Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

20% zammın gerçek nedenini merak edenler buyursun

Motovento
    REKLAM ALANI
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora keyif için biniyorsan kar ettiğin yok zaten.

evladiyelik motor aldıysan da kar yok.

doğan holding ile zamları karşılaştırmak da saçma olmuş. doğan holding an itibariyle, ip üzerinde dans eden, defalarca hükümetle karşı karşıya gelmiş ve kaybetmiş bir kurum. bu yüzden doğan holding istedi diye bizim hükümet artık kaldırım taşı bile sökmez yerinden neredeyse.

zamların sebebi bajaj ın yapmış olduğu lobiciliktir benim görüşüm. en mantıklısı bu.
    Dostum 15 temmuz günü Habertürk'ü izlemedi mi?Padişahımız canlı yayında seferberlik ilan etti telefon üzerinden.

Ayrıca gelen zam Bajaj'a da geldi.Ne güçleri var ki lobicilik yapsınlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Intruder C800
    Sonunda dayanamayıp açıklıyorum: Zamların sebebi benim arkadaşlar! ülkemizdeki müspet gelişmeyi, yolları, köprüleri, yedi düvele meydan okuyan büyüklerimizi çekemedim :( Ben olmasam, kur farkına rağmen motorlara yarı fiyatına binecektiniz ama dediğim gibi kıskançlıktan lobi yaptım, pişmanım. Ülkenin durumu hakkında suçlayamadığınız birileri varsa bundan sonra Vedat lobi yaptı diyerek geçiştirebilirsiniz
    Sevgiler.
    mgora ve metalman bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Eyyy avrupa

Tiss tıss tıss

bak sizin motorlar satilsin diye nasıl koydum uzak doguluya dolayisiyla kendi vatandasima...

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı vdeger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda dayanamayıp açıklıyorum: Zamların sebebi benim arkadaşlar! ülkemizdeki müspet gelişmeyi, yolları, köprüleri, yedi düvele meydan okuyan büyüklerimizi çekemedim :( Ben olmasam, kur farkına rağmen motorlara yarı fiyatına binecektiniz ama dediğim gibi kıskançlıktan lobi yaptım, pişmanım. Ülkenin durumu hakkında suçlayamadığınız birileri varsa bundan sonra Vedat lobi yaptı diyerek geçiştirebilirsiniz
    Sevgiler.
    Adam suçluluktan parantezi bile kapatamadı ))) hala doğan diyorsunuz lobi diyorsunuz
    mgora bunu beğendi.

Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suzuki bitmez ..
    Suzuki bitti demedim hocam, suzuki.com.tr dedim yani Suzuki Türkiye.
    Yoksa koskoca Suzuki'nin bitmeyeceğini bende biliyorum.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    İthalat rekoruna sahip ürün ""krem"". ... güzel ülkem, hala ayaktasın ya maaşallah.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    Daha önce de konu açmıştım belki hatırlayan vardır. Doğan holding, trend moto diye bir şirket kurarak Vespa, Piaggio, Aprillia, Moto Guzzi, Derbi ve Gilera marka motosikletlerin distribütörlüğünü aldı. Ben açıkçası sevinmiştim, sonuçta büyük bir medyanın sahibi olan şirketin, bizim sektörümüzde olması olumlu olabilirdi. Motosikletle ilgili teşvikler, güzel haberler görebiliriz diye düşünmüştüm.

Ama bugün geldiğimiz aşamada gördük ki kazın ayağı hiçte öyle değilmiş. Ne tesadüftür ki Doğan Holding, Avrupa malı motosikletlerin distribütörlüğünü alınca bir yasa çıktı. Bildiğimiz gibi, ab üyesi ülkeler ve birkaç farklı ülkenin motorlarına ek vergi uygulanmazken, Japon ve Hint markaları gibi ülkemizde çok rağbet gören firmalar 20% vergi zammı yedi.

Bazılarınız Suzuki'de Doğan Holding'e ait diyebilir. Lütfen girip bakın şu an suzuki.com.tr'ye ulaşım bile yok. Yani o markayı göz göre göre bitirdiler.

Eğer yanlışım varsa düzeltin, siz olsanız ne düşünürsünüz? Benim aklıma direk belediye ve başkanlık seçimleri geldi. Demek ki Doğan Holding'e ne ihaleler, ne işler feda ediliyor. Iste medya böyle bir şey. Gücün olunca ihalede alırsın, yasada çıkartırsın.

