Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Tamamen spontane İstanbul-Giresun

Motovento
    REKLAM ALANI

Bir aksilik çıkmazsa haftaya cuma bu güzergahı yapmak üzere yola çıkacağım. Tamamen spontane,sadece motorun bakımını yapıp çıkmayı düşünüyorum. Motorum spacy alpha şu an 15.000 km' de.

Bi gece konaklayıp, iki günde bitirme niyetindeyim. Nerede kalırım,ne yaparım hiç bi planım yok sadece sürmek istiyorum. Sabah 06:00 gibi çıkıp akşam 17:00' ye kadar nereye kadar gidebilirsem orada kalacak yer bakacağım. Nerde durak orda bırak hesabı. Tahminim ilk gün 600 km.yaparım. Sonrasında gideceğim yere 327 km. kalıyor.

Görüşlerinizi almak istedim. Yolda motorun bozulması hariç her türlü zorluğa psikolojimi hazırladım.

Tecrübelerinizden faydalanmak adına konuyu açtım.

Genel felsefem olumsuz bişey düşünmeden rahat kafayla yola çıkmak. Aklıma gelen olumsuzluklara veya çevremden gelen olumsuz tepkilere "Onu o zaman düşünürüz" mantığıyla yaklaşıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir aksilik çıkmazsa haftaya cuma bu güzergahı yapmak üzere yola çıkacağım. Tamamen spontane,sadece motorun bakımını yapıp çıkmayı düşünüyorum. Motorum spacy alpha şu an 15.000 km' de.

Bi gece konaklayıp, iki günde bitirme niyetindeyim. Nerede kalırım,ne yaparım hiç bi planım yok sadece sürmek istiyorum. Sabah 06:00 gibi çıkıp akşam 17:00' ye kadar nereye kadar gidebilirsem orada kalacak yer bakacağım. Nerde durak orda bırak hesabı. Tahminim ilk gün 600 km.yaparım. Sonrasında gideceğim yere 327 km. kalıyor.

Görüşlerinizi almak istedim. Yolda motorun bozulması hariç her türlü zorluğa psikolojimi hazırladım.

Tecrübelerinizden faydalanmak adına konuyu açtım.

Genel felsefem olumsuz bişey düşünmeden rahat kafayla yola çıkmak. Aklıma gelen olumsuzluklara veya çevremden gelen olumsuz tepkilere "Onu o zaman düşünürüz" mantığıyla yaklaşıyorum.
    ( Sen işi biliyon aslanım, biraz fotoğraf isteriz dönüşte.Yolunuz açık olsun.)

tek günde de gidebilirsin.tvs apache ile gebee trabzon yaptım ben.1 günde

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moralinizi bozmak gibi olmasın ama motorunuz uzun yol için hiç uygun değil. Çok yormasının yanında güvenli bi sürüş imkanıda tanımayacaktır.
    Bende nmax 155 var. Şehir içinde çevreyoluna bile çıktığımda özellikle gece ise yani trafik olmadığında yanımdan 120-140-160 Allah ne verdiyse geçen araç sürücüleri oluyor. Kimse demiyor ki bu motorun yanından geçmeyeyim, önüne kırmayayım falan. Çok tedirgin oluyorum.
    Umarım yanılırım da keyifli güven dolu bi yolculuk olur sizin ki...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Daha önce uzun yol yaptığınızı farzederek, saatte bir mola verin, ekipmanınız hava koşullarına uygun olsun yanınıza lastik tamir kiti alın. Kendinizi zorlamayın fazla. Ancak tecrübeniz fazla yoksa hiç heves etmeyin o kadar bence.

Kesinlikle uzun yola uygun değil. Bunun bilincindeyim. Ama öyle ahım şahım bir sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum. Dedim ya sadece motor arıza vermesin geri kalan herşeye hazırım. Kondisyonum iyi.

Ramazan Bayramı'nda bi günde 597 km yaptım. Fazla yorulmuyorum o konu da sıkıntı yok.

Tecrübe meselesine gelince 90 bin km'yi geçmiştir. Hep ufak scooterlar ile 4-5 defa karayolundan Balıkesir, 1 kere Eskişehir, 3 defa İznik ve bir çok defa Trakya taraflarına sürdüm bu zamana kadar.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    güzergah neresi, hedef neresi peki?

Güzergah normal otobüslerin yolundan olacak. Gerede'ye kadar Tem'den. Sonra işte Ilgaz, Osmancık,Kavak, Terme, Ordu... Varış noktası Bulancak Arifli köyü.
    forzaBJK bunu beğendi.

