Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ailelerin nedir bu motora olan kin ve nefreti ? :'(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Abilerim, ablalarım.. Hayatımda hep scooter tarzı motor sürdüm hep 'Motor arabaya binmem sadece motor sürerim !' diye hep aileme naz yaptım ve hayatım boyunca bir kez bile araba direksiyonuna oturmadım o kadar çevremde araba sahibi olan tanıdıklarım akrabalarım arkadaşlarımın olmasına rağmen.. :D Benim motor sevdam ilk kez orta okulda 7. Sınıfta başladı. Okuldan kaçmıştım ve öylece dolaşıyordum yaya bir şekilde.Sonra arkadan ani bir fren sesiyle 'Ooo kanka napıyorsun nasılsın iyimisin ?' diye bir ses geldi eh bende haliyle korktum bi an küfür ettim :DD Neyse konuştuk ettik arkadaşımda kuryeydi (Spacy 110'luk kurye scooterı vardı) laf lafı açarken sürebilirmisin diye sordu bana. Bende heyecandan hayır diyemedim bisiklet gibi sanıp pat diye direk gaza kökledim yolda ama görseniz nasıl gidiyorum neyse kasisten falan 80-90'la geçerken artçı arkadaşla ben havaya kalkıp koltuga yapışıp duruyoruz önümüzde de doblo var. Arkasından 5 metre mesafeyle ilerlerken arabası birden istop etti bende o refleksle bir anda arka diye ön freni sıkmışım direksiyon dengesi sağ sol derken yere düşüp bi 2-3 metre sürüklendim o anki adrenalinle kaldırıma direk oturup bi sigara yaktım ama kaymadan dolayı kasıgımda bir 1. dereceden sürtünme oluşmuştu yani sadece et gözüküyordu ama umrumda değildi. Sağolsun araba süren abi yanıma gelip direk benle ilgilendi falan.O günden bugüne motor sevdam daha da bi ateşlendin sebepsizce :D Ve hep scooter sürdüm ettim ama hep hızlı sürmeme rağmen yola baya bi şekilde konsantre olup olum hep fren ve hazır oldaydı.Neyse şu 1 hafta önce doğum günümdü ve bende part time bir işe girmiştim. Arkadaşımda 5 tane motor olduğu için ve motoru çok sevdiğimi bildiği için Yamaha R25'i bana 6 Bin TL'ye bırakıcaktı 1.000 TL Kapora istedi ancak ben o parayı bulamayınca bende biraz şey yapınca motoru kuzenine verdi.Ondan sonra başka bir arkadaşımda bunu görünce bana elindeki 'Kanka istersen sana 7 Bin TL'ye Duke 200'ü bırakayım ?' dedi ve o an içimdeki o kelebekler resmen akrobasi yaptı o derece eh bende haliyle 18 yaşına girmişim gitmediğim banka başvurmadığım yer kalmadı.. Ama ailemde motor istenmiyor resmen ölüm işi gibi intihar işi gibi bakılıyor.. Anneme motor diyince fenalaşan kadını ikna ettim ama şu inatçı babayı bi ikna edemedim Mimar Sinan Üniversitesine giriceğime yemin ettim motoru alın dedim ama babam yok dedi hep.. Bugünde kavga ettik ehliyet yüzünden bana durduk yere bağırıp resmen dövmediği kaldı bende sinirlenip o motoru alıcam dedim ehliyetide alıcam dedim bağırdım biraz.. Hayatımda hiç bir şey istemedim sadece tek motor istedim ona da OLUMSUZ.. Ama kafaya taktım yarın gidip arkadaş Noterden satışı benim üzerime geçiricek bende nakit para bulamadığım için evkurdan Samsung Galaxy S8 Sipariş ettim ve geldiği gibi sıfır kutusunu açmadan 4300'e satıp arkadaşa verip gerisinde taksitli bir şekilde arkadaşıma vericem. Yani kaç senedir yalvarıyorum her gün motor diye tutturuyorum ama yok. Bende gizli alıp arkadaşların garaja koyup öyle binicem ne kadar biliyorum desemde profosyonel bi abimden 1 hafta eğitimini alıp öyle binicem. Sizin düşünceleriniz nelerdir abilerim ablalarım şimdi bana kızıcak nasihat vericeksiniz ailen ne diyorsa onu yap üzme ileride alırsın diye ama artık bekleyemem lütfen beni anlayın sizde az çok sizde yaşamışsınızdır ve en kötü olan şeyde 15-16 yaşındaki komşu çocuğunun bile altında Yamaha YZF-125 Var ya..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    hayzinger, Muzdarip, MD.Murat ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Hele bi evlen çocuğun olsun emek verdiğin büyüttüğün yemeyim yedirdiğin giydirdiğin rüzgar esintisinden sakındığın evladın bir bilmemne evladının öküzlüğüne yitip gitsin o zaman anlayacaksın..
    yeditepely, Akias ve hayzinger bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    İsyan eden benim KTM Duke 200, Küfür eden anne modeli ise tam olarak bizim peder bey :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Bizim insanlarımızda şöyle bi laf vardır

