Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

02.09 arkadaş motor aldı 2017

Motovento
    REKLAM ALANI
    yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı musclegent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abimiz vereceği mesajların arasına harfleri serpiştirip konuşur gibi yapmış ahahaha

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Etrafınıza bir bakın ve sahip olduklarınıza şükredin )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işten çıkarken adama ingilizce çarşamba günü yağmur yağacak dedim.
    Anılar anılar...

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Baskan valla sanirim sen anlamissin helal.
    Yuz kere okudum bu dediklerini cikaramamistim ama sen yazdktan sora bir daha okudum ve anladim. Nasul desem mesnevi tercumani gibisin. Kahinsin adeta, anca olan oldujtan yazini yazdiktan sonra anlayabiliyoruz. Bak ciddi ciddi muhtemelen bu adam senin anlattigindan bahsediyor
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yasta boyleyse ileride daha fena karistirir ortaligi. Ama durun yaa, bir kez daha okuyacam ve bu sefer tercume edebilirsem yazacam buraya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Beyler ( diye basliyor. Demek ki kadinlara seslenmiyor. O yuzden onlarin ici rahat olsun )
    Mahalleden biri motor alip, bayramda resmi tatil oldugundan tum evraklarini da cikarttirmasina sasirmis. Ama cocuga sormak istese de ulasamamis. Ancak, motoru alan kisi, motorun zincirinin yaglanmasibi begenmemis ve @ucanmotor'a danismis. Ancak,zinciri gormesine ragmen net bir kanaat getirememis ve bizden bu konuda parapsikolojik yeteneklerimizi kullanarak fikir beyani arz ediyor.
    Haa, bu arkadas aslinda iki kisi. Kendisi ve hevesi. Hevesini mutlu etmek adina da yapmayacagi sey yok; gerekirse Turkceyi katledebilir ve gerekirse bir motosiklet formunda deli-kuyu-taş metaforuyla ortaligi talan edip, forumdaslarina kafayi siyirtabilir.
    Ve tabii ki, konunun ozu bence su ki, bayramda tum evraklarini almis olan bu arkadas ( sevgili forumdasimizin plakayi evraktan saymadigi belli ) nerede??
    Belki de bu arkadastan uzaklara kacmistir ve belki saklaniyordur?!
    Şok Şok Şok!!!
    Mahalleden birinin aldigi motorla hevesini mutlu ederken, keyfi ve kahyasini neden disladi???

Azzzz sooraaa!!!
    yürekçe bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Bu yasta boyleyse ileride daha fena karistirir ortaligi. Ama durun yaa, bir kez daha okuyacam ve bu sefer tercume edebilirsem yazacam buraya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Beyler ( diye basliyor. Demek ki kadinlara seslenmiyor. O yuzden onlarin ici rahat olsun )
    Mahalleden biri motor alip, bayramda resmi tatil oldugundan tum evraklarini da cikarttirmasina sasirmis. Ama cocuga sormak istese de ulasamamis. Ancak, motoru alan kisi, motorun zincirinin yaglanmasibi begenmemis ve @ucanmotor'a danismis. Ancak,zinciri gormesine ragmen net bir kanaat getirememis ve bizden bu konuda parapsikolojik yeteneklerimizi kullanarak fikir beyani arz ediyor.
    Haa, bu arkadas aslinda iki kisi. Kendisi ve hevesi. Hevesini mutlu etmek adina da yapmayacagi sey yok; gerekirse Turkceyi katledebilir ve gerekirse bir motosiklet formunda deli-kuyu-taş metaforuyla ortaligi talan edip, forumdaslarina kafayi siyirtabilir.
    Ve tabii ki, konunun ozu bence su ki, bayramda tum evraklarini almis olan bu arkadas ( sevgili forumdasimizin plakayi evraktan saymadigi belli ) nerede??
    Belki de bu arkadastan uzaklara kacmistir ve belki saklaniyordur?!
    Şok Şok Şok!!!
    Mahalleden birinin aldigi motorla hevesini mutlu ederken, keyfi ve kahyasini neden disladi???

