Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha R25 Almalı mıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Merhaba arkadaşlar KTM RC200 kullanıyorum. Oturuş pozisyonundan dolayı satmaya karar verdim naked veya scooter bakıyodum. Sonra aklımda bişeyler esti :D R25 in fiyatı 23.400 oldu biliyosunuz. Ama şuan eski fiyat 19.500 den satılıyor. Bende kar yapabiliirm diye R25e yöneldim. Kar'dan kastım ben bu makinayı en aşağı 3 sene kullanmak istiyorum. Ama mesela satarken fiyat sonradan 23.400 olduğu için daha iyi bi fiyata satabiliirm gibi geliyor. Şimdi 15 16 bine dominar 400 felan alıcam satarken baya düşecek fiyatı. Sizce r25 mi almalıyım. Bu arada ben oturuş için naked veya scooter tarzı istiyodum fakat r25 in oturuş pozisyonu bana mükemmel geldi rc200 çok güzel makina bayılıyorum duruşuna viraja yakıta ama çok agresif 600lük makinalar gibi oturuş pozisyonu var. Ama r25 le arasındaki yakıt farkı sanırsam çok ben 100km/2.5 lt yakıyorum artçılı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ekonomik açıdan düşünüyorsan ikinci el CBR500R al geç , HEM MOTORA binmiş olursun ,motor var motorcuk var..18-20 arası çok temiz bulursun

Artıları;
    *tork
    *ÇOK İYİ yakıt ekomisi
    *gazı açtınmı her vites her devirde gider,
    *R25 blok diye nete yaz onlarca patlayan çatlayını var, CBR500R SIFIR sorun.
    *Abs
    *Kombine Fren sistemi
    *Çok iyi viraj kabiliyeti dengeli motor (virazlı yollarda MT07 de tokatlarsın) uzun yolda ezilmezde güçlü motorlara
    *Sıfır fiyatı yüksek oldugu için ikinci elde zaten kaybedeceği degeri kaybetmiş. (Senin Paran DEGER kaybı olmaz)
    *R25 gibi apachi tayfası motoru olmadı için ikinci elleri temizdir.
    *Kalıplı görünüş,
    *LAstik ebatları güzel 120-160 ,120-180 de yapabilirsin.
    *R25 gibi ÇAKMA japonda değil gerçek JAPON.
    **SIFIR KRONİK SORUN.

Eksileri,
    *Apachi tayfasına pek gelmediginden bilinçli kelli felli kulanıcılar aldıgından biraz piyasası olsun satış devri olsun görseli olsun R25 göre iyi değildir

Gücü kuvetti kalıbı ,frenleri ,amortisörleri ile motor gibi motordur , Hem gerçek bir motora binmiş olursun hemde paran satarken zarar ermezsin..
    sezer aykaç bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    ''*R25 gibi ÇAKMA japonda değil gerçek JAPON.'' Demeseydin iyiydi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    İnsan sallarda bu kadar mı sallar serif abi

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomik açıdan düşünüyorsan ikinci el CBR500R al geç , HEM MOTORA binmiş olursun ,motor var motorcuk var..18-20 arası çok temiz bulursun

Artıları;
    *tork
    *ÇOK İYİ yakıt ekomisi
    *gazı açtınmı her vites her devirde gider,
    *R25 blok diye nete yaz onlarca patlayan çatlayını var, CBR500R SIFIR sorun.
    *Abs
    *Kombine Fren sistemi
    *Çok iyi viraj kabiliyeti dengeli motor (virazlı yollarda MT07 de tokatlarsın) uzun yolda ezilmezde güçlü motorlara
    *Sıfır fiyatı yüksek oldugu için ikinci elde zaten kaybedeceği degeri kaybetmiş. (Senin Paran DEGER kaybı olmaz)
    *R25 gibi apachi tayfası motoru olmadı için ikinci elleri temizdir.
    *Kalıplı görünüş,
    *LAstik ebatları güzel 120-160 ,120-180 de yapabilirsin.
    *R25 gibi ÇAKMA japonda değil gerçek JAPON.
    **SIFIR KRONİK SORUN.

Eksileri,
    *Apachi tayfasına pek gelmediginden bilinçli kelli felli kulanıcılar aldıgından biraz piyasası olsun satış devri olsun görseli olsun R25 göre iyi değildir

Gücü kuvetti kalıbı ,frenleri ,amortisörleri ile motor gibi motordur , Hem gerçek bir motora binmiş olursun hemde paran satarken zarar ermezsin..
    Virajlı yolda Mt07'de tokatlarsın'a çok güldüm. Aramızda hala 48 beygir 43 nm tork aletin 75 beygir 68 nm torklu aleti tokatlayabileceğine inananlar var. Konu sahibi arkadaşım yalan yanlış bilgilerle dolu bu yazıyı çok fazla takmamanı tavsiye ederim.

