Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bazen çamura saplanırsın...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Derin,balçığa düşer ön teker. 5dk lık mesafede yaşayan arkadaşını çağırırsın el atsın diye, 15dk önce kurtarmaya çalıştığın motorunu, şimdi tamamen dibe batmasın diye tutmaya başlarsın, hareket ettirdikçe çamur içine alır motorsikletini, 1.90, 100kg adamın düştüğünde tek elle kaldırabildiği motorsiklet artık hareket etmez hale gelmiştir.

Arkadaşın gelir, görünce gülmeye başlar, fotoğraf çeker. Kendisinin r25'i olduğu için olan biteni anlamaz, "Mahfedeceksin motorunu, elinde kalacak." der.

Sonra kurtarırsın, çalıştırırsın, sanki hiç o balçığa batmamıştır motorsiklet.
    Uzanırsın çimlere, yorulmuşsundur. Alırsın karşına manzarayı, rüzgar ceketinin altına usulca girer, bir sigara yakarsın.

Dual sport/Enduro kullanmayanlar son fotoğraftan pek bir şey anlamazlar, fakat önemli değil. Çünkü, #BirgünHerkesEndurocuOlacak
    MANKU bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    plaka yamulmuş
    pea bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Suzuki virali..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plaka yamulmuş

arka lamba şeysi stock değil, çok ağırdı ve kötü gözüküyordu, söktüm attım gittim tamirciye eski bir enduronun arka lambalığını aldım, plakayı da kendim koydum, o yüzden sığmıyor kasaya. Köşeleri kıvırdım ben de, küp şeklinde daha asi duruyor:D.

Bir kişi ön tarafına geçip gidondan yukarı hareket verecek , diğeri arkadan geriye doğru çekecek , fazla ter dökmeden basitçe çıkar idi.

Stabilize yollarda gazlamayı enduro sananlara karşı güzel kareler.

Dolayısı ile kondüsyon/bakım/onarım/işletme giderleri yüzünden herkes endurocu olmak istesede , olamaz , düzyolda asfaltta motora kapanıp egzoz kızartmakla karıştırılmasın.

Enduro/cross sürücüsü olmak " Güven , Özveri , Tecrübe " ister .

Araziye tek gitmeyin , ekipman tam olmalı , yanınızdaki'de sırıtan/alaycı pişmiş kelle tip olmasın.

Diğer konuna yazdım egzantrik gergi kroniği hakkında , son durum nedir?

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Görmek istediğimiz kareler bunlar...
    Afiyet bal şeker.
    ByYlmzZz bunu beğendi.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kişi ön tarafına geçip gidondan yukarı hareket verecek , diğeri arkadan geriye doğru çekecek , fazla ter dökmeden basitçe çıkar idi.

Dolayısı ile kondüsyon/bakım/onarım/işletme giderleri yüzünden herkes endurocu olmak istesede , olamaz , düzyolda asfaltta motora kapanıp egzoz kızartmakla karıştırılmasın, Enduro/cross sürücüsü olmak " Güven , Özveri , Tecrübe " ister .
    Araziye tek gitmeyin , ekipman tam olmalı , yanınızdaki'de sırıtan/alaycı pişmiş kelle tip olmasın.

Yok arkadaş evdeydi zaten, geldi hemen iki foto çekti, 2-3 saniyede çıkardık yardımıyla. Tek başıma denedim ki çok olmasa da güçlü birisiyim, ama olmadı çıkaramadım motoru. İnce çamurla dolu derin bir çukurdu, arka teker de olmasa tümden dibe batacaktı motor.
    Hocam saolasın gördüm, araştırıyorum da. Stock olarak çok sorunu var, egzantirik zincir + vites dişlileri vs. Ama alet müthiş, bu kadar güçlü ve dayanıklı olacağını tahmin etmiyordum açıkçası. 12 yaşında, eski sahibi yıldan yıla servise götürüp bakım yaptırdım başka da bir şeyine ellemedim diyor, ilk gün ustaya götürdüm her şeyine baktı, sorunsuz dedi. Suzuki gerçekten de sağlam motorsiklet yapıyor.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dolayısı ile kondüsyon/bakım/onarım/işletme giderleri yüzünden herkes endurocu olmak istesede , olamaz , düzyolda asfaltta motora kapanıp egzoz kızartmakla karıştırılmasın.

Enduro/cross sürücüsü olmak " Güven , Özveri , Tecrübe " ister .

Bu adama bayiliyorum :D

+1

Stupid,
    Daha ilk resimde motoru resimde yok saip, karala üstünü ... o halde sana bi baktım da , yanlış anlasilmalara cok acik cidden )))

Iyi surusler ))

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Güzel fotoğraflar, yaşanması gereken bir tecrübe, ama yinede herkese tavsiye etmem.
    Bir zamanlar yine bataklıkta uğraşırken. Kimse yoktu 3 saat uğraşmıştım o gün konya karapınar, meke krater gölü.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    emreyavas bunu beğendi.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Aboo motura nolmuş böyle
    Ben genelde yalnız gezdiğimden çok riske girmiyorum tam stabilize endurocusuyum yaani
    Gözüm kesmeyip döndüğüm de çok olmuştur, zaten bunlar olmasa, az üçbuçuk hissetmediysem bi keyif alamıyorum o geziden.
    Graywolf bunu beğendi.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)