Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Boyama Bell Vortex - Italy Colors ( Aşamalı, Fotoğraflı )

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    3 yıldır kullandığım Bell Vortex Rally Matt kaskım ömrünün yarısını geçtiği için kendisini boyamaya karar verdim. Üzerinde çok fazla çizik vardı. Bende motorumun renklerine uygun bir şeyler yapmak istedim.

Kaskın orjinal hali,

1. Aşama Zımpara, Astar ve ince zımpara. ( zımpara kalından inceye gitmeli. İlk seferde 220 sonra 400 ve 600 kullandık. iki kat astar attıktan sonra beyaz zemin öncesi 800 numara zımpara kullandık )

2. Aşama 2 kat parlak beyaz

3 Aşama kaskı istediğiniz desen maskeleme 2 kat kırmızı ve yeşil uygulama

4. Aşama kaskın sol tarafını kırmızı ve sağ tarafını yeşil yaptıktan sonra bu renklerin içine siyah doldurmak

5. Aşama vernik öncesi tüm maskeleme bantlarını sökmek ve stickerları yapıştırmak. Ben Bell Logosunu biraz daha küçülttüm. Ve motorumun markası olana Benelli Logosunu ense kısmına ekledim. Şeffaf sitcker kağıdına basıldı.

6. Aşama iki kat vernik atmak ve mutlu olmak

Kaskı boyarken kulladığımız boyaları Bauhaus tan aldık. Zımparalar, astar, vernik ve boyalar 90 TL civarı tuttu. Sonrasında aldığım maskeleme bantları sticker çıkartma işleri ile toplam maliyet 130 TL dir.

Söylemeden geçmeyelim. Asıl iş boyama değil iyi maskeleme ve iyi zımparadan ibaret. yaklaşık 20 saat zamanımızı aldı

Kaskın maskeleme işleri ben yapmış olsam da zımpara ve boya işlerini Yetenekli Arkadaşım Ersin Erbaş halletmiştir. Evinde bu işi yapmamıza müsaade etmiştir. Sağ olsun var olsun

Ömrünün yarısını geçmiş bir kaskınız varsa ve sıkıldıysanız tavsiye ederiz

Bir gün birlikte sürmek dileğiyle saygılar, sevgiler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Çok güzel olmuş bence, elinize sağlık. Ama bayaa bir iş doğrusu insanın gözü korkuyor biraz
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Invoker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş bence, elinize sağlık. Ama bayaa bir iş doğrusu insanın gözü korkuyor biraz
    Şöyle söyleyeyim. Cuma gecesinden cumartesi sabah 7 ye kadar. Sonra 1 saat uyuyup işe gittim. Öğlen geldim. Akşam 8 e kadar tekrar uğraştık. Ulan değdi mi filan derken arkadaşımdan eve dönüyorum. Bir mağazanın yansımasında kendimi gördüm. Motor, kask ve ben filan dedim vuhuuuu bir daha yapalım

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Gayet güzel, renkli ve canlı olmuş. Güle güle kullanın
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Süper iş çıkarmışsınız ancak tek renk olsa bence çok daha hatasız ve zahmetsiz olurdu.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper iş çıkarmışsınız ancak tek renk olsa bence çok daha hatasız ve zahmetsiz olurdu.
    Aslında Maketçilerin kullandığı maskeleme bantlarından bulabilsek çok daha pürüssüz geçişler olabilirdi. Bir kaç hatamızı düzeltmek için aynı renklerin üzerinden kısmı olarak geçtiğimizde ton farkları oldu. Ancak kaskı takıp motorda giderken çok fark edilmediği için çok önemsemiyorum
    Samimi 46 bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    On numara işçilik olmus fakat gecen bir yerde okumuştum kaski boyamak zararlı diye
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    On numara işçilik olmus fakat gecen bir yerde okumuştum kaski boyamak zararlı diye
    Verniği kaldıracak kadar zımpara uyguladık. Kabuğa zarar verdiğimizi düşünmüyorum. Kullandığımız boyalar ve malzemeler plastik yüzeyler içindi. Tabi uzun vade de ne olur bilmiyorum. Ama youtube da yarışçılar için pahalı yüksek model kasklara boya uygulayan atölyeler var. Çok zararı olsa onlar yapmazdı diye düşünüyorum. Varsayım yapıyorum tabi ki ama biz sonuçtan memnunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Amatörlüğü atmak için ilk başta Ersin in kasklarını boyamıştık

Samimi 46 ve ahmetyildiz bunu beğendiler.

