Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Otobüsle motor taşıma hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Cümleten selamlar. Uzun zamandır planladığım motoru 1 ay önce aldım. Alalı 250 km yapmış olmamdan dolayı bine bine götürme imkanım 0. Bu yüzden motoru otobüse koymak istiyorum ancak hiçbir fikrim yok.

Motoru Bayrampaşa/alibeyköy otogardan Yozgat merkeze kadar götürmem lazım(Yozgatta öğrenciyim). Ancak süreç nasıl işliyo hiçbir bilgim yok. Daha önce otobüsle motor taşımış olan abilerimden bilgi almak istiyorum.

Yozgata giden otobüs firmaları Metro, Kamilkoç, Gülen, Ses turizm. Başka firma varsa da ben bilmiyorum.

1)Ücret konusu nasıl oluyor? Makul bir ücrete mi yoksa epey pahalıya mı götürüyorlar?

2)Sadece benzini yağı boşaltmak yeterli oluyor mu?

3)Herhangi bir polis çevirmesinde "motor taşımak yasak indirin" gibi birşey söz konusu olabilir mi?
    4)Yazıhane ile mi yoksa doğrudan şoför/muavin ile mi görüşsem sizce daha mantıklı olur?

Bu işe ilk defa kalkıştığımdan ve ilk motorum olduğundan çok tedirginim. Tecrübelerinizi ve fikirlerinizi yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Motorum cbf 150.
    HONDA

#BZ3082

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Tedirgin olmanız normal ve doğru olanda bu.
    Ancak ben kendinize güvenip bu motoru yoldan kendinizin getirebileceğinizi düşünüyorum.
    Sakin ve güvenli şekilde, iyi bir planlamayla yapabilirsiniz.

Kusura bakmayın, otobüsle motor taşındığını dahi bilmiyordum, o konuda yardımcı olamayacağım.
    Ama yıllar önce Ayvalık-İzmir arasında otobüsün altına, ayaklarını bağlayıp, canlı Keçi koymuşlardı.
    Yani motorda tahatlıkla konabilir. Keçi içinde ne varsa çıkarmıştı, bunu gören şöförde delirmişti. Siz yağını, suyunu, benzinini boşaltıp taşıyacakmışsınız. Olmaması için hiçbir sebep göremiyorum.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı TUTITO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tedirgin olmanız normal ve doğru olanda bu.
    Ancak ben kendinize güvenip bu motoru yoldan kendinizin getirebileceğinizi düşünüyorum.
    Sakin ve güvenli şekilde, iyi bir planlamayla yapabilirsiniz.

Kusura bakmayın, otobüsle motor taşındığını dahi bilmiyordum, o konuda yardımcı olamayacağım.
    Ama yıllar önce Ayvalık-İzmir arasında otobüsün altına, ayaklarını bağlayıp, canlı Keçi koymuşlardı.
    Yani motorda tahatlıkla konabilir. Keçi içinde ne varsa çıkarmıştı, bunu gören şöförde delirmişti. Siz yağını, suyunu, benzinini boşaltıp taşıyacakmışsınız. Olmaması için hiçbir sebep göremiyorum.
    Yeni dönem açıldığı için hem valizim, bilgisayarım vs yüküm var hem de motor tecrübem sıfır ve götürmem aile içi söz konusu bile değil. Sadece bu konu hakkında detaylı bi plan yapıp burda yazılanlara göre adım atacağım. Otobüse sığıyor ondan yana sıkıntı yok.
    HONDA

