koruyucu nitelikli olduğunu için oluşturacağı katman yağmur öncesi temizlenmiş yüzeylere uygulanarak sonuç alabileceğimizi diğer petrol içeren kimyasalların ilk işlevlerinden sonra temizlenmediğinde pas oluşumuna çanak tuttuğunu belirtmekte ,henüz denemedim ancak bilginize

Motosikleti
    Hyosung GT 250
    Bilgileriniz için çok teşekkürler. Demek ki brandayı yanımızda taşıyacağız. Olsun dünyanın parasını saydık motora bi yağmur yüzünden paslanmasını istemem doğrusu...
    Bebek kremi enterasan bi fikir
    Saygılarımla
    Ferhat Demirel

maitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 KT
    Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar korozyon önlemi olarak butür işlerden anlayan bir dostun önerisi ,petrol türevi olmayan bebe yağı ile silmemiz ,paslanma önleyici ve koruyucu nitelikli olduğunu için oluşturacağı katman yağmur öncesi temizlenmiş yüzeylere uygulanarak sonuç alabileceğimizi diğer petrol içeren kimyasalların ilk işlevlerinden sonra temizlenmediğinde pas oluşumuna çanak tuttuğunu belirtmekte ,henüz denemedim ancak bilginize
    krem mi yoksa yağ mı?
    bide marka var mı bildiğin önerebileceğin?
    yakında bezde bağlarız altına, yere yağı akmasın diye.

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu ben motorumu gazyağına bulayıp ondan sonra yıkıyorum!!! şimdi ben paslanmayı çabukleştırıyormuyum...
    ama çok güzel parlıyordu yahu
    bu olayı daha önce duyan varmı???
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    cbr 125
    sag salım donebıldıgınıze sevındım zaten kazasız belasız yolculuk olunca yagmur cok zevklıdır
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende hem öğlen hem akşam çıktım biraz ıslanayım diye ama yağmura denk gelemedim

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    kazasız belasız dönmüşünüz işte bundan büyük zevk olur mu
    Bizde akşam yakalandık, dinsin diye de bekledik ama, iyiki dinmemiş yaa Ne Güzel Islandık
    Haber verin de beraber ıslanalım bir dahakineyavv
    Poturdak

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    yagmur anında dikkat edilmesi gereken sey

Yagmur ilk yagmaya başladıgı anda cok kaygan oluyo bu an dikkat etmekde ve hızı düşürmekde fayda var.15 20 dk sonra zemin ıslak olsa bile yol tutusu ilk ana gore daha saglam oluyor... Ayrıca enduro veya cross motorlarla yagmurlu havada dagda ormanda dolasıp biraz hız yapmaya calısmak inanılmaz derecede zevkli bi olay...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Ben çok seviyorum yağmurda kullanmayı.. Çok keyifli oluyor bence... Özellikle sahil yolunda yavaş hızla yağmuru motorun üzerinde hissetmeyi çok seviyorummm
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    arkadaşlar ben karda bilenek kullandım çok zevkli
    salihlide oturuyorum iş yerim izmirde evden işe yüzyirmi km 4 gunde bir giderım 4 gunde bir donerim
    gidişlerim sabah erkenden genelde hava karanlıkken denk geliyo yaz geldi ya yola cıkar cıkmaz aydınlanıyo artık
    çok yagmura doluya yakalandım açayıp zevkli oluyo tabi bisanı aldıktan sonra zevkım ikiye katlandı önceden yamaha crıpton vardı uzuyor yoruyordu uzun yolda balıkcı yağmurlugum var alt ust takım öle motorcu elbisesı yok ( ölcülerime göre bulamadım da ) bu yarmurluk acayıp iş goruyor herkese tavsıye ederım bulunsun bagajda
    yanlız karda giderken dikat edin bir kac metre ip bulunsun bagajda
    kardan dolayı karabel gecidi trafiye kapanmıştı jandarma her iki tarafıda kesmiş kımseyı gecırmıyordu cıkanlar zaten kaymış araçlarını oldugu yerde bırakmış iş makınesı beklıyorlardı çekmek için. bu durumda vardım bende oraya.
    gitmem de gerekiyor saat 08:00 de iş başı yapmam lazım jandarma nuh dıyo peygamber demiyor. salmıyor gıdem iş başı yapayım.
    sen bu motorla kayarsın on metre bıle gıdemezsın dedı bunun uzerune bende yüz metre gıdersem bana yol verecen mi dedım güldü tamam dedı. cıkamayacam zannetti yokuşu. kamyon şöforlerı de var yanlarında geyik sadırmışlar .ban bakıyolar bu deli nerden cıktı diye.koltugun altından kucuk bir halat cıkardım doladım arka tekere bi nevi kar zinciri oldu. bastım gaza komutan baktı cıkıyom arkadan bagırdı devam et durma kalırsın dıye .
    cok şukur o gun yetıştım işe kımsenın gecmemış oldugu karlı yoda o karı eze eze geçmesi çok zevkli ( not bizim buralara her daim kar yagmıyo tek anım bu )
    ama scooter kullanan lar iki kere dıkatlı olmalı daha bi kayıyor lastık ama krosun zevkını ve atranalin çoşkusunu yaşatıyor tatlı tatlı .

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    ayyyy ne romantik diye başlamak istiyorum
    sonra devam ediyorum :
    bir yere acil gidecek olmadığın sürece yağmurda yavaş bir şekilde sürüş yapmak zevklidir.
    yavaş gideceksin ki tadı çıksın yağmurun ıslanmanın motosikletin
    ama benim gibi evden çıkarken yağmura yakalanıp inat edip o yağmurda okula gidince ve
    motosikleti park edip okulun önünde elinde kocaman bir dosya ile koşmak hoş olmuyor
    ayrıca üzerimde korumalı kıyafetim varken ıslanmayı tercih ederim.
    normal kıyafetlerle sudan çıkmış balık misali komşuların gözü önünde
    sırılsıklam eve dönmek komik oluyor
    herkese romantik yağmurlu ay pardon iyi sürüşler

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    aman kardeşim kazasız belasız dönmene sevindim..
    yağmurda kullanmak zevkli de bide motoru temizlemek yokmu..
    sinir oluyorum parmagın giremediği yerlere o çamur nasıl girer anlamıyorum..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Yamaha XT600
    ah ah...
    o yağmurlar buralarda olsa da ıslana ıslana çmaura bata bata yeniden sürebilsem motorumu...
    Yağmur motorun kontrolünü zorlaştırabilir ama gene aynı yağmurdan dolayı siz daha fazla dikkatli gidersiniz...
    Sonuç hem dikkatli hem eğlenceli bir yolculuk...

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    yagmurda kullanmak cok zevklı yalnız yagmur gecırmeyen elbıseler gıyın ayagınızıda saglama alın ben bır gun ıs kıyaetlerıyle yakalandım yagmura sucuk oldum afıyetle yedık ılk yagmurda dıkkatlı olun yerler buz gıbı kaygan oluyor sonra lastıklerınız yola alısır tabı lastık dıslerınızın durumuda onemlı bır faktordur herkese hayırlı yolculuklar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    o zevki dün ben de yaşadım abzah muratla birlikte motorları temizliyorduk yağmur çiselemeye başladı bi baktım murat yok motoru çalıştırdığı gibi otoparka kaçmış ben de kendimi eve atayım bi an önce diye acele üstümü giyip fırladım o sıra yağmur da şiddetini artırdı yenikapıyı geçene kadar epey bi ıslandım ama ondan sonra yağmur yoktu bakırköye geldim motoru otoparka bıraktım nice sonra yağmur bana ulaştı yani yağmurdan hızlıymışım

Motosikleti
    tiger 250
    ben onu gecen sene ankarada uyguladım müthiş yaaaa....yağmur yağıyor şakır şakır yarabbim şükür şükür...
    [CENTER][B][I][COLOR="Navy"]only god will judge me...[/COLOR][/I][/B] ::pala:: [COLOR="DarkRed"][B][I]06 BB 6703 [/I][/B] [/COLOR] [COLOR="Black"][B][I]BlacK_HawK[/I][/B][/COLOR][/CENTER]

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    dostum o dediğin şeyi ben bundan 1 sene önce yapmıştım hemde şubat ayında yakalandım tipiye...yolda baya bi kaydım falan ama asıl olay m.köy dereden yukarı çıkarken motorun arka lastiğinin bi araba gibi pati çekmesiydi... yanımda artçımda vardı baktım olucak gibi değil onu indirip taksiyle yolladım bende yoldan geri döndüm...onun öncesindede 3-4 kere yere yapışma tehlikesi atlattık hani... ama zevkli oluyo...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler