Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Orijinal mühürlü app plakaya ceza

Motovento
    REKLAM ALANI
    astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    3 Temmuz'dan itibaren uygulanmaya başlandı,
    Emniyetten alınmış orijinal app plakaya 427 TL ve trafikten men cezası veriliyor,
    Ayrıca app olmasa bile plaka üzerinde vida varsa veya plakanın kenarları kesik ise ceza gene yazılıyor.
    Motor bağlandığında motoru ne şartlarda götürecekleri otoparkta ise başına ne geleceği belli değil...
    Haberi olmayanlara ufak bir uyarı...
    Ne o , ne bu , ne her ikisi , nede hiçbiri...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Güzel bir bilgilendirme... Umarım herkese ulaşır.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Emniyet APP plaka mı veriyormuş....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet APP plaka mı veriyormuş....
    +1

Sanırım şoförler odasından mühürlü APP plaka demek istediniz emniyetten alınmış derken.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    App plaka internette satılıyor, Şoförler odasına sordum verdikleri plaka standart. Mühür olayı taklittir.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    plaka kanunda açık ve net şekilde bellidir.
    kapatılması, okunmasını engelleyecek şekilde olması ceza sebebidir.
    hukuk ve kanun ülkesiyiz.
    uyun.
    olmaz ise uydurun.
    espresso bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    app plaka aslina bakilirsa tum ogs, hgs, mobese, mobesemese, cart curt diger plaka tanima sistemlerindeki algoritmasal yazilim sayesinde catir catir okunuyor, tanimlaniyor. E tamam bir standart olayi var eyvallah, uyalim, uyduralim... sıkınti yok....

moturdaşin biri mesela ben, moturu alirken app plaka ile almis bulundum, sonradan aaa app len bu dur eski sahibini ariyim desem bin tane, bim tane, a101 tane falan fesmekan.... malum semsiye konusu...

veeee 3 temmuz geldi catti... ey devlet bana neden daha once demedin ki, bak sayin moturdaş boyle bur durum var sana uc ay sure. Gel ruhsatinla, ver dilekceni sana yeni plaka icin basim belgeni verelim. 20 tl polis vakfina keselim olsun bitsin. Git efendi gibi plakani yetkili yerde bastir, tak gule gule kullan.

Olmaaaaz.... once cezayi yiyecen, hadi yemeden gidicen yeni plaka almaya. Sana motorda tek plaka oldugu icin kayip islemi yapicaklar, ruhsat degisecek diyecekler ucyuzmilyon baloncugu tek tek ilgili banka hesabina patlat diyecekler...

Yapma sunu e devlet... cakala cukala ne diye ragbet ettirirsin moturdaş larini...

Son sözü en bastan soylersin e devlet... Napolyon musun be mubarek...

sevgiler, saygilar.... ☺️

ben geçen ay yedim emniyetin verdiği plaka ile 425 tl sonra bana verdiler tepsi gibi traktör plakası, ben o plaka ile nasıl otobanda gidicem uçup gitsede arkada birini öldürse belki kanunda dikkate alınır, bana bişey olmaz zaten kazayla olan şeylerde ceza kale alıncak kadar değil

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Plakayı vidalamadan nasıl tutturacağız? Bu ülkede aklı başında idareci yok mu?
    Kızıl pars ve espresso bunu beğendiler.

Valla vida atmadan tutturabilen tuttursa bile düşürmeyen yoktur. Varsa gelip yapsınlar aha orda motorsiklet. Sinir edeceklerler yine beni. Herşeyi usulünce yaptım yine de uyduruktan ceza yazarlarsa o plakayı takmam nereye yazıyorlar bakayım

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Ek bir bilgi daha vereyim;
    - Bugün serviste vida yüzünden muayeneden geçemeyen bir motor gördüm,
    Çözüm olarak, vidaları söküp delikleri karbonat ve japon yapıştırıcısı ile doldurmuşlar,
    Karbonat ve japon birleşince beton kadar sağlam beyaz bir tabaka oluşturuyor.
    - Emniyetteki işlemlerde size plakayı bastırmanız için bir fiş veriyorlar,
    Bu fişi yazdırırken muhakkak kare plaka istediğinizi belirtin,
    Aksi taktirde uzunlamasına bir plakanız olur.
    bursalıali bunu beğendi.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900

Plaka orijinal, çerçevelerini kestim. Mecbur vidaladım çünkü altlık ile çok kaba duruyor. Vidalar kibar dursun diye orijinal vidalar aldım. Polis çevirmesinde bir sıkıntı yaşamadım, katlanır olmasın sorun yok dediler. Sorun yaşarsam da eski plaka tabağı ile vidasız sisteme geri geçerim mecbur.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Harika haber. TUV-Polis bu işi çözer.
    Cezası 427 değil. 4427 TL. olsun.

Trafikte bunun gibi ne hanzolar dolaşıyor.
    Daha beterlerini de gördüm. Nasıl okunacaksa.

Emniyet App plaka vermez,

Bunun disinda vida yasak degil. Plaka uzerindeki harf ve rakamlarin okunmasini engelleyecek veya bu karakterlerin farkli.okunmasina neden olacak sekilde vida kullanmak yasak
    osiosborn bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Ben standart ölçüde plakamı düşürdüm.100 lira masraf çıkardı durduk yerde.
    3 tane vida attım yeni plakama,başlarım öyle işe ya

Fravdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 2017
    Vida yasak arkadaşlar.daha bugün çevirmeye girdim ehliyeti vs verdim kontrolden sonra o plakayı değiş vida olmicak dendi plakamida yeni çıkartmistim üstelik...

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ek bir bilgi daha vereyim;
    - Bugün serviste vida yüzünden muayeneden geçemeyen bir motor gördüm,
    Çözüm olarak, vidaları söküp delikleri karbonat ve japon yapıştırıcısı ile doldurmuşlar,
    Karbonat ve japon birleşince beton kadar sağlam beyaz bir tabaka oluşturuyor.
    - Emniyetteki işlemlerde size plakayı bastırmanız için bir fiş veriyorlar,
    Bu fişi yazdırırken muhakkak kare plaka istediğinizi belirtin,
    Aksi taktirde uzunlamasına bir plakanız olur.
    Şaka mı bu? Motosikleti sıfır ve bayiden aldım. İşgüzar görevlinin plakayı kasaya uyduruk oturtması yüzünden o plakayı düşürüp yeniden ruhsat ve plaka masrafı yaptım. Ne yani, şimdi de delikli diye muayeneden geçmeyecek mi?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Vida yasak degil daha geçen ay arabayı muayene ettirdim, hafif kusurla geçti o da cam filmi var diye.
    blue4XL bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ
    Tescil Plakaları Nitelik ve Ölçüleri
    Madde 53- (Değişik:RG-9/9/2011-28049)
    Tescil plakalarının niteliklerine ve ölçülerine ait esaslar aşağıda gösterilmiştir.
    a) Nitelikleri
    Tescil plakaları, 0.97 mm. kalınlığında DIN 1745 standardına uygun AL 99,5 F11 ½ sertlikte, gerilme kuvveti 100-150 N/mm, % 0.2 akıcılık sınırı, en az 90 N/mm, uzama direnci en az % 6 (a 10) standardında dikdörtgen biçiminde alüminyumdan yapılır.
    Harf ve rakamlar ile plaka kenarları preste en az 1, en çok 3 milimetre kabartılır ve köşeleri 1 santimetre yarıçapla yuvarlatılır. Plaka kenarları (bordürü) genişliği 5 milimetre olur.
    Geçici plakalardan gümrük plakaları ile altı güne kadar verilen plakalar, plastik veya karton kâğıttan yapılabilir. Bunların üzerinde ayrıca sol üst köşeden sağ alt köşeye doğru 2 santimetre genişlikte beyaz renkli bir bant bulunur.
    b) Ölçüleri
    1) Motorlu bisiklet, motosiklet, yük motosikleti ve lastik tekerlekli traktörlerde 15x24 santimetre,
    2) (Değişik:RG-21/3/2012-28240) Otomobil, kamyonet, minibüs, kamyon, çekici ve otobüslerde ön plaka 11x52, arka plaka 11x52 veya 21x32 santimetre; plaka yerlerinin bu ölçülere uymaması halinde ölçüler 15x30 santimetre,
    en ve boyda olur.

2017 Yılı Kusur Tablosu

1.2.25 Plaka Yönetmelikte belirtilen özelliklere uygun değil Ağır Kusur 03.07.2017
    sdt bunu beğendi.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Arkadaşlar en güzeli bi tenekeciye gidin plaka ebadına uygun bi teneke yapsın teneke içine oturtsun plakayı ayrıca teneke arkadan motora vidalanacak şekilde olduğu taş gibi olur. Motoru sıfır alınca arkadaşın babasına götürdüm verdim 15 TL on numara yaptı. Taşla vur 300 le git düşmez(he motor 300 yapmaz ayrı konu)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)