Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Araba ve Honda NC750X dct arasında kalmak (İşkence)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Arkadaşlar profilimden de bildiğiniz üzere PCX kullanıyorum. PCX şahane bir motor ama artık bana çok küçük geliyor. Şehirler arası yol yapmadım ama yapsam olacakları biliyorum kesin küfür ederim. Hem trafikte görünürlüğüm artsın hem biraz gücüm olsun hem de artık şeklim şemalim değişsin istiyorum tabii tüm bunlar değişirken işletmesi cebimi yakmasın peşindeyim. Bu aleti bilenler bilir benzini çok sevmez servisi ve yedek parçasını araştırmadım ama umarım cep yakmaz.

Ancak ailemden ciddi anlamda araba baskısı var ve haksız sayılmazlar. Artık bir yere giderken hep beraber gidelim yağmurda da çamurda da yola çıkabilelim istiyorlar. Evet haklılar ama onun da elbette bir ton derdi var. O kadar arada kaldım ki gerçekten anlatması çok güç. Motor tutkusunu anlamalarını beklemiyorum ve gönül isterdi ki hem araba hem nc750 alim ama bu imkansız. Eğer araba alacaksam onun borcuydu harcıydı derken nc750x en az 3-4 yıl ertelenir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    dostum evli isen hele ki .ocuk varsa araba kaçınılmazdır.ha bekarsan kılıfına uydurup motor alabilirsin
    Invoker, mombohunter, Pcxbear ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Nc 750x almak yerine xmax 250 al. Uzun yolada gider. Kalan paraya da bir araba al.
    Pcxbear ve MotoRR bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Araba yok anlaşılan o sebeple otomobil diyorum ben de. pcx de durur bu şekilde. NC750x bencilce bir davranış olur, aileyi de düşünmek lazım.
    Pcxbear bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    PCX le takıl araba al. 2 3 senede taksiti biter ne olduğunu anlamadan arada gerekirse motor da yükseltirsin. 3 4 sene sonra para birikince motor alırsın. Aile varken araba olmadan motor almanın pek amacı yok. Yani yüksek motor almanın amacı yok.
    Pcxbear bunu beğendi.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Arada kalacak bir şey yok. Araba NET .Sonra motor ,o da eğer bütçe varsa ,HOBİ amaçlı , ulaşımdan ziyade, büyük motorun işletme maliyetleri ile ilgili bin tane konu var, mutlaka takip etmissinizdir .

Kisisel Not: Sırf az yakacak vs diye NC türevi bir motora binmem, motoru bırakırım daha iyi .

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Dostlar evli değilim kendi ailemle yaşıyorum o detayı pas geçmişim. Araba talebinden bulunanlar annem ve babam

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Bu konuya yorum yapmazsam olmaz. Evliyim bir çocuğum var ama araba almayı çok param olmadığı sürece düşünmüyorum. Benim durumum bana özeldir sizi bağlamaz. Şimdi ben gücümün yettiği 20-30 binliralık bir araba baksam bakıyorum sahibinden.com dan 2000 model ile 2006 model arası bir araba alınabiliyor bu paraya. Şimdi bu bu arabayı alsam yıllık maliyetini hesaplayalım.

Sigorta = 1000 lira
    Muayene = 150 lira
    Vergi = 225 lira
    Bakım = 300 lira
    4 lastik= 600 lira
    Arıza (Bana göre kesin yapar ) 1000 lira