Şimdi söyleyin Yamaha mı, Honda mı yoksa Kawa mı suçlu?
    vestelin elektronik piyasasına yaptığı şeyin aynısı değil mi bu ? herkes kendi kesesini doldurmanın peşinde. bu memleket adam olmaz abi, türk insanı ile bu memleket adam olmaaaz..
    https://www.donanimhaber.com/iphone/...bul-edildi.htm

Motosikleti
    -
    bana cok mantıklı gelmedı soylekı , bır tayyıp zaten dogan holdıngı sevmez , ıkı bu denılen belkı otomobıl pıyasası ıcın olabılırdı ama motorun kar payı nekı tum satılanları dogan satsa servetının yanında getırecegı kar ne,bunlar bos ıs adamları degıl,onlarda bılıyorkı ılk 3e asla kendı markalarını sokamaz.

ılk5 her zaman honda yamaha suzukı mondıal hero bajaj kymco sym suzukı markalarından olusur.

derbıyle moto guzzıyle aprıllayla ılk bese gıremez zaten.

devlette motora karsı n yargıda var bence acılen akplı bırının motor ıthalatına gırmesı lazımkı bız ucuz motor alalım.

cunku 6 ay oldu olmadı , once ekıpmanlardan kıtlemeye basladılar.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aramızda akp sayfalarına giren yokmu?
    5 hakaretin birini mutlaka aydın doğana sallarlar.

Yine her 5 akpliden biri aydın doğan ve koç ailesini hılluminati
    Bir digeri yahudi tohumu
    Öteki israil uşağı
    Beriki tapınak şövalyesi
    Sonuncusu ise fetocu olarak yaftalar.
    Dolayısıyla hükümet doğan medya grubuna peşkeş çekemez aksine zorluk çıkartır.

Bana kalsa bu zam diyanetin 4.7 milyonluk bütçesini sürekli zırhlı mercedes aldığı için bitirmesine ve ek ödenek ihtiyacı duymasına bağlıyorum

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    devlette motora karsı n yargıda var bence acılen akplı bırının motor ıthalatına gırmesı lazımkı bız ucuz motor alalım.

cunku 6 ay oldu olmadı , once ekıpmanlardan kıtlemeye basladılar.[/QUOTE]

Eğer o dediğiniz kitle bu işe el atarsa tekel olmak için herşeyi yaparlar ve cümle alemi si.meden durmazlar. Hele bir bu işe el atsınlar o zaman zaten acıdan kıvranmayan kalmaz.

Motosikleti
    pulsar ns200
    heycan yok daha kafanıza bomba düşecek zam geldi diye üzülmeyin nato tarafından işgal edilcez daha hepimize geçmiş olsun bu bir tahmin ciddiye almayın.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yanlış teori ama önemi yok. Para lazım dediler bunu uygun gördüler. Trendmoto nun da satış patlaması yaptığı falan da yok.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Bu vergi 50cc ile 800 CC arasını kapsıyor. Mesela mt09 için geçerli değil.
    Acaba Aydın Doğan sadece bu aralıktaki motorlarimi getirecek dersin.
    Bırakın bu işleri bir şeyleri bir yere desteksiz baglamayin. Çabuk düşer....

Her şeye bir şekilde zam geliyor. Haydi çaya zam geldi hemşerisi dedin muza niye zam geliyor
    Yani bu tencereye kulp arama boşuna

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu vergi 50cc ile 800 CC arasını kapsıyor. Mesela mt09 için geçerli değil.
    Acaba Aydın Doğan sadece bu aralıktaki motorlarimi getirecek dersin.
    Bırakın bu işleri bir şeyleri bir yere desteksiz baglamayin. Çabuk düşer....

Her şeye bir şekilde zam geliyor. Haydi çaya zam geldi hemşerisi dedin muza niye zam geliyor
    Yani bu tencereye kulp arama boşuna
    Iste sorun da bu, efsanelere inanmak. Gümrük vergisi tüm cc'leri kapsıyor. Biraz araştırın.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Tayyip ağanın atar yaptıkları ile perde arkası işleri düşünülürse mantıklı bir yaklaşım.
    Bkz.israil
    Bkz.ameriga
    Bkz.rusya
    Bunlara kamera önünde hayt huyt etti.
    Kamera arkasında ne isterlerse yaptı.
    Aydın Doğan için de aynı şey söz konusu olabilir.
    Bu arada Doğan holding bir işe para koyacak ve o iş tutmayacak.
    Adama gülerler.
    İlerleyen günlerde ne dalavereler döndüğü anlaşılır.
    Bekleyelim,görelim.

