Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

memura ötv indirimi istiyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın kardeşim. bir indirim olacaksa hepimize olsun. sadece bana değil, hepimize olsun. saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

doğrudur. dışarıdan iyi gibi görünse de zorlukları da var.

çocuk sahibi olduğun zaman muhakkak bir bakıcı tutman gerekiyor.

akşam eve gelende, kadın da erkek de mutfağa seğirtiyor. oturmak yok.

ev temizliği kadın erkek hep beraber yapılıyor.

nöbet ile çalışıyorsanız, eşinizi bazen günlerce goremeyebilirsiniz. sen nöbete girersin o çıkar. o girer, sen çıkarsın. seks yapmaya dahi vakit bulamazsiniz.

eve geldin, yemeği yediniz, çocuklarla ilgilen, ödev yaptır, uyut derken saat olmuş 01.00 ee çiftleşme? zaten takat, derman kalmamış bir de ona vakit ayırmak zulüm gibi gelir insana. o iş de sekteye uğruyor haliyle.. :(
    Ev alırsınız
    Zıfırından Birerde araba
    Yetmez geleceğe yatırım yaparsınız
    Sonra yetmiyir ötv indirimi vs
    Özel sektörde aynı
    yetmiyır 1500 alan adama..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ev alırsınız
    Zıfırından Birerde araba
    Yetmez geleceğe yatırım yaparsınız
    Sonra yetmiyir ötv indirimi vs
    Özel sektörde aynı
    yetmiyır 1500 alan adama..
    valla özel sektör çalışanlarına yapsalar ayakta alkışlarım. keşke yapsalar.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    valla özel sektör çalışanlarına yapsalar ayakta alkışlarım. keşke yapsalar.
    Fikirler neden değişti acaba?
    Halinize şükrettiniz galiba.

Sahi siz memursunuz bu saatte ne işiniz var, uyusanız yarın iş var!!
    Haa pardon ya 10 gün tatil dimi unutmuşum..

Takılıyorum bozulmaca yok.

taksi ve minibüs esnafına ÖTV'siz araç satışı var. hiç duymadın mı?

adamlar ötv'siz merso çekti altlarına, peki ben passat mı çekeyim yanlarına?
    Adam plakaya 2 trilyon vermiş ötv mi koyacak ona ? + o sadece bir kereye mahsustu. Saat 4 olunca iş bırakıyorsunuz ya ek iş bulup çalışın. ( mesainin 5 bittiğini biliyoruz )

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Benim memurum işini bilir"
    Turgut Özal
    O Süleyman Demirel değil miydi ?

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Şuan bu konu ülke temsili. Benim düşüncem devlet memuru arkadaşlar zaten fazlasıyla özel sektöre göre hakkını alıyor. Eğer bunun zıttını idda eden varsa meğmurluğu bırakıp özel sektörde asgari ücretle çalışsın.
    osiosborn bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Şu memur aglakligi cok komik oluyor gercekten.Canini ortaya koyan güvenlik güçleri ve zor sartlar altinda mahrumiyet bölgelerinde gorev yapan memurlar haric çoğunun yeri çiftlik. Butun gun mesai saati doldurmaca.

Ayrica taksi ve minibüsler kamunun hizmetinde. Bir şehrin demirbaslari.Dokuk albealari mi gormek istiyorsunuz ya da gurultulu magiruslari.Otv ne kadar desteklemesem de tuketim çılgınlığını frenlemek icin var
    osiosborn bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    asgari ücret 4 kişilik bir aile için çok fazla bir ücret, lütfen bizden vergi olarak kesilsin memura ötv indirimi gelsin

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baska bır arkadas bu konuyu acsa okur gecerdım ama sen ,motosıkletının arka lastıgını kılıtleyıp kedı kopegı korkutup huzursuz eden o hayvanların urkek yasamasına sebep olan arkadastın galıba .

hala oyle davranıslar sergılemıyorsun ınsallah .

memurluk konusuna gelınce keyfını cıkar . bı ara ben de devlet kurumunda calıstım sozlesmelı teknısyen olarak ve calıstıgım kurumun muduru babam'dı , gece goreve gıttım ve 10 dakıka kestıreyım derken benı yakaladı ve tutanak tuttu . ben sımdı hem senın davranısın hem de babamın davranısı uzerıne nasıl memurlara saygı duyacam :( benı uzuyorsunuz yapmayın bunu :(

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    doğrudur. dışarıdan iyi gibi görünse de zorlukları da var.

