Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

başlangıç supersport motor önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    emir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamın aleyküm şimdi ehliyet olarak A1 mevcut buna göre bir motor öneririmisiniz fiyat aşırıya kaçmasın alırsamda 2.el alırım 0 zor bunun için bulduğunuz güzel bir ilan varsada ULRL de atabilrisiniz
    Pulsar
    Honda

bu aralar genel olarak baktığım motorlar bunlar ama dediğim gibi fazla anlamıyorum bu işten bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden TEŞEKÜRLER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    A1 ile sürülebilecek çok fazla ss tarzı motosiklet yok zaten.

CBR 125 oturuş tarzıyla ss olmasa da bu kategorideki en çok tutan motosiklet.

Gerçekten bir ss gibi olan bildiğim iki motor ise Aprilia RS 125 4T ve Yamaha R125

İstanbul'da veya Aprilia bayisi olan bir yerde olsam ben 13-14 bin₺ ye eski model ama satılmamış sıfır Aprilia alırdım. Ama öğrenci işi olan motor CBR ve bende de CBR 250 var.

Motosikleti
    WR125R
    Yazmamişsin ama sakin yzf125'i aklina getirme. Cbr alacaksan da 2010 kasadan sonraki kasalari tercih et(sinek gibi olmayanlardan bahsediyorum). Fakaat, alacağın motosiklet düşecek kalkacak. Hele 16 yasinda motosiklete yeni baslayan birisiysen tahmin ettiginden cok daha fazla dusecek. Düştüğü zaman seni uğraştırmayacak motosiklet ybr125'dir. Bende 17 yasimda ybr ile basladim, iyi ki de ybr almisim diyorum cunku cok kez dustum. Motosikleti kullanirken dusurme korkum olmadan kullandim, virajlarda dibine kadar yatirdim, ani fren calismasini sonuna kadar dusene kadar yaptim. Cbr olsa, aman duserse grenaja 200-300 tl nasil veririm diye düşünmekten aleti kullanamazdim. Önunde cok uzun zaman var, cbr125 dedigin motosiklet ss gorunumlu(!) commuter. Eger illa goruntu istiyorum diyorsan 2010 ustu cbr. Bu işi temelden, sıkı sıkı tutarak öğrenmek istiyorum diyorsan ybr diyorum ben.
    emir07 bunu beğendi.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hocam kaçtır seni görüyorum başlangıç için SS ALINMAZ. Kardeşim bütçenide belirtmemişin bütçeni belirt boyunu kilonu belirt ona göre bi motosiklet önerelim cbr alıcaksan da 2012 2013 al en eski daha eski kasa alma
    emir07 bunu beğendi.

yani haklısnız başlangıç olarak biraz ağır bir motor 1.70 boy var hocam 60 motora önceden binmedim değil cbr 125 2010 serisine binmiştim belki bir gün bende kaldı motor ehliyetsiz bir şekilde gezebildiğim kadar gezmiştim ama arkadaşın dediği gibi Korkudan motoru yatıramıyordum Ybr Düşünmedim değil Bu pulsar nasıl Pekiala NS 150 fln dioalr bir ybr yerini tutar mı

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı emir07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm şimdi ehliyet olarak A1 mevcut buna göre bir motor öneririmisiniz fiyat aşırıya kaçmasın alırsamda 2.el alırım 0 zor bunun için bulduğunuz güzel bir ilan varsada ULRL de atabilrisiniz
    Pulsar
    Honda

bu aralar genel olarak baktığım motorlar bunlar ama dediğim gibi fazla anlamıyorum bu işten bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden TEŞEKÜRLER
    Bence bunun yerine size 2. el 3500-4000 TL'Ye TVS 150 RTR Apache öneririm. He diyorsanız ki motorum çok yakışıklı göz alıcı çevik ve seksi olsun KTM 125 Duke öneririm sizi tatmin edicektir bu motorlar ben illa 'Ben supersport almak istiyorum' diyorsanız Yamaha YZF-R125 Öneririm hem başlangıç için iyi hemde kasa görünümü ile Honda CBR 125'likten daha çok makina gibi duruyor CBR 125'in lastikleri bisiklet gibi kasasıda. Dediğim gibi 3 motor arasında gidip gelebilirsiniz. Eğer tecrübeniz hiç yoksa motoru çok iyi bilen abilerden günlük 1-2 saat eğitim al hafta öyle alış baktın gidiyorsun az çok birazda 1 aya yakın motora alışma ekle herşeyiyle beraber vites yükseltme arttırma fren dönüş kontra gibi şeyleri iyice çöz kavrama noktasını öğren 1 ile 2 vitesten yukarı çıkma zaten artık herşey refleks haline gelecektir ve onu alın Hangisi içinize sinerse iyi forumlar
    DİPNOT !!: Çok düşücem kalkıcam diyorsanız sakın ama sakın KTM DUKE 125 Almayın çünkü yedek parçaları çok pahalı sizi aşabilir ama ben düşürmem etmem çok dikkatlı sürmeye çalışırım derseniz sizi üzmicek bir motor
    emir07 bunu beğendi.

