Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet hırsızlığı hikayesi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçmiş olsun kardeşim.

Brezilya sivil polisi,motor gasbini önluyor bknz;

https://m.youtube.com/watch?v=YlIbuYIcMXY" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    fz6_fazer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yarın bir gün motosiklet gaspı, motosiklet hırsızlığını geçecek.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    . . .

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . . .
    Umarım gebermiştir o.....ç......

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Resimde tipini s...... şahsı değişik motorlarla görüyorum geçenlerde 4 silindirli bir makine vardı hondaya ait dedim kim bilir kimin malı gavur malı gibi kulanmasıyla hırsız olduğunun teşhisini koymuştum büyük ihtimal aynı fırlatma

Ayrıca 2 çalınan motorun ve sen buna hiç bir önlem aldınmı merak ediyorum
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    Esenyurt ta 3 sene oturdum...İstisnasız tüm evler elektrik hırsızı...Ve azeri camisi her cuma doluyor ve de utanma dan hac ca gidiyorlar bu insan sı yaratıklar...

Esenyurtun havasından mı suyundan mı

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Geçmiş olsun kardeşim, ucuz kurtarmışsın. Bizim memlekette polis hırsızlarla pek uğraşmaz. 2 sene önce benim evi soymuşlardı. Polis geldi, 3 dk. soru sordu gitti. Parmak izi almaya başka bir polis geldi 2 saat sonra, o da evde hiç bir parmak izi bulamadı. yani sadece hırsızın değil, bizim bile parmak izimiz çıkmadı evde sonra savcının karşısına çıktım, ama görüdüm manzaradan sonra hiç umudum kalmadı. savcı ve katibi küçücük bir odada dip dipe masalarda çalışıyorlar, masaların üstünde dosya yığınları, öyle ki savcının nerdeyse sadece kafası görünüyordu. zaten hiçbir şey de çıkmadı, bulunamadı bir şey. geriye kendi adaletini sağlamak kalıyor ama dediğiniz gibi kendiniz birşey yapsanız, o zaman hırsızı bulmayan polis sizi hemen alır, canınıza okur. hırısızlık artık çok sıradan bir iş olmuş. amerika birleşik devletlerinde aynı suçu 2. kez işlediğinizde ömür boyu hapis cezası alıyorsunuz. bizde de adamın 72 kez hırsızlıktan sabıkası var hala sokakta geziyor, insanlara zarar veriyor. bazen umudumu kaybediyorum. nasıl toparlanacak bu memleket bilmiyorum.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim, ucuz kurtarmışsın. Bizim memlekette polis hırsızlarla pek uğraşmaz. 2 sene önce benim evi soymuşlardı. Polis geldi, 3 dk. soru sordu gitti. Parmak izi almaya başka bir polis geldi 2 saat sonra, o da evde hiç bir parmak izi bulamadı. yani sadece hırsızın değil, bizim bile parmak izimiz çıkmadı evde sonra savcının karşısına çıktım, ama görüdüm manzaradan sonra hiç umudum kalmadı. savcı ve katibi küçücük bir odada dip dipe masalarda çalışıyorlar, masaların üstünde dosya yığınları, öyle ki savcının nerdeyse sadece kafası görünüyordu. zaten hiçbir şey de çıkmadı, bulunamadı bir şey. geriye kendi adaletini sağlamak kalıyor ama dediğiniz gibi kendiniz birşey yapsanız, o zaman hırsızı bulmayan polis sizi hemen alır, canınıza okur. hırısızlık artık çok sıradan bir iş olmuş. amerika birleşik devletlerinde aynı suçu 2. kez işlediğinizde ömür boyu hapis cezası alıyorsunuz. bizde de adamın 72 kez hırsızlıktan sabıkası var hala sokakta geziyor, insanlara zarar veriyor. bazen umudumu kaybediyorum. nasıl toparlanacak bu memleket bilmiyorum.
    Hocam polislerde bıkmış artık. Onca zaman, mesai, emek harcayıp yakalıyorlar hakim bırakıyor, savcı uğraşmıyor. Polis ne yapsın. Meleketin çivisi çıkmış. O kadar mühim işler var ki ufak iş görüyorlar bu hırsızlıkları ehemmiyet vermiyorlar...
    _chaotic_ bunu beğendi.

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam polislerde bıkmış artık. Onca zaman, mesai, emek harcayıp yakalıyorlar hakim bırakıyor, savcı uğraşmıyor. Polis ne yapsın. Meleketin çivisi çıkmış. O kadar mühim işler var ki ufak iş görüyorlar bu hırsızlıkları ehemmiyet vermiyorlar...
    O zaman sen acılıyken telaşlıyken seni teskin edecek, arsız arsız sırıtmayacak. Ülkedeki kaotik politik durumu sana uygun bir dille izah edip senin yanında olacak, seni güvende hissettirecek. Var mı böyle polis, bir elin parmağı. O zaman ACAB.

İş insanlıkta, karakterde, edepte, kültürde, eğitimde bitiyor. Mesleksel bir problemin varsa değiştirmek için uğraşırsın, değiştiremiyorsan böyle gevşek gevşek vatandaşla dalga geçer gibi konuşmayacaksın. Bahane üretmeyin artık yeter, sizin bu bahaneleriniz yüzünden bir gram kıpırdama olmuyor. Yok ekmek parası, yok mesailer, yok tehlikeli meslek, yok stress altındalar. Banane kardeşim ben vatandaşım o polis. Polisin görevi halkın huzurunu sağlamak, halkı güvende hissettirmek değil mi. Bunlar halkın değil, birilerinin polisi. Acımayın artık şunlara.
    68charger ve zabuzaretta bunu beğendiler.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

Alıntı Greenut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman sen acılıyken telaşlıyken seni teskin edecek, arsız arsız sırıtmayacak. Ülkedeki kaotik politik durumu sana uygun bir dille izah edip senin yanında olacak, seni güvende hissettirecek. Var mı böyle polis, bir elin parmağı. O zaman ACAB.

İş insanlıkta, karakterde, edepte, kültürde, eğitimde bitiyor. Mesleksel bir problemin varsa değiştirmek için uğraşırsın, değiştiremiyorsan böyle gevşek gevşek vatandaşla dalga geçer gibi konuşmayacaksın. Bahane üretmeyin artık yeter, sizin bu bahaneleriniz yüzünden bir gram kıpırdama olmuyor. Yok ekmek parası, yok mesailer, yok tehlikeli meslek, yok stress altındalar. Banane kardeşim ben vatandaşım o polis. Polisin görevi halkın huzurunu sağlamak, halkı güvende hissettirmek değil mi. Bunlar halkın değil, birilerinin polisi. Acımayın artık şunlara.
    Tövbee... ben ne anlatmışım sen ne anlamışsın Polemiğe, kavgaya gerek yok. Polisi savunduğum falan yok. Hee arada o tarif ettiğin gülümsemeyi yapan polis varsa o onun karaktersizliği... Sende biliyorsun sistem bozuk. Polis ise bunun sondan bir önceki halkası. Yukarıda 72 sabıkası olanın dışarıda olduğu yazılmış. Nasıl oluyor bu sorgulandın mı? Polis yakalıyor, mahkemeye sevkediliyor hakim bırakıyor yada 3 ay hapis... Hel bir de kış ise o canına minnet hırsızın. Kışın yatıyor sıcacık yerde senin benim vergimle karnı da doyuyor yazın yine aramızda... Kanunlar eskimiş midir yoksa yanlış mı uygulanıyor bilemem. Şimdi çıkar biri şeriat der... Ohaa derim. Kanunların güncellenmesi gerek... Sitemimizi kişiye değil sisteme yaparsak yol alırız yoksa yerimizde sayar dururuz...
    _chaotic_ bunu beğendi.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Aynı buraya yazdığın gibi BİMER'e yaz.Ben bizim site içerisinde gece 3'e kadar devam eden şaplama olayı için polisi aradım gelmediler.