3 yıllık kaskı çöpe atmak daha yararlı olurdu sanki

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı canerz35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıllık kaskı çöpe atmak daha yararlı olurdu sanki
    Neden ? düzgün kullanımda kaskın köpüğünü 5 yıl ömrü var. Ayrıca uygun sıcaklıkta kapalı kutuda depoda saklanmış kaskları. Üretim tarihinden çok sonra satan büyük büyük distribütörler var. Benim kaskımın düşmediğim sürece 2 yıl ömrü var. Bence 5 yıl köpüğün ömrü ama siz dolabınızda ki Arai ler den bir tane verirseniz çöpe atarız sorun değil
    Samimi 46, zekeriyaimam ve Fat!h33 bunu beğendiler.

helal oialdemir, motorunla süper uyumlu olmuş. Böyle kaskı satın almak istesen de bulamazsın. Üstelik 130 tl'ye fıstık gibi yeni benelli marka (!) kaskın olmuş. İmrendim. Allah kazadan korusun.
    oialdemir bunu beğendi.

M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok temiz bir iş olmuş sonuçta çok güzel çıkmış. Hayırlı olsun.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Samimi 46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal oialdemir, motorunla süper uyumlu olmuş. Böyle kaskı satın almak istesen de bulamazsın. Üstelik 130 tl'ye fıstık gibi yeni benelli marka (!) kaskın olmuş. İmrendim. Allah kazadan korusun.
    Teşekkürler Samimi 46 Seri beğenmişsin

Motosikleti
    MT-25
    Inanılmaz güzel!
    Bende yapmak istiyorum.
    Kullanmadığım vitrinimde duran nolan kask üzerinde deneyeceğim. Acaba üzerindeki desenler sıkıntı olur mu? Benim kask şekilli idi ama... zimparalama da önce
    Ince kullanıyoruz sonra kalina dogru bir gidişat var sanirim..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hacı boyayı boşver de, bu sticker baskı işini nasıl yaptın-yaptırdın onu bi desene?

Motosikleti
    XMAX 250
    Aynen öyle zımpara kalından inceye. İlk astardan sonra 800 ile hafif bir zımpara atılırsa yüzey çok güzel olur. Sonra bir kat astar ve temel renk. Yukarıda dediğim gibi bizim ki kadar karmaşık bir şey ise çok iyi maskeleme yapılmalı. Üzerine yapıştıracağınız logo sticker filan gibi şeyleri. Özalitçi veya bir kırtasiyede şeffaf yapışkanlı kağıda bastırın. Sticker kağıdı da diyor bazı yerler. Boyanın sonunda bunları içinde hava kabarcığı bırakmadan yapıştırın. Sonra aralarında 30 dakika bekleyerek 2 kat vernik atın. Boyaların markası MOTİP SPREY boyadır. Bauhaus tan alınmıştır.

Kolay gelsin arkadaşlar
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle zımpara kalından inceye. İlk astardan sonra 800 ile hafif bir zımpara atılırsa yüzey çok güzel olur. Sonra bir kat astar ve temel renk. Yukarıda dediğim gibi bizim ki kadar karmaşık bir şey ise çok iyi maskeleme yapılmalı. Üzerine yapıştıracağınız logo sticker filan gibi şeyleri. Özalitçi veya bir kırtasiyede şeffaf yapışkanlı kağıda bastırın. Sticker kağıdı da diyor bazı yerler. Boyanın sonunda bunları içinde hava kabarcığı bırakmadan yapıştırın. Sonra aralarında 30 dakika bekleyerek 2 kat vernik atın. Boyaların markası MOTİP SPREY boyadır. Bauhaus tan alınmıştır.

Kolay gelsin arkadaşlar
    Koca Antalya da bi istediğim sticker ı bastıracak bir yer bulamadım ben, bu arada eline sağlık güzel olmuş, kaç defa ben de niyetlendim, sonra üşendim, gerçekten sabır işi, ben zımpara aşamasında vazgeçerim diye korkuyorum.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Yavaş yavaş ilerleyin hocam. Önce zımpara atın sonra astar. sonra ince zımpara tekrar astar. Bakacaksınız tertemiz olmuş tek renk. Sonraki gün başlayın boyaya. Tabi varsa boşta başka kask

4. Aşamadaki şeytanı birtek benmi farkettim,
    Bu arada gerçekten çok güzel olmuş emeğinize saglık
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı keinelust adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4. Aşamadaki şeytanı birtek benmi farkettim,
    Bu arada gerçekten çok güzel olmuş emeğinize saglık
    Kendisi kadim dostum. Vernik Diyarı Lordu Ersin Erbaş. Astarat Hanedanın dan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)