150 RTR Apache da güze motor hocam ama 150CC ehliyet malasef karşılamıyor Cbr ciden 2.elere bakıyorumda 2012 modeleri bile çok pahalı ya adam yapmış 40 bin km 7 milyar küsura satıyor Pulsar NS 150 var 2016 Modeleri bile 2.el 5-6 arası değişiyor ybr ve NS arasında kaldım bide CC düşük olucağı için fazla bir motor seçimim yok malasef

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı emir07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 RTR Apache da güze motor hocam ama 150CC ehliyet malasef karşılamıyor Cbr ciden 2.elere bakıyorumda 2012 modeleri bile çok pahalı ya adam yapmış 40 bin km 7 milyar küsura satıyor Pulsar NS 150 var 2016 Modeleri bile 2.el 5-6 arası değişiyor ybr ve NS arasında kaldım bide CC düşük olucağı için fazla bir motor seçimim yok malasef
    Usta dediğim gibi KTM Duke 125 Sizi öyle tatmin eder ki o egzoz sesi o tork gücü (piyasasına göre) o kalite o cezbedici yakışıklılık ah ah kızları unutursunuz adeta ama tavsiye sakın ama sakın o motora ani kalkış yapayım demeyin birden debriyajı bırakayımda şöylede böylede öyle bir seri ki bu dukeler içinde resmen 'Bırak beni gideyim ulaan' diye bağırır ve eğer alıcaksanız da arka lastiği mutlaka PİRELLİ DİABLO ROSSO 2 İLE DEĞİŞİN BEN KULLANIYORUM HA-Rİ-KA..

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hocam ehliyet sıkıntı olur pulsar için yoksa pulsar cbr dan da ybr den de daha güzel gidiyor naked sonuçta çok bişeyde beklememek lazım. Ybr nin yerini tutar hatta iyi ki almışım dersin pulsar gerçekten çok güzel bir motor

eğer durumun varsa ktm duke 125 öneririm veya bajaj discovery 125 st parçasının ucuz olması az yakması daha iyidir senin için ha durumun varsa al ktm duke 125 abs yada mt 125 keyfine bak :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CRF 250L
    A1 ehliyeti ile supersport motosiklet nedir? Supersport 600cc sınıfına verilen addır önce onu öğren konu açmadan önce.
    Git ybr al ikinci el ne cbr ne yzf si. alacağın motor en kralı olsa yine 125 lik ve 15 beygir olacak zaten. 15 beygir sporcu motormu olur.
    Aprilia yıda unut gitsin iki zamanlı makineyi bir acemi yürütemez hem maddi olarak hem tecrübe olarak.

Alıntı Kara45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A1 ehliyeti ile supersport motosiklet nedir? Supersport 600cc sınıfına verilen addır önce onu öğren konu açmadan önce.
    Git ybr al ikinci el ne cbr ne yzf si. alacağın motor en kralı olsa yine 125 lik ve 15 beygir olacak zaten. 15 beygir sporcu motormu olur.
    Aprilia yıda unut gitsin iki zamanlı makineyi bir acemi yürütemez hem maddi olarak hem tecrübe olarak.
    Aprilianın önerdiğim motoru 4 zamanlı olanı. Dediğinize kesinlikle katılıyorum. Düşük cc de sadece ss gibi görünen ve kullanım ergonomisi onlara benzeyen motorlar olabilir. SS dememiz yanlış oluyor bunlara. O kategorilerde satıldıkları için bu durum böyle.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Bana kalırsa r25 çokta abartıldığı kadar riskli değil. başlangıç için düşünülebilir. bende r25 ile başladım şuan çok memnunum uzun bir süre tecrübem artana kadar da cc yükseltmeyi düşünmüyorum. lakin 125cc bir motor alsydım çok kısa sürede cc yükseltmek isteyecektim ve bu kaçınılmaz olacaktı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

ve şu başlangıç için racing alınmaz diyenlere de çok aldırma eğitimini aldığın fiziken-beynen aşırıya kaçmadığın gösterişe girmediğin ve kurallara riayet ettiğin sürece sorun olmayacaktır.

Motosikleti
    1998 electra glide
    A1 ehliyeti için

YBR 125, cbr 125, mt 125,

A2 ehliyeti için cbr 250,Suzuki GSX 250R , Kawasaki ninja 250sl , z250, Z300, Ninja 300

Ben olsam bekler A2 alırım a1 e hiç girmem

Arkadaşlar adam ss tipi motor istiyorum demiş. Yazdıklarınız alakasız. A1 ehliyetim var demiş. Bekle A2 al, A1 e bulaşma demişsiniz. 125 cc ye kadar sürebiliyorum demiş. R25 bile önermişsiniz.

Hiç okumadan mı cevap yazıyorsunuz ?

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    CBR 125, R125 supersport istiyorsan a1 e göre bunlar var.

Bu arada kimsenin lafına bakma kendin ölç bu motor bana yeter mi diye. Bak bende öyle başkalarının lafına gidip 125 lik bana gitmez sıkılırım diyodum ama epeydir kullanıyorum 2 kişi de gittim uzun yola da gittim hiç bir sorun çıkarmadı tatminkar hızı var gayet iyi herşeyi rahatta. Ben niye değiştiriyim ki?
    Ha alırsam ne alırım rs 200 alırım oda en son olur yani bu yetiyosa o fazla fazla yeter.
    Onuda niye alırım, görünüş benim tarzıma uygun, su soğutmalı, enjeksiyonlu, abs felanda var. E fiyatıda bana uygun.

Tutupda 600 lük makine alıp içine benzin koyamadıktan sonra ne yarar bana?
    Bak 2 gün önce 40 liralık benzin aldım içinde de bi 20 liralık vardı. Ortalama 11,5 litre benzin diyelim. Ayın 14 ü ve 15 inde toplam 140 küsür kilometre yapmışım o 2 günde. Göstergeye göre daha 10 da 3 ü anca gitti.
    Yani 100 kilometre 2 litre gibi bişiy.
    Tabi birazda bu bakımına felan bağlı motora bakmazsan bakımsız kalırsa çok yakar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)