Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoist Rezilliği - KESİNLİKLE ALIŞVERİŞ YAPMAYIN!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Spada Anton 150
    Merhaba, motorum bana ufak kaldığından ve babamla birlikte binmek için 2 tane motor almak istiyorduk. Forumda da bir kaç konu açmıştım hangi motoru alsam gibisinden, velhasıl Spada Anton 150 ve 200 almaya karar verdik. Kalitesi ve fıyatı gayet hoşumuza gitti. Kurban bayramındayken internetten 2 yere sordum. İlki Motosiklet Dünyası (Balcı Motosiklet) isimli bayi idi. Motosikletim (Motoran Crazy 125) ile takas yapar mısınız dedim "geri döneceğiz" dedi sanırım bayram günü diye unuttular. İkincisi ise hiç aramaz olaydık dediğimiz Motoist. Bu bayiyle babam görüştü. "Takas olur" demişler ardından babam elinizde kırmızı 150 ve beyaz 200 var mı diye sormuş ordaki Se** isimli bayanda içeriden birine sormuş ve var demiş babam da "tamam ayırın o zaman bayramdan sonra alalım" demiş. Ardından bayram biter bitmez Se** isimli bayan babamı aramış. "Motorları kurduracağız gelecek misiniz" demiş. Babam ise "Evet alacağız" demiş ve 7 eylül perşembe günü geleceğimizi söylemiş.

Buraya kadar olaylar gayet güzel gidiyordu. Fakat babam bana ilk başta bu kadar detaylı anlatmadı. Ve sonunda perşembe günü oldu. Maalesef babamın işi çıktı, bende bir tanıdığımızla birlikte gitmek zorunda kaldım (kamyon ile gittiğimiz için) Motorumu yükledik, İzmitten yola çıkıp Motoist'e gittik. Saat 11 civarında oradaydık. Baktım bir tane beyaz 200'lük var fakat kırmızı 150'lik yok. Ordaki Ey** isimli şahıs bana 150'lik cumartesi günü gelecek dedi. Bende babamın bana motorların hazır olacağını söylemediği için tamam dedim. Ardından çıktım beyaz motora baktım ve çamur sıyırıcısının olmadığını ve bir kaç ayarının yapılmadığını gördüm. Ey** isimli şahıs bana dediki "cumartesi günü gelecek olan motorla birlikte göndeririz, diğerlerini de ayarlarız". Babama "kırmızı motor cumartesi gelecek, beyazında çamur sıyırıcısı onunla birlikte gelecek" dedim. O da müsait olmadığından dolayı beni geçiştirdi (tamam, olur vs.). Neyse kredi kartından ödeme yaptık. Sözleşme yaptılar cumartesi günü göndericez falan diye. Ardından orda usta sandığım kişi motorun aküsünü taktı iki saat muhabbet etti sonra kaçtı. Motoru çalıştırmak için benzin bile koymadı. Ondan sonra anladım ki bu şahıs usta değil. Sonra başka birisi geldi bu harbiden ustadır heralde diyerekten benzin, yan grenajların vidası ve aynanın takılı olmadığını söyledim. (Motosikletin elcik koruması, alt sakalı da takılı değildi fakat oradayken dikkatimi çekmedi) ardından bu şahıs işe koyulmaya başladı. Bir baktım ki hurda vidalar arasında rasgele ikiside birbirinden farklı olan 2 tane vida aldı ve "bunları taksam olur mu?" dedi. Bende "tabiki olmaz bunun vidası neyse onu tak" dedim. Uzun süre aradı taradı fakat bulamadı. Sonra gitti benzin koydu motor çalıştı. Ardından 1.5 saat ayna aradılar. Baktım gelen giden yok ofise girdim, Ey** isimli şahsın babası oradaydı kendisi meydanda yoktu. Dedim ki "ben bu motoru bu şekilde teslim almam cumartesi getirin". Tamam dedi sözleşmeyi değiştirdik. Ve ben motorumu indirdim. Saat 5 civarında çıktık İzmit'e gittim. Babama olayları detaylı anlattım ve bir güzel fırça yedim. Ardından babam Ey**'ün babasını aradı. Bir güzel azarladıktan sonra (motorlar elimizde var deyip olmadığı ve elinde olanın ise hazır olmadığı için) babam hatanızı telafi etmeniz için cumartesi günü ikisininde kırmızı rengini gönderin dedi. Velhasil cumartesi günü arıyorlar ve diyorlarki motorlarınız Salı günü gelecek. Babamın sinirleri iyice gerildikten sonra paramı bugün iade edin vemotoru (motoran crazy 125) da getirin dedi. Onlar ise getiremeyiz dedi. Pazar günü oldu iade hala edilmedi. Pazartesi motoru almaya gittik. İade edin dedik. "Ey** bey 8 de gelicek o zaman iade edilecek" denildi. Yine eyvallah dedik ve oradan ayrıldık. Akşam vakti aradık 30 dk sonra dönecekti. Aramadı. Salı günü oldu hala iade edilmedi, 2 kere aradık ikisindede bizi 1 saat içinde arayacaklardı, aramadılar. Bugün aradık suç duyurusunda bulunacağız dedik ve bana mail verin iade edeceğiz dediler. Bu sefer geri döndü iade ettik dedi. Kartı iptal ettiğimiz için şuan göremiyoruz iade edildi mi edilmedi mi.

Sonuca gelecek olursak sizlere tavsiyem buradan asla alışveriş yapmamanız. Zaten internetten biraz araştırınca ne kadar ciddiyetsiz bir yer olduğunu anladık. Ama iş işten geçti. Bizi dolandırmak için 40 takla attılar.

