Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Otobüsle motor taşıma hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 150
    Selamlar ,cvp yazmak için biraz geç oldu belki ama geçen sene otobüsün altında cbf150 getirdim.istanbuldan Rize ye.para konusunu pek hatırlamıyorum çünkü otobüs tanıdıktı.orta sehpanın üzerinde çok rahat sığdı.benzini boşalttım o kadar.muavin yada şöförü kafaladıkdan sonra bence getirebilirsin...ama vaktin varsa sürerek getirmeni tavsiye ederim.hem eşsiz bir tecrübe olur hemde kimseyle uğraşmamış olursun.hayırlısı olsun şimdiden 🤙🏻
    Stock Sever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otobüs travego olsun, bagajda yer sorunu yoksa (nispeten bos gidiyorsa) ayaklik üstüne koysan yeterlidir. önemli olan, otobüsün harek istikametine dogru ayaklik üstüne yatir.

eger bagaj dolu ise, ikinci fotodaki sekilde yerlestir motoru. dik sekilde ve diger bagajlari etrefina dolduracak sekilde.

fiyat konusunda +1 koltuk parasi ile hallediyordum simdiye kadar, yazihanede sordugunda söför ile konusmani söylerler.

dikkat edilecek hususlar
    - motorun temiz olsun, yikadiysan yüklemeden önce kurula veya kurunmasini bekle
    - benzinsiz olsun (allah korusun kaza esnasinda senin depodaki cok miktarda benzin yüzünden meydana gelebilecek yanginda insan hayatini telikeye atmamak icin)
    - motor yükleme esnasinda soguk olsun (muavinin elini, kendi elini veya etrafina konulacak bagajlara zarar vermemek icin)

https://i.hizliresim.com/J3WV5Y.jpg

https://i.hizliresim.com/EYo5Dn.jpg
    Abi dediklerini dikkate alacağım. Çok teşekkürler. Aradığım bilgiler bu tarzdı. Teşekkür ederim tekrar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yozgat gibi modern bir şehir hakkında bu tür ithamlarda bulunduğunuz için sizi kınıyorum.

hele hele beyefendiliğin tanımını yapmış olan minibüs şoförleri için yaptığınız yorumlar yenilir yutulur cinsten değil.

lütfen tüm yozgat halkından özür dileyiniz.
    Herkesin dalga geçtiği bir şehir olan Yozgatla derdim yok. Alıştım oraya. Halk da genel olarak iyi. Tabi kız görünce kornaya basan, sevgilisinin yanında kızı taciz etmeye çalışan ve öğrenciye herşeyin 2 kat pahalı olduğu esnafları hariç tutarak söylüyorum. Tek sorun bazı bu tip minibüsçüler. Yoksa dünyanın merkezidir Yozgat.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Alıntı leaf3453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar ,cvp yazmak için biraz geç oldu belki ama geçen sene otobüsün altında cbf150 getirdim.istanbuldan Rize ye.para konusunu pek hatırlamıyorum çünkü otobüs tanıdıktı.orta sehpanın üzerinde çok rahat sığdı.benzini boşalttım o kadar.muavin yada şöförü kafaladıkdan sonra bence getirebilirsin...ama vaktin varsa sürerek getirmeni tavsiye ederim.hem eşsiz bir tecrübe olur hemde kimseyle uğraşmamış olursun.hayırlısı olsun şimdiden ����
    Abi teşekkürler. Malesef binerek gitme imkanım yok. Keşke olsa ama aileden izin yok. Benim de açıkcası cesaretim yok. Hgs yok. Bu gibi biçok sorun yüzünden en mantıklısı otobüs. Ben de benzini boşaltıp yan ayaklığa alıp kolon direklerine bağlayıp götürmeyi planlıyorum. Cevap için teşekkür ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

Bugün bayrampaşa otogarda yüzeysel araştırma yaptım. Gülen turizm görevlisi 200'den kapı açtı en son 150 tl altına inmedi. Ses ve gülen aynı yazıhane olduğundan başka bi yetkili bulamadım. Motor da yanımda olduğundan başından ayrılamadım. Kamilkoç bilet kesimi yapan kişi direk yok dedi sanırım pek bilgisi yok. Metro da 200'den kapı açtı. + kendime bilet. Kısacası şoförlere ulaşmam gerek ama telefon no alamadım. Daha detaylı bi tarama daha yapmam lazım.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bazı motorlarda, yüksek tur camı varsa otobüsde sorun olabiliyor.

CBF yüksekliğini bilmiyorum.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı motorlarda, yüksek tur camı varsa otobüsde sorun olabiliyor.

