Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Yamaha 2017 Eylül Fiyat Listesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Herkes bişeyler yazıyor ama hala lüksümüzden neden vazgeçmiyoruz?

Alma babacım 2016 600rr işini görüyorsa satıp 2017 modeli renk için alma babacım.

Bunu yapan bir toplumuz ayran gönüllüyüz bunu kabul etmemiz lazım önce.

Ağlayan bir milletiz ama şöyle uzaktan bakınca hiç de öyle gözükmüyor.?

Ipone 6s alıyor vatandaş aradan 1 ay geçmeden 7 çıkıyor hemen onu alıyor.

Bu nasıl bir kafa.

Telefonla işin ne? İşte you,whatsApp face, twitter...
    Bumudur olayımız?

Siyasi olarak beni bir kılıfa sokmayın lütfen tamamen bağımsız olarak düşünüyorum AYRAN GÖNÜLLÜ BİR TOPLUMUZ..
    emremm bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu zamların bana göre tek olumlu yanı var, şöyle ki:

zamlar sayesinde eldeki malın kıymeti artar. zırt pırt değiştirmek fütursuzluğu azalır. israf azalır. kaynaklar korunmuş olur..

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Gümrük vergisi adı üstünde gümrükte alınan malın maliyeti üzerinden alınan vergidir. Kdv dahil satış fiyatını 1.2 ile çarpamazsın.
    Kafayı çalıştırın artık ...
    Tamam. Saksıyı çalıştırdık da. Adam satış fiyatını 1.2 ile çarpmış.
    Ne olacak şimdi?
    Yazdıklarım size değil.
    Bu milleti ensesinden tutup zorla Yamaha, Honda vs. aldırıyorlar sanki.
    Almayın. Görsün ebe...ni. Hoş tınmazlar ya. Zilyon tane motor satan adam, kim takar TR'yi.
    Olan bayilere olacak. Acınacak adamlar mı? Hayır..
    Üç, beş sene aynı motora binseniz ne olur?
    Amma ağlak millet olduk ya.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    R1 111.600 beyin iptal...

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Hocam bu dediginizden ya seiko astron modellerinden ya da baska solar ve hibrit bir saat dogru mudur?
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkilerden iki tanesi her gece ben uyurken atomik saatten aldığı radyo dalgalarıyla milisaniyesine kadar ayarlıyorlar kendilerini. Gündüz de güneşten pillerini şarj ediyorlar. Uyumak içinde yaşıyoruz.

pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    Yamaha son 1.5 senede havada bulut görse zam yapıyor hep bahane dolar 💶 farkı giderler yükseldi vs.ulan daha geçen yine zam yaptın bi dur mübarek hemen yeni gelen ithal zammını da yapıştırmış bu resmen fırsatçılıktır insanları kandirmaktır.Acaba kaç tanesi hükümete baskı yaptı vergi artmasın diye. Tamam vergiler dolar yükseliyor ama bu kadari da pes ybr 1.5 senede kendini ikiye katladı. Yamaha yı sevsemde bu yapılan uyanıklıktan dolayı yanından bile geçmek istemem.Bu fiyatlara da alan olur mu Yahu kendi ayaklarında sıkıyorlar resmen.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Karın miktarını belirleyen bir çok unsur var. İster fırsatı kullanmak diyin ister aç gözlülük diyin, Yamaha böyle uygun görmüş.

Diğer taraftan Nisan, Mayıs ayında forumda bir arkadaş paylaşmıştı, Yamaha Türkiye'deki marka algısını değiştirmek istiyor ve fiyatlarını arttıracak. BMW gibi bir marka olmaya çalışacak demişti. Az satış ama yeterli kar. Bu yöntem tutar mı tutmaz mı bilinmez. Tutarsa fiyatlara daha da zam gelir. Tutmazsa piyasadan mı çekilir, yoksa fiyatlarda indirim mi yapar bilemiyorum. Ama artık Honda ile rekabet edip çok motor satma gibi bir amaçları yok.

Golf gibi arabanın 130 olduğu yerde böyle motorlar ucuz bence. Az daha zamlanmalı. Statü dediğin budur ne o öyle 110bin. 200+ olacak ki o zaman anlamı olsun. Zengin fakir belli olsun. Zaten şu saatten sonra alacak kitle belli. Ne gömerlerse kar.
    banro ve megadeth bunu beğendiler.

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Her geçen yıl bırak lüksü hayallerimizi süsleyen orta sınıf araç motosikletleri bile hayal etsem dahi alabilmemin imkansız olduğunu yüzüme vuran ülke.
    Her geçen yıl kendini geliştirmek, öğrenmekten başka bir şeyin bana istesem dahi haz vermesinin mümkün olmadığını farkettiğim ülke.
    Hobilerden bile para harcatıyor diye vazgeçer olduk, daha ne kadar maneviyata dönebileceğim konusunda pek bir fikrim yok.
    Büyükler yardımcı olsun ne yapmak gerek.

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Mübarek dünya lideri ve kuzularına küfür edince kızıyorsunuz bide müstahak inşallah daha beter olur her alanda ülkenin # %40'ı Mal # %10'u hırsız,çıkarcı %10 luk kesimi gamsız,

Gemi batıyor...

Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2013 kırmızı
    Cbr125r 2013 model 20bin galon oksijen takaslı,yakında havaya da vergi zam gelecekmiş şimdiden alayım da ileride yüzde bilmem kaç dış ülkelerden gelen oksijen soluma vergisine karşılık kullanırım :D :D bu zamlar kafada bırakmadı kusura bakmayın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yahu arkadaş hesabı koyduk ortaya hala sadece vergi arttı yamaha zam yapmadı diyorsunuz inanamıyorum. Ağustos fiyatı belli Eylül ayında Ağustos fiyatı 1.2 ile çarpılmış, bu demek oluyor ki sadece gümrük vergisi değil yamahanın karı da %20 artmış. Gümrük vergisi adı üstünde gümrükte alınan malın maliyeti üzerinden alınan vergidir. Kdv dahil satış fiyatını 1.2 ile çarpamazsın. Kafayı çalıştırın artık devlet gümrük vergisini son kullanıcıdan almıyor ithalatçıdan alıyor. Gümrük vergisi gelen ürünlerin üzerine ne kadar vergi ödeyecekse o kadar zam yapması gerekirdi. Hadi biraz da masraf ettin onu da koy ama bu tutar kdv dahil fiyatı x 1.2 olamaz.
    Dolar euro geçen sene ne kadardı ?

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07

Memlekete bak yaa.. İkinci el pazarina nur yagacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 06:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:45 ----------

[/COLOR]
    Yahu arkadaş hesabı koyduk ortaya hala sadece vergi arttı yamaha zam yapmadı diyorsunuz inanamıyorum. Ağustos fiyatı belli Eylül ayında Ağustos fiyatı 1.2 ile çarpılmış, bu demek oluyor ki sadece gümrük vergisi değil yamahanın karı da %20 artmış. Gümrük vergisi adı üstünde gümrükte alınan malın maliyeti üzerinden alınan vergidir. Kdv dahil satış fiyatını 1.2 ile çarpamazsın. Kafayı çalıştırın artık devlet gümrük vergisini son kullanıcıdan almıyor ithalatçıdan alıyor. Gümrük vergisi gelen ürünlerin üzerine ne kadar vergi ödeyecekse o kadar zam yapması gerekirdi. Hadi biraz da masraf ettin onu da koy ama bu tutar kdv dahil fiyatı x 1.2 olamaz.
    Gümrük vergisi ithalatçıdan alınıyor.Ben kimden alıyorum malı

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    O değilde maalesef malum partiye oy veren kesim hiçbir şekilde sorgulama yapmıyor isyan etmiyor Protesto etmiyor...

Güya bu 20% verginin amacı yerli motor üreticisini korumak mış!! İnan varsa IQ düşük demek..
    Türkiye'de yerli üretim motor yok montaj yapan vardır ama üretim farklı
    Mondial-Kanuni-Yuki-Arora-Kuba-Rks.hangisi yerli kimi kandırıyorlar!!

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değilde maalesef malum partiye oy veren kesim hiçbir şekilde sorgulama yapmıyor isyan etmiyor Protesto etmiyor...

Güya bu 20% verginin amacı yerli motor üreticisini korumak mış!! İnan varsa IQ düşük demek..
    Türkiye'de yerli üretim motor yok montaj yapan vardır ama üretim farklı
    Mondial-Kanuni-Yuki-Arora-Kuba-Rks.hangisi yerli kimi kandırıyorlar!!
    O adamların umrunda mı?Kazık ağıza gelmeden ne bok yediklerini anlamıyorlar

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bence parası olan kişiler şuanda 1000rr sp alıp köşeye atmışlardır.. yıl sonunda sıfırı 110.000 benimki de 0 km ve 100 diyecekleri için sevinenler vardır.. hemen hemen her motordan 20000tl kazanacaklar.. yani parası olan dahada zenginleşiyor.. olmayan garibanda forumlarda protesto etmeye çalışıyor... fakat forumda hükümet yanlısı olanlardan daha ses yok.. başka konularda gayet başarılı konuşmalar yapıyolar. acaba bu konuda ne düşünüyorlar?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı PWT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parayı çevirme adam orada 1000 dolar atsa köşeye 12 ayda alır.

Son olarak; asklfjsakofhaskjfhasjfhashfıoua Çomaristandan selamlar.
    Tamam o zaman seni kirmiyorum,

Türkiye fiyatı 82.2 birim
    Amerika fiyatı 12.2 birim

uzcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    orjinal yedek parçaları ile toplasan R1 i 70-80 bine mal edebileceğimizi düşünüyorum.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    "Bunlar hep ülkemizin gelişmesini kıskanan dış güçlerin ve illuminatinin oyunları. Hatta motosiklete zorla yüzde 20 lik ek vergi koydurtan da onlar. Amaçları halkı reise karşı kışkırtmak.
    Halbuki 2023 de gizli antlaşmalar bitecek, bor çıkacak, süper güç olacağız, bor bor borrrrr
    "

Yukarıdaki gibi düşünen büyük bir güruh var bu ülkede dostlar. Şaka değil gerçekten var bu kesim. Bu kişilere yanlış ekonomi yönetiminin bedelini ağır vergilerle halka ödeten ahlaksız siyasetçileri anlatamazsınız. Hiç bir ağır vergi onları yıldıramaz.

Bu sebeple fazla kafanıza takmayın derim bu zamları falan.

Yüzde 20 lik ez zamcık herkese hayırlı olsun !!!
    TIGERSHARK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)