Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet hırsızlığı hikayesi..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT07
    Merhaba arkadaşlar

Bayramın 1. günü sabahı Pulsar 200Ns motorumun çalındığını farkettim.Geçen yazdan çalınan R25 im den dolayı tecrübeli olduğumdan can sıkıntısı küfür kıyamet atladım arabaya karakola gidip ifademi verdim motoru çalıntıya çıkarttım falan.Sonrasında sağolsunlar bir arkadaşım ve sitenin görevlisiyle arabaya binip Esenyurtun derinliklerine daldık.(istanbul Beylikdüzünde yaşıyorum.)

Bir süre sonra içerisi eski scooter ve ufak cc motorlarla dolu dışında herhangi bir tabela vs olmayan bir sözüm ona motosiklet tamircisi gördük.İçeri girip selaaaamun aleyküm dedik.Ben motorumun resmini ve bu sabah çalındığını söyledim ve civarda görüp görmediklerini sordum.Sağolsun usta yere yatmış şekilde çalışıyordu.Kalktı yanıma geldi resimlere baktı pek anlaşılmayan türkçesiyle (Sanırım suriyeli yada o taraflardan gelmniş.)Bir çocuğun sabahtan beri bu motorla buralarda gezindiğini söyledi.Umutsuz bir şekilde telefon numaramı verip gördüğü taktirde aramasını istedim.Tamam dedi.Bizde arabayla 1-1.5 saat daha bilinçsizce dolaştıktan sonra eve döndük.

Evde oturup hayıflanırken telefonum çaldı.Açtığımda ustayı kötü türkçesiyle tanıdım hemen.Motorun şu an burda.Çocuk markete girdi.Acele gel dedi ve kapattı.Hemen bir heyecan ve adrenalin dalgasıyla biz hazırlanıp bir hışımda hazırlanıp tuttuk ustanın dediği marketin yolunu.Bu arada 2 arkadaşım daha gelmişti.Onlarda geldiler sağolsunlar.Arabayı kullanan arkadaş resmen uçuyor ben ustayı aramışım tarif ettiği yeri anlamaya çalışıyorum falan derken geldik marketin önüne.Kulağımda telefon ustayla konuşmaya çalışırken ön tarafı komple dağılmış bir Ns200 ü üzerinde bir çocuk ile gördüm.Aynı sırada sürücü arkadaş arabayı üzerine kırdı ve diğer arkadaş bağırarak sağ kapıdan aşağı fırladı.Ufak bir yanlama hareketi ile Ns200lü önümüzden uzadı gitti.Hemen arabayı çevirip dışarı atlamış arkadaşı topladıktan sonra peşine düştük.Ben polisi arayıp çalınan motoru gördüğümü ve şu an arabayla takip ettiğimizi nerede ve hangi yöne gittiğimizi söyledim.

Ama çok geç kalmıştık.Akan trafikte arabayla motoru kovalamanın nekadar saçma ve boş olduğunu tahmin etmişsinizdir.(birde u dönüşü yapmak zorunda kaldık aracın yönünü değiştirebilmek için.)Sonunda vazgeçip motoru gördüğümüz yere geri döndük.Şans eseri tam karşılaştığımız yerde bir süpermarket vardı.Hemen girip kameraların çalışıp çalışmadığını sorduk olumlu yanıt alınca durumumuzu anlatıp kayıtlara bakmayı rica ettik.Sağolsunlar yardımcı oldular.Motorun üzerindeki şahsin net görüntülerini aldık.Market çalışanları çocuğu tanıdıklarını isminin Fatih olduğunu sürekli telefon hırsızlığı yaptığını ve marketin üzerindeki binada oturduğunu söylediler.Bu sırada ustalarda birkaç telefon ettikten sonra çocuğun korkmuş olabileceğini muhtemelen motoru biyere atıp kaçmış olabileceğini söyleyerek onları takip etmemizi teklif ettiler.Kabul edip peşlerine takıldık.

Yaklaşık yarım saat boyunca esenyurtun hiç bilmediğim sokaklarında caddelerinde dolaştık ve sonunda öndeki ustalar kullandıkları motosikleti sağa çekip bizim uzaktan takip etmemizi söylediler.Arabanın içinde sürücü hariç 3 kişi dikkatlice etrafı keserek takibe devam ettik ve sonunda motorumu bir benzincinin yıkama bölümünün kenarında terkedilmiş halde ve güzel hasarlı bir halde bulduk.

Şaşkınlık sevinç falan küfürler hayırlı olsunlar falan sonra yakılan cigaralar derken ustalara zorlada olsa 100tl para verdim(ceplerine soktum zorla.)Polisi arayıp motoru terk halinde hasarlı bi şekilde bulduğumu söyledim.Karakola gelip ifade ver dediler.Bindim motora karakola gittim.İfademi verdim.Çalan hırsızın fotoğraflarını gösterdim.Karşımdaki memur un "heee bumu tanıyom ben bunu ya sürekli geliyor buraya" demesiyle polisin motosikletimdeki hasarın ödetilmesi amacıyla çocuğun yakalanmasına yardımcı olacağı gibi tospembe bir hayale kapılmışken bir elinde sigara diğer eli cebinde odada dolaşan daha yaşlıca bir memur bulunduğu mahalle cadde sokak bilgisi ver dedi.Açtım googlemapsten gösterdim.Çocuğun soyadını ver dedi bilmiyorum dedim.Ozaman hiç karıştırma onları ifadene yazma dedi.Yaklaşık yarım saat muhabbetle tatlı bir tartışma arasında gidip gelen bir görüşmeden sonra elimde bukadar kanıt olmasına rağmen polisten herhangibir yardım alamadan karakoldan çıktım.

Bugün motorun 1000 tl tamir ücretini ödedim.Ülke sistem kanun insalık falan konularına girmeyeceğim.Sıkıntımı yazıp paylaşmak istedim.Belki birilerine ufaktan kenarından bir fikir verir yardımcı olur falan.

Elemanın şekil bu.

Buda motoru bulduğumdaki hali

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Neyseki bulunmuş motorunuz. Geçmiş olsun. O 1000 tl ondan fazlasıyla çıkar inşallah. Sizin de başınızın gözünüzün sadakası olsun. Hiç yoktan motoru kurtarmışsınız.

Artık İstanbul bize bunları öğretti. Kendi malımızı bulmamıza sevinir olduk. Sanki başkası hediye etmiş gibi.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hepsini bi hışımla okudum hocam 4 ay önce telefonum çalındı kamera kaydı mevcut bakmadılar bile tamam git savcılığa falan dediler. O gün anladım ki TÜRK POLİSİNE GÜVENİLMEZ.

G. başını büyütür ( istisnalar hariç) he aynen tanıyom bunu evet bunu ben yakalamıştım ehehehe sonra bıraktık ehehehe derler orda burda ahkam keserler. başka bi bk yaptıkları yok.

Yani bu ülkede ADALET ARANMAZ. Ha adalet kime işler zengin çocuğu sarayın çocuğu veya millet vekili çocuğusun yada yalakacının birinin o zaman bak bakalım o motor kaç günde değil kaç saatte bulunuyor.

Esenyurt çok sıkıntılı bi yer ve ben orda üniversite okuyucam bu sene pişman mıyım evet ama mecburen kayıt oldum at hırsızı dolu diyorlar

Birde motorunuzu nolursa olsun görmediğiniz veya uzun süre ayrı bi yerde olacağınız yerde bırakmayın kapalı otaparkta ücreti nolursa olsun muhaafaza edin.
    Greenut, birbilent, kahveisteyen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Geçmiş olsun kanun hukuk girmemişsin bende girmiyorum.

Büyük geçmiş olsun. Bence durumu bimer'e de bildirin. Oradan genellikle sonuç alınıyor.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hikayede bir kişiye kızdım, kim olduğunu çoğumuz hemen neden tahmin edebiliyoruz.

Yerinde olsam şimdi, hirsizi yakalayip gerekeni bizzat yapardim sanirım. Geçmiş olsun.
    Shrieker bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    gecmis olsun motodaş..

bu kansizin adı adresı eşgali elinde iken sakin ama sakin kendi hesabimi goreyim sunu bi kosede kistiriyim olayina girme, elinde kalir dert sahibi olursun..

yapmazsin eminim ama yinede soylemek istedim. Sen dogrudan savciliga gidip suc duyurusunda bulunmalisin orda zaten kamu davasi acilir. Savciliktan talimat gelince soyadini da seceresinide bulurlar, zaten tanidikmis 🤣
    cakyol ve Aspava38 bunu beğendiler.

Geçmiş olsun. Hangi market hocam bu? Tam olarak hangi mahallede buldunuz elemanı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsini bi hışımla okudum hocam 4 ay önce telefonum çalındı kamera kaydı mevcut bakmadılar bile tamam git savcılığa falan dediler. O gün anladım ki TÜRK POLİSİNE GÜVENİLMEZ.

G. başını büyütür ( istisnalar hariç) he aynen tanıyom bunu evet bunu ben yakalamıştım ehehehe sonra bıraktık ehehehe derler orda burda ahkam keserler. başka bi bk yaptıkları yok.

Yani bu ülkede ADALET ARANMAZ. Ha adalet kime işler zengin çocuğu sarayın çocuğu veya millet vekili çocuğusun yada yalakacının birinin o zaman bak bakalım o motor kaç günde değil kaç saatte bulunuyor.

Esenyurt çok sıkıntılı bi yer ve ben orda üniversite okuyucam bu sene pişman mıyım evet ama mecburen kayıt oldum at hırsızı dolu diyorlar

Birde motorunuzu nolursa olsun görmediğiniz veya uzun süre ayrı bi yerde olacağınız yerde bırakmayın kapalı otaparkta ücreti nolursa olsun muhaafaza edin.
    Normalde nerede oturuyorsunuz hocam? Evet esenyurt gerçekten tam anlamıyla bok gibi bir yer. Bende burada oturuyorum, işe gelip giderken yolu uzatıyorum daha az insan görmek için.

Motosikleti
    yapmayin üstadlar, kurcalayip hedef gostermeyin. Alenen olmaz, suç işlemis olur herifi bide bu konuda hakli yaparsiniz 😉

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hocam zeytinburnun da oturuyorum 32 km yol var arada metrobüsle gidip gelicem mart nisana kadar çok sıkıntılı benim için :(

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Şimdi sen onu bulsan sinirine hakim olamayıp dövsen senin yaptığın suç olur. Ama onun yaptığı "hee biliyom bunu" olur. Yerinde olsam yakalanmayacak bir plan yapıp önlem alıp çocuğu tenhada kıstırırım. İyi bi dövüp dağ başına atarım. Ama dikkat et kesinlikle iz kalmamalı. İz kalırsa çok büyük cezası var.

Onla geçmiş olsun.

Motosikleti
    yok yok artik iz falan aramiyorlar, git bi suriyeli dov en az yirmi tane sahidi oluyo, ceza kacinilmaz... at izi it izine karistigi zaman kimsecikler iz varmi yokmu diye bakmiyor

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Ülkeye bak. Senin emeğini gelip şerefsizin biri çalsın. Polisin yapmadığını sen yapıp hırsızı yakala. Polis umursamasın. Kusura bakma ama madem hırsızlık yapmaya bir tarafı yetiyorsa gecenin karanlığında bir güzel sopayı hak ediyordur. Elinde çok güzel kanıt olarak maddi ve manevi dava aç. Elinden gelen herşeyi yap. Bu kadar rahatsa bir gün senin motorunu çalar. Bir gün başkasınınkini
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07
    Tesekkur ederim arkadaşlar.
    Egerki ben o kişiyi o anki sinirle yakalasaydim dediginiz gibi kendime hakim olamazdim.4 kisi oldugumuzuda dusununce itis kakış esnasında kol bacak kırılması yaralanma hatta ölüm bile olabilirdi.Karakoldayken bunu dile getirdim.Eger ben darp etseydim beni aninda evden alırdınız dedim.Ozaman iş başka dedi memur bana.Neyse zaten artık büyük bir bıkkınlık var uzerimde.Insanlarla devlet kurumlarıyla ugrasmaktan kosturmaktan bıkkınlık geldi.Yasimda 19-20 degil artık.Macera aramaya gerek yok Hayvan gibi yaşamaya devam Bu ulkede tonla para kazanamiyorsan hayattan keyif almanın imkanı yok

Bimeri söyleyen arkadas orayada yazdim bakalim umarım bisey cikar.
    _chaotic_ bunu beğendi.

Çok net ve anlaşılır bir biçimde yazmışsınız. Okurken sinirlenmemek mümkün değil.
    Geçmiş olsun.
    Savcılığa gittiniz mi.
    Polislerin yaklaşımı ve tutumundan şunu hissettim nedense: "Hırsızla uğraşma başına iş alırsın"
    Shrieker, Cevdet61 ve kahveisteyen bunu beğendiler.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Benimde mootrum çalınmıştı Ankara da girip çıkmadığım yer kalmadı ama ben bulamadım.. birgün polisler motorun bulundu karakola gel dediler.. çinçin de çevirme yapan polisler yakalamış 18 yaşından küçük bir veleti.. şimdi nezarete attık dedi ama sen şikayetçi olma dedi.. başına bela alma bunlar biraz belalı bie aile dedi.. nezarette kamera varmı abi dedim 'yok' cevabını alınca ben 5 dk nezarete gireyim şikayetçi olmayım dedim.. polis sanki elemanı tanır ve kollar gibi hareketler ve tavırla beni hertürlü vazgeçirdi.. yerin belli yurdun belli uğraşma biz halledir falan fistan hikayelerini yuttuk 2008 yılıydı sanırım..

senin olayı okuyunca aklıma geldi.. daha korunaklı bir şekilde bırak motorunu.. itle köpekle uğraşmak zorunda kalma.. bende 4 kilit var birde alarm aldım.. üstelik kapalı garajda.. Ankara da motor hırsızlığı az İstanbul a göre çok geride ama yinede aklım motorda kalıyor.. 150,000 lik arabayı düşünmüyorum kıçıkırık motor kadar...

Geçmiş olsun dostum, bu kanı bozuk p*ç kurularını polisler bu hale getirdi zaten.Sabaha mı bıraksan şimdi mi yapsan insan sinir krizi geçiriyor resmen ülkede
    Shrieker bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Polisin işi fetöcü yakalamak ve ceza yazmaktır arkadaşım boşuna gitmeyin karakola motorum çalındı diye.O çocuk seni bıçaklasın karakolda çay içer ama sen yumruk at hapis yatarsın.
    Shrieker, zabuzaretta, fz6_fazer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun hocam. Motoruda farsız bırakmamış. Uydurmuş birşeyler.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı M.M adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam. Motoruda farsız bırakmamış. Uydurmuş birşeyler.
    benim motorum bulunduğunda gördüklerimden sonra motordan soğumuştum.. bu kadar kötü bir zevk olamazdı.. direksiyonda zincirler falan.. eski amerikan filminden çıkmış gibiydi güzelim YBR..
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)