Ne kadar dikkatli olursan ol öküzün biri gelir sana çarpar o zaman ne b*k yiyicen lafı ah ahh

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Anlamadığım şey arkadaşın kimmiş de piyasası 14-16 olan motoru sana 6 bine bırakıyo? 7ye duke 200 falan veriyolar. Acaba alamayacağını bildikleri için seni mi yiyolar?

Seni tanımam etmem. Hakkında hiçbir şey de bilmem. Ama şu yazdıklarına bakarsak motot alıncak en son kişisin.

Ayrıca ailen almak zorunda değil. Gidersin yazları çalışırsın kışları okursun 3-4 e temizinden bi motor alır binersin. Kızlara şekil yapıp kesiciye sokacan diye r125 de alacak değilsin. Sabret daha adamım sabret. Yazdıklarımdan da bana kızma. Hiç bilmeden 80-90 la kasise dalmışsın öndeki araca patlamışsın. Sen motor alsan trafikte neler yaparsın neler...
    HONDA

#BZ3082

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    troll puanım 7

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    yarısına kadar okuyabildim.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sınanıyoruz sanki

Sende 100 lük bir scooter al fıtı fıtı bin. Şart mı hızlı motosiklete binmen

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ben bi soruya rastlamadım? "ben böyleyim ve siz ne derseniz deyin akıllanma niyetim yok" demiş arkadaş o kadar. Ne diyelim? Kimileri yaşayarak öğrenmeyen tercih ediyor.

R25 6 bin tl? Ben 10 a talibim ulaşsın arkadaşın bana
    hayzinger bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Merhaba aslan kardeşim,

Erinmeden uzunca yazmissin,kendine motor konusunu ciddi anlamda dert etmissin,uzun lafin kisasi motorla yatip,motorla kalkmissin,yaşam sadece motordan ibaret degil,buradan ne söylesek,ne önersek boş,sen yine bildigini yapacaksin,unutma ki,hayat senin,karar senin.lakin olumsuz bir durumda üzulecek kişiler ailen.

Kendine iyi davran,işin gücün rast gelsin.
    hayzinger bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Motoru ben istesem şuan çok rahat alırım benim hatta yarın satışı noterden üstüme yapıcak herşeyini falan.Alamayacağımı bilen insen niye üstüme yapsın motoru abi ? 'Ama şu yazdıklarına bakarsak motot alıncak en son kişisin.' derken abi tam anlamadım. Ben trafikte oldukça dikkatliyimdir ilk defa motor sürüşümdü o kaza yaptığım an bilmiyordum küçüktüm hevesti benim için öyle kaza yapma sebebimdi ve kafamda kask yoktu ona rağmen bişey olmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:23 ----------

Troll Falan değil Zekeriya bey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarısına kadar okuyabildim.
    Neden peki Artemis bey ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende 100 lük bir scooter al fıtı fıtı bin. Şart mı hızlı motosiklete binmen
    Açık konuşmak gerekirse artık scooter ile baya bi yol yaptım ve artık tatmin etmiyor cidden şöyle güzel bi tatlı mı tatlı makinam olsun istiyorum hafiften yavaşça ve hız için değil de ne bilim Duke 200'e binince sanki cennet kapısından içeri girmeye hak kazanan günahları boynunda bi kul gibi hissediyorum

