Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipmana ne kadar para ayırmalıyım(Başlangıç)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosiklete MT-25 ile başlayacağım Ekipmana ne kadar bir bütçe ayırırsam orta seviye bir ekipman seti toplarım ?
    şunu belirteyim egzoz vs falan para verecek bir yapıda değilim ilerleyen süreçlerde koruma ekipmanlarımı yükseltebildiğim kadar yükseltmeyi planlıyorum önceliğim her zaman güvenliğim olacak.

5.000-6.000 TL ile iyi bir ekipman seti dizebilir miyim başlangıç için ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben de bu sene mt-25 ile başladım gibi bir şey oldu. Yurt dışından alırsan dizersin. O paraya Türkiye'den sadece orta-üst seviye bir kask ve vizörünü alabilirsin. Fcmoto, motocard gibi sitelerin kampanyalarını kovala. Paskalyada falan iyi indirim yaparlar büyük ihtimal.

Bu işin başlangıcı, profesyoneli yok. Hatta sen profesyonel adamdan daha iyi bir set dizmelisin. Çünkü Valentino Rossi motoruyla sokakta gezerken %99 ihtimalle kaza yapmayacak, ekipmana sana kıyasla daha az ihtiyacı var. Ama sen acemi olduğun için kaza yapma riskin yüksek olduğundan çok daha iyi bir set dizmelisin.
    espresso bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Baştan aşağıya orta kalite bir şeyler arıyorsanız en az 10 bin TL ayırmanız gerekli. Ortalama iyi bir kask zaten 3 bin TL en az.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    3500 TL çok uçmazsın ama iyi korunursun. Bazı ekipmana gereksiz paralar vermezsen uygun fiyatlara güzel birşeyleri bir araya getirirsin. Örnek vermek gerekirse Bi kaskın beyazıyla desenlisi arasında 1000tl oynuyorsa sende şekil olsun diye o 1000 TL fazla parayı veriyorsan. En uyguna 15 liraya anca toplarsın. Mesela bazı kasklarda da parayı bir yerden sonra güvenliğe VS. Değil marka prestijini ve konfora harcıyorsun. Sassesiz konfor VS. Şimdi ben bunu neden söyledim. F/P dediğimiz ürünler var. Düzgün araştırıp seçersen sürdürülebilirliği yüksek ürünleri bir araya getirir artık 2 sene 5 sene kullanırsın.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Sana yurt dışı için ortalama bir alışveriş listesi yazayım fikir versin ben de bu ürünleri toplayacağım yavaş yavsş.

AGV K6+renkli vizör toplam 3600 TL. Bence şu an alınabilecek en iyi kasklardan biri piyasadaki. Kendimde tercih ettim ama kusurlu geldiği için iade etmek zorunda kaldım. Şimdi yine ya aynısını alacağım ya da bulamazsam başka modellere bakacağım.

Alpinestars veya Dainese hem şekil, hem koruması yüksek hem de su geçirmeyecek, işlevi yüksek bir kışlık mont 2000Tl bantlarında.

Yazlık file mont yine aynı markalar 1000Tl civarlarında

Pantolonu türkiyeden alabilirsin fiyatlar iyi, tech90, riderdenim vs markalar ortalama 800Tl

Yds diablo alabilirsin bir 700Tl'de ona gider.

Ben eldivenimi gerçek, kalın deri olmasına güvenerek bütçemin bitmesi sebebiyle replika alacağım. Hiç yoktan iyidir. Ama sen durumun varsa bir 600 700 lira da buraya ayırmalısın bence en az.

Temel donanım bu kadar. Zamanla ikinci bir kot alayım, sırt koruması alayım, sliderli bir ayakkabı alayım vs vs. Uzayıp gider.

Bence ilk ekipmanların olması sebebiyle sade takıl dedikleri gibi. Bence zaten mat koyu renklerden (siyah, gri) daha iyi duran bir kombin yok. Şansıma en ucuz ürünlerde hep o renklerde kaskta falan. Gidip de apaçi rengi, alevli şorta benzeyen kaska fazladan 1000 lira para vermeye gerek yok sadece renk farkı için. Yabancı sitelerin outlet kısımlarını kovala çoğu ürünün en eski 2017 2018 falan oluyor. Türkiye'deki mağazalardaki çoğu ürün de 3 4 yıllık zaten. Sadece mecburiyetten kasklara indirim yapıyorlar tarihi eski diye. 3 5 yıllık kask da alınmaz zaten bedavaya yakın da verseler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı msefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete MT-25 ile başlayacağım Ekipmana ne kadar bir bütçe ayırırsam orta seviye bir ekipman seti toplarım ?
    şunu belirteyim egzoz vs falan para verecek bir yapıda değilim ilerleyen süreçlerde koruma ekipmanlarımı yükseltebildiğim kadar yükseltmeyi planlıyorum önceliğim her zaman güvenliğim olacak.

Kask ve bot disindaki urunleri (pantolon, eldiven, mont gibi) yirtigi, sokugu, bozulmasi yoksa 2. el almayi da dusunebilirsiniz, facebook gruplarinda cok fazla urun bulunabiliyor. Ornegin ben pantolonu 2. el buldum gibi, Istanbul icinde E5'te 45km mesafeye gitmek zor geldigi icin biraz useniyorum sadece.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100

Advanture İstanbul kanalında birkaç gün önce bu konuyla ilgili bir video çekilmişti ordada ekipman konusunda birçok incelikten bahsetmişlerdi bakmanızı tavsiye ederim
    https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=H1uUoeXg_Zs
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yalan yok şu anki aksesuar fiyatlarını bilmiyorum ama şubat ayına geldi motor fuarı olucaktı ama indirimleri olabilir.n11 falan takip et derim.5 6 bin tl bence marka olan şeyleri dizebilirisin evet.ama kovalaman gerek herşeyi tek bir siteden alırsan zor ve pahalıya çıkarsın.2000 kask desek 1500 mont desen pantolon eldiven 1000 1500 de yine para artar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Toptan alicaksan fc moto yada motardinden al.ben butun ekipmanlari turk siteden topladim.mesela falco touring bot fcmotoda 80 euro ben 1000 tlye aldim motoplusdan.kaski mt revenge aldim orta seviye.eldiven five gloves 210 liraydi.dizlik dirseklik 120 lira.pantolon ceketim yok ��

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)

Mont, kask, pantalon, eldiven, bot temel olarak bes parca(daha detaylanabilir) giris seviyesi urunlerden toplayabilirsiniz, ileryelen gunlerde bu ekipman ikiye ayrilacak yazlik ve kislik olarak ayrica onlari da zamanla toplarsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)