Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

e-nabız sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    değerli arkadaşlarım merhabalar, hepinize mutlu mesut huzur dolu günler dilerim

Bildiğiniz üzere .gov.tr kapsamında sağlık Bakanlığımızın sunduğu e-nabız isimli bir portal var. İçeriğinde sağlık kurumları ile ilgili birçok bilgilendirme hizmeti mevcut. Bu arada yazım hatası yapar isem affınıza sığınırım zira tek elimle kucağımda dandiri leyla duran bir klavye ile cebelleşiyorum.

Bu bahsettiğim e-nabız sistemine ısrar ile kayıt olmanızı hepinizden rica ediyorum. Bu iki teker bir dümen şeytan icadına biniyorsan arkadaşım bu sisteme de muhakkak kayıt ol. Samimiyetle söylüyorum, devletin reklamı mı olur yahu.

Sebep....

Sebep şu, Birinci sebep kendime anca gelmiş olmam, şöyle oldu...

geçen hafta salı günü bir arkadaşımdan uzun yol ve köy yollarında kullanacağım için garajında kullanmadığı ikinci motoru olan transalp 650 sini aldım, motora alışmak için gezdim dolaştım huyunu suyunu öğrendim gayette güzel anlaştık hayvanatla. Hepsi iyi güzel. Perşembe akşamı motoru sanayide yine tanıdık bi mekana soktum a dan z ye bakımını yaptım. zincirdi lastikti falandı filandı herşeyi tamam. cuma akşam üstü yola çıktım. tüm kamp ekipmanımıda yükledim. Kendim de full koruma ile kamçıyı vurdum. Hedef Balıkesir Gönen e bağlı Hodul Köyü. Orda babadan kalma bir arazi var giderim görürüm hani sahibi var kardeşim burdayız hesabı, sonra da yine köy yollarını kullana kullana bir Çanakkale ordan Trakya karadeniz kıyıları falan gezmek olsun. Rota anlaşıldı sanırım kısacası sefa p..nkliğim tuttu :D

Cuma yı Cumartesi ye bağlayan gece saat 03:30 civarında Gönen den Hodul Köyüne giden yarı stabilize yola girdim yol kalitesi iyi iyi de bir süre yolun asfalt kazıma makinesi ile kazınmış olduğunu gördüm, kazıma işi sola keskin viraj ile başlar haldeydi, sıkıntı yok hızımı düşürdüm viraja girdim ancak çıkamadım... sağ şerit üstüne dökümüş yaklaşık bir kamyon mıcır, yarısından çoğu yola yayılmış. Konntra falan kendimi sola attım motoru doğrulttum derken yerdeki bir karartıya girdim ve ön teker bağımsızlığını ilan etti, konntra falan yemedi, gaz verdim yemedi, sağa attım kendimi gene mıcır. Yatırdım motoru vurdum tekmeyi başka seçenek kalmadı. sürat 40 km/h falan. Motor yatınca mıcıra gark oldu kaymadı ama ben kaydım.... hobaaaa al gülüm ver gülüm :D

Yeterince uzattım bu kadar kafidir. Omuzum çıktı iki kaburgam kırıldı bide kaval kemiği çatladı. Sırtımda feci bir yanma var ama kımıldayamıyorum, korkuyorum hali ile. Sıkıysa kımılda. Lan nooldu falan derken anam anam ah anam kırıkların acısı başladı. Arkadaş yok öyle bir yok ki it geçmez kervan yürümez yaklaşık 20 dakka bekledim ne bir far ışığı ne bir ses. Elimi ceketin göğüs cebine soktum telefonu çıkardım. İyi de ben nerdeyim yahu, kaçıncı km deyim kime konu yolluycam.

E nabız sistemine girdim, acil durum menüsüne girdim ve ACİL DURUM tuşuna tık ladım, hadi dedim hayırlısı.. İç kanama yoksa sabaha elbet sağ çıkarım elbet bir Allah ın kulu geçer dedim. Bekledim. İnleye inleye bekledim. Yaklaşık 20 dakika sonra ise ambulansa alındım.

