Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

memura ötv indirimi istiyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya arkadaşım, hepsini geçtim bak, iş güvencen var. Ben 7 yıldır aynı şirketteyim, orta halli bir memur maaşı alıyorum, fakat her gün diken üstündeyim. Yarınımın garantisi yok özel şirkette, adam yarın kapatıyorum dese, yıllardır (parayı geçtim) edindiğim kariyer, kendimi ispatlamışlığım, kurduğum iş ilişkileri, hepsi çöp. Bu yüzden ileriye dönük en ufak bir yatırımdan kaçıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı exteras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşı çıkıyorum ve aksini öneriyorum.

Halka hizmet eden(!) memurlar bu memleketin en büyük sorunudur. 15 inden 15 ine maaşını alır gerisine karışmaz. Vergi dairesine gidersin adamın bir yılda aldığı maaş kadar vergi ödemeye, soliter oynayan memuru beklersin, surat çekersin. Notere gidersin yardım eden, suratına bakan yok. Polis desen Allah ıslah etsin artık onları, ne kadar boş beleş adam varsa polis oldu polisliğin bir onuru kalmadı.

Bu ülkede memur hiç bir zaman halka hizmet etmemiştir, her zaman kendi çıkarına hizmet etmiştir. O valiler, kaymakamlar hepsi memur.

Öğretmenlerin bir kısmı hariç. Bir kısmı bu ülkenin ayakta durmasının şu noktaya kadar gelebilmesinin, geri kalanları ise şu noktadan geriye doğru gidilecek olmasının nedenidir.

Aksi önerim ise memurdan daha yüksek vergi alınmasıdır, hem devletimiz verdiğini geri alır hemde memur adam sittin sene sesini çıkarmaz. Önümüzdeki yılın kabul edilen zam tutarı bunu destekliyor. Sesini çıkaran memur yok, sesini çıkarırsa duruma göre fetöcü veya dhkpc ci olacağını biliyor çünkü.
    1) soliter mi, ne soliteri kardeşim soliter mi kaldı allahaşkına? vergi dairesine gittin de yüzüne bile bakmadılar öyle mi? bizim burada mükellefe daha hızlı hizmet etmek için imanımız gevriyor, sen soliterden bahsediyorsun ya, insaf! başında vatandaş varken oyun oynayani önce biz kendimiz döveriz merak etme. 10 senedir hiç böyle bir olaya şahit olmadım.

2) noterlikleri devlet kurumu sanacak kadar hayattan kopuk musun? noterler devlet kurumu değildir.

3) boş beleş insanlar polis olduysa git sen de polis ol. burada şikayet edeceğine ilgili mercilere bildir. İçişleri bakanlığına yazı yaz. emniyet müdürleri ile konuş. sıkıntını dile getir, elbet sana yardımcı olurlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşım, hepsini geçtim bak, iş güvencen var. Ben 7 yıldır aynı şirketteyim, orta halli bir memur maaşı alıyorum, fakat her gün diken üstündeyim. Yarınımın garantisi yok özel şirkette, adam yarın kapatıyorum dese, yıllardır (parayı geçtim) edindiğim kariyer, kendimi ispatlamışlığım, kurduğum iş ilişkileri, hepsi çöp. Bu yüzden ileriye dönük en ufak bir yatırımdan kaçıyorum.
    "iş güvencesi kalksın mı" diye sorsalar ilk evet oyu'nu ben veririm.

bizi hantal hale getiren lanet olası iş güvencesi zaten.

memuriyete adım attığı andan itibaren iş güvencem var diye değişime ve gelişime kendini kapatan insanlar gördüm ben.

bu konuda cok dertliyim. yaramı deşme.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Türkiye'nin içler acısı hali şu konu başlığından bile net olarak anlaşılıyor.
    Hep ötekileştirme peşindeyiz maalesef !
    Hep benciliz !
    Birisi memura söver , diğeri işçiye...
    Memur kim , işçi kim ?
    Hepsi biz değil miyiz?
    Birşeyleri iyileştirmek isterken bile sadece kendimizi düşünerek hareket ediyoruz.
    Birşey istiyorsan tüm HALK için iste.
    Bu kafayla devam ettiğimiz için bizden bir BOK olmaz !

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Daha çok yatsınlar diye mi?

exteras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F700 GS
    Soliter olmaz başka birşey olur, adı değişir mantık aynı kalır.

1. Büyükçekmece ve Esenyurt vergi dairelerine gidiyorum ikisi de aynı. İşletme ortağıyım 2016 da 44000 tl gelir vergisi ödedim, 2012 de kyk kredimi ödedim, ehliyet vs ne zaman gitsem vergi dairesi hep aynı. Orada çalışanlar aga biz köylü. 10 sene olmadı ama 5 senedir vergi dairesine işim düşüyor her seferinde aynı görsel ve işitsel şölen.
    2. Noterlik devlet kurumu değildir ama noter denilen şahıs adalet bakanlığı tarafından atanır o konuda da ne yazık ki yeteri kadar bilgim var merak etme, ha vergi dairesi ha ziraat ha ptt ha noter. Kimisi sözde özel ama özde hala aynı mantelite.
    3. Polis olacak kadar hayattan ümidimi kesmedim.

https://www.cnnturk.com/turkiye/poli...lgili-aciklama
    https://www.cnnturk.com/turkiye/alin...lama-savunmasi

https://www.cnnturk.com/video/turkiy...diasi-kamerada

Hiç merak etmeyin ediyoruz biz şikayet ama sonuç alınmıyor.