çocuk sahibi olduğun zaman muhakkak bir bakıcı tutman gerekiyor.

akşam eve gelende, kadın da erkek de mutfağa seğirtiyor. oturmak yok.

ev temizliği kadın erkek hep beraber yapılıyor.

nöbet ile çalışıyorsanız, eşinizi bazen günlerce goremeyebilirsiniz. sen nöbete girersin o çıkar. o girer, sen çıkarsın. seks yapmaya dahi vakit bulamazsiniz.

eve geldin, yemeği yediniz, çocuklarla ilgilen, ödev yaptır, uyut derken saat olmuş 01.00 ee çiftleşme? zaten takat, derman kalmamış bir de ona vakit ayırmak zulüm gibi gelir insana. o iş de sekteye uğruyor haliyle.. :(

bu arkadaşın ciddi sıkıntıları var bence

arkadaşım o dediğin sadece sizdemi geçerli sanıyorsun ?
    siz 2 memur çalışıp 1 memur parasıyla hayatınızı idame ettirip diğerininki ile para biriktirme yaparken özel sektörde karı koca it gibi çalışıp anca evini kendini çevirebiliyor. Kendi imkanları ile kirada yaşamaya çalışıyorsan lojman vs şansın yoktur ev sahibine bağlı yaşarsın resmen ( bu arada belediyelere bağlı çalışanlarda lojman haricinde vasisi olmayan kişilerinde varlıkları belediye/devlet tarafına geçtiğinden buralardaki kiralama imkanlarıda çok komik rakamlara kullanabiliyorsunuz ) telefona biz 100 - 200 tl öderken siz 40 - 50 tl ödeyip aynı hizmeti alabiliyorsunuz. yazın tatile çıkarsınız devletin işletmelerinde milletin otel demeye bin şahit dediği yerlere göre komik rakamlarda tatil yaparsınız ( tabii oralarda alaçatı bodrum vb gibi beach concon yerler yok kaldıki süper yerler olduğuda söylenemez oralarında içine sıçtılar )

ben kötü bir para kazanmıyorum evellah ama o parayı kazanmak için neler yaptığımı bir ben biliyorum.
    haftalarca uyumadığımı aylarca şehir dışında 3 5 günde bir başka şehirlere gittiğimi plazalardaki insanlarla da muhattap oluyoruz beyaz yakalısından ceosuna müdürüne kadar yeri geliyor sanayinin en dip köşelerindeki kurnaz insanlarlada uğraşıyoruz veya abuk subuk yerlerde yobaz insanlarla. 2 kuruş fazla cebimizde kalabilsin diye bazen işide yetiştirmek adına yollarda uyuduğumu da bilirim arabada.

sabah 9'da mesai başlar 5'te kaçar adım çıkacak şekilde mesaiyi bitirirsiniz.
    özel sektöre bakalım. 8 saat çalışma süresi + 1 saat yemek yeme süresi koyarlar üstünede 2x15 dk çay sigara eklerler senin mesai 8 saatten 9,5 saate yükselir ama işverenine ağzını açıp söyleyemezsin yiyorsa söyle hadi kapı orada der sana.

kısacası bunca kazandığınız paraya göre az harcama yapabileceğiniz onca olanak varken ve askeri ücretten hayli fazlasını alabiliyorken halen neyin derdidir bu ?

biz halka çalışıyor naraları vs sonra da yok öyle birşey devlet kurumlarında kime işin düşse hepsi kendi yararına bir çıkar kolluyor ( istisnalar var tabii ) örneklerinide bol bol yaşayıp görüyoruz.