Toplamda 3275 lira durduğu yerden yiyor bu araba şimdi hiç arıza yapmayabilir diyenlerde çıkacaktır. Onlara cevabım 5000 liralık arıza da çıkabilir. Ben yine az yazdım. Şimdi 3275/12=272,91 tl aylık bu arabayı elinde tutma masrafım. Aylık 272 lirayı ben şuan taksi parası yapabilirim veya başka yere harcayabilirim. Bu benim kendi hesabım 60000 liralık bir araba almaya bütçem yetseydi eğer yani sıfır arabaya o zaman düşünebilirdim. Ama Almanyada 100-200 euroya satılan arabayı ben burada 30000 liraya alıpta bunun arızasıyla bakımıyla uğraşmak istemiyorum.
    Pcxbear, C.Q.Legend ve osiosborn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Araba ile motoru karşılaştırmak olmaz. Ayrı klasmanlar ayrı amaçlar için kullanılıyor. Hangisine ihtiyacın var? araba. o halde araba alacaksın bu kadar net. Üstelik babana da lazım gibi.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    2. el toyota senin ilacın ,
    2009- sonrası auris yada corolla benzinli olmalı (dizel temiz imkansız)
    2 yıl kredi bittikten sonra yeni kredi ile x-max250 , tavsiyem
    Pcxbear bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Arkadasim ailede araba var mi belirtmiyorsun ama yoksa araba sart.Nc750x var bende de her isimi görüyorum binde bir arabaya ihtiyaç duyuyorum. Şu an bir de n max aldim ama inanın nc nin verdiği hissi hic vermiyor.Arabalar hic tınlamıyor bir kere ondan sonra oturus pozisyonu ve kucuk tekerlerden dolayi yoldaki en ufak miciri bile belimde hissediyorum. O yuzden motor tutkun varsa nc derim ben pcx tatmin etmez bu tutkuyu

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    tek araç yerine xmax 250 ve ekonomik bir otomobil olabilir

Anne, Babanın maddi durumu iyiyse onların da yardımıyla ortalama bir otomobil alabilirsiniz. İsteyenler onlar neticede

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    250 cc +araba olabilir

Hem ncyi hemde araba kovalayabilirdim uzun süre binmek için

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Ailemle yaşıyorum. Araba olmasa önce araba alırdım. Motosiklet onlara haksızlık olurdu.

Motosikleti
    WR125R
    Ben kesinlikle nc alirdim. Bencillik olarak görülebilir fakat arabanın masraflarıyla uğraşmaktansa, arabanın masraflarını taksi parasina verirdim, kendime de nc alirdim. Tabi bu konuda olgunlukta önemli. Ben kesinlikle tutkularımı dizginleyemem. Yaşımdan olsa gerek Eğer siz idare ederim sorun değil derseniz her türlü araba.
    Pcxbear bunu beğendi.

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otomobil almanı tavsiye ederim. Madem ailenle bir arada yaşıyorsun. Bence otomobil al. Herkes mutlu olur. Zamanla sende kar kış soğuk yağmur vs gördükçe anlarsın çok mantıklı iş yaptığını. 3-4 yıl bir şey değil. Sabırlı ol. Motosiklet illaki alırsın. Bende benzer durumdayım. Otomobil için çalışıyorum. Araba cidden lazım oluyor.
    Pcxbear bunu beğendi.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Temel bir ihtiyaç bence özel zevklerden önce gelmeli.. Durumunuz müsait olduğunda dilediğiniz motosikleti alırsanız daha iyi olur diye düşünüyorum.
    “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Masraf konusuna kesinlikle katılmıyorum.Araba her türlü motosikletten daha MASRAFSIZ.

Bu ülke de Motosiklet kullanmak Lüks.Ciddi miktar da para gerektiren birşey.Almakla da bitmiyor, devamında ardı arkası kesilmeyen ihtiyaçlar doğuyor, motosiklet sektörüne düdüklenmekte kesin.

Sonuc olarak motosiklet bir kültür, bir ruh, bir yaşam tarzı, mantıklı şekilde yaklaşırsan neresinden tutsan elinde kalır.

Hesap kitap yaparsan Pcx elinde kalsın, güzel bir araba al.Motosiklet benim hayatımda çok önemli bir yere sahip, bunu doya doya yaşamalıyım diyorsan fazla hesaba takılmadan Nc al.
    something123 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı vişneçürüğü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temel bir ihtiyaç bence özel zevklerden önce gelmeli.. Durumunuz müsait olduğunda dilediğiniz motosikleti alırsanız daha iyi olur diye düşünüyorum.
    Genel olarak araba yorumu çıkmış vay be çok şaşırdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Eğer arabada karar kılırsam bu kesinlikle kendi kararım değil tamamen ailem için bir hamle olacak. Bu iş bana kalsa onlara derdimki gidin kendinize araba alın ben de gidip kredi çekim kendime motor alayim ama onlar yarı fiyat sen çek yarı fiyat biz gidip araba alalım diyorlar. O arabanın içinde asla motor üstünde mutlu olduğum gibi olamıcam. Tek avantaj 12 ay kullanabilmek olacak onun dışında arabanın bir boka yarayacağını sanmıyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)