Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motosiklet alırken ne kadar masrafım olur ? (Tahminen)

Motovento
    REKLAM ALANI
    enbw0w - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125R
    İkinci el cbr 125r alıcam istanbulda sigortası ne kadar olur ? birde onun dışında ne masrafım olur, ilk motorum olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    120 lira noterin, max 380 de sigortan olur. Alınca bi yağını değiştiriyim desen 30-40 o tutar. Balatalara el atsan debriyaj vs ayardı cart curt bi 200-300 daha gider. Kısaca motor alıp cebi sıfırlıyosan alma. Ben aldım para bitti. Motor bu havada garajda yatıyo.
    HONDA

#BZ3082

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Dostum 126 lira noter masrafi var,ilk motorunsa 370 kusur ilk sigortan en assa,yag degisimi buji degisimi zart zurt masraf derken 600-700 lira gider

Motosikleti
    Cbr 125R
    motorun zartı zurtu masrafı varsa satış fiyatından düşülmesi gerekmiyor mu ya ?

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Alıntı enbw0w adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun zartı zurtu masrafı varsa satış fiyatından düşülmesi gerekmiyor mu ya ?
    Alan kişi bakımını yaptırıp sağlam satmak zorunda..
    1)Debriyaj balata ömrü?
    2)Fren balata ömrü?
    3)Zincir ömrü bakımı gerdirmesi?
    4)Yağ radyatör bakımı?
    Veya hiç uğraşmaz yetkili servise biner gidersin..abi tam bakım kontrol yapın dersin
    Zincir-debriyaj-fren-radyator soğutma fanı vb.. adama dersin 500tl masrafa kadar senin yukarısı ben destek olurum diye örnek 650tl tuttu A dan Z ye 150tl daha verir kafan rahat eder keyifle sürersin..

Motosikleti
    RS200
    Satıcının diyeceği tek laf "O zaman başka motor bak kardeşim."
    Ayrıca ikinci el alırken masrafsız olması gibi bi durum bu zamanda çok zor. İlla birşeyler yaparsın. İlla.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Cbr 125R
    sigorta için ne kadar süremiz var peki ? motoru aldıktan sonra kaç gün yani

Motosikleti
    RS200
    1 ay diyolar ama aklında olsun noterden satış yapar yapmaz sigorta yaptırmak çok kolay oluyomuş ben 3 gün sonra yaptırdım sigortacım tanıdık olmasına rağmen zor poliçe kestirdi. Aklında olsun.

130₺ noter
    300bakim (genel ne olur olmaz yaptır yağ,debriyaj,zincir,teller,antifriz,yıkama)
    415₺max sigorta (satışı aldığın gibi yaptır DİKKAT -BAZİ POLİS MENSUBU ABİLER DİREK DİNLEMEDEN KİLİTLİYOR MOTORU BASİMA GELDİ )(NOTERDE SORDUM POLİS YANİMDAYKEN 15GUN SUREN VAR DEDİ )
    BASKA BİR SEY YOK GERİ KALAN KEYFİ AMA BU MASRAFİ MUTLAKA YAP CAN TASİYORSUN)
    Kask 200/0
    Eldiven 50/0
    Mont 150-400₺/0/2
    Pantolon 200/0

Komple tulum 800+₺/0
    Hadi kazasız belasız
    Cbr125 alicaksan madem ilk motoru yeni modellere gitme tavsiyem 2006 Allah'a şükür 43.000 de devir verdim keşke vermeseydim dediğim birine verdim şuan 50.000 e gelmiş yağ ve su soğutma olması çok avantajlı oluyor egzozu halı bile 250km de 20-30₺ yakıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    ben geçen ay 2. el ybr125 aldım . kask , mont , eldiven , dizlik ,satış alma , yağ , buji , hava filtresi , bunların değişimi için gerekli anahtar , lokma , buji anahtarı vs .. 750 tl tuttu. Bu günde ls2 mat siyah kaskıma siyah vizör aldım dehşet oldu onuda sayarsak 790 , sigortayıda mini kaskolu yaptırdım , arıza halinde 3 çekici kaza halinde 1 çekici yaralanmada vs tazminat var işin içinde 490tl de bu . cbr125r ı bilmem ama ybr cbf iyi bakım yönünden ben 1 aylık motorcuyum kendim yapabiliyorum . bide ehliyet var tabi 570+80 sınav parası.. 650+790+490 iyi para harcamışım şimdi hesapladımda ama az önce motorla tur attım mahallede değdi mi değdi. hele bide uzun yol gezi vs yapsam bi bu kadar daha harcamaya razı olurum muhteşem bi deneyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)