Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

"Ben enayimiyim motara o parayı verecek"

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Arkadaşlar ve Sayın Abilerim;
    Bu neyin kafası anlamış değilim. Saygı duyduğum ve sevdiğim bir abim 2 gün önce yanıma geldi. Muhabbet ediyoruz. Kendisi 110 kilo kadar var. Muhabbet ederken aklımdan şu geçti. "Adamın kalıbı yerinde bundan iyi Chopper yada Enduro/Adventure sürücüsü olur" diye kalbimden geçti.

- "Abi sana çantalı büyük motorlardan alalım" dedim...
    - "Hangisi şu 20 bin civarı olanlardan mı?"
    - "Evet hoşuna gider bak bırakamazsın" dedim.
    - "Heee ben enayimiyim len 20 bin motora vereceğim, 20 bin e araba alırım daha güvenli hem rahat" dedi...

İçimden yüzüne karşı " s..tir len ordan" dedim. (Gözümden de an itibariyle düştü.)

- Hadi ben gidiyorum hayırlı işler.
    - Görüşürüz...

Motosiklete bakış açın farklı olabilir seni çekmiyor olabilir. "Enayi" kelimesi ne demek?
    Millet milyon dolarlık yatlara para veriyor, Adam derbi izlemek için km ötelerden istanbula geliyor, Adam Havacılık Eğitim kurumlarında uçak ile şehir turu yapıyor v.b "ENAYİ" mi şimdi bunlar?

Bu insanlar büyümüş ama şimarıklıklarını üstünden halen atamamış.
    bursalıali ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Napak hacı? Herkes aynı yerden çıkıyor olabilir ama herkes aynı kalıpta değil.
    YERUÇAĞI, zabuzaretta, cakyol ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    O adam 20 bin liralık külüstürüyle trafikte beklediğinde enayilik tanımını yeniden idrak edecektir, hiç ellemeyin.
    kdiner, Taner YILMAZ, ramazan_06 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    "motor alalım sana" diye lafa giren sensin, adama söven gene sensin; nası iş o?
    MotorKafa, yürekçe ve erenedip bunu beğendiler.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "motor alalım sana" diye lafa giren sensin, adama söven gene sensin; nası iş o?
    Çok incee ....

"Şişmanım, yaşım elli. Bel problemlerim var. Araba almaya param yok. Küçük bir motor aldım, beni iyi kötü taşıyor. Çarşıda bir işim vardı. Onları hallettim ama sonra biraz soluklanmam gerekti. Yakın bir arkadaşımın oğlu var. Ona uğradım. Biraz oturdum dinlendim. Laf arasında bana büyük motor almayı önerdi. Çocuk işte. Kendi heves ediyor. Yaw bende para olsa araba alır paşa gibi sürerim. Zaten bu kiloyla yaşla bel sorunlarıyla motor zor oluyor. Ben parasızlıktan bu şeytan icadına idareten biniyorum. Neyse kırmayayım çocuğu, ne de olsa arkadaşımın oğlu diye düşündüm. Ne işim olur, o paraya araba alırım, bana gelmez, dedim. Temiz yüzlü çok efendi bir oğlandır, ailece severiz. O da sen bilirsin abi, dedi. Yeterince dinlendikten sonra yanında ayrıldım. Bu çocuğu da arkadaşım güzel yetiştirdi. Hayırlı bir kısmetiyle de evlense, yuva kursa güzel olacak. Hanım eve giderken bir şey istemiş miydi? Hah karpuz istedi ama onu da motorda nasıl taşıyacağım? Neyse buluruz bir çaresini..."
    Cloud, yulis, ..YaNKee.. ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    En azindan´´Akil vereceğine para ver´´dememiş,zaten muhabbet oraya doğru yaklaşmiş.

Gerek yok bir motor tavsiyesi yuzunden,zitlaşmaya,ters tavirlara..

Sen bilin aslan abim de geç.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Anlayış farklı kültür farklı...
    bursalıali bunu beğendi.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ve Sayın Abilerim;
    Bu neyin kafası anlamış değilim. Saygı duyduğum ve sevdiğim bir abim 2 gün önce yanıma geldi. Muhabbet ediyoruz. Kendisi 110 kilo kadar var. Muhabbet ederken aklımdan şu geçti. "Adamın kalıbı yerinde bundan iyi Chopper yada Enduro/Adventure sürücüsü olur" diye kalbimden geçti.

- "Abi sana çantalı büyük motorlardan alalım" dedim...
    - "Hangisi şu 20 bin civarı olanlardan mı?"
    - "Evet hoşuna gider bak bırakamazsın" dedim.
    - "Heee ben enayimiyim len 20 bin motora vereceğim, 20 bin e araba alırım daha güvenli hem rahat" dedi...

İçimden yüzüne karşı " s..tir len ordan" dedim. (Gözümden de an itibariyle düştü.)

- Hadi ben gidiyorum hayırlı işler.
    - Görüşürüz...

Motosiklete bakış açın farklı olabilir seni çekmiyor olabilir. "Enayi" kelimesi ne demek?
    Millet milyon dolarlık yatlara para veriyor, Adam derbi izlemek için km ötelerden istanbula geliyor, Adam Havacılık Eğitim kurumlarında uçak ile şehir turu yapıyor v.b "ENAYİ" mi şimdi bunlar?

Bu insanlar büyümüş ama şimarıklıklarını üstünden halen atamamış.
    yanlış anlamada hak veriyorum. 5 bin liralık mala 20 bin lira vermek evet enayiliktir. hepimiz bu enayiliği yapıyoruz. ancak birileri yapmayabilir...
    fazil bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    İspartada trafik yoktur heralde, araba mutlaka aile vs için olmalı, sonra kendi şahsi eğlencen için motor olur, istanbulda araba sürmek enayilik resmen, ne kadar az arabayı yola çıkarırsan o kadar çok kardasın, burada saatlerce trafik araç içinde kriz gecirtiyor arabayı bırak metrobuslerde artık bir sürü bayılanlar oluyor, klima yetersiz, balık istifi dolu...
    bursalıali ve Cloud bunu beğendiler.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Şişmanım, yaşım elli. Bel problemlerim var. Araba almaya param yok. Küçük bir motor aldım, beni iyi kötü taşıyor. Çarşıda bir işim vardı. Onları hallettim ama sonra biraz soluklanmam gerekti. Yakın bir arkadaşımın oğlu var. Ona uğradım. Biraz oturdum dinlendim. Laf arasında bana büyük motor almayı önerdi. Çocuk işte. Kendi heves ediyor. Yaw bende para olsa araba alır paşa gibi sürerim. Zaten bu kiloyla yaşla bel sorunlarıyla motor zor oluyor. Ben parasızlıktan bu şeytan icadına idareten biniyorum. Neyse kırmayayım çocuğu, ne de olsa arkadaşımın oğlu diye düşündüm. Ne işim olur, o paraya araba alırım, bana gelmez, dedim. Temiz yüzlü çok efendi bir oğlandır, ailece severiz. O da sen bilirsin abi, dedi. Yeterince dinlendikten sonra yanında ayrıldım. Bu çocuğu da arkadaşım güzel yetiştirdi. Hayırlı bir kısmetiyle de evlense, yuva kursa güzel olacak. Hanım eve giderken bir şey istemiş miydi? Hah karpuz istedi ama onu da motorda nasıl taşıyacağım? Neyse buluruz bir çaresini..."
    Hem şişman, hemde elli yaşında bi adamsın, bak doğruyu söyle! "Ben enayimiyim" dedinmi demedinmi?
    ;)
    Cloud ve bursalıali bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kızmayın arkadaşlar amca yerine göre doğru demiş motor la arabanın amacları, kapasiteleri farklı motor daha çok keyif işi araba ise ihtiyaç bize bu rakamlara motosiklet almaya mecbur bırakan zihniyet utansın
    mc-hot bunu beğendi.

Motosikleti
    1998 electra glide
    Adam Haklı motor dan daha güvenli çünkü şıkıştıramıyorlar
    mc-hot bunu beğendi.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    20bin paran var ve ailen var diyelim o parayla sadece motor almak be kadar mantıklı? Herkesin önem sıralaması, bakış açısı farklı. Tamam dayının uslübü hoş değil ama hemen yargılamaya geçmemek lazım
    mc-hot bunu beğendi.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kışın Ispartanın soğuk havasında herkese gelmez motosiklet Trafikte fazla yoksa , 2000-3000 TL ye çinli motora alışmış bünye kabul etmez .
    mc-hot bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    O dedi diye kimse enayi olmaz. Neden bu kadar sinirlendiniz anlamadım. "Ona göre öyledir" de geç. Motosikletle hiç ilgisi olmayan kişilerle motosiklet muhabbeti yapmıcaksın. Ben en yakın arkadaşımla bile motordan konuşmuyorum. Ortak bir nokta değil çünkü.
    mc-hot ve Cloud bunu beğendiler.

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor fiyatları çok pahalandı artık lüxe girdi

Araba ise ihtiyaç

Forumdan Uzaklaştırıldı
    20 tl ye alınan motosiklet mi yoksa araba nın masrafı daha fazla olur ?

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    O abi hangi konu da haklı şu konu da artık motor fiyatları araba ile yarışıyor.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sırf bu sebepten pahalı motor alamayacağım. Bizim burda motor kültürü hiç yok. 5000 liraya bile motor alınsa 1-2ye niye almadın diye bi sürü laf olur.

Bindiğim motoru kendim topladım. 4-5 bin civarı harcadım tahmini olarak. Soranlara 1000 diyorum. Bikaç kere 4-5 dedim taksi alınırdı o paraya diyen oldu.

Çoğu insanın aklındaki düşünce şudur. Taksiye parası yetmeyen motor alır. Bizim burdada öyledir genelde. Parayı toplayana kadar motora binilir sonra taksi alınır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)