Azzzz sooraaa!!!
    bu saatte güldürdünüz beni güzel açıklama olmuş ama umarım doğrudur, yani bir düzeltme gelirse buralar karışır. puzzle gibi birleştirerek anlamaya çalışmak yorucu olabilir.. veya lisan ve şive moderatörümü lazım bu foruma acaba
    yürekçe bunu beğendi.

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    R.I.P yürekçe
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Tercüman aranıyor

Motosikleti
    NMAX 155
    Nick kafa yapısı uyumu :D
    yürekçe bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baskan valla sanirim sen anlamissin helal.
    Yuz kere okudum bu dediklerini cikaramamistim ama sen yazdktan sora bir daha okudum ve anladim. Nasul desem mesnevi tercumani gibisin. Kahinsin adeta, anca olan oldujtan yazini yazdiktan sonra anlayabiliyoruz. Bak ciddi ciddi muhtemelen bu adam senin anlattigindan bahsediyor
    Valla ben de oyle umuyorum. Çoook emek verdim cooook
    Bu arada, mesneviyi cozmek gercekten zor zanaat. Sevgiyi, paradigmatik hale getirip, daha sonra oligarsiye gecmis ve seven kesim avam kalmisken, sevilen kisi hep ulasilmaz satolarda aristokratmis gibi benimsemis ya da benimsetmeye calismis. Bence bu mutevazilik degil, ozguvensizlik. Mevlana-Sems olayini Sokrates-Platon iliskisine benzetiyorum. Nasil ki Sokrat yazmamis ve Platon O'nun ogretilerini kaleme almissa, Mevlana'da ayni yontemi kullanmis gibi. Ama sozun sahibi veciz kullanirken, kaleme alan kisi anladigini yazmis olsa gerek. Golge serindir ama gunesi saklar! ( iyi buldum bu sozu, yazayim kenara. ilerde bilgiclik taslarken lazim olabilir )
    Daha cok sey var bu konuda soylemek istedigim ama soylemis olmak icin soyledim demek soylenebileceklerin bir kismidir. Gorusmek uzere ustadim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:44 ----------

Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu saatte güldürdünüz beni güzel açıklama olmuş ama umarım doğrudur, yani bir düzeltme gelirse buralar karışır. puzzle gibi birleştirerek anlamaya çalışmak yorucu olabilir.. veya lisan ve şive moderatörümü lazım bu foruma acaba
    Hmm lisan modeeatoru..
    Bu bir teklifse, her zaman bu kadar sansli olmayabbilirim yahu. ilham geldi de esref saatimle bulustu ))
    Ama ulkemizde kitap okuma aliskanliginin azligi bu konularda ciddi sekilde one cikiyor. Adam kamyoncu yazip kaymoncuyum der mi? Seker yazip sirin okuyor, okudugunu anlamiyor. Gerci "herkesin hayatina kimse karisamaz" ve son olarak, " @ucanmotor'a sahip çikalim"
    ..YaNKee.. ve oxus bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    "lombaklar beni dinleyin. Zevk soframa doğru gelin, bana doğru uzayın. Şimdi uzaydaki manitaların dertleri de buradaki karılarla aynı. Diğer galaksilerdeki karılarda kocalarının uzay gemilerini kapıp öylece dolaşıyorlar. Buradan bakınca onları kuyruklu yıldız sanıyorsun kelle. Halbuki onların içinde aranan manitalar var. Hatta bir akşam ay senin dünya benim gezen karılardan birine rastları anında özel bir formul yaratıp yedim cıbırı. Meğerse karının kocası galaksi anarşi ve mücadele timinde görevliymiş. Adamcağız komünistlerle uğraşmaktan cok yoruluyor. Manitada napsın mecburen.. Kardeşim diğer galaksideki karılarla buradaki karıların derdi hep aynı. Yani velhasıl karı her yerde karı."