En sonunda motosiklet zevkimiz iyice kaçmadan pazartesi günü motorumu geri alır almaz Motosiklet Dünyası'na gittik. Benim motoru verip 2 tane Spada Anton 200 1 tane Spada Anton 150 aldık. Birini bir tanıdığımız aldı. Allaha şükür bir sıkıntı yaşamadık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Basinizdan gecen bu tatsiz tecrube icin uzuldum. Bahsettiginiz firmayi sikayet.com da ifsa edin, bircok alici bu siteyi referans olarak goruyor. Elbette burasi da takip ediliyor. Kisilik ve tuzel
    kisilik haklarina saldirida bulunulmadigi, haksiz rekabete yol acilmadigi surece hemen herkesin bu tip basliklari destekleyecegine inaniyorum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlış anlayın da forumda birkaç gündür sürekli motoist firması adına olumsuz içeriklere rastlamaktayim.

bunlar tek taraflı ithamlar olup, motoist firması adına da açıklama almak zorunda değil miyiz?

motoist firmasını dinlemeden yorum yapmak yargısız infaz olur.

Motosikleti
    hah iste tam da bunu demek istedim, haksiz rekabet olasiligi ortadan kalkmali ki, bu tip konular yerini bulsun..

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    "Sikayet var" da altı tane şikayet var.

Hepsi de aynı problemler.

Motosikleti
    sikayetlerin tarihlerini yazabilirmisiniz, ben mobildeyim, pek pratik olmuyor o sebep ile sizden rica ediyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bende Balcidan motor alıcaktım ve lakin sattığı motorlar tam bir REZALET..

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Motosikleti kredi kartıyla ödeyip, kredi kartını iptal mi ettiniz? Benim bildiğim eğer kredi kartının borcu varsa iptal olmuyor. Eğer kredi kartı iptal olmuşsa ödeme iptal edilmiştir diye düşünüyorum. Sizi dolandırmak için bu tür yöntemler seçeceklerini düşünmüyorum. Sonuçta yeri yurdu belli bir satıcı. Çocuk oyuncağı değil, tabii ki paranızı geri verecekler. Yaşadığınız diğer sorunlar kesinlikle can sıkıcı. İnsan karşısında sözünde duran insanlar görmek istiyor. Aksi takdirde en küçük şeyden şüpheye düşülebiliyor, acaba yanlış bişey mi yapıyorlar diye. Geçmiş olsun

benim de başıma benzer olaylar geldi. parayı ödedim belgeleri aldım trafiğe gittim belgeleriniz eksik dediler. 20 gün boyunca yarın gönderiyoruz, gönderdik diyerek kandırdılar. motoru alırken de sehpa vb eksik parçalar vardı, gelecek dediler 1 hafta bekledim gelmeyince çıkma sehpa taktılar. hiç güven vermiyorlar.

Motosikleti
    Spada Anton 150
    Alıntı Facoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti kredi kartıyla ödeyip, kredi kartını iptal mi ettiniz? Benim bildiğim eğer kredi kartının borcu varsa iptal olmuyor. Eğer kredi kartı iptal olmuşsa ödeme iptal edilmiştir diye düşünüyorum. Sizi dolandırmak için bu tür yöntemler seçeceklerini düşünmüyorum. Sonuçta yeri yurdu belli bir satıcı. Çocuk oyuncağı değil, tabii ki paranızı geri verecekler. Yaşadığınız diğer sorunlar kesinlikle can sıkıcı. İnsan karşısında sözünde duran insanlar görmek istiyor. Aksi takdirde en küçük şeyden şüpheye düşülebiliyor, acaba yanlış bişey mi yapıyorlar diye. Geçmiş olsun
    Kart babama ait idi. O yüzden banka ile o görüştü. Detaylı olarak bilmiyorum.
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlayın da forumda birkaç gündür sürekli motoist firması adına olumsuz içeriklere rastlamaktayim.

bunlar tek taraflı ithamlar olup, motoist firması adına da açıklama almak zorunda değil miyiz?

motoist firmasını dinlemeden yorum yapmak yargısız infaz olur.
    Hocam doğrusu budur fakat 40 tane ayak oyunu yapan bir firmanın açıklamalarının da pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum.

Ayrıca yazmayı unutmuşum ek yapayım;
    Cumartesi gelecek motosikletlerin ikiside kırmızı olsun dediğimizde bize söylenen cevap, "Gelen motosikletler arasından çıkarsa ikisinide öyle göndeririz" denildi. Firmanın kalitesi buradan belli oluyor zaten. Sanki motosikletler piyangodan çıkıyor. Aldıkları malları bilmiyorlar mı bunlar?

Ne yazık ki motosiklet bayilerinin neredeyse hepsi aynı ciddiyetsizlikte. Balcı'nın elinde hazır motor varmış vermiş, olmasa onlarla da sorun yaşayacaktınız. Yarın öbür gün servise gittiğinizde tanıdığınız yoksa yine sorun yaşayacaksınız. Her götürdüğünüzde motorunuzdan parça çalınacak.
    Bu şerefsizler bir çift aynadan, üç beş parçadan kar edeceğim diye motosiklet piyasasını nasıl baltaladıklarını, yem yedikleri kaba nasıl işediklerini kavrayacak kapasitede insanlar değil.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    motoist beni de geçen sene scooter almaya çalışırken doğruları söylemeyerek bir hafta oyalatıp sinir etti.. sonra başka yerden aldım.. siz de öyle yapın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)