Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Görmedim

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bugün motorla 1 gidiş 1 geliş şeritten gidiyorum. Önümde h100 tarzı açık kasa bir kamyonet vardı. Birden sol şeride geçti. Bende sağdan devam ederken bir an da sağdaki sokağa açıktan dönmek istedi. Sanırsın tır çeviriyor. Bir anda önüme kırınca frene bastım. Arka teker zaten kitledi. O esnada yolda ki bir adam arabayı kullanana bağırdı. Allah tan birşey olmadı. Az daha altına giriyorduk. Hemen kamyonetin yanına gidip camı indir diye bağırdım. Şoför koltuğuna oturan kişi 20 yaşında bile yok. Belki de ehliyeti yoktur bile. O sırada ne yapıyorsun. Görmüyor musun. Az daha altına alacaktın. Ölseydim ne olacak diyorum. Verdiği cevap görmedim. Ulan bu lafı söylemek bu kadar basit mi? Ayna ne işe yarıyor? İnsan hayatı bu kadar basit mi? Trafikte herkese ehliyet vermişler. Sinyal vermiyorlar. Verenler bile döndüğü sırada veriyor. Zaten emniyet kemeri takan ve sinyal veren sürücülere acemi diye bakılıyor. Kurallar ağırlaştırılmalı. Şu trafiktekiler temizlensin
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Şiddet çözüm değil diyenler var. Tam aksini düşünüyorum. Böylelerini iyi bi dövmek lazım. Yumruğu sallayıp vurup sonrada "kafan ordamıydı görmedim" demek lazım.

Geçmiş olsun.
    bursagsli, Osm@n ve fatih.met bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    34 plaka beyaz fluance , symbol , linea araçlardan uzak durun . Bunu bilir bunu söylerim. Kulaklarında telefon , sinyalsiz âni durmalar vs .bu gün birine denk geldim insan gibi yanına durup ne eksik ne fazla "sinyal neden vermiyorsunuz hocam düşecektim sizin yüzünüzden " dedim , karşılık olarak "ben sinyal kullanmıyorum " lafını duyunca "o zaman o sinyal kolu ..................." birinci derece akrabalarını saydım . Ağzını açamadı , değermiydi?
    Ekarademir bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    34 plaka beyaz fluance , symbol , linea araçlardan uzak durun . Bunu bilir bunu söylerim. Kulaklarında telefon , sinyalsiz âni durmalar vs .bu gün birine denk geldim insan gibi yanına durup ne eksik ne fazla "sinyal neden vermiyorsunuz hocam düşecektim sizin yüzünüzden " dedim , karşılık olarak "ben sinyal kullanmıyorum " lafını duyunca "o zaman o sinyal kolu ..................." birinci derece akrabalarını saydım . Ağzını açamadı , değermiydi?
    Birde pişkin cevap vermeleri yok mu.

Bir gün ramazan ayında benzer durum oldu. Orucuz zaten son dakikalar çatacak yer arıyoruz. Minübüs kullanıyordum. Birine "sinyalin yokmu lan senin" dedim. "Yok" dedi. Hiç bişey söylemeden arabadan inip iyibi dövdük. Yanımda halamınoğlu vardı o birini aldı ben birini. Artık sinyale dikkat ediyordur.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de arabasını üreten her markadan uzak durun.Eski model arabalardan uzak durun.Şu ana kadar bana tek insan gibi davranan uzun yol şoförleri.İstanbul'da ki arkasındaki hafriyatı dökecek yer arayan adamlar değil ama.
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şiddet çözüm değil diyenler var. Tam aksini düşünüyorum. Böylelerini iyi bi dövmek lazım. Yumruğu sallayıp vurup sonrada "kafan ordamıydı görmedim" demek lazım.

Geçmiş olsun.
    nerde bizde o yürek anca motora binmeye var
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her kavgada illede dövecek değilsin ya.
    Ben helalinden vurayım şöyle okkalı alacağımı alayım, isterse 10 kişi üstümden geçsin..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam dövmeyi o kadar kolay mı sanıyorsun. Adamlar o kadar rahat ki arabada ya silah yada bıçak var. Hiç düşünmeden silahı çıkarıp sana 2 sıksa ölsen, yada bıçağı saplayıp felç bıraksa ne olacak. Adam zaten bileğine güvenmeden hemen torpido gözüne sarılıyor
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam dövmeyi o kadar kolay mı sanıyorsun. Adamlar o kadar rahat ki arabada ya silah yada bıçak var. Hiç düşünmeden silahı çıkarıp sana 2 sıksa ölsen, yada bıçağı saplayıp felç bıraksa ne olacak. Adam zaten bileğine güvenmeden hemen torpido gözüne sarılıyor
    öyle tabi ya da arabada 3-5 kişi oluyorlar zaten güçsüz olsa özür diliyorlar ya da el kol hareketi falan olmuyor piyasada herkez olduğu gibi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    derdine derman olacak şey, sövüp geç. Trafikte Kavganın kimseye faydası yok. Bedeli ağır olabiliyor.

Aşağıdaki ikisinden izleyebilirsin benzer durumları.

https://www.youtube.com/watch?v=YJZd4DCx618

https://www.youtube.com/watch?v=jbHXNAJK1wA

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belli ki gormemis sizi. Bu cok dogal bir hadise. Her suruste sanki arac suruculeri hic gormuyormus gibi hesap etmek gerekir.Ondeki arac saga da doner sola da doner. Yol ariyordur aniden doner. Sonucta yoldaki oncelik arkadan takip edenin degil ondekinin.

Motosikleti
    Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belli ki gormemis sizi. Bu cok dogal bir hadise. Her suruste sanki arac suruculeri hic gormuyormus gibi hesap etmek gerekir.Ondeki arac saga da doner sola da doner. Yol ariyordur aniden doner. Sonucta yoldaki oncelik arkadan takip edenin degil ondekinin.
    Tır döndürür gibi açıktan dönmesine ne demeli. Sinyal zaten yok. Bir anda sol taraftaki boşluğa yönelip direksiyonu direk sağa kırıp sokağa girmesi beni değil onu suçlu gösterir.
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    20 yıldır kaza yapmadan araç kullandım, çok dikkatli ve sakin kullanırım. Ancak bakın ne geldi başıma :
    Bir akşam çift yönlü yoldan arabamla geri dönüş yapacağım, yani U dönüşü yapıyorum, dönüşü tamamladım arkadan bir korna-cayırtı, bir baktım bir kamyonet az daha bana çarpıyor zor durdu. İnanın GÖRMEDİM ! Adam normal karşıdan yolundan geliyor, ışıkları falan da açık, artık benim aklım nereye gittiyse o yokmuş gibi sen kalk dönüş yap !
    Oluyor yani.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)