Ne yazık ki geziyi iptal etmek durumunda kaldım.

Şaka şaka. Allah nasip ederse şimdilik bi sıkıntı yok. Bugün kayışı sıfırladım. Normalde hep kılavuza uyarım. Ama uzun yolda kendimi garantiye almak istedim. Yoksa 24 bin km'den önce değiştirmezdim. Çıkan kayış zaten gayet iyi durumda. Yedek olarak dursun kenarda.

Diğer yağ filtre bakımlarını kendim yapıyorum zaten. Motor şuan hazır. Yanıma bi kutu yağ ve gerekli takım taklavatı aldım. Gittiğim yerde değiştireceğim bi..

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Şimdiden hayırlı yolculuklar.
    Yedek eşya mutlaka bulunmalı ve lastik tamir kiti.

Sağolun. Fazla bir hazırlık yapmadım. Bi kaç parça giysi,havlu, şampuan, diş fırçası,macun aldım. Lastik tamir kiti almayı düşünmüyorum. Patlarsa bakarız. Yolda kahvaltı yaparım diye bi kaç malzeme hazırladım. Öğle yemeği,kalacak yer hakkında hiç bi fikrim yok. Plan yapmadım. Ne denk gelirse artık. Bi çantam olacak seleye bağlayacağım, hem yaslanırım diye düşünüyorum. Az gerekli şeyleri sele altına,en çok lazım olabilecekleri topcase'e, orta halli lazım olacakları çantaya koyacağım.

Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun. Fazla bir hazırlık yapmadım. Bi kaç parça giysi,havlu, şampuan, diş fırçası,macun aldım. Lastik tamir kiti almayı düşünmüyorum. Patlarsa bakarız. Yolda kahvaltı yaparım diye bi kaç malzeme hazırladım. Öğle yemeği,kalacak yer hakkında hiç bi fikrim yok. Plan yapmadım. Ne denk gelirse artık. Bi çantam olacak seleye bağlayacağım, hem yaslanırım diye düşünüyorum. Az gerekli şeyleri sele altına,en çok lazım olabilecekleri topcase'e, orta halli lazım olacakları çantaya koyacağım.
    Hepsini düşünüyorsunuz ama 15 liralık lastik tamir kitini mi alamıyorsunuz hocam? Umarım ihtiyacınız olmaz...

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sele daha rahat olsun dersen minder gibi bir şey alabilirsin. Beni uzun yolda en çok rahatsız eden şeyler selenin yarattığı ağrı ve rüzgardan dolayı oluşan boyun ağrısı.

Lastik tamir kitine ihtiyacım olursa farklı bir tecrübe olur kısmet. Bu zamana kadar hiç ihtiyacım olmadı. Tabi bu ihtiyacım olmayacak anlamına gelmiyor.

Selede şuan delikli kılıf var. Ramazan Bayramı'nda 978 km yaptım. Rossman' da satılan havalı minderden vardı o zaman giderken kullandım. Gelirken çıkarttım. Çok yumuşak daha fazla rahatsız etti beni. Şuan böyle gayet iyi.

Rüzgar meselesine gelince rüzgarla ve rüzgar sesiyle işim yok. Önde uzun siperlik var. Geçen acaba camı söküp mü gitsem? diye camı çıkartıp Göktürk'e doğru bi gittim geldim. Çekilecek çile değil. Cama alışmışım ben.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı yolculuklar. Kazasız belasız keyifle gider dönersiniz inşallah...

İnşallah. Amin.

Yarın sabah bize yol gözüktü nasipse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Şöyle bi ufak liste yaptım. Başka ne alsak?

jackonbir bunu beğendi.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    çokta detay ve plan yapmadan yolda olmak bence en iyisi.

Bende plan program yok. Lazım olan ufak tefek şeyleri almak lazım. Yolda bi kenara çekilip ufak bir kahvaltı da hakkımız. Kalacağımız yerde güzel bir banyo da gerekli. 2000 km'de bir yağı değişen motor için gittiğim yerde bi yağının değiştirilmesi hakkı. Yani bence çok detay yok. Benim kafa da sizden.

Bence yolculuğu bir güne indirip hedefi de Giresun yerine Van olarak seçerseniz iron butt yapmış olursunuz

Şaka bir yana, yolunuz açık olsun. Allah kazasız belasız gidip dönmeyi nasib etsin. Bol bol resim ve video bekliyoruz forum camiası olarak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)