Karakolda telefonu açan memur bana "sizin yönetim sizi düşünmüyorsa ben ne yapayım?" dedi.
    Bende ona "aşağı inip kavga edersem de aynı şeyi deyip müdahele etmeyecek misin?" dedim.

Aynı bu şekilde de Bimer'e şikayet ettim. Bir ay sonra karakola çağırıp bir özür dilemedikleri kaldı.
    Hatta memurun adını sordular. O gün adını alsaydım hakkında soruşturma açacaklardı.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Hocam boşver polisi filan, adamın evini öğrenmişsin zaten kapıdan atlayan arkadaşınla bir ziyarete git.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Geçmiş olsun.

Bir gün bu konularla ilgili bir polis memuru ile tatlı tatlı tartışırken; "Polisin ne günahı var, yakalıyoruz yakalıyoruz hukuk düzeni serbest bırakıyor. 600-700 yıl sorunsuz çalışan hukuk sistemini kaldırıp bu sistemi kimler getirdiyse onlara çemkirin, bize değil" dedi.

Sonrasında tartışmayı tatlıya bağladık ama kim haklı kim haksız sonuca varamadık.
    twisten bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esenyurtun havasından mı suyundan mı
    10 sene önce mutlu mesut idik başımızdaki sistemin betonlaşma politikası istanbulda en çok esenyurta zirve yapınca her kesimden doluştu lar hesabını sen yap

Bazı kısımlar bi nebze daha sakin daha yaşanabilir ev alırken kiralarken araştırılması lazım mahacır semtleri veya merkezi yer ve toplu taşımaya uzak olan ksımlar her zaman her yerde daha iyidir hep 1 aracın altında olsun insan boluğunun az olduğu yerde seçilmiş özel kişilerdir
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Arkadaşın 2.kat evine galiba balkondan hırsız girmiş.
    Sesi duymuşlar kapı acıkmış adam kapıdan kaçmaya kalkmış..ev sahibi (arkadaş) o an sinirle arkasından ufat mutfak (Piknik) tüpü atmış.. hırsızın ayağına gelmiş.dengesini kaybetmiş.. kafasını duvara çarpmış.
    Polis gelmiş ne oldu demeden bunu kim bu hale getirdi demiş!!
    Demişler hırsız yakalamak için attık..
    Polis tokat çarpmış sen kanunmusun kafana göre ceza veremezsin diye..

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    diyeceğim şu. çocuğu bul! arabaya atıp çıkarın bir yere. açık ve net çok hasar vermeden dövün ancak yaşadığı korku ve stres kalsın. sonra isterseniz bırakın.

Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diyeceğim şu. çocuğu bul! arabaya atıp çıkarın bir yere. açık ve net çok hasar vermeden dövün ancak yaşadığı korku ve stres kalsın. sonra isterseniz bırakın.
    Adam kaçırmak daha büyük suç... Sakın ha...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polislerin yaklaşımı ve tutumundan şunu hissettim nedense: "Hırsızla uğraşma başına iş alırsın"
    Türkiye'nin şu anki özeti değil mi bu ?

Balık baştan kokar.
    twisten ve zabuzaretta bunu beğendiler.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın 2.kat evine galiba balkondan hırsız girmiş.
    Sesi duymuşlar kapı acıkmış adam kapıdan kaçmaya kalkmış..ev sahibi (arkadaş) o an sinirle arkasından ufat mutfak (Piknik) tüpü atmış.. hırsızın ayağına gelmiş.dengesini kaybetmiş.. kafasını duvara çarpmış.
    Polis gelmiş ne oldu demeden bunu kim bu hale getirdi demiş!!
    Demişler hırsız yakalamak için attık..
    Polis tokat çarpmış sen kanunmusun kafana göre ceza veremezsin diye..
    Artık tamamen emin oldum. Bunca hırsız boşuna hırsız olmuyor. Baksanıza polislerin gözbebeği, biricik sevgili hırsız kardeşleri.
    Ve mağdur vatandaşa (eline koluna sağlık diyeceğine) tokat atma cüretini gösteriyor! Ev sahibinin gururuyla oynamış.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)