Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50CC motoru 100CC'ye çıkarma yolu nasıldır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,

Geçenlerde 50cc bir Kuba RX9 aldım, motordan gayet memnunum. Fakat kalabalık caddelerde yokuş çıkışlarında biraz sorun yaşıyorum, bunu en kolay ve uygun nasıl 100cc'ye çıkarabilirim?

Ankara içinde tanıdığınız veya yönlendirebileceğiniz birileri varsa çok memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir motor parası daha verirsin. Ankara'da Mete Usta var Yıldız da MT Garage. İşçiliği iyidir ancak fiyatı konuşun peşinen.

Hocam forumdan 100-150 diyenler olmuştu, motoru aldığım mağazaya da sorduğumda daha henüz yeni çıktı ama maksimum 300-350 olur demişti. Siz biraz büyük çıktınız sanırım fiyat konusunda

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hiç bu işlere bulaşma. Motoru kullanırken ehliyet al sonra 125'lik bir motora geç. Bana göre bir motoru çöp eden bazı modifikasyonlar vardır, bunların uygulandığı hiçbir motoru hiçbir rakama satın almam. Bunlar :

- Motor hacmini büyütmek
    - Daha 3 - 5 yıllık motoru bittiği için sıfırlamak
    - Orjinal egzozu kesip biçmek
    - Lastik ebatları ve jantlar ile oynamak
    - Kafasına göre motoru boyamak
    - Motora kaynak yapmak suretiyle herhangi bir demir bağlamak

Dahi bir sürü yazarım. Hacmi ile oynamış Çin motorunun son sahibi olursun. Buna takılmıyorsan bile o motordan istediğin verimi almazsın. Bizim ustaların lafına kanıp bu işlere girme. Kendin biliyorsan yap.
    emremm bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    doğru düzgün bir ustan yoksa yaptırabilceğin hiç bulaşma ortalama 400-500 tl tutar parçalar işçiliği bilemem ama dikiş tutar mı orası toplayan ustaya bağlı yoksa 125cc bile yaparlar onu

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nurychic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam forumdan 100-150 diyenler olmuştu, motoru aldığım mağazaya da sorduğumda daha henüz yeni çıktı ama maksimum 300-350 olur demişti. Siz biraz büyük çıktınız sanırım fiyat konusunda
    Aldığın yer neresi ?
    Vento Motors'da Ramazan var Gaziantep'ten gelme. CG'leri 300cc'ye yükseltiyor mağazada da vardı bir tane. Ancak bulaşacağını sanmıyorum.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Rx9 için silindir hacmi ile oynamana gerek yok, motoru daha performanslı yapabilmek çok daha ucuz ve kolay. Hava filtresi ve karburator hava ayarıyla yapıyorlardı sanırım tam hatırlamıyorum.

Çok sevdiğim bir usta var bakalım yarın birgün ona uğrayacağım.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    öncelikle bu motor için üretilmiş ya da uyan 100cc bir silindir gerekli. daha sağlam bir şey istersen krankı da değiştirmelisin. karbüratör sübap ayarı vs ile 100lük bir motorun olur.
    bu 50cc yer yaygınlaşırsa aynı mobiletlerde olduğu gibi direk takılan 70cc kitler çıkabilir ileride.

ama mobilet işine çok para harcamış birisi olarak tavsiyem binecek isen orijinali bozma. meraklıyım vaktim param var uğraşırım dersen hiç durma yaptır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler