Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Tamamen spontane İstanbul-Giresun

Motovento
    REKLAM ALANI

Gökhan abinin dediği gibi;
    Bugün İzmir'den İstanbul'a Artvin üzerinden gideceğiz.
    mombohunter bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı cyberdanger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele daha rahat olsun dersen minder gibi bir şey alabilirsin. Beni uzun yolda en çok rahatsız eden şeyler selenin yarattığı ağrı ve rüzgardan dolayı oluşan boyun ağrısı.
    Rastgele minder koymak tehlikeli, seleye sabitlenmiyor bunlar. Ben eski scooterımda denedim Allah'a emanet gidiyorum gibi geldi motorla temasınız azalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende plan program yok. Lazım olan ufak tefek şeyleri almak lazım. Yolda bi kenara çekilip ufak bir kahvaltı da hakkımız. Kalacağımız yerde güzel bir banyo da gerekli. 2000 km'de bir yağı değişen motor için gittiğim yerde bi yağının değiştirilmesi hakkı. Yani bence çok detay yok. Benim kafa da sizden.
    Siz bayağı liste yapmış 1 haftadır da hazırlanıyorsunuz pek spontane sayılmaz bayağı planlı programlı bir seyahat olacak. Hava durumlarına dikkat. Yerinizde olsam su haricinde yiyecek maddesi taşımam. Yolda bir sürü kahvaltı mekanı var. Haşlanmış yumurta kokusu aklıma geldi de hiç sevmem, yumurta olmayaydı iyiydi.
    İyi yolculuklar kazasız belasız.

Yağ ve huni taşımanız da gereksiz bence. ne kadar az yük o kadar daha rahat yolculuk demektir.

Hocam bence spontane, en azından öyle gelişti. Millet bir sene önceden hazırlık yapıyor. Ben listeyi bugün yaptım.

Kendimle baş başa olmak adına fazla mekana girmek istemiyorum. Kahvaltıyı kendim yapacağım. Haşlanmış yumurta her gün yerim kokusu beni rahatsız etmiyor.

Yağ bir litre be hocam.

Motosikleti
    Hocam bence spontane, en azından öyle gelişti. Millet bir sene önceden hazırlık yapıyor. Ben listeyi bugün yaptım.

Kendimle baş başa olmak adına fazla mekana girmek istemiyorum. Kahvaltıyı kendim yapacağım. Haşlanmış yumurta her gün yerim kokusu beni rahatsız etmiyor.

Yağ bir litre be hocam.
    Yolculuğun keyfini çıkarın yağ değişmekle falan uğraşmayın diye söyledim, zaten bakımı yaptırmışsın 2000km de yağ bozulmaz şart değil yani. 1lt deyip geçme olur ya kapağından falan sızdırır başına bela olur.

O zaman şöyle söyleyeyim. 14 bin km'de yağ değişimi yaptım. Şu an 15300 km'de. Vardığımda inşallah 16 bin küsür km'de olacak. Yani yolda değişim yapmayacağım. Köyde değiştiririm diye düşünüyorum. Gelirken kafam rahat olur.

654 km ile günü bitirdim. Gümüşhacıköy'de konaklıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

mombohunter bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Tebrikler. Spacy ve siz mükemmel bir iş çıkarmışsınız.

Motosikleti
    Diz örtüsü ile yakışıklı olmuş spacy. İyi yolculuklar, yarın yağmur var dikkatli olun.

Eyvallah. Bugünlük burada yağmur yok. Pazartesi bi kaç yayla gezeceğim bakalım. Dönüş yolu daha çetrefilli geçecek gibi yağmur gözüküyor dönüşte. Dönüşü iki gece konaklamalı yapacağım. Rota değişik olabilir.

İnşallah bir gün ben de böyle kendimi yollara vurabilirim.

Yolun açık olsun. Kazasız belasız dönmen dileklerimle..

Motoruma.com tdem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam Giresun'a varınca sanayiye geç Asmalı Pideye uğra İstanbul'dan Tahsin'in arkadaşıyım de yemek de bizden olsun. Dükkan bizim. Sen pideni yerken yağını falan da değiştirirler yardımcı olurlar.
    engin_deniz, mgora, muhtamel ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Sağol hocam. Giresun sanayi mi? Ben Bulancak'tayım şuan. Saat 13:30 gibi hedefe ulaştım. Giresun'a geçersem uğrarım inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Biraz tecrübelerimi paylaşayım.

