Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A1 Ehliyeti Alacağım En uygun Motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Abilerim ben 5 ay sonra A1 ehliyeti alacağım ama çok hevesli olduğum için motor araştırmalarına şimdiden başladım. Aslında 1 yıla yakındır araştırıyorum ama 1. ağızdan soru sorup cevap alabilmek çok daha faydalı olur diye düşünüyorum.3 yıla yakındır scooter sürüyordum. Dolayısıyla motor hevesim 3 yıla yakındır var. Ama çevremde pek vitesli motosiklet kullanan olmadığı için vitesli motosiklet sürmeyi bir cbf150 ile yakınlarda öğrendim. Bundan önce 110 luk scooterlerin birçok modelini, Xenter150 ve özellikle Xmax250 çok kullandım. Cbf150 kullanırken ilk deneyişte motoru kaldırdım ve yetenekli olduğumu söylediler. Sadede gelecek olursak; Cbr125 hakkında bilgi ve beni zorlar mı? Ybr125 hakkında bilgi ve bununla mı başlamalıyım? Yoksa daha başka bir motor öneriniz var mı? Gören yardımcı olan herkese şimdiden Teşekkürler!

BOYUM:173

Kilom:60

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    ybr 125 ve cbf150 gerek kalitesi ve konforu gerekse isletim maliyeti gerekse ust segmente geciste size cok yardimci olacaktir, cbr sinifina yani rc klasmanina hemen gecersen ki, onumuzdeki mevsimi dusunursek size oncelikle kaliteli bir cift lastik ve rc nin gerektirdigi max ekipman maliyeti seklinde yasiycaktir. ybr mi cbf mi derseniz cbf can dir. Ancak bu makineleri kullanmak ivin gerekli ehliyet siniflandirmasini gozden geciriniz.

Ybryi de öven var cbf i de. Bu ayrı bir kafa karıştırıcı konu

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    kafan cok karismasin, kurye motorlarina bak genelde cbf dir. Adam yaz kis rizkini o motorla kazaniyor. Allah hepsinin yar ve yardimcisi olsun. Sonuna kadar helal lokmadir yaptiklari iş. Eski teknoloji falan filan deme cbf kullanici dostudur, Alisinca satmaya kiyamazsin.Bir cift bilindik kaliteli lastige bakar. ybr ciler gelmeden kapat bu konuyu derim olay cikar burda, rezerve masa acilir billa...😂

Ybr de güzele benziyor. Sonuçta yamaha kalitesi

Motosikleti
    WR125R
    wr125x alıp alçaltma kiti alıyorsun. 125 lik motosikletlerin en babası ile 10 numara başlangıç yapıp enduronun zehrini alıyorsun. Zaten istesen de 20 yaşına kadar 4 silindirli makine kullanamayacaksın eğer hayalin buysa Motosikleti en güzel öğreneceğin, kendini geliştireceğin dal enduro dalı. Ben böyle okudum gördüm. A1 alınca wr125, büyük ihtimal enduroya bulaşınca 2. motosikletinide enduro isteyeceksin a2 alınca. Eğer bu 4 yılda endurodan sıkılır, 4 silindirli herkesin hayali olan güçlü makinelere geçmek istersen de 4 yıl enduro motosiklet tecrüben olacağı için çok kolay bir şekilde geçebileceksin. Benim fikrim bu yönde 125-250cc klasmanındaki sslerin hiçbirisi ss motosiklet değil. Ss görünümlü commuter diyorum ben onlara

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybryi de öven var cbf i de. Bu ayrı bir kafa karıştırıcı konu
    Kafa karıştırıcı bir şey yok ortada...
    #Honda-Yamaha-Suzuki-Kawasaki=Japon
    #Bajaj-Tvs-Hero-Sym-Kymco-Ktm=Asyalılar (Hint-Tayvan..)
    #Lifan kaliteli markalar..
    YBR ve CBF yıllarca Çinli model alacaklara Tavsiye edildi.
    Yıllarca fiyatları yakındı.
    Yamaha 2 ayda 2000 TL zam ekleyerek YBR daha ulaşılmaz oldu.

*Çin malı YBR klonu (benzeri)
    *Kuba Ruha 125 gibi max 4500-4900tl.
    *Honda CBF 150cc= 6500-6900tl
    *Yamaha YBR 125cc=9330 TL ve şuan asla asla alınmaz..
    Ortada kafa karışıklığı yok eskiden 6 ay 1 sene evvel fiyatları bir birine yakın iken YBR mi CBF mi çok tartışıldı.
    CBF yağ yakma (eksiltme) sorunu var ve takip gerektiriyor YBR enjeksiyon veya farklı bir yakıt sistemi var bu nedenle YBR öne geçti.
    Son zamla beraber artık çevremde en az 8 adet sıfır Honda CBF 150 gördüm sıfır jelatinli poşeti üstünde 6.500tl peşin kampanyalı alanlar çok..artık az daha koy YBR al diyenler yok

Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa karıştırıcı bir şey yok ortada
    Yok ben millet toplansın ve kıyaslamalar başlasın diye öyle dedim. Okuması hoşuma gidiyo şu motosiklet kıyaslamaları

ybr daha iyidir, o ayrı konu

Ehliyet yetmiyor cbf ye yoksa çok uygun. Ama ybr ninde fiyatı pek az değil artık. Cbr mı alsam diye düşünüyorum aslında. Bu konuda cbf ybr karşılaştırmasının pek anlamı yok gibi duruyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

Wr125x güzel ama selesi yüksek biraz boyum 173 aslında bir ara cross da istiyordum ama selesi yüksek sıkıntı olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler