Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şişirme Hasar Kaydı

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Merhaba,
    Bazı ilanlarda bu ibareyi görüyorum, "şişirme hasar kaydı vardır".
    Yani bu arkadaş sigortadan daha fazla para alabilmek için motoru bilerek fazla hasarlı mı gösteriyor, neden böyle bi üçkağıt yapıyolar, bu tarz yapan kişilerden motor almak ne derece sağlıklı sizin görüşlerinizi merak ediyorum.

Örnek ilan
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9143997/detay/

Bu şişirmeler sebebiyle trafik sigortası primleri artıyor sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Haha hepsi yapan herkezin bir expertiz tanidigi olmus oluyor bu durumda

şişirme diye bir şeye inanmıyorum. hasar bedeli dorudur, sadece alıcının gözünü korkutmamak için böyle bir ibare kullandıklarını düşünüyorum. En azından arabada böyle.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Şişirme olayı kısmen doğrudur. Başımızdan geçen olayı anlatayım. 2011 model aracımızla kaza yaptık. Ön çamurluk, ön tampon ve far kırıldı. Sanırım rot başı da yerinden çıkmış. Servise çektiler. 10000 lira masraf çıkardı. Listeye baktık. Motor hariç kaput altında kalan her yeri yazmışlar. Ezilmeyen, ilgisi olmayan yerleri bile yazarak faturayı şişirmişler. Belki de o sağlam parçalar hiç değişmeyecekti bile. Sonrasında servisten çektik aracı sanayide tanınmış bir ustaya. 1000 liraya parçaları aldık. 500 liraya boyattık. Bide rot başı hasar almadığından yerine taktık. 2000 küsür liraya yaptırdık. İşçilik falan 3500 ü buldu ama 10000 nereee 3500 nere. Kısacası evet şişirme olan olaylar mümkün.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Evet bu mümkün,
    Şöyle ki; araç kaza yapar ve masraf 2000 liradır. Ama gelen ekspert genelde anlamaz ve sağlam parçalar da bozuk gibi gösterilir veya bir yerlerden hurda parçalar bulunur onlar gösterilir ve masraf 5000 lira derler. Sonra araç 2000 liraya yapılır ve sigorta şirketi 5000 lira öder. Böylece araç sahibi 3000 lirayı cebe indiregandi yapmış olur. Tek kötü yani haram para olması (bence) ve aracı satarken şişirilmiş hasar kaydı olduğunu alıcının inanmaması.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Tamirci dilinde buna ''andiz'' diyorlar doğrudur.
    Değişeni, boyası, sökülüp takılması bile olmadan 24 bin küsür tl hasarlı motor almış biriyim.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Var maalesef.
    8/8 karşı tarafın kusurlu olduğu bir kazaya karışmıştım 2007 de.
    8.500' e aldığım motora 7.500 lira öptüler karşı tarafın kaskosunu.
    Bu ve benzeri durumlar yüzünden ağlıyoruz ya zaten trafik sigortası, kasko pahalı diye

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı trattataa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var maalesef.
    8/8 karşı tarafın kusurlu olduğu bir kazaya karışmıştım 2007 de.
    8.500' e aldığım motora 7.500 lira öptüler karşı tarafın kaskosunu.
    Bu ve benzeri durumlar yüzünden ağlıyoruz ya zaten trafik sigortası, kasko pahalı diye
    Aynen öyle. Adam duvara çarpıyor mahallede. Gidip komşusuna diyor ya senin arabaya çarpmış gibi yapalım sigortadan alalım parayı. Tabi o zamanlar sigorta fiyatları 100-200₺ yi geçmediği için işlerine geliyordu. Bu tip sahtekarlıklar o kadar fazlaydı ki tek çare fiyatları arttırdılar.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Eksperin görevi aynı zamanda ekmeğini yediği sigorta şirketinin hasar ödemesini en aza indirmeyi sağlamaktır. Bilerek şişirme gibi bir durum olamaz. Kanı bozuksa bilemem tabi..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bu şerefsizlerin yüzünden sigorta primlerimiz artıyor. Cebimizden para çalıyorlar. Sigorta suistimal ihbar hattına, ilanın ekran görüntüsü ile beraber ihbarda bulundum.
    Olcay Avşar ve BatuhanK bunu beğendiler.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Sigortaların gönderdiği ekspertizler süzme mal olduğu için 2 bin tl lik hasar 10 bin oluyor, ondan sonra trafik sigortası fiyatları neden böyle

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigortayı kandıran sizi de kandırır
    zekeriyaimam, mgora, hasmet ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortaların gönderdiği ekspertizler süzme mal olduğu için 2 bin tl lik hasar 10 bin oluyor, ondan sonra trafik sigortası fiyatları neden böyle
    ben eski sigortacıyım expertizler cin gibi herşeyi biliyor lakin bazı parçalar kaza anında hasar almış olabileceğinden veya yapıldıktan sonra şurasıda bozukmuş gibi sikayetler ile uğraşmamak için onarım yaparlar sizin dediğiniz gibi olsa şaşe kırık diyip herkes motor parası almaya çalışır
    hasmet bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben eski sigortacıyım expertizler cin gibi herşeyi biliyor lakin bazı parçalar kaza anında hasar almış olabileceğinden veya yapıldıktan sonra şurasıda bozukmuş gibi sikayetler ile uğraşmamak için onarım yaparlar sizin dediğiniz gibi olsa şaşe kırık diyip herkes motor parası almaya çalışır
    her tarafına bakmıyolar mı, hasar almış olabilir, edebilir gibi tahminlerle iş olur mu?

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Adam sigortayı dolandırmış beni haydi haydi dolandırır ben kesinlikle böyle bir aracı almam.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Hic bulaşmamak gerek..
    15.000 TL motoru 5000 TL kaza var adam o kadar masraf yok şişirilmiş masraf kasko çekinme diyor..

Arabada ufak tefek kusurlar olabilir değişim kaza saksı düşmesi parkta trafikte lambada beklerken arkadan gelen arabanın duramayıp arka bagaj vurması vb ufak şeylerdir motorda böyle şey olmaz..adam abi durarken yana düşürdüm derse bile kaza yapmış olabilir ..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ne güzel memleket ya. Adam yaptığı sahtekarlığı motoru cazip hale getirmek için kullanıyor.

Özgürlükler ülkesi Çomaristan...

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    O değilde akla mantığa aykırı;
    motor sadece 8000km 2016 model
    30.000tl istiyorlar
    Güya sadece ufak bir kaza olmuş Grenaj (plastik aksam) değişmiş 16.000 TL hasar kaydı nasıl olmuş hala soru işareti..

Ya plastik aksam (Grenaj) 16.000 TL baya pahalı veya ortada ufak bir kaza düşme yok..!!!

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satılık motor kaza yaptıysa kesinlikle olduğu yerde düşmüştür, hasar kaydı varsa da her türlü şişirmedir, kesinlike doğal bedeli yazılmamıştır.

- yersen -

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigortadan para kopartmaya çalışan , km düşüren vb şerefsizlikler ile uğraşan insanlar ile ticaret yapmanızı tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)