Öncelikle yolda hiç sıkıntı yaşamadım. Motor sorunsuz getirdi maaşallah. Hereke taraflarında emniyet şeridi olmayan yollar var. Orada dahi hız yeterli geldi. Kamyonların peşinden takip mesafesini koruyarak gittim orada, sıkıştıran olmadı. Sonraki yollar zaten gayet iyiydi. Çoğu kamyonu geçtim zaten. Çoğuyla aynı anda Bulancak' geldik. Ben duruyorum onlar geçiyor. Onlar mola veriyor ben geçiyorum.

Dün akşam üstü güneş batmaya başladıktan sonra hava kararana kadar müthiş bir enerji geldi bana ve motora. Müzikle beraber resmen coştuk. Hedefe konaklamadan gitsem mi diye düşündüm. Sonra hava kararıp Gümüşhacıköy'e doğru rakım 1000 metrelere yükselince hava soğuttu fikrim değişti.

Karanlıkta 40 km kadar yol yaptım ama sıkıntı çekmedim zevkliydi.

Çakallı rampasından Samsun'a doğru çok zevkliydi. Bolu tüneli ve Ordu tüneli'ne çıkan rampalarda 90-92 km hızlardan aşağı düşmedi.

Çerkeş'ten sonra bi yerler var acayip rüzgarlıydı. Orada biraz tırstım. Yağmura Gümüşhacıköy'e yaklaşırken çok az yakalandım. Onun haricinde hiç yağmadı. Ama dönüş zorlu olacağa benziyor. Yağmur yağsın da rüzgar fırtına olursa kötü.

Yakıt konusunda litre hesabını bilmiyorum da mesala 250 km yaptım 24 lira aldı. 160 km yaptım 14-15 lira aldı. 10 kuruşu geçiremedim.

Kazasız belasız dönersin umarım. Sanayiye uğra mutlaka :D

Bugün sağanak yağış altında Keşap'a gittim geldim. Bi kaç arkadaş ziyareti yaptım. Karadeniz fena şu an.

Bugün sağanak yağış altında Keşap'a gittim geldim. Bi kaç arkadaş ziyareti yaptım. Karadeniz fena şu an.
    Keşapta Düzköy var merkezin az ilerisinde. Rahmetli eniştemin köyüydü. Çok güzel yer. Alabildiğine Karadeniz manzaralı

Bugün 10:30 gibi dönüşe başladım.Osmancık öğretmen evinde konaklıyorum şu an.

Tahsin arkadaşım nazik teklifin için ayrıca sağol. Fakat hava şartlarından dolayı ne gezebildim ne de teklifini degerlendirebildim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

2320 km ile geziyi saat 17:00'de tamamladım. Dün Ilgaz'dan Kastamonu, Karabük ve Yenice üzerinden Zonguldak yaptım. Geceyi Zonguldak öğretmen evinde geçirdim. Sabah kalktığımda hava hiç iç açıcı değildi.

Akçakoca'ya kadar hafif çise ile geldim. Akçakoca-Karasu arası sağanak yağmur altında sürdüm. Sonra daha yağmadı. Kaynarca, Kandıra, Ağva, Şile üzerinden İstanbul'a geldim. 240 liralık yakıt almışım.

chetaq bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Helal olsun. Allahın izniyle sağ salim tamamlamışsınız geziyi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,
    Cidden takdir edilesi. Harika bir yolculuk olmuştur kesinlikle..Ne kadar tehlikeli olursa olsun ben ilk göz ağrım ile seyahat etmeyi de çok sevdim.Sen kadar olmasa da , 500 km yapmışlığımız var. Kıymeti bilinmesi gereken anılar,tecrübeler bırakıyor insana..

Konuda ki motoru 25 bin km'de sattım. 2018 sıfırını aldım. Biraz erken ama nasipse Kurban Bayramı'nda bi kez daha İstanbul-Giresun yapacağım. Bu sefer iki üç günlük değil 25 günlük bi gezi olacak. Yayla yayla gezeceğim. Şimdiden heyecanlanıyorum.
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)