Edit. Örnekleri çoğaltmak kolay.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende memurla aynı maaşı alıp insan gibi yaşarken ağlayıp zırlayıp aç ım aç demek istiyorum

1. Büyükçekmece ve Esenyurt vergi dairelerine gidiyorum ikisi de aynı. İşletme ortağıyım 2016 da 44000 tl gelir vergisi ödedim, 2012 de kyk kredimi ödedim, ehliyet vs ne zaman gitsem vergi dairesi hep aynı. Orada çalışanlar aga biz köylü. 10 sene olmadı ama 5 senedir vergi dairesine işim düşüyor her seferinde aynı görsel ve işitsel şölen.
    2. Noterlik devlet kurumu değildir ama noter denilen şahıs adalet bakanlığı tarafından atanır o konuda da ne yazık ki yeteri kadar bilgim var merak etme, ha vergi dairesi ha ziraat ha ptt ha noter. Kimisi sözde özel ama özde hala aynı mantelite.
    3. Polis olacak kadar hayattan ümidimi kesmedim.

https://www.cnnturk.com/turkiye/poli...lgili-aciklama
    https://www.cnnturk.com/turkiye/alin...lama-savunmasi

https://www.cnnturk.com/video/turkiy...diasi-kamerada

Hiç merak etmeyin ediyoruz biz şikayet ama sonuç alınmıyor.

Edit. Örnekleri çoğaltmak kolay.
    bak seni anlıyorum. çözüm ne biliyor musun, yapılabilecek son noktaya kadar özelleştirilme. bunun zararları var ama yararları daha fazla. bak mesela vize özelleşti, TÜVTÜRK oldu, daha kaliteli hizmet geldi.

özelleştirme diyorum. son haddine kadar. başka yolu yok maalesef.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    memura ötv indirimi... istemiyorum.
    alamayacaksiniz, çünkü istemiyorum.
    ben kimmiyim?
    ben adil'im.
    belkide alırsınız... ama eğer alırsanız bu bensiz olacak.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)

Hır çıkaracaksın. Bizim birader her vergi dairesine gidişte kavga ediyor geliyor. İşlerde tıkır tıkır yürüyor.
    Ne yapacak sen bağırmaya başladığında, polis mi çağıracak. Güvenlikle dişarı mı atacak.
    Para getiriyorum. ..ike ..ike alacak. Problem çözecek.

Geçenlerde SGK ya gittim. Dosyamı bulamıyorlar.
    Kendimi kaybetmişim, artık neler söylediysem 10dak. sonra başımda beş kişi dosyayı da yüzüme uzatmışlar. Sakinleştim tabii.

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hır çıkaracaksın. Bizim birader her vergi dairesine gidişte kavga ediyor geliyor. İşlerde tıkır tıkır yürüyor.
    Ne yapacak sen bağırmaya başladığında, polis mi çağıracak. Güvenlikle dişarı mı atacak.
    Para getiriyorum. ..ike ..ike alacak. Problem çözecek.

Geçenlerde SGK ya gittim. Dosyamı bulamıyorlar.
    Kendimi kaybetmişim, artık neler söylediysem 10dak. sonra başımda beş kişi dosyayı da yüzüme uzatmışlar. Sakinleştim tabii.
    brava lan.

memurlar pasif vatandaşa karşı üstünlük sağlamaya çalışırlar. sallarlar.

fakat hakkını arayan, bilinçli vatandaşa karşı yelkenleri indirirler.

bilinçli olun, hakkınızı arayın. pasif olup el pençe divan durmayın.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .[COLOR="Silver"]

doğrudur. dışarıdan iyi gibi görünse de zorlukları da var.

çocuk sahibi olduğun zaman muhakkak bir bakıcı tutman gerekiyor.

akşam eve gelende, kadın da erkek de mutfağa seğirtiyor. oturmak yok.

ev temizliği kadın erkek hep beraber yapılıyor.

nöbet ile çalışıyorsanız, eşinizi bazen günlerce goremeyebilirsiniz. sen nöbete girersin o çıkar. o girer, sen çıkarsın. seks yapmaya dahi vakit bulamazsiniz.

eve geldin, yemeği yediniz, çocuklarla ilgilen, ödev yaptır, uyut derken saat olmuş 01.00 ee çiftleşme? zaten takat, derman kalmamış bir de ona vakit ayırmak zulüm gibi gelir insana. o iş de sekteye uğruyor haliyle.. :(
    şu dediğinin çoğunu özel çalışanda aynı şekilde yapıyor ha çoğu parasızlıktan çocuk yapmıyor haliyle bakıcı tutması gerekmiyor ki bakıcı tutacak parada yok desen ki özel sektörde istifa eder bakar büyüynce devam eder o zaman da usta başaı vs olsa koca 2500 tl paranın min 1250 si kiraya geri kalanı da aidata çocuk vs gidiceği için ot gibi yaşıyan bireyler oluyor yani yanlış anlama ama devlet memuru adamın (çok yakın asker olarak çalışan yada masa başı işi olan vs 8 tane arkadaşım var) iyi bir maaş almama rağmen ve bekar olmama rağmen benden çok daha iyi bir seviyede yaşamları var böyle bir serzenişin biraz komik olmuş ben 8,30 da başlayan mesaime gitmek için saat 6,30 evden çıkmıp sabah 2 saat akşamda 19,00 da çıkıp en erken 21 e kadar d 2 saat yol çekiyorum eve gidip sadece yemek yiyip uyuyabiliyorum ki bunun haftasonu da var mesela sen pazartesiden beri tatilsin ben 30 ağustosta çalıştım bugün arife yine çalışıyorum benim zamanım senden çok daha az rica ediyorum ağlama daha fazla başa gelenler yüzünden hepimize giriyor zaten

Motosikleti
    Enduro

brava lan.
    "Brava" kadınlar için söylenir. Erkekler için "bravo".
    Madem yanlış bir şey yapıyoruz, en azından yaptığımız yanlışı doğru şekilde yapalım.

Ucu açık noktayıda kapatalım : Eğer "Emremm" bir kadın değilse yukarıda yazdıklarım geçerlidir.

Alıntı TUTITO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Brava" kadınlar için söylenir. Erkekler için "bravo".
    Madem yanlış bir şey yapıyoruz, en azından yaptığımız yanlışı doğru şekilde yapalım.

Ucu açık noktayıda kapatalım : Eğer "Emremm" bir kadın değilse yukarıda yazdıklarım geçerlidir.
    waw. çok dikkatlisiniz. tebrik ederim.

bizim egede köylüler dili dönmediği için bravo yerine "prava" ya da "brava" diyorlar. bu da bizim çok hoşumuza gidiyor. ben de gırgır olsun diye öyle yazmıştım.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Dur daha seçim zamanı gelmedi.

Motosikleti
    Msx 125
    Taksici, minibüsçü para kazanmak amacıyla bir araç satın alıyor yani hayatını idame ettirmek için neden ötv ödesin böyle bir saçmalık olabilir mi ? Adam kendini gezdirmek için almıyor ki bunu.

Memurun ötv isyanına gelirsek, sen kendini ne sanıyorsun ?
    Sen halka hizmet ediyorsun da bu ülkenin işçisi, emekçisi, emeği sömürülen üç kuruşa çalıştırılan milyonlarca insan kime hizmet ediyor. En düşük memur maaşının 2900 tl olduğundan bahsediliyor, ne şartlarda çalıştığınızı çevremizdekilerden hepimiz biliyoruz, bu ülkenin memuriyet zihniyeti acilen değişmeli, doğru denetim mekanizması oluşturulup performans değerlendirmesi yapılmalı, memuriyet herkese ömürlük olmamalı.

Motosikleti
    Pulsar NS200 ABS-TNT250-MT25
    Memurlarla ne alıp veremediğiniz var bu neyin hazımsızlığı kpss den 95 alıp atandım. 70i geçemeyip atanamayanlar doluşmuş sanırım buraya. Ne istiyorsunuz kardeşim. Buraya yazanlar çalışma şartları ve maaşları memurlardan düşük olanlar belliki. Herkes iyi bir iş iyi bir maaşa sahip olmak ister. Kimsenin işini de maaşını aşağılamam hiçbir zaman. Fakat kendinden daha iyi durumda olduğunu düşündüğü bir iş kesimine karşı bu hazımsızlık niye? Neden karşıdakinin kendinden daha kötü olmasını istiyor bu insanlar. Konunun En başında olacaksa herkese olmalı demiştim eminimki memurların çok büyük bir çoğunluğu da böyle olmasını ister.
    Keoma bunu beğendi.

yahu maksat piyasalar canlansın, esnaf neş'elensin, bayinin yüzü gülsün, ithalatçı göbek atsın, servisler mutlu mesut olsun, yedek parça stokları kıpır kıpır olsun.

yani, kendim için istiyorsam namerdim, şerefsizim, müfteriyim, terbiyesiz yavrusuyum.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Anayasa açık: hiç kimseye, hiç bir zumreye ayrıcalık tanınamaz. bu hükme göre böyle haklar tanıyanlar anayasa suçu işlemektedir.

Motosikleti
    Enduro
    waw. çok dikkatlisiniz. tebrik ederim.

bizim egede köylüler dili dönmediği için bravo yerine "prava" ya da "brava" diyorlar. bu da bizim çok hoşumuza gidiyor. ben de gırgır olsun diye öyle yazmıştım.
    Öylemi? Bravo.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    brava lan.

..
    Hokahey. Aç bakayım ağzını, biber geliyor. seni terbiyesiz.

Bir daha duymayayım.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)