neyse ben çok konuştum bu kadarı fazlasıyla yeterli olmuştur artık...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Memur bayram tatilindeyken fabrikadan 00-08 mesaisinden yazıyorum; o dediğin olsun, ben işi bırakırım devlete 5 kuruş vergi ödemem sende maaşını alamazsın
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    Bir memur olarak ben de yazıyorum Gelecekse indirim memura değil tüm sektörlerde çalışan çalışmayan herkese gelsin arkadaşlar memurlara çok güzel giydirmiş ancak memur olmak için bir kere onca emek ediyorsun üniversite bitiriyor kpss den yüksek puan alıyorsun o da yetmiyor doğuya gidip orada çalışıyorsun. memurların da çok zor şartlarda olanları var mesela ben şu an yarım gündür yoldayım memleketimden uzak bir yerde 5 yıldır çalışıyorum.dayim ölüyor gidemiyorum akrabam evleniyor göremiyorum.bizim orada klima falan da yok toplantılar olur müdürü birşey olur sana kızar vatandaş ayrı tafra bir şey olur direk sen sorumlusun ne kadar güler yüzle karşılasan da kavga etmeye dövüşe gelen bile olur sorumluluğun büyük. evet ulkemizdeki alım gücüne göre maaş düşük yoksulluk seviyesi 4 bin küsürlerde tv lerde çıkan en düşük maaş memurda 3 bin küsürler hikayesi de abartma kesintisiz brüt maaşı evli eş ve iki çocuk yardım olanı ekliyip söylüyorlar.bana en son yatan maaş 3 bin altında ustelik zamlı hali.aileden kalan bir birikim yoksa esin calismiyorsa kira da varsa ve çocuklarla geçinmek gerçekten bu maaşla zor ha yaşarsın aç kalmazsın ancak kendine bakıp yaşamını sürdürebilirsin bir yatırım güzel bir evin güzel bir araban olmaz.askeri ücret özel sektör ücretleri bunlarda yetersiz düşük. onların da iyisi var yok değil mesela lise mezunu bir arkadaşım memleketinde benden çok iyi şartlarda üstelik benden çok daha yüksek maaşa ve özel sektör de çalışıyor üstelik bu sene %14 civarında bir zam aldılar.iyileri de var ama genel olarak alım gücümüz düşük malesef. bu kadar bencil olmayalım istiyorsak birşeyi hepimiz için isteyelim.keske askeri ücret 3 bin olsa özelde çalışan en düşük konumdaki arkadaşlar 3 bin tl maaş alsa.Keşke hepimiz belirli bir kalitede yaşamımızı sürdürülebilecegimiz maaşlara ve imkanlara sahip olsak.Bir şeyi istiyorsak hepimiz için isteyelim.Yine de Bugünlerimize çok şükür.

Bence yapilmasin. Hatta esnafa olan otv indirimide kalksin. Adam kendi maasina sesini cikartcagina memurun maasida dussun istiyo. Neymis memur yatiyomus aksama kadar. Evet saglik calisanlarida, askerlerde polislerde yatiyo aksama kadar haklisin. Siz bayram tatilinde yatarken biz gece gunduze kadar uyanik kaliyoruz. Surekli bi memuru asagilama cabasi. Sebebi, bu kuyruk acisi ne anlamis degilim acikcasi. Biri memurun bayram tatiline laf eder. Biri ogretmenler 3 ay yatiyo der. Kardesim sen kazandigin hakkini elde edemiyosan memur napsin.Memuriyet herkesin sinavla girip kazanabilecegi bi meslek. (Torpil kullanarak giren hak yiyip sozde anli secdeden kalkmayan insanlar haric).Sen kazanamadiysan, niye insanlari asagiliyosunki.biride demiski esnaflar kazanmiyo.ben dogru duzgun vergi odeyen esnaf gormedim nedense hep gider hep gider. Bu kadar zararla nasil dukkan ayakta duruyo anlamak guc gercekten.. biride tehdit etmis ben vergimi odemem sende maasini alamazsin diye. Vatan borcu olan vergini eksik yatirip bununla gurur duyacaksan seni tebrik ederim. Biz bu gune kadar ne vergi kacirdik ne baska bisey. Daha maaslar yatmadan vergi kesiliyo. Su memuriyet isini sizin lutfunuz gibi gostermeyin lutfen. Ayrica asgari ucretlilerin cogu halinden memnun. Neredeyse hicbiri sesini cikarmiyo. Onlar uzerinden prim yapmanizda komik gercekten.

Sayin @macit250 kimin hakkini yiyoruz acaba.sen bu isin okulunu okudunda sinava girdinde almadilarmi seni bu nefretin niye acaba.

Gercekten ne desek bos. Ne istesek yaramaz. Yarin bi gun otv indirimi herkese gelirse bu seferde memura niye geliyo diye cemkircek bi tayfa olusmus. Ulkece birlik olmamiz gerekirken halki ayrimciliklara surerek daha yuksek vergi oranlarindan almaya devam ederiz.Herkese iyi gunler.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Başlığı açan vatandaş muhtemelen memur falan değil. Ben de memurum ama bayram tatili bize yok. Nöbetli çalıştığım için cumartesi pazarım bile yok. Gündüz 11 saat, ertesi akşam 13 saat aralıksız mesai var. Yılda en az 3-4 geçici görev var 2 şer hafta evden uzaktayız. Zor mu, evet zor ama kendi tercihim. Hep derim iş den memnun değilsen iyisini bul. İşsiz insanların feryadını anlarım da iş bulup çalışanın şikayetini anlamam. Sendikalı ol, yok, 1 mayısta yollara çık, yok, seni düşünen partiye oy ver yok, sonra sürünüyoruz gelin bizi kurtarın. Taşeron işçi kadro sözü veren partiye oy vermiyorsa ağlaşmanın faydası yok. İnsan tercihlerinin sonucuna katlanır. Sonuçta muhtemelen memurlara bok atmak isteyen trol konuyu açtı, vurun memurlara hücumu başladı.

asgari ücretle çalışana ötv olsun memura olmasın... gayet mantıklı... hayatınız beleş. memnun değilsen verirsin istifanı esnaf olursun bakalım karşıdan gözüktüğü gibi kolaymı esnaflık...

Hele hele imam zira zorlarının işi daha kolay. Onlar yğzünden dinden çıkar insan , lojmnda kal canın istedegi zaman işe git işde iş olsa
    2 dakki sabah 4 dakki öglrn 4 ikindine 3 akşam 4 yatsı günlük mesaileri 15 dakki , camiyi sil desen silmrz agaçlarını sulamaz caminin boya badana gibi işlerini yapmaz günlük 15 dakki çalışmaya bu zirzolar aylık 4-5 kagıt maaş alır alahınızdan bulun tek özelikleri Arapça okumak yetenek mi bu ulan şerefsiz ...

Haaa unutuyordum şimdi hatırladım eksik kalmasın bunların haftada bir cuma günleri x partisini ve hünkarı övme gibi zor bir görevleri daha var...

38 yaşındayım 5 yaşından beri cuma kaçırmışlıgım hastalık falan hepsini toplasan elin parmaklarını geçmez Dİiii, takip son üç seneye kadar artık cumaları x partisi propaganda sını dinlememek evde öğlen kılıyorum cuma yerine ..

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı açan vatandaş muhtemelen memur falan değil. Ben de memurum ama bayram tatili bize yok. Nöbetli çalıştığım için cumartesi pazarım bile yok. Gündüz 11 saat, ertesi akşam 13 saat aralıksız mesai var. Yılda en az 3-4 geçici görev var 2 şer hafta evden uzaktayız. Zor mu, evet zor ama kendi tercihim. Hep derim iş den memnun değilsen iyisini bul. İşsiz insanların feryadını anlarım da iş bulup çalışanın şikayetini anlamam. Sendikalı ol, yok, 1 mayısta yollara çık, yok, seni düşünen partiye oy ver yok, sonra sürünüyoruz gelin bizi kurtarın. Taşeron işçi kadro sözü veren partiye oy vermiyorsa ağlaşmanın faydası yok. İnsan tercihlerinin sonucuna katlanır. Sonuçta muhtemelen memurlara bok atmak isteyen trol konuyu açtı, vurun memurlara hücumu başladı.
    dalaman Malmüdürlüğü vezne servisi. ismim de Mustafa. bi ara gel de çayımı iç.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    İyi yakınmışız, ben de Dalaman dayım. Bayram sonu gelirim çaya

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi yakınmışız, ben de Dalaman dayım. Bayram sonu gelirim çaya
    beklerim panpa. sohbet ederiz. gerçi veznede pek sohbet imkanı olmuyor, gelen giden çok oluyor ama bi cay içimlik hasbihal ederiz canım..

exteras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F700 GS
    Karşı çıkıyorum ve aksini öneriyorum.

Halka hizmet eden(!) memurlar bu memleketin en büyük sorunudur. 15 inden 15 ine maaşını alır gerisine karışmaz. Vergi dairesine gidersin adamın bir yılda aldığı maaş kadar vergi ödemeye, soliter oynayan memuru beklersin, surat çekersin. Notere gidersin yardım eden, suratına bakan yok. Polis desen Allah ıslah etsin artık onları, ne kadar boş beleş adam varsa polis oldu polisliğin bir onuru kalmadı.

Bu ülkede memur hiç bir zaman halka hizmet etmemiştir, her zaman kendi çıkarına hizmet etmiştir. O valiler, kaymakamlar hepsi memur.

Öğretmenlerin bir kısmı hariç. Bir kısmı bu ülkenin ayakta durmasının şu noktaya kadar gelebilmesinin, geri kalanları ise şu noktadan geriye doğru gidilecek olmasının nedenidir.

Aksi önerim ise memurdan daha yüksek vergi alınmasıdır, hem devletimiz verdiğini geri alır hemde memur adam sittin sene sesini çıkarmaz. Önümüzdeki yılın kabul edilen zam tutarı bunu destekliyor. Sesini çıkaran memur yok, sesini çıkarırsa duruma göre fetöcü veya dhkpc ci olacağını biliyor çünkü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)