Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara'da 125-150CC Motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ataartuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Öncelikle herkese merhaba.Ben Ankara'da yaşayan öğrenci bir kardeşiniizim.24 Eylül 2017'de yani önümüzdeki hafta pazar günü sınava gireceğim.Haftaya cumartesi yani sınavdan önce 1 dersim daha var ama halen 8 çizmekte sıkıtnılar yaşıyorum.Yakıt parasını ( Gerekirse kiralık olarak da olabilir.) vermek üzere Çankaya Atakule taraflarında motosikletini ödünç olarak verebilecek ya da kiralayabilecek birileri varsa özelden ya da buradan yazabilirse çok mutlu olurum.(Hafta içi 12den Cumartesi de 2den sonra olabilir malum okul.) Yardım eden herkese şimdiden teşekkür ederim.
    Not: 150Cc üzeri motosiklet hiç sürmedim,yüksek CC sürebileceğimi düşünmüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Yarım debriyaj.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarım debriyaj.
    Yarım debriyajla yapma tekniğini bilmiyorum.Başımdaki hoca sadece kafamı kaldırmamı,gideceğim yöne doğru bakmamı ve dizlerimi ayırmamam gerektiğini söyledi.Önce 1.sonra 2. viteste denetti ben 2 de daha iyi yaptığımı düşünüyordum ama 1de yapmamı söyledi.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Ufak bir uraıda bulunim size,bu gün sınavdan kaldım bende.Yolda takip mesafesini koruyamadığım için.Bu konuda da dikatli olun.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak bir uraıda bulunim size,bu gün sınavdan kaldım bende.Yolda takip mesafesini koruyamadığım için.Bu konuda da dikatli olun.
    Komisyondan komisyona göre değişiyormuş.Kimisi sizinki gibi geliyor kimisi de daha toleranslı oluyormuş.Uyarınız için teşekkür ederim geçmiş olsun.

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    yarım debriyaj felan geç bunları
    Sınav anı azcık kaçırsan belkide altından kaçacak motor,dengeni kaybedeceksin o yüzden yarım debriyajla uğraşma.

İlk önce 2.vitese at motoru,gazı normalin biraz üstünde aç sonra arka frene basılı olarak 8 çizmeye gir.
    Bir kaç defa antreman yapabilirsin.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı Yan Yan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarım debriyaj felan geç bunları
    Sınav anı azcık kaçırsan belkide altından kaçacak motor,dengeni kaybedeceksin o yüzden yarım debriyajla uğraşma.

İlk önce 2.vitese at motoru,gazı normalin biraz üstünde aç sonra arka frene basılı olarak 8 çizmeye gir.
    Bir kaç defa antreman yapabilirsin.
    Sürücü kursundan verilen motor çok dandik bir Mondial arka fren tam basmıyor belki de ondan yapamamışımdır.Eğer bir motosiklet bulursam bunu da deniyeceğim,teşekkürler.

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Ataartuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücü kursundan verilen motor çok dandik bir Mondial arka fren tam basmıyor belki de ondan yapamamışımdır.Eğer bir motosiklet bulursam bunu da deniyeceğim,teşekkürler.
    Frene fazla abanma,ne durdursun ne hızlansın.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı Yan Yan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frene fazla abanma,ne durdursun ne hızlansın.
    Tamamdır,deneyeceğim teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Öncelikle merhaba , Ben bu gün sınava girdim ve sınavı hatasız bir şekilde tamamladım çok şükür.
    Sana birkaç tavsiye vermek isterim , bütün parkuru 2. viteste tamamlayabilirsin .Öncelikle her zaman bir sonraki hedefine bak , "NEREYE BAKARSAN ORAYA GİDERSİN" tabirini ben parkura girene kadar algılayamamıştım , parkurda herşey netleşti.( duba parkurunda hep geçeceğinden sonraki dubaya , 8 çizerken hep 8 çizgisinin 3 metre uzağına vs ) duba aralarından geçerken fren kullanmana gerek yok , 8 parkuruna girince sadece hafif hafif arka frenle motoru yavaşlat yeterli.Parkur çok kolay , trafikteyse sinyallere tam olarak uy yeterli.. Ehliyeti emniyetten henüz almadığım için atakule civarına gelemem , ama sen keçiörene gelirsen yardımcı olurum .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler