Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yolda kaldım, sorun nereden kaynaklanıyor acaba

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    İyi akşamlar MT ahalısı, bugün yeni aldığım cbf 150 ile yolda kaldım maalesef. Ne güzel keyifli keyifli giderken motor tekleyip stop etti, biraz bekledikten sonra çalıştırdım 5-6 km sonra yine tekleyip stop etti sonra çalıştırmayı denedim çalışmadı, 2 saat boyunca yolun kenarında durup telefonla yardım çağırmaya çalıştım. Bi ara denedim çalıştı motor ama yine tekliyor stop ediyordu, en sonunda bi arkadaşın kamyonetinin arkasına atıp eve getirdik. Sorun sizce ne olabilir? hafif hafif tekleyip stop ediyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzin yedeğe düşmüş olabilir mi?
    oluroyle, SlimShady1 ve mesut hoca bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin yedeğe düşmüş olabilir mi?
    denedim ancak fayda etmedi, yine ayn sonuç. 4 litre benzin var içinde şuan.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor sıfır ise , benzin almayı ununtmuş olabilirsin :D genelde içine 1lt koyarlar
    SlimShady1 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Sanırım cbf 150 lerde acil durum düğmesi vardı , ona mı basıyosun acaba ?
    SlimShady1 ve engin_deniz bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Jikle varsa çekili kalmış olabilir
    SlimShady1 bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava filtresinin oraya bez koymus olmiyasin sakin selenin altini bir kontrol et istersen.
    oluroyle ve SlimShady1 bunu beğendiler.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    benzini hep aynı yerden mi alıyosunuz yoksa neresi denk gelirse ordanmı alıyosunuz?
    SlimShady1 ve Graywolf bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cb500f
    Benzin gostergesi ceyregin altindaysa yapabilir.gecen benim de basima geldi benzinciye zor atfim kendimi benzin koyunca duzeldi.servise sordum yakit kalitesi dusuk oldugundan ulkemizde ceyregin altina gelmeden yakit ekleyin dediler. Dipte benzinden suzulen tortu oluyor yakitts az olunca stop ediyor.dizelde de durum bu 2 yakit turundede sorun olusuyor.arabaniz varsa test etmeyin yapar mi diye. Ben test ettim sknti oluyor 2 sinxede de.
    SlimShady1 bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ustad, benzin depo kapaginda ince bir delik vardir. O tikanmissa depoya hava girmez ve karburatore akim saglanmaz. Bu cok sik olan badit bir seydir. Depo kapagini acik birakip, az bekleyip calistirin. Calisirsa bahsettigim deligi topluine ile temizleyin.
    Sorun bu degilse, hava ve karburator ayari, karburatorden tahliye edilen pis benzin vidasi var. Orayi acin ve ceyrek cay bardagi kadar akitin. Olmadi yakiti tahliye edip, yeni 1 litre ekleyip yone karburator tahliyesi ve deneyin. Bir de bujiyi temizleyin ya da degistirin. Olmadi tamirci yolu gorunuyor
    diablof, ..YaNKee.. ve SlimShady1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustad, benzin depo kapaginda ince bir delik vardir. O tikanmissa depoya hava girmez ve karburatore akim saglanmaz. Bu cok sik olan badit bir seydir. Depo kapagini acik birakip, az bekleyip calistirin. Calisirsa bahsettigim deligi topluine ile temizleyin.
    Sorun bu degilse, hava ve karburator ayari, karburatorden tahliye edilen pis benzin vidasi var. Orayi acin ve ceyrek cay bardagi kadar akitin. Olmadi yakiti tahliye edip, yeni 1 litre ekleyip yone karburator tahliyesi ve deneyin. Bir de bujiyi temizleyin ya da degistirin. Olmadi tamirci yolu gorunuyor
    O delik tam olarak nerede
    yürekçe bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Benzin depo kapaginda
    SlimShady1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Şimdi gittim baktım garajda yedeğe aldım, motoru çalıştırdım çalışıyor gayet iyi ancak jikle çekince stop ediyor.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi gittim baktım garajda yedeğe aldım, motoru çalıştırdım çalışıyor gayet iyi ancak jikle çekince stop ediyor.
    devri 3500 civarına getir jikleyi aç sonra gazı bırak bakalım stop edecek mi.