CBF yüksekliğini bilmiyorum.
    1 metre 30 cm olması lazım. Tur camım yok. Aynaları da sökücem. Ama fiyat çok uçuk çekiyolar.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Kuba Çıta 150 CG
    Çayırağası

Motosikleti
    RS200
    Tekrardan merhaba. Otobüsle motoru taşımış bulunuyorum. Durum şu şekilde. Yazıhaneleri dolaştığımda 200 TL + kendime bilet fiyatından aşağı inen olmadı. Şoförlere doğrudan ulaşamadım. Sonrasında arka peronda dolanırken dediğim yere giden bi aracın şoförüyle denk geldim. Durumu anlattım. Ben ve motora 150 TL dedi(2 bilet parası). Anlaştık. Cuma günü otogara gittim. Benzini boşalttım. Aynaları söktüm. Muavin arkadaşla otobüse yükledim.

Ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var.

-Otobüsün başına gelen yazıhaneci kendi avanta alamadığı için sorun çıkarabilir.

-Otobüs boş da olsa dolu da olsa bilet kesilmeden otobüse yüklemeyin.

Evet işimi hallettim ama otobüs düzeni sıkıntılıydı.

Sıkıca bağlayıp şaseye sabitledim. Kıpırdamadı bile.

Fotoğraflar bunlar

forzaBJK, yamtareroglu ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.
    HONDA

#BZ3082

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Benden olsun diye birkaç fotoğraf çekecektim ama şoför bizim şikayet ediceksin diye izin vermedi. Bir tane çektim kaldı.Ben anı olsun diyordum.

Metro turuzim 50 Bilet 200 Motosiklet.

Motosikleti
    RS200
    Ben şirket ismi vermemeyi tavsiye ediyorum. O parayı vermemek için küçük firmalarla konuşup hallettim.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Kymco People S 50/ Lx50/PiaggioZip 2-/Bajaj Chetak
    Merhaba , daha once 1 kere izmir-artvin artvin izmir yaninda bend de varlen gidis 150 dönüs 100 tl ((2016temmuz) , yaninda ben yokken izmirden ankara ya gonderdim 250 yada 200 yalan olmasin aldilar (sattigim kisinin arkadasi odedi o yuzden hatorlamiyorum )Halat götür yanina , sabitlemek icin motoru ve varsa bir battaniye de iyi olur , fiyata gelince yozgata giden ne kadar cok firma varsa gun icinde o kadar pazarlik payin olur tek araba ise tek fiyat yani , pazarligi da direk söför ile yapacaksin , sen de bilet alip gideceksen zaten cok cok paralar verme , motor icin 150-200 e olur o is + kendi biletin (tabi fiyat sor tum giden otobuslere )

YusufK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Merhaba Stock Sever,yanlış bilmiyorsam mühendislik mimarlık fakültesindeki cbf 150 senin motosikletin geçen seneden itibaren kendi motosikletimi Ankaradan Yozgata getirmeyi kafaya koymuştum kısmetse bu sene bende getirmeyi düşünüyorum geçen sene kaldığın durumun aynısı ile baş başa kalmış bulunmaktayım senden rica etsem götüren otobüs şoförünün numarasını aldıysan bana verebilir misin veya firmayı özelden söyleyebilir misin teşekkür ederim yozgatta bol bol motosiklet sürücülerinin artması dileğiyle...

Motosikleti
    RS200
    Alıntı YusufK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Stock Sever,yanlış bilmiyorsam mühendislik mimarlık fakültesindeki cbf 150 senin motosikletin geçen seneden itibaren kendi motosikletimi Ankaradan Yozgata getirmeyi kafaya koymuştum kısmetse bu sene bende getirmeyi düşünüyorum geçen sene kaldığın durumun aynısı ile baş başa kalmış bulunmaktayım senden rica etsem götüren otobüs şoförünün numarasını aldıysan bana verebilir misin veya firmayı özelden söyleyebilir misin teşekkür ederim yozgatta bol bol motosiklet sürücülerinin artması dileğiyle...
    Merhaba Yusuf kardeşim. Sana özelden firmanın şoförün telefon numarasını yolluyorum. Daha önceden de İstanbul'dan getiren bi arkadaştan aldım diye söylersin.

Yozgata gelince kesin haber ver. Makina son sınıftayım ben. Motoru müh. fakültesi otoparkına bırakacaksan illa görüşürüz. Sağlıcakla kal.
    HONDA

#BZ3082

YusufK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Yusuf kardeşim. Sana özelden firmanın şoförün telefon numarasını yolluyorum. Daha önceden de İstanbul'dan getiren bi arkadaştan aldım diye söylersin.

Yozgata gelince kesin haber ver. Makina son sınıftayım ben. Motoru müh. fakültesi otoparkına bırakacaksan illa görüşürüz. Sağlıcakla kal.
    Merhaba kardeşim mesajlarına geç cevap verdim kusura bakma şimdiden bende Elektrik Elektronik okuyorum mutlaka görüşürüz motoru kıştan sonraya getirmeyi planlıyor gibiyim özelden yazdım numaramı da zaten seni motorun başında görürsem koşa koşa gelirim konuşuruz .Sende sağlıcakla kal.
    Two wheels Single life

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)