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elindeki makinayı kullan kurtların kaynamasın

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı ZaptNaMumkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Virajlı yolda Mt07'de tokatlarsın'a çok güldüm. Aramızda hala 48 beygir 43 nm tork aletin 75 beygir 68 nm torklu aleti tokatlayabileceğine inananlar var. Konu sahibi arkadaşım yalan yanlış bilgilerle dolu bu yazıyı çok fazla takmamanı tavsiye ederim.
    Yani CBR500R yerine R25'i düşünsün?

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani CBR500R yerine R25'i düşünsün?
    Ne düşüneceğine ben karışmam. Sadece bir motoru övmek için diğerlerini gömmek hatta saçmalayarak gömmek çok mantıklı değil. R25 sorunlu bir motor değil. Hangi motoru sürekli devir kesicide kullanırsan o motorda arıza verir.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    cbr500 al demişler.

adam alıp kullanıcam satıcam diyor

ömür boyu binse tamam cbr500 olurda alanın elinde kalır piyasası yok cbr500 ün

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Teşekkür ederim arkadaşlar cevap verdiğiniz için olayı tam olarak açıklayayım. Ben 2 aya kadar hiç bilmiyordum motosiklet kullanmayı direk ehliyetimi alıp rc200 aldım sadece 1.5 aydır kullanıyorum. Bu 1.5 ayda nerdeyse 4000km yaptım. Motoru değişme sebebim artçılı kullandığım için güzel bi naked veya scooter almaktı. Ama içime hiçbirisi sinmedi sadece tnt250 bide duke 390 hoşuma gitti. İlk başlar r25 i hiç düşünmedim açıkçası çoluk çocuğun elinde r25 var. Ama dedim şimdi 19.500 alırsam sonradan sıfırları 23.400e satılırsa ben satarken çok değer kaybetmem oturuş pozisyonuda rc200 den çok daha rahat o yüzden düşünüyorum. Bu cuma motorumu satıyorum. Cbr500 bana fazla gelir diye düşünüyorum zaten çok hız yapmıyorum 110 en fazla. A2 ehliyetim var.

M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bana kalırsa biraz hikaye yazmışsınız.R25'i ucuzdan alsam pahalıya satabilir miyim diye sormak istemişsiniz direk. Arayada birşeyler serpiştirmişsiniz. Yani 3 yıl falan hikaye. Çünkü 3 yıla kadar fiyatların ne olacağını hiçbirimizin tahmin edemeyeceği aşikar. 19.500 e alırımda 3 yıl sonra 23.400 olduğu için karla satarım da.Geçin bunları. Uygun bulmuşsunuz alıp satacaksınız işte yüksek fiyattan kar etme peşindesiniz. Sizin yaptığınıza eskiden stokçuluk karaborsacılık denirdi. Siz alın uyguna elinizde tutun onu, o uygunlar tükenince sürün piyasaya ne güzel iş ya.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Birbirimiz kırmadan incitmeden yorum yapalım arkadaşlar hepimiz aynı limanın yolcusuyuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

M.M Kardeşim biraz düzgün konuş kafan felan güzel senin herhalde kar yapar mıyım yazmışım ama neden ne anlamda yazdığımı okuyunca anlarsın anlayamadıysan tekrardan açıklayayım senin için. Aklımda 15 16 binlik makinalar vardı ama sonradan düşündüm onları sattığım zaman zarar edicem r25e bu yüzden yöneldim ben direk alıp fiyat artınca satıcam demedim en az zarar yapacağım motoru almak istiyorum Piyasası olmayan motorları görüyorum adam alıyor 20bine satarken 12 ye satıyor. Bu kadar zarar etmek istemiyorum.

M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı limanın yolcusuyuz diyorsun ya ben motoru sevdiğim için biniyorum. Motor seçimimde de zevk almam ve sevmem önemli ne kadar zarar ederim yada etmem hesabı yapmıyorum. Önemli olan sevmek. Banada maddiyat şöyle böyle diye konuşmayın lütfen sonuçta düşündüğünüz motor 20 bin lira. Yani maddiyattan konuşmasakta olur. Kısacası aynı limanın yolcusu olmamız için sizinde motoru zarar yada kar aracından ziyade bir kültürün aracı, bindiğinde zevk alacağın bir alet olduğunu kabul etmen gerekiyor.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Zaten her halükarda zararda olacaksın.

R25 aldığını hayal ederek: Aldığın motosiklet %25 zam alsa 3 yılda 5.000 TL fiyat farkı oluşacaktır. Hadi diyelim tam da piyasasının en üst noktasındaki fiyata satma şansın oldu ve canın MT07 istiyor; bu motosiklet de %25 zam alsa en iyi ihtimalle geçen süre zarfında, 7.600 TL fiyat artışı olacaktır. Yani aslında 2.600 TL zarar ettin bile sadece zam farkından.

2.000-3.000 TL'ler için bu kadar paranoyak tercihler yapmayın şayet keyif için biniyorsanız bu araçlara. Hadi kuryesinizdir, bütçe hesaplıyor olur bilanço çıkartırsınız başka konu; fakat tutku anlamında sürüyorsanız, bu kadar ince matematiklerle sadece farkında olmadan arzu ettiğinizin dışında bir motosiklete biniyor olarak bulabilirsiniz kendinizi.

Muhakkak yurtdışı sitelerinde ya da youtube kanallarında yabancı kullanıcılarının paylaşımlarını takip ediyorsunuzdur; bir tanesinin de tanıttığı ya da sürdüğü motosikletin ikinci el piyasası hakkında yorum getirdiğiyle karşılaştınız mı? O gamsızlık büyük zevk katıyor işte sürüş keyfine, öneririm.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Malesef diğer ülkelerde yaşamıyoruz vergilerden boğuluyoruz. 20binlik motor evet ama o kadar bütçem yok babamdan yardım alıp almaya çalışıcam. Parayı kolay kazanmıyorum malesef keşke kolay kazansaydım. rc200 mesela sıfırı 16 bin tl ama ikinci el de ölüyor motor zevk için biniyorum her motordan zevk alıyorum açıkcası o yüzden ikinci önemli konu maddiyat üzerine düşünüyorum. Yoksa rc200 ü çok beğeniyorum ufak tefek görüntüsü güzel sürüşü zevkli bi motor ama sıfırı 16 bin benim motor 10 bin km olmadı 10 bin tl ye zar zor teklifler geliyor.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Keyif için bineceksen al .Ancak al-sat işinde hiçbir zaman kar edemezsin,eğer ciddi anlamda ticaretini yapmıyorsan...

3 bin tl kar edersin ama tekrar motor almaya kalktığında yine başka motor alırsan en az 2-3 bin zarar edersin.Ben anlamıyorum zaten "ooo bizim motor kıymetlendi" diyenleri.Ha ben motoru satacam sonra bir daha binmem diyorsan ,ki bu çok zor, o zaman al karını yap sat ve bir daha alma motor.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Sektör çökünce diyelim ki vergi indirimi geldi, R25 18bin oldu. O zaman ne yapacaksın?
    Beğendiğin, sürmek istediğin motoru al gitsin.

Alıntı ZaptNaMumkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viraj alma kabiliyetinden bahsediyorum,aşırı virajlı yolda güçden çok viraj yatabilme açısının önemli oldugu yerde..

Yalan yanlışları söylede bilelim .
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Doğru herşey olabilir tabiki Türkiye de yaşıyoruz sonuçta. Her motordan keyif alıyorum bu 200cc 250cc lik sınıfında. CBR500R A2 ehliyetle kullanılabiliyor mu ?

Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim arkadaşlar cevap verdiğiniz için olayı tam olarak açıklayayım. Ben 2 aya kadar hiç bilmiyordum motosiklet kullanmayı direk ehliyetimi alıp rc200 aldım sadece 1.5 aydır kullanıyorum. Bu 1.5 ayda nerdeyse 4000km yaptım. Motoru değişme sebebim artçılı kullandığım için güzel bi naked veya scooter almaktı. Ama içime hiçbirisi sinmedi sadece tnt250 bide duke 390 hoşuma gitti. İlk başlar r25 i hiç düşünmedim açıkçası çoluk çocuğun elinde r25 var. Ama dedim şimdi 19.500 alırsam sonradan sıfırları 23.400e satılırsa ben satarken çok değer kaybetmem oturuş pozisyonuda rc200 den çok daha rahat o yüzden düşünüyorum. Bu cuma motorumu satıyorum. Cbr500 bana fazla gelir diye düşünüyorum zaten çok hız yapmıyorum 110 en fazla. A2 ehliyetim var.
    CBR güç olarak sınırlandırılmış A2 ye uygun sorun değil fazla da gelmez merak etme ..Ne alırsan al önemli değil ABS li al sana tek net tavsiyem bu olur ,
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)