Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Periyodik Bakım (1000 km)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R
    Herkese merhabalar.Motorum 1000 kmye ulaştı.Bugün bakım yaptırmayı planlıyordum fakat aradığım 3 bayii de cevap vermedi bayramdam dolayı kapalılar sanırım.Sorum şu bugün biraz işlerim var bakıma 1150-1200 km gibi gitsem garanti açısından sıkıntı yaratırlar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    sıkıntı yaratırlar.. km artmadan git ki bahaneleri olmasın..

Motosikleti
    CBR250R
    İşleri halledemicez anlaşılan...

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bayii nin yaklaşımına göre değişir.. bazıları takmasada, takanlar ve gıcıklık yapanlarda vardır.. 150 km çok önemli değil aslında ama aldığın yere götürürüsen sorun etmezler bence..

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Ben ilk bakıma gittiğimde çok doluydu sorun olmaz 200 300 km demişti pcx için , sıkıntı olacağını sanmam

Sıkıntı falan olmaz. Hatta bakımda kaç km'de diye sana soruyorlar. 1050 km'de der geçersin.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir sıkıntı olursa "kilometre geçmiş" mazereti hasıl olur ve garanti dışı kalırsın.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 1200 küsür gibi bir kilometre de yaptırtmıştım ilk bakımını. Hiçbir sıkıntı olmadı

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Daha ilk bakımdan garanti dışı demezler çünkü motosiklet sapasağlamdır yani garantilik arıza çıkarmaz.

Servisler bakım ücretlerinden güzel para kazandıkları için km geçse bile "Garanti dahilinde diye onaylarız, bakıma vaktinde gelmiştir diye kaşe basarız." diyorlar.

2.el bi Yzf 125 alcaktım. Servisi aradım sordum "2.el falanca plakalı yamaha yzf125 model motosiklet aldım, bakımları serviste yapılmış mı yani motosiklet garanti dahilindeyse bir dahaki bakıma servise getireceğim, garanti dahilinde değil ise dışarda yaptıracağım." dedim.

"Şuan kaç km?" Diye sordu. Ben de söyledim. " Yapılması gereken bakımı 2.000 km kadar fazla geçmiş ama şimdi gelirsen bi bakıma sokarız, 2.000 km daha sonra bir de ara bakıma sokarız bu şekilde garanti dahilinde sayarız" dedi.

Motosikleti
    CBR250R
    Arkadaşlar biraz geç oldu ama sağolun 1120 km civarı götürdüm sorun yaratmadılar müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almıştım km yapmadan önce.

Fravdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 2017
    Bugün bende gidip 1100 km de verdim sorun olmadı 35 TL ücret aldılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)