#BZ3082

Gürkan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 INAZUMA
    Öncelikle arkadaşın da dediği gibi kendinizin sürerek gitmesi daha iyi olur. Ancak eğer otobüsle göndereceksen bu iş ne firma ne de yazıhane ile bitiyor. İşin tamamı şöfor ile. Göndermeyi düşündüğünüz otobüsün şoförü ile görüşebilirsiniz. Kafanızda bir fikir oluşması için motorumu samsun Malatya arası şoförle sıkı bir pazarlıkla (abi öğrenciyim nolursun Vs) 100tlye göndermiştim.
    Taşıma sırasında ise motorun benzinini boşaltıp benzin vanasını kapatın. Motorunuz zarar görmesin diye de ezilebilecek, çizilebilecek bölgelere battaniye vb tarzı bir şey ile sarabilirsiniz.Aynalarını sökün motorun.
    Ha bir de unutmadan muhakkak yanınıza sağlam bir ip alın motoru sabitlemek için.
    Pek bir sıkıntı olmuyor taşırken ama otobüs her çukura girdiğinde falan acaba motorumun üstüne bir şey düşer mi diye paranoyak olmuştum ben.Umarım yardımcı olmuşumdur.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Merhaba kardeşim,

Öncelikle otobus firmalari ile goruşmeni tavsiye ederim,forumda geçmiş konu başliklarinda benzer bilgileri bulabilirsin.

Eger otobus işini çozemez ise sirasiyla;

-Ambar nakliyat,fiyati nispeten kargoya gore uygundur

-Taşiyicilar kop. veya,yük taşiyan kamyon tir garajina ugrayip,2kilo kuru pasta ve litrelik gazozla,abilerine bir selam verip,Yozgata yükü olan varmi?veya yakin yere örnek kayseri,170km ordan yozgata motorla devam.neyse,meramini anlatip,işini gorebilirsin.kamyoncu abinle yolda guzelde bir yemek yersiniz,sohbet muhabbet gidersin.

Çekici grubu olursa daha iyi,kapali dorse,yuklemesi kolay olur motoru.yan babalara spanzetle guzelce baglar kaptan,sorunsuz gelirsin

Işin gucun rast gelsin
    Stock Sever bunu beğendi.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı Gürkan05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle arkadaşın da dediği gibi kendinizin sürerek gitmesi daha iyi olur. Ancak eğer otobüsle göndereceksen bu iş ne firma ne de yazıhane ile bitiyor. İşin tamamı şöfor ile. Göndermeyi düşündüğünüz otobüsün şoförü ile görüşebilirsiniz. Kafanızda bir fikir oluşması için motorumu samsun Malatya arası şoförle sıkı bir pazarlıkla (abi öğrenciyim nolursun Vs) 100tlye göndermiştim.
    Taşıma sırasında ise motorun benzinini boşaltıp benzin vanasını kapatın. Motorunuz zarar görmesin diye de ezilebilecek, çizilebilecek bölgelere battaniye vb tarzı bir şey ile sarabilirsiniz.Aynalarını sökün motorun.
    Ha bir de unutmadan muhakkak yanınıza sağlam bir ip alın motoru sabitlemek için.
    Pek bir sıkıntı olmuyor taşırken ama otobüs her çukura girdiğinde falan acaba motorumun üstüne bir şey düşer mi diye paranoyak olmuştum ben.Umarım yardımcı olmuşumdur.
    Cevabınız için teşekkürler. Direk şoförle konuşmak gerek o zaman. Belki yazıhane işi baltalar. Sizin de yazdığınız gibi yağı benzini boşaltıp motoru sarıp kolon direği gibi olan yerlere koruma demirlerinden sabitlerim diye planlıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeşim,

Öncelikle otobus firmalari ile goruşmeni tavsiye ederim,forumda geçmiş konu başliklarinda benzer bilgileri bulabilirsin.

Eger otobus işini çozemez ise sirasiyla;

-Ambar nakliyat,fiyati nispeten kargoya gore uygundur

-Taşiyicilar kop. veya,yük taşiyan kamyon tir garajina ugrayip,2kilo kuru pasta ve litrelik gazozla,abilerine bir selam verip,Yozgata yükü olan varmi?veya yakin yere örnek kayseri,170km ordan yozgata motorla devam.neyse,meramini anlatip,işini gorebilirsin.kamyoncu abinle yolda guzelde bir yemek yersiniz,sohbet muhabbet gidersin.

Çekici grubu olursa daha iyi,kapali dorse,yuklemesi kolay olur motoru.yan babalara spanzetle guzelce baglar kaptan,sorunsuz gelirsin

Işin gucun rast gelsin
    Cevabınız için teşekkür ederim. Ailenin zaten motoru götürmemi istememesi nedeniyle tek şansım otobüs. Eğer olmaz ise motor kalacak. Kamyon/tır vs ben de isterim hem daha rahat olur hem de aklım kalmaz ama dediğim gibi tek ihtimalim otobüs. Direk şoför ile iletişime geçmek lazım demekki.
    HONDA

#BZ3082

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Bizzat ben İstanbul/Balıkesir arası motor getirttim.

Yazaneye gidiceksiniz sorucaksını tek,tek insanlara.Bana en uygun 400 dediler pahalı geldi.

Bu yüzden bir abi buldum tamamen şans Balıkesir'e gidiyordu hafif ticarisi vardı onunla taşıdık 100 lira attım eyvallah dedi.

Yanlız sonra öğrendim,isterseniz biraz Hâlde dolanın gidiceğiniz yöne mal götüren bir kamyon bulursanız çok ucuza götürüyor diyorlar.Adam can sıkıntısı için bile götüre bilir güzel bir muhabbet edersiniz.

Kolay gelsin.

Motosikleti
    RS200
    Kamyon işi dediğim gibi imkansız. Okusanız yazdıklarım arasında var aslında Atacağım bi bilet parası. Zaten kendim gideceğim. Bi de motora bi bilet parası veririm diye düşünüyorum. (1 bilet 70 tl)

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Ben birkaç kez otobüsle motosiklet gönderdim.
    2 kez Adana İstanbul arası , bir kez de Trabzon Adana arası.
    Taşıyıp taşımama kararını verecek olan şöfördür.
    Ama yazıhanede bir tanıdık çok işe yarayabilir.
    En son yolladığımda yazanedeki tanıdığa söyledim motor göndereceğim diye, o da bana şu saatteki şu sefer götürecek dedi ben de 1 saat öncesinden otogara 2 arkadaşımla gittim ve bahsi geçen otobüse motoru yükledim.
    Fiyatı net hatırlamamakla birlikte 200tl civarında bir para verdim (daha önce bir bilet parasına da götürdüğüm de olmuştu ) fiyat tamamen şöförün inisiyatifinde.
    Binerek götürmeni tavsiye etmem.
    En son 1 ay önce istanbuldan Trabzon'a 1000rr la geldim , geldiğimde totomu hissetmiyordum ve çok yoruldum.
    Eğer rodajını yolda yapmak gibi bir amacım olmadaydı kesinlikle binerek gelmezdim .
    Sana tavsiyem motorda benzini çok az bırakacak şekilde ayarla , şöförle sıkı bir pazarlık yap ve koy otobüse git

Motosikleti
    RS200
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben birkaç kez otobüsle motosiklet gönderdim.
    2 kez Adana İstanbul arası , bir kez de Trabzon Adana arası.
    Taşıyıp taşımama kararını verecek olan şöfördür.
    Ama yazıhanede bir tanıdık çok işe yarayabilir.
    En son yolladığımda yazanedeki tanıdığa söyledim motor göndereceğim diye, o da bana şu saatteki şu sefer götürecek dedi ben de 1 saat öncesinden otogara 2 arkadaşımla gittim ve bahsi geçen otobüse motoru yükledim.
    Fiyatı net hatırlamamakla birlikte 200tl civarında bir para verdim (daha önce bir bilet parasına da götürdüğüm de olmuştu ) fiyat tamamen şöförün inisiyatifinde.
    Binerek götürmeni tavsiye etmem.
    En son 1 ay önce istanbuldan Trabzon'a 1000rr la geldim , geldiğimde totomu hissetmiyordum ve çok yoruldum.
    Eğer rodajını yolda yapmak gibi bir amacım olmadaydı kesinlikle binerek gelmezdim .
    Sana tavsiyem motorda benzini çok az bırakacak şekilde ayarla , şöförle sıkı bir pazarlık yap ve koy otobüse git
    Tek çarem otobüs. Yakıt iyivice azaldı şuan mecidiyeköyden otogara gider orda da biter şekilde.

Okul açıldığından dolayı Yozgata geri gitmem gerek. Ben her türlü gideceğim. 1 valiz 1 topcasem var. Başka yüküm yok. 1 bilet kendime alıp 1 bilet parası da motora verirsem götürürler diye düşünüyorum. Yazıhaneye bizzat gidip otobüs şoförünün telefonundan ulaşıp konuşacağım. Anlaşırsak biletimi ayırtacağım ama almayacağım. Motor otobüse konur ben de biletimi ve paramı verir giderim. Oraya gittiğimde sorun olmaması lazım. Tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.
    HONDA

#BZ3082

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    gecen ay 150 cc lik minik bir atv yi iskenderun a gonderdim, esenler otogarda denetim yogundu kimse kabul etmedi. Yanici madde, kimyassal vs almayiz dediler. Bende z.burnu ambarlar a gittim sagolsunlar yarim yuklu bir kamyon soforu bindirmesi senden, at biseyler yolda cay corba olur dedi. Fazlasi ile verdim hatta yok beeee abiii cok bu dedi. Dumur oldum len... Boyle adamlarda var işte...

Motosikleti
    RS200
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen ay 150 cc lik minik bir atv yi iskenderun a gonderdim, esenler otogarda denetim yogundu kimse kabul etmedi. Yanici madde, kimyassal vs almayiz dediler. Bende z.burnu ambarlar a gittim sagolsunlar yarim yuklu bir kamyon soforu bindirmesi senden, at biseyler yolda cay corba olur dedi. Fazlasi ile verdim hatta yok beeee abiii cok bu dedi. Dumur oldum len... Boyle adamlarda var işte...
    Benzini boşalttıktan sonra yanmaz heralde. Kamyon işi imkansız. Daha uygun ama malesef imkansız.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Otobusle taşima yapabilirsiniz. Ancak bircok otobusün bagaj kısmı kücük ve alcak. Mersedes travegonun bagaji ön tekerin arkasindaki kisim dikey olarak taşimaniza imkan veriyor. Mitsubishi otobusler ile ancak yatay tasima yaptırabilirsiniz. Buda motosikletinize zarar verebilir.

Fiyat olarak ucuza goturemezsiniz. Artık şöforler gözünü açtı. Öyle 100-150 ye pek götürmezler.

2014 te istanbuldan sifir motosiklet almıştım. Haziran ayi olmasina ragmen yurt geneli yagişliydi. Dedim otobuse atayim gotüreyim. Bircok firma almadi alanlarda 200 lira +benim icin 75 lira bilet ücreti istediler. Bende gozumu kararttim ve 700 km yolun 250 km si sagnag yagıs altinda olmak kaydiyla sürdüm.

Pendikten çıktım yola cikmadan 60 liraya bir yagmurluk alip giydim.yagmur yagmiyordu. 2 km gitmeden motorize trafik polisi durdurdu. Plaka nerde dedi. Dedim sıfir aldim. Evraklari gösterdim. Nereye gidiyorsun dedi. Antalya dedim. Bir bana baktı bir motora baktı bir de havaya baktı sanki içinden allah belani nasilsa verecek der gibiydi. Basti gitti. 10 km kadar gittim bir sagnak bastırdı. Aman allahim ne yagıyor. Acemi oto şöförler köprü altlarinda bekliyordu. Tam 125 km o yagmurda gittim. Sonra yagmur dindi ama ben sırilsiklam. Bu arada 60 liralık yagmurluk bi boka yaramadı. Eskisehir afyon arasi yine sagnak 130 km. Afyon antalya arası yagmur yok ama islakligin verdigi bir üsume. Sonuç olarak antalyaya vardim. Robot gibiydim. Yarim saat sicak dus sonrası anca kendime geldim

Sana tavsiyem binerek gitmen. Esyalarini bi sekilde tasırsın. Hava durumunu iyi takip et il il olarak. Sonra yolun durumana göre gidersin. Ankaraya kadar otobani kullanabilrsin. Sonrasinda ise pek bisey kalmiyor. İçlik giy içine. Eldiven de önemli.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobusle taşima yapabilirsiniz. Ancak bircok otobusün bagaj kısmı kücük ve alcak. Mersedes travegonun bagaji ön tekerin arkasindaki kisim dikey olarak taşimaniza imkan veriyor. Mitsubishi otobusler ile ancak yatay tasima yaptırabilirsiniz. Buda motosikletinize zarar verebilir.

Fiyat olarak ucuza goturemezsiniz. Artık şöforler gözünü açtı. Öyle 100-150 ye pek götürmezler.

2014 te istanbuldan sifir motosiklet almıştım. Haziran ayi olmasina ragmen yurt geneli yagişliydi. Dedim otobuse atayim gotüreyim. Bircok firma almadi alanlarda 200 lira +benim icin 75 lira bilet ücreti istediler. Bende gozumu kararttim ve 700 km yolun 250 km si sagnag yagıs altinda olmak kaydiyla sürdüm.

Pendikten çıktım yola cikmadan 60 liraya bir yagmurluk alip giydim.yagmur yagmiyordu. 2 km gitmeden motorize trafik polisi durdurdu. Plaka nerde dedi. Dedim sıfir aldim. Evraklari gösterdim. Nereye gidiyorsun dedi. Antalya dedim. Bir bana baktı bir motora baktı bir de havaya baktı sanki içinden allah belani nasilsa verecek der gibiydi. Basti gitti. 10 km kadar gittim bir sagnak bastırdı. Aman allahim ne yagıyor. Acemi oto şöförler köprü altlarinda bekliyordu. Tam 125 km o yagmurda gittim. Sonra yagmur dindi ama ben sırilsiklam. Bu arada 60 liralık yagmurluk bi boka yaramadı. Eskisehir afyon arasi yine sagnak 130 km. Afyon antalya arası yagmur yok ama islakligin verdigi bir üsume. Sonuç olarak antalyaya vardim. Robot gibiydim. Yarim saat sicak dus sonrası anca kendime geldim

Sana tavsiyem binerek gitmen. Esyalarini bi sekilde tasırsın. Hava durumunu iyi takip et il il olarak. Sonra yolun durumana göre gidersin. Ankaraya kadar otobani kullanabilrsin. Sonrasinda ise pek bisey kalmiyor. İçlik giy içine. Eldiven de önemli.
    Malesef binerek gitmem ben kendime güvensem dahi söz konusu değil. Aileyi götürmeye zor ikna ettik. Tek şartları otobüs götürüyosa al götür. Yoksa kalacak istanbulda. Yani binerek gitmem imkansız. En kötü götürmem. Otobüscülere 150 200 verene kadar orada motorsuz gezerim.

Umarım uygun fiyata bi firma ile anlaşabilirim de işin cırığı çıkmadan halledebilirim.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Yozgatta iklim şartları motora binmek için uygun olmayabilir. Karar sizin tabi.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yozgatta iklim şartları motora binmek için uygun olmayabilir. Karar sizin tabi.
    Uygunluk konusunda hiç uygun değil. Aralıktan şubata kadar yerde 1 metreye yakın kar olur. Soğuk deseniz -1 falan görürsek sıcak sayıyoruz.