Bu arada o küçük delik bir de karbüratör tahliye vidası ne yanda ben de merak ettim?
    SlimShady1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devri 3500 civarına getir jikleyi aç sonra gazı bırak bakalım stop edecek mi.

Bu arada o küçük delik bir de karbüratör tahliye vidası ne yanda ben de merak ettim?
    Şimdi tekrar gittim motorun yanına jikle açtım çalıştırdım, 1.800/2500 devir arası oynuyordu sabit durmuyordu. Jiklesiz 1000 devirde çalışıyor.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Şimdi tekrar gittim motorun yanına jikle açtım çalıştırdım, 1.800/2500 devir arası oynuyordu sabit durmuyordu. Jiklesiz 1000 devirde çalışıyor.
    oynama aralığı fazla gibi. Fakat soğuk motorun 1000 devirde çalışması normal 3-4 dakika sonra 1300-1400 civarına yükselir (hava sıcaklığı vb. etmenlere göre değişir)

Motoru yeni aldım yazmışsın. Sıfırdı değil mi? Eğer sıfır aldıysan servise götürmeni tavsiye ederim garanti dahilinde onarım olacaktır, teknik bir hata varsa. Eğer sıfır değilse karbüratör pis benzinden vs tıkanmış olabilir. Hortumlarda sızdırma/tıkanma olabilir
    SlimShady1 bunu beğendi.

Motosikleti
    oynama aralığı fazla gibi. Fakat soğuk motorun 1000 devirde çalışması normal 3-4 dakika sonra 1300-1400 civarına yükselir (hava sıcaklığı vb. etmenlere göre değişir)

Motoru yeni aldım yazmışsın. Sıfırdı değil mi? Eğer sıfır aldıysan servise götürmeni tavsiye ederim garanti dahilinde onarım olacaktır, teknik bir hata varsa. Eğer sıfır değilse karbüratör pis benzinden vs tıkanmış olabilir. Hortumlarda sızdırma/tıkanma olabilir
    motor 0 km servis edirnede 60 km mesafede. Servisle konuşacağım bugün arayıp.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    motor 0 km servis edirnede 60 km mesafede. Servisle konuşacağım bugün arayıp.
    Sıfırsa diğer arkadaşların belirttiği yerlerin tıkalı olma ihtimali de çok çok düşüktür.

Ola ki servise gidersen -mutlaka git bence- "-bilir" eki kullandıkları bir cümleye güvenme. Sorunu çözdür. Çoğu servis baştan savmaya odaklıdır, o mesafede servisin baştan savması haliyle seni uğraştıracak ve sinirlendirecektir. Yaşadığın olay tehlikeli olsa da olmasa da çok tehlikeliymiş gibi anlat ki başlarına iş almamak için çözsünler.
    Sorun çözüldüğünde sebebi ve çözümünü pm atarsan sevinirim.

Allah yardımcınız olsun
    SlimShady1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Sıfırsa diğer arkadaşların belirttiği yerlerin tıkalı olma ihtimali de çok çok düşüktür.

Ola ki servise gidersen -mutlaka git bence- "-bilir" eki kullandıkları bir cümleye güvenme. Sorunu çözdür. Çoğu servis baştan savmaya odaklıdır, o mesafede servisin baştan savması haliyle seni uğraştıracak ve sinirlendirecektir. Yaşadığın olay tehlikeli olsa da olmasa da çok tehlikeliymiş gibi anlat ki başlarına iş almamak için çözsünler.
    Sorun çözüldüğünde sebebi ve çözümünü pm atarsan sevinirim.

Allah yardımcınız olsun
    Evet, bugün honda beni aradı servis aracı yollacayacaklarmış bugün usta gelip bakıcak motora. İşlem bittikten sonra buraya da yazacağım sonucu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Kahrolası jikle takılı kalmış sorun çözüldü. Cevap yazıp yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.
    Onur34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)