Ağır roman filminden alıntıdır. Gaftici fethi.
    yürekçe bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Günlük dozumu almaya geldim

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Hocam bu konuda konusacak cok sey var.
    Dedikleriniz ilgimi cekti. Bir konu basligi acalim yoksa alakasiz konuda konusmaktan cok uyari aldim)
    Valla ben de oyle umuyorum. Çoook emek verdim cooook
    Bu arada, mesneviyi cozmek gercekten zor zanaat. Sevgiyi, paradigmatik hale getirip, daha sonra oligarsiye gecmis ve seven kesim avam kalmisken, sevilen kisi hep ulasilmaz satolarda aristokratmis gibi benimsemis ya da benimsetmeye calismis. Bence bu mutevazilik degil, ozguvensizlik. Mevlana-Sems olayini Sokrates-Platon iliskisine benzetiyorum. Nasil ki Sokrat yazmamis ve Platon O'nun ogretilerini kaleme almissa, Mevlana'da ayni yontemi kullanmis gibi. Ama sozun sahibi veciz kullanirken, kaleme alan kisi anladigini yazmis olsa gerek. Golge serindir ama gunesi saklar! ( iyi buldum bu sozu, yazayim kenara. ilerde bilgiclik taslarken lazim olabilir )
    Daha cok sey var bu konuda soylemek istedigim ama soylemis olmak icin soyledim demek soylenebileceklerin bir kismidir. Gorusmek uzere ustadim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:44 ----------

Hmm lisan modeeatoru..
    Bu bir teklifse, her zaman bu kadar sansli olmayabbilirim yahu. ilham geldi de esref saatimle bulustu ))
    Ama ulkemizde kitap okuma aliskanliginin azligi bu konularda ciddi sekilde one cikiyor. Adam kamyoncu yazip kaymoncuyum der mi? Seker yazip sirin okuyor, okudugunu anlamiyor. Gerci "herkesin hayatina kimse karisamaz" ve son olarak, " @ucanmotor'a sahip çikalim"
    yürekçe bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Sen seçilmiş kişisin.
    Bildiğin yolda ilerle.
    Tanrı seni korusun.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Bunlar hep amerikanin oyunlari

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bari kafa yapıcı maddeleri Çin malı kullanmayın
    En çok sizinkine güldüm be

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi anladığım kadarı ile bu arkadaş motor almaya birisiyle zincirciye gitmiş, zincirci ile fiyatta anlaşamadıkları için mahallnin zincircisi olaya el koymuş, bunlar bi para teklif etmişler o sırada motorun sahibi gelmiş, fakat daha sonradan babasına durum intikal edince araya muhtar girmiş sonuçta zincir yağlanmış.
    Bak buda iyi ama

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    dal sarkar kartal kalkar kartal kalkar dal sarkar

Motosikleti
    Hyosung gv250
    İşte bunlar hep Türkçe..
    Ne anlatmak istediğini kendisi anlayabildi mi acaba? Anlayabildiyse eğer sorun daha da büyük

Motosikleti
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu konuda konusacak cok sey var.
    Dedikleriniz ilgimi cekti. Bir konu basligi acalim yoksa alakasiz konuda konusmaktan cok uyari aldim)

Mesnevi konusu mu?
    Aslinda belki abarti kacacak ama bu ulkede pek cok eserin degeri bilinmiyor lakin "SAFAHAT, MAKALAT - her ikisi de - ve MESNEVI "
    Mevlana der dururuz ama onun veczi sandigimiz
    - 'Nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok nice elbiseler gördüm içinde insan yok'
    -'Gel ne olursan ol yine gel'
    -'Bir lafa bakarım söz mü diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye'
    -'7 öğüdü olarak bilinen; cömertlikte ve yardım etmede akarsu gibi ol, .şefkat ve merhamette güneş gibi ol, başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol, hiddet ve asabiyette ölü gibi ol, tevazu ve alçak gönüllülükle toprak gibi ol, hoşgörüde deniz gibi ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol...'

sozlerinin bile onun olmadigindan bihaberiz. Selcuklu'nun ekmegini yeyip en cok Selcuklu'yu yeren ve en azili dusmani olan Mogollari oven bir ajan oldugu da tartisilir. Neyse, uygun bir baslikta daha detayli yazarim belki.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Madde mi ağır mana mı.??
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madde mi ağır mana mı.??
    Pulp mean or heavy mean.
    Maybe trouble is we are?
    But, sorry... because I am not question or answer..
    I come to be human?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)