Yurt okul arası 2 km. Ama bu 2 km içinde minibüsler eziyet oluyor. Sürekli öğrencilerle kavga ediyorlar. Sabahları 30-40 dk merkezden belki tam dolmadan minibüs gelir de bineriz diye beklemek zorunda kalıyoruz. İçerisi full doluyken sırf kızlara şekil yapalım diye karda yanlamaya çalışan minibüs şoförleri var. Sırf bunlarla uğraşmamak için bu sene hergün yürüyerek gidip geldim ve yoruldum. Bu sene bu eziyeti çekmemek için de motor aldım. En azından ekim kasım ve aralık ortasına kadar binerim. Sonra zaten 1 ay kış görücem orada. Şubat sonu gibi de kar ortadan kalkar ve yerler kuru olur. Kuru yer varken motor da bence sorun olmaz. Kullanan arkadaşlarıma da danışarak böyle bir karara vardım ama motoru götürmek şuan en büyük sıkıntı. Yazdıklarınız için teşekkür ediyorum.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Kuba Çıta 150 CG
    G.antep Ankara'ya cg150 getirttim 150 dediler 125 anlaştık sadece içindeki benzini alırsan sıkıntı olmaz yasak değil sürekli motor bayileri ile anlaşmalı çalışan firmalar var

Motosikleti
    RS200
    Alıntı kubaşk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    G.antep Ankara'ya cg150 getirttim 150 dediler 125 anlaştık sadece içindeki benzini alırsan sıkıntı olmaz yasak değil sürekli motor bayileri ile anlaşmalı çalışan firmalar var
    Hangi firma ile getirttin söylemen mümkün mü?
    HONDA

#BZ3082

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygunluk konusunda hiç uygun değil. Aralıktan şubata kadar yerde 1 metreye yakın kar olur. Soğuk deseniz -1 falan görürsek sıcak sayıyoruz.

Yurt okul arası 2 km. Ama bu 2 km içinde minibüsler eziyet oluyor. Sürekli öğrencilerle kavga ediyorlar. Sabahları 30-40 dk merkezden belki tam dolmadan minibüs gelir de bineriz diye beklemek zorunda kalıyoruz. İçerisi full doluyken sırf kızlara şekil yapalım diye karda yanlamaya çalışan minibüs şoförleri var. Sırf bunlarla uğraşmamak için bu sene hergün yürüyerek gidip geldim ve yoruldum. Bu sene bu eziyeti çekmemek için de motor aldım. En azından ekim kasım ve aralık ortasına kadar binerim. Sonra zaten 1 ay kış görücem orada. Şubat sonu gibi de kar ortadan kalkar ve yerler kuru olur. Kuru yer varken motor da bence sorun olmaz. Kullanan arkadaşlarıma da danışarak böyle bir karara vardım ama motoru götürmek şuan en büyük sıkıntı. Yazdıklarınız için teşekkür ediyorum.
    yozgat gibi modern bir şehir hakkında bu tür ithamlarda bulunduğunuz için sizi kınıyorum.

hele hele beyefendiliğin tanımını yapmış olan minibüs şoförleri için yaptığınız yorumlar yenilir yutulur cinsten değil.

lütfen tüm yozgat halkından özür dileyiniz.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    otobüs travego olsun, bagajda yer sorunu yoksa (nispeten bos gidiyorsa) ayaklik üstüne koysan yeterlidir. önemli olan, otobüsün harek istikametine dogru ayaklik üstüne yatir.

eger bagaj dolu ise, ikinci fotodaki sekilde yerlestir motoru. dik sekilde ve diger bagajlari etrefina dolduracak sekilde.

fiyat konusunda +1 koltuk parasi ile hallediyordum simdiye kadar, yazihanede sordugunda söför ile konusmani söylerler.

dikkat edilecek hususlar
    - motorun temiz olsun, yikadiysan yüklemeden önce kurula veya kurunmasini bekle
    - benzinsiz olsun (allah korusun kaza esnasinda senin depodaki cok miktarda benzin yüzünden meydana gelebilecek yanginda insan hayatini telikeye atmamak icin)
    - motor yükleme esnasinda soguk olsun (muavinin elini, kendi elini veya etrafina konulacak bagajlara zarar vermemek icin)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)