Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aceminin soruları-Ekipman önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim ablalarım ve kardeşlerim. Bu forumu uzun süredir takip ediyor ve sizlere verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Yaşım 19 İzmir'de yaşamaktayım,üniversite öğrencisiyim. Küçük yaştan beri merakım olan motosiklete öncelikle eğitim almak üzere 1 ay önce başlamış bulunmaktayım. İnşallah eğitimleri ve sınavı başarıyla bitirirsem 2018 bahar veya yaz mevsiminde YBR 125 almayı düşünüyorum.Şimdi gelelim aklıma takılan ve sizin tecrübelerinizle çözebileceğiniz sorunlarıma. Öncelilkle teorik olarak motosiklette çoğu şeyi rahmet Barkın Bayoğlu sayesinde öğrendim. Ekipman önemi ve markalarını da bu forum ve diğer internet siteleri sayesinde öğrendim.
    Öncelikle boyum 1.80,kilom 55. Motosiklet sürerken ne gibi zorluklar ne gibi avantajlar yaratır. Motosiklet alana kadar bütçem el verdikçe yavaş yavaş ekipman toplamak istiyorum. Motosella'da AGV K3 kaskı gördüm tek beden kalmış 500 tl gibi bir fiyatı vardı. Bu modele karşın çok ucuz bir rakam. Üretim yılı eski olabilir mi yoksa tek beden olduğu için mi bu kadar ucuz. Mont,eldiven konusunda yurtdışından sipariş etmeyi düşünüyorum. Forumdan da bir abimizin yazdığı yazı sayesinde fcmoto yu keşfettim. Türkiye ile kıyasladığımızda fiyatlar daha uygun. Ama mont,eldiven,dizlik ne alsam bilemedim. Kask dahil maksimum 1500 tl ayırabilirim. fcmoto gibi orjinal ürünleri Türkiye fiyatından daha uyguna getirebileceğim siteler varsa önerebilrsiniz. Bu sitelerdeki ürün önerilerine açığım.
    Genel anlamda başka önerileriniz varsa lütfen yazın. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Kaskın tarihi eski olabilir. Beden tek ise bekletilebilir. Acele edilmez bence. 1500 toplam bütçe ise biraz daha düşük fiyatlara inilebilir. Mt blade revenge kask 400, prohel mont 400, prosev eldiven 100, korumalı kevlar kot 350 ve 4ridersın botu 300 olmak üzere 1550 tl ye orta düzey bi ekipman dizebilirsin. Ha bana sorsan ekipmanların neler diye. Şöyle söyliyim.
    Hjc cs 14 turingin verdiği kask. Gayet iyi bi kaska benziyor.
    Prohel botari mont.
    Venom dizlik.
    Şuanlık bot ve eldiven alamadım. Kışlık kar botumla kışlık eldivenlerimi takıyorum. Hiçbir koruması yok ama idare eder. Tip önemli olsa ybr bakmazdın. O yüzden cbf de bakabilirsin. Ybr piyasasına göre daha uygun sayılır.

Cevanız için teşekkür ederim @Stock Sever Söylediğiniz ekipmanları araştıracağım. Tip takıntım yok hatta YBR nin yuvarlak far versiyonunu almayı düşünüyorum daha çok hoşuma gidiyor. CBF bana göre biraz kaba bir yapısı var.

Motosikleti
    gsr 600
    fcmoto' dan almayı düşündüğün ürünlerin türkiye'ye girişte gümrük vergisine tabi olabilir. güncel rakamı bilmiyorum ama aklında bulunsun

Vergiye takılmasına karşın avantajlı bir şekilde geliyor yaptığım hesaplamar doğruysa

Motosikleti
    RS200
    Alıntı YoungRider35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevanız için teşekkür ederim @Stock Sever Söylediğiniz ekipmanları araştıracağım. Tip takıntım yok hatta YBR nin yuvarlak far versiyonunu almayı düşünüyorum daha çok hoşuma gidiyor. CBF bana göre biraz kaba bir yapısı var.
    Kaba olduğu pek söylenemez aslında. Ybr de sinyaller dışa doğru. Cbf te yan grenajlara adapte edilmiş. Biraz daha ağır. Biraz kalıplı gibi. Eğer yuvarlak far seviyorsan bajaj boxere de bi bakabilirsin. Daha yeni model almış olursun. Yuvarlak far ybrler 2006-7-8 falan olur genelde.
    HONDA

#BZ3082

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaba olduğu pek söylenemez aslında. Ybr de sinyaller dışa doğru. Cbf te yan grenajlara adapte edilmiş. Biraz daha ağır. Biraz kalıplı gibi. Eğer yuvarlak far seviyorsan bajaj boxere de bi bakabilirsin. Daha yeni model almış olursun. Yuvarlak far ybrler 2006-7-8 falan olur genelde.
    Evet o yıllarda çıkan modellerin yuvarlak far olduğunu biliyorum. Cidden temizini bulduktan sonra model yılı farkemez. CBF e olumsuz bakma nedenlerim yukarda da belirttiğim gibi fiziksel özelliklerim. Bu konu hakkında da yorum yaparsanız makbule geçer.