Bu arada BMW'nin asyada ürettiği yeni modelinde kuyruk var.
    Bu da ilginç bir ayrıntı.
    Üzerinde düşünmeye değer.
    fz6_fazer bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    yani bu yüzde20 olayı havadan birden akıllarına gelmedi orası net.hatta lan yüzde 20 yapalım ama avrupa hariç diye hiç birinin aklına gelmemiştir.yazdığın senaryo gerçekçi ama sanmıyorumki sırf bir şirket için zam yapılsın.yapılsa bile bmw triumph vespa ducati kaç adet satış yapıyorda türkiyede bu işten karlı çıksınlar.aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık durumu var.benim kendi senaryom şu şekilde.
    devlet zaten çağdaş olan hiç bir işe iyi gözle bakmadığı için sanat kültür vs 2 teker olayına da motor bisiklet zaten uzak duruyor.tv de çıkan motorcu dehşeti kavga ettiler kazalar hız denemeleri vs gibi haberlerden sizinde dikkatinizi çektiği gibi bir ALGI oluşturuldu.bu işlemdede gayet başarılı oldular gazete yazıları haberler özellikle atv haber zaten sektöre ne olucağının ve bakın neler yapıyorlar bu motorcular algısını kolayca kurdu.motor kullanan ve kullanıcak olan belirli bir kesim yaratılmaya çalışılıyor.yani çoluk çocuk bu işe merak sarmasın bilenler ustalar alsın götürsün belirli bir sürücü kitlesi olsun YAYILMASIN şeklinde.kısacası PARASI OLAN ZENGİNLER motor biner mantığı yarattılar.bisiklet ve motor satışlarındaki satış adeti bunun çekiciliğini arttırdı.altın elbiseli adamın ölümüylede motor sektörünün idamını bence bu şekilde verdiler.diceksiniz neden japon ve diğer motorsikletler bu zamndan etkilendi.bu işi bilen biri motorsiklet sektörünün bilen bir şahısın hatta sizin benim gibi biri olsada olur türkiyede hangi motorların hangi markaların satıldığını zaten biliyoruz.tıpkı 1.6 motor araçlarının satışları aşırı artınca 3 çeşit ötv oranı getirdikleri gibi.avrupa motorsikletlerinin zaten euro ile satıldığı için alıcısı belli olduğundan ötürü ve avrupanın bisiklet ve motosiklete verdiği önemden bu markalara kanımca pek dokulunmadı.zaten gerekte yok yeteri kadar pahalılar.tabi artık japonların yanında bence gayet ucuz kaldılar.heralde çoğu insanın bir sonraki motoru triumph bmw falan olucaktır.bu arada tüm yıl euro kuru 4ün altına inmedi 2018 yılında motor satışına benzin döküp bu işi bitirirler.1000 2000 civarı artıcaktır fiyatlar yeni yılda

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bor bor bor!!!
    Borunuz çürüsün hemi !

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    jawa da avrupa malı keşke onu ucuza getirseler. yani diğerleri pahalanınca mecburiyetten onun fiyatı ucuz görünse :D

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suzuki bitmez ..
    Hocam afedersin ama suzuki kullanan biri söyleyince ironik oluyor, inandırıcı değil...
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    nc750x
    Önce motosiklete merak sararsın. Öğrenmen gerekir. Eğitime para verirsin. Ekipmana para verirsin. Motosiklete para verirsin. Ehliyete para verirsin. Sürücü kursuna para verirsin. Motor çıplak gelir aksesuara para verirsin. Lastiklere para verirsin. Vergisi ıvırı zıvırı para verirsin.

Bu kadar para verirsin yetmez üstüne birde canını verirsin.

Bazen cidden merak ediyorum. Motosiklet o kadar büyük bir savaş ki acaba gerçekten hala keyif alıyor muyum? Bu gayreti ticarete harcasaydık motosiklet fabrikamız olurdu şimdiye kadar.
    Eski_kasa bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler