Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

36bin de ybr mi 8bin de mondial z-one 150 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

2 motordan birini alacam aralarında 600 tl fark var ybr pahalı ikiside bakımlı temiz. Yardımcı olabilecek var mı ? Mondial ı alırsam elimde kalır mı ? Ybr sıkıntı çıkar mı bu km ler de ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

eğer motosikletten anlıyorum basit bi problem başıma gelirse kendim çözerim dersen mondial alabilirsin.Ama elime anahtar değmedi diyorsan direk ybryi al

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ybr bu ölüsü de ybr dirisi de ybr.

https://tr.letgo.com/tr/i/2012-ybr-125-esd_6831b8fd-917e-4d19-ad4d-bb56a3fb0366
    Ybr bu beyler en sevdiğim rengi nasıl duruyor ?

Motosikleti
    WR125R
    Nasıl durduğu önemli değil, mühim olan motosiklet ölü mü diri mi? Yanında motordan anlayan bir kişiyi götür baksın her tarafına. Geçen gün 100 km yol gittik 2. el motor için, adama telefonda soruyorum soruyorum "hiçbir sıkıntısı yok abi gel gör al git" diyor. 8900'e anlaştık en son. Gittim bakmaya, arka amortisör patlak, ön amortisör yağ sızdırıyor keçe alınması lazım. Statör ve konjektörün değişmesi lazım. Bayiyi aradım sordum tek tek, toplam hepsi 2500tl para yapıyor. İşçilik ile birlikte 4000 tlden fazla masrafı var motosikletin. Adam en son 8500 yaparım abi daha fazla düşemem dedi. Küfür etmemek için zor tuttum kendimi.

Uzun lafın kısası, motosikletin çok bir masrafı yoksa ve ölü değilse ybr alınır. Ben hiç çinli motosiklet sahibi olmadım fakat yakın bir abimde var yuki'nin 200 lüğü. Far ayarını yapmaya çalışırken bile 2-3 parça elinde kaldı daha ilk günden. Parçaları çok dandik ve çok uğraştırıyor. Motordan anlamıyorsan kesinlikle ybr al.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı emre23aydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://tr.letgo.com/tr/i/2012-ybr-125-esd_6831b8fd-917e-4d19-ad4d-bb56a3fb0366
    Ybr bu beyler en sevdiğim rengi nasıl duruyor ?
    Dostum motor önden kazalı sanırım sor bakalım bi hasar kaydı kazası vs var mı diye. Ön kafa ve çamurluk rengi aynı gibi iken depo biraz daha koyu. Sade rüzgarlık da değilmiş olabilir? Fakat ön çamurluk ve manetler yalan söylemiyor. Egzozdaki korozyon ise eşek gibi binilmiş gibi geldi sahibi düzgün bakmamış gibi geldi bana yıkamamış etmemiş satcam diye standart bakımlarının yapmış. Son söylediğim belki kendi paronayaklığımdan kaynaklı olabilir kıl birisiyim. 2. Resmi açıp telefonu ters çevirdiğinde daha çok belli oluyor sanki ön amortisörler keçelerin oradan yamuk gibi bilemedim sahibine sormak daha mantıklı ve usta bakması gerek bi ne söylesek boş şuan

Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum motor önden kazalı sanırım sor bakalım bi hasar kaydı kazası vs var mı diye. Ön kafa ve çamurluk rengi aynı gibi iken depo biraz daha koyu. Sade rüzgarlık da değilmiş olabilir? Fakat ön çamurluk ve manetler yalan söylemiyor. Egzozdaki korozyon ise eşek gibi binilmiş gibi geldi sahibi düzgün bakmamış gibi geldi bana yıkamamış etmemiş satcam diye standart bakımlarının yapmış. Son söylediğim belki kendi paronayaklığımdan kaynaklı olabilir kıl birisiyim. 2. Resmi açıp telefonu ters çevirdiğinde daha çok belli oluyor sanki ön amortisörler keçelerin oradan yamuk gibi bilemedim sahibine sormak daha mantıklı ve usta bakması gerek bi ne söylesek boş şuan
    dostum ön çamurlukta renk farkı yok ışıktan dolayı öyle görünüyor. Arka tarafında kırık var çamurluğun onu da soracam iyice. Keçeler de yamukluk göremedim ama canlı görünce dikkat ederim oraya da

CriminalS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Mondial den şaşma 👍🏻

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı CriminalS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial den şaşma ����
    Sen şaşmadın hergün bi parçası için konu açıyon. Sat şu drifti de sana bi CBF bakalım
    HONDA

#BZ3082

CriminalS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen şaşmadın hergün bi parçası için konu açıyon. Sat şu drifti de sana bi CBF bakalım
    Haha 😂 Ne kadar sıkıntı çıkarsada driftten vazgeçemem 😂😤

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Ybr temiz görünüyor ama motor bloğu ne durumda

Binip test edecem artık. Ybr yi kolay kolay bozamazlar herhalde.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Eski mondial kullanıcısı olarak...

(7 tane japon motosikletim oldu, Yamaha ve Honda marka .) Bu soruya cevap olarak "Kesinlikle z one 150 yi tercih et." derim. Japon iyidir ama yaşlı japon alacağıma yeni çinli alırım.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Ybr ile 42.000 km devirdim,gereken bakım için parça harici(sargı değişti,4 mevsim kullandım tık demedi.
    Temiz binilip,bakımlarını eksik etmediyse ybr için 36.000 km hiç birşey değil.
    Bakımsız hor kullanıldıysa ordan kaçacan.
    Mondial Z one kullanmadım,birşey diyemyicem

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Hangi ybr, hangi mondial. Spesifik olarak ikisi de ayrı ayrı değerlendirilmeli. Sadece marka model olarak çok zor. Buradan diyebileceğim, ucuzunu al.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Ölüsü ybr dedikleride daha hafif bayırda tır sollayamıyor 🤣

Mondial daha yakisikli. Km si de az. Tut ki sorun cikardi. Parcasi ucuz. Al gitsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)