Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan gelen ses.

Motovento
    REKLAM ALANI
    desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsxr1000 2016:Zx10R
    Yolda giderken bi ses kafama takıldı önceleri az geliyordu baya artınca şüphelendim.
    Düşük devirde 2 ile 4 bin devir arası motordan otobanda beyaz şeritler olur ya üstünden arabayla geçerken ses çıkarır aynı şekilde ses geliyor.
    Debriyaja bastığım an ses kesiliyor tekrar dabriyajı bıraktığımda ses devam ediyor.
    Neden kaynaklanıyor olabilir bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Vitello VT 100 Sport
    birçok etmen var zincir-dişli-debriyaj balatası-şanzıman eğer motorun gidişatında bir değişiklik oluyorsa(çekişte boşluklar oluyorsa)dişliler diye düşünüyorum. sadece ses duyuyorsan zincirdir. bir diğeri ise debriyajda bir sıkıntı olabilir.3-4 devirde sadece sabit bir viteste oluyorsa şanzıman benim aklıma gelenler bunlar ama bir ustaya göstermeni tavsiye ederim
    desertseek bunu beğendi.

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsxr1000 2016:Zx10R
    Alıntı SkylineWalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birçok etmen var zincir-dişli-debriyaj balatası-şanzıman eğer motorun gidişatında bir değişiklik oluyorsa(çekişte boşluklar oluyorsa)dişliler diye düşünüyorum. sadece ses duyuyorsan zincirdir. bir diğeri ise debriyajda bir sıkıntı olabilir.3-4 devirde sadece sabit bir viteste oluyorsa şanzıman benim aklıma gelenler bunlar ama bir ustaya göstermeni tavsiye ederim
    Çekişte hiçbir sıkıntı olmuyor.Dediğiniz gibi biran önce bir ustaya götürmem gerek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)