E-nabız acil durum butonu şu işi yaptı.

Konumumu belirledi, 112 ye bildirdi, en yakın ambulansı bana yönlendirdi, yakınlarıma haber verilecek numaraları merkeze iletti, hepsini haberdar etti..

E daha ne...

Allah (cc) hepiniz kazadan beladan korusun.

e-nabız sistemine kayıt olun ve telefonunuzu erişebileceğiniz yerde tutun a dostlar...

sevgiyle kalın..

Ha bu arada motor iyi, bende iyiyim, motorun sahibi de iyi... sıkıntı yok .. ama çok acıdı be ya ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Café Racer
    Geçmiş olsun, bi inceleyeyim.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazının sonları yaklaştıkça ;

"Yukarıdaki hikaye tamamen senaryodur... Canlandırdığım karakter yerinde herbirimiz olabiliriz...e-nabız sistemini kullanalım"

filan şeklinde bir açıklama gelecek diye bekledim, ümit ettim ama olmadı..

Çok geçmiş olsun ! Çok daha kötüsü olabilirdi bu memleket yollarında. Geçen sene bu zamanlar Pulsar kullanan genç öğretmen bir kadın sürücüyü kaybettiğimiz kazayı aklıma getirdi...

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Geçmiş olsun.
    Omuz çıkması nedir çok iyi bilirim,4 hafta ya düzelir.
    Geçmiş olsun tekrar..

Çok gecmis olsun ve Allah razı olsun

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bununla geçmiş olsun. Allah bir daha göstermesin. Bilgi için teşekkürler.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Her zaman reçet hastahane muyane yapılan işlem takibi için gerekli ve acil menüde can kurtarır
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Bilgi için teşekkürler.
    Size de büyük geçmiş Olsun.
    (Esprili anlatımınız güzeldi. )

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    Geçmiş olsun ALLAH beterinden saklasın...

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Geçmiş olsun.

Bir de uzun yola tek başımıza çıkmayalım.
    Telefonun da çekmediği bir yer olsaydı daha da büyük sorunlar olurdu.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Geçmiş olsun arkadaşım.

E-nabız denen uygulama ilk çıktığından beri telefonumda yüklü.
    Ama ben doğru düzgün çalıştığını görmedim hiç.

Her açışımda oturum açık kalsın dememe rağmen sürekli oturumu sonlandırıyor kendisi.
    Şu an senin konuyu görünce giriş yapmaya çalıştım ve hala giremiyorum.
    Oturum zaman aşımına uğradı tekrar giriş yapın diyip duruyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu senaryo bana pek de inandırıcı gelmedi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir dakika, gerisini boşver de, ''full koruma'' ile, 40 km hızda düşüp, bu kadar hasar aldıysan, demek ki onların hiç biri ''full'' unu boşver, korumalı bile değilmiş.

Motosikleti
    Duke 200
    Uygulaması da var direk acil duruma basarsanız konumunuzu atıyor 112ye. Birde e nabızda eski muayenelerinizi tahlilllerinizi röntgenlerinizi vs görebiliyorsunuz. Bir ricam olacak lütfen sağlık bilgilerimi hiç bir doktor görmesin kısmını seçmeyin, bu bilgiler sizin daha iyi tedavi edilmeniz için çok çok işe yarıyorlar

Motosikleti
    Yamaha Tracer900GT
    Çok geçmiş olsun.

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir dakika, gerisini boşver de, ''full koruma'' ile, 40 km hızda düşüp, bu kadar hasar aldıysan, demek ki onların hiç biri ''full'' unu boşver, korumalı bile değilmiş.
    Uygulamanın acil durum özelliği hoşuma gitti de 40 km hızla "korumalı kıyafetle" bu kadar hasar almak beni de düşündürdü. Sayın @BLUERAY'in ekipmanını merak ediyorum.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ayrıca telefon çekiyorsa, internet varsa , o kadar tuşa basacak zamanın varsa zaten 112'yi aramak çok daha kolay, onlar merkezden senin lokalizasyonunu da görüp geliyorlar zaten.Dediğim gibi, bu olayın gerçekliği şüpheli.

Motosikleti
    aradan epey bir zaman geçti. Gelişmeleri aktarayim dedim.

Öncelikle nezaketiniz ile birlikte geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Çok şükür geçti. Kalıcı bir hasar yok.

Saatte 40 km hız ve ağırlığı az sayılmayacak, yüksek seleli bir motor bir araya geldiğinde şartlar biraz ilginçleşebiliyor. Hatta komik hale bile gelebiliyor. Yanladığım zaman motoru tüm gücümle kendimden ileriye ittim o önde ben arkada beş metre kadar kaydık ama motor zınk diye mıcıra saplanıp durunca o hız ile bu sefer ben motora çarptım.

Omuzum ve gögsüm yan yatmakta olan morun gidonuna o basit hız ile çarptı, yerde mıcır olması sebebi ile sürtünmeden dolayı hızım kesilmedi, kaval kemiğinide bir yerlere vurdum ama valla bende bilmiyorum. Full koruma dediğim ekipman şöyle, iyi bir kask, eldiven, korumalı deri ceket, kendi yaptırdığım kevlar takviyeli, yan kalça ve diz korumalı kot pantolon, 42 numara taktik kullanımlı postal.

full dediğim budur, daha ne olacak diyesim var ama o rahatsız görünen vücut zırhı yada montun ekstadan gögüs koruması olsaydı işler değişecekti.

sisteme gelince gayet güzel işliyor. ancak dendiği gibi 112 yi aradığınız zaman şebeke sizin konumunuzu sisteme gönderiyor. Gönderiyor da, sizinle ilgili bir sağlık hikayesi olup olmadığını göndermiyor. Kısacası gönderilen bilgi tamamı ile size özeldir. Orada motorsiklet sürücüsü olduğunuzu dahi önceden belirtebiliyorsunuz. İlla kaza olması lazım değil arı zehirine karşı allerjisi olan biriside olabilirsiniz. Anaflaktik şok halinde bilinciniz dakikalar ile sınırlıdır.

Kısacası birşey kaybetmezsiniz. Kimse de sizden bişey istemez. Bulunması bulunmamasından iyidir.

İyi dilekleriniz için tekrar teşekkür eder sağlık ve afiyetler dilerim.

Ha bu arada 42 yaşından sonra hikaye yazmak bana göre olmadığı gibi hani olur da bir gün yazma ihtiyacı duyarsam en başından bunu belirtiveririm, hep beraber eğleniriz ;)
    bursalıali bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçmiş olsun.

Stabilize yol,köy yollari,tadilat yapilan yollar vs,gibi karanlik ve bozuk satihli yollarda motosikletin aydinlatmasi ekstra yeterli olmali,hatta ilave aydinlatma urunleri çok işlevsel oluyor,bu tarz yollara girdigim zaman mutlaka durur yolun durumuna bakarim.

Sanirim sizin kazanizin sebebide,gece yolculugunda, yetersiz aydinlatma sorunu olabilir.

Kazasiz suruşler.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Stabilize yol,köy yollari,tadilat yapilan yollar vs,gibi karanlik ve bozuk satihli yollarda motosikletin aydinlatmasi ekstra yeterli olmali,hatta ilave aydinlatma urunleri çok işlevsel oluyor,bu tarz yollara girdigim zaman mutlaka durur yolun durumuna bakarim.

Sanirim sizin kazanizin sebebide,gece yolculugunda, yetersiz aydinlatma sorunu olabilir.

Kazasiz suruşler.
    Çok haklısınız, üzerine söylenecek söz oldukça azdır. Şu an kullandığım motor üzerinde dediğiniz gibi aydınlatma üzerine oldukça yatırım yaptım ve çok faydasını görüyorum.
    levend84 bunu beğendi.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)