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Sen bu kadar yazdığımdan, diğer arkadaşların abilerin yazdıklarından çıkara çıkara bunu çıkardıysan diyecek birşeyimiz yok.
    hayzinger bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba aslan kardeşim,

Erinmeden uzunca yazmissin,kendine motor konusunu ciddi anlamda dert etmissin,uzun lafin kisasi motorla yatip,motorla kalkmissin,yaşam sadece motordan ibaret degil,buradan ne söylesek,ne önersek boş,sen yine bildigini yapacaksin,unutma ki,hayat senin,karar senin.lakin olumsuz bir durumda üzulecek kişiler ailen.

Kendine iyi davran,işin gücün rast gelsin.
    Tabiki de dediğiniz gibi ama evde öyle bir sıkı yönetim var ki yahu TC kimliğimi yanıma alsam hemen bizden habersiz iş yapmaya gidiyorsun oydu buydu bir sürü ıvır zıvır dışarı 7 den sonra giremiyorum 18 Yaşında hayvan gibi olmama rağmen şu ölümlü dünyada hayatın tadını çıkaramadan ziyan olup gidiyorum valla abi ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bu kadar yazdığımdan, diğer arkadaşların abilerin yazdıklarından çıkara çıkara bunu çıkardıysan diyecek birşeyimiz yok.
    Napiyim abi işte insan bi kere gördüm mü ondan başkasını gözü görmüyor istemiyor motor sevdası sevgisi bir başka ölüm adeta ama her konuda bu kadar üstüme düşmeleri beni daraltıyorlar hep hayal etmişimdir görüyorum hep çocuk babasıyal gidiyor motor alıyor sürüyorlar ediyorlar şaka makara kikiri derken ne güzel eğleniyorlar yardım ediyor öğrenmesi için ah ah :/

LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Allahtan babam motorcu hayatta tek şanslı olduğum konu olabilir :D
    hayzinger bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı LiseliMotorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahtan babam motorcu hayatta tek şanslı olduğum konu olabilir :D
    Ne güzel cidden çok şanslısın :')
    LiseliMotorc bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @hayzinger

Kardeşim seni anliyorum,anlattikça taşlar yerine oturuyor,dert etme,ehliyet,suruş egitimi,guvenlik ekipmanlari herşeyini tamamla,meslegini eline al,hayirlisiyla evlenince göremediğin ilgiyi sen çocuguna goster,ailenede sert çikma,söylenme,Anne,baba hakki ödenmez,iyi geçin gönüllerini hoş tut,geçici dunyada kirginliga degmez,motor dedigin kerameti kaç kuruş.
    Ali Bircan ve hayzinger bunu beğendiler.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Malesef üzülerek söylüyorum bu hayatta her istediğimiz olamıyor bu acı bir gerçek. Bazen bardağın dolu tarafına da bakmak gerekebiliyor.
    Ben ileriye bakın derim motosiklete kafa yormak yerine derslere odaklanıp güzel bir meslek edinip daha iyi motosikletlere binebilirsiniz neden olmasın değil mi. Ben sizi tanımadığım için pek bir şey söyleyemem ama tek tavsiyem hesap kitap işlerine dikkat edin sonradan pişman olmayın.
    hayzinger ve levend84 bunu beğendiler.
    Kes traşı, ver kontra'yı!

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Dostum kusura bakmada pek inandırıcı değil bu :D

80-90 la giderken arada 5 metre mesafe olan aracında bi o kadar hızı vardır ki o hızda araç stop etmez.
    2. si kimse r25 gibi bi motoru hurda değilse 6 bine vermez
    3. sü 80 le giderken yere düşsen 2-3 metre sürüklenmezsin onlarca metre sürüklenirsin çok şanslı dahi olsan ekipmansız o an ayağa kalkabilmen neredeyse imkansız.

Hadi motor alacaksın önce ekipmanını al tüm parayı motora verip yarın bir gün kaza yaptığında canından olma.

Ben Mondial kullanıyorum bana neredeyse 6000 liraya patladı masrafıyla felan, kim o 6 bine sağlam r25 veya duke 200 veren söyle nerdeyse gelip ben alacam.
    zekeriyaimam ve twisten bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)