Motosikleti
    RS200
    Evet o yıllarda çıkan modellerin yuvarlak far olduğunu biliyorum. Cidden temizini bulduktan sonra model yılı farkemez. CBF e olumsuz bakma nedenlerim yukarda da belirttiğim gibi fiziksel özelliklerim. Bu konu hakkında da yorum yaparsanız makbule geçer.
    Ben 185 80 kiloyum. Motor biraz küçük kalıyor altımda gibi. Ama kullanan arkadaşlarım var. 170 180 55 60 kg. Oyuncak gibi oynuyorlar motorla. Kısaca cbf ybr vb motorlar öyle abartılacak motorlar değil bence. Ben ilk aldığım gün sağa sola devrilecek gini hissediyodum. Orta sehpadan indirmeye korkuyodum. Şimdi bisiklet gibi gelmeye başladı. Ben daha çok acemiyim. 800 km oldu motoru alalı ama artık yetmemeye başladı. Umarım patlamam.

Sözün özü sen de gayet cbf falan sürebilirsin. Şunu da ekliyim. Sınıf arkadaşım 165 52 kg. Babası yarışçı. 1000RR falan sürüyo çocuk. O cüsseyle o sürüyosa sen neden süremeyesin?
    HONDA

#BZ3082

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 185 80 kiloyum. Motor biraz küçük kalıyor altımda gibi. Ama kullanan arkadaşlarım var. 170 180 55 60 kg. Oyuncak gibi oynuyorlar motorla. Kısaca cbf ybr vb motorlar öyle abartılacak motorlar değil bence. Ben ilk aldığım gün sağa sola devrilecek gini hissediyodum. Orta sehpadan indirmeye korkuyodum. Şimdi bisiklet gibi gelmeye başladı. Ben daha çok acemiyim. 800 km oldu motoru alalı ama artık yetmemeye başladı. Umarım patlamam.

Sözün özü sen de gayet cbf falan sürebilirsin. Şunu da ekliyim. Sınıf arkadaşım 165 52 kg. Babası yarışçı. 1000RR falan sürüyo çocuk. O cüsseyle o sürüyosa sen neden süremeyesin?
    Tekrardan teşekkürler. Birazda özgüven meselesi bu.
    Stock Sever bunu beğendi.

Motosikleti
    RS200
    Tekrardan teşekkürler. Birazda özgüven meselesi bu.
    Özgüven güney kutbuysa ben kuzey kutbuyum. Görebileceğin en özgüvensiz insanımdır diyebilirim. iyi geceler.
    HONDA

#BZ3082

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Dostum bana düşmez ama 180'im 55 kiloyum diyorsun biraz kilo alırsan senin için daha iyi olur motosikleti geç sağlık açısından diyorum yani. Motosikleti zaptetmekte de zorlanabilirsin o ayrı, sonuçta boyuna oranla kas kütlen epey az.

Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bana düşmez ama 180'im 55 kiloyum diyorsun biraz kilo alırsan senin için daha iyi olur motosikleti geç sağlık açısından diyorum yani. Motosikleti zaptetmekte de zorlanabilirsin o ayrı, sonuçta boyuna oranla kas kütlen epey az.
    Merhaba. Sağlığım ile ilgili daha önceleri doktora danıştım ve herhangi bir sağlık sorunum yok. Metobolizmamın hızlı çalışmasıyla alakalı bir durum olduğu söyleniyor.

leokidd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja zx-10r
    KAsk için marka olsun masaya kodyuğumda güzel dursun diyorsan bilemem fakat sağlam ve güvenilir olsun dersen sana kesinlikle MT revenge kask öneririm 400-500 TL . Sharp testlerinden 5 yıldız almış bir kask. Sharpın linkini aşağıda istediği modelin çarpışma sonuçlarını inceleyebilirsin.
    https://sharp.dft.gov.uk/
    Dİğer konu olarak FC moto bahsettiğin gibi çok güzel fiyatları vardır fakat gümrük vergisi ve kurye parasınıda göz önünde bulundur. Şansına gümrüğe takılmadanda geçebilir.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    kardeşim estetik açısından ince bacaklar için dizlik değilde motosiklet pantalonu kullanmanı öneririm.

Alıntı leokidd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAsk için marka olsun masaya kodyuğumda güzel dursun diyorsan bilemem fakat sağlam ve güvenilir olsun dersen sana kesinlikle MT revenge kask öneririm 400-500 TL . Sharp testlerinden 5 yıldız almış bir kask. Sharpın linkini aşağıda istediği modelin çarpışma sonuçlarını inceleyebilirsin.
    https://sharp.dft.gov.uk/
    Dİğer konu olarak FC moto bahsettiğin gibi çok güzel fiyatları vardır fakat gümrük vergisi ve kurye parasınıda göz önünde bulundur. Şansına gümrüğe takılmadanda geçebilir.
    Güvenliğin şekli olmaz fiyatı cezbetti, satıcıya mail attı cevap bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim estetik açısından ince bacaklar için dizlik değilde motosiklet pantalonu kullanmanı öneririm.
    Hocam kevlar pantolonlara da inceden bakmaktayım. Teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)