Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Çıplak motor nasıl kullanıyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    3 yıldır inazuma ya biniyorum ,rüzgardan hiç şikayetim olmadı,oldukça uzun yollarda gittim,sizler nasıl bir motora bilmiyorsunuz bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya da yazayım. Mt-25 nasıldır? Çok yakar mı? Bak bayiye gideceğim. Kimse cevap vermiyor? 2017 paketleyip alacağım. O derece...

Kaç lt yakıyor ortalama? İşim çıkınca buradan atlayıp Ankara-İzmir hangisi denk gelirse gitsem beni yorar mı? Tek başıma sürerim, depo üstü çanta takmayı düşünüyorum.

Canım sıkkın. İroni falan görmek istemiyorum. Ondan bu entry’ler.

Ah şu entry’lerin gözü kör olsun...

Nur içinde yar Zeki Müren...
    hocam tüm forumu gezecek vakit olmuyor, son mesajalara bakıyorum, görmedim, hemen kendi notlarımı ileteyim

valla ben motosikletimi beğeniyorum
    hızlanması, kullanım kolaylığı, şu ana kadar kusursuz çalışması, bakım maliyetinin bana göre fazla olmaması gibi nedenlerim var. estetik olarak da güzel ve kaliteli motor. benim için güzel bi başlangıç motoru oldu.
    iyi tecrübelendim sayesinde, üzmedi hiç. az bastım tamam dedi, abandım beni uçurdu.

ha bir de ben bu aleti şehir içi kullanım amaçlı aldım, uzun yol yapmadım, günde en fazla 150km yol gittim yani, o bakımdan yorucu mudur değil midir bilemem. ama 150 km gittiğim o gün yorulmadım hiç.
    artçı için biraz yorucu gibi, yine de çok artçılı gittim; dengesi gayet güzel.

öte yandan, adeta çıplak sürüyormuşçasına, iyi rüzgar yersin
    iyi bir mont, eldiven ve kask ile rüzgarı az hissedersin

ben fazla yüklenmiyorum 3,5 civarı yakıyor. yüklenince her motor gibi coşuyor ama 4ü geçmedim hiç. normalde 5bin, en fazla 7000 devirde üst vitese atarım.

her zaman önereceğim, güzel bi 250liktir mt-25
    şıktır, estetiktir, kalitelidir, motoru hatasızdır.
    alma arefesinde çok araştırdım, son 2ye inazuma ve mt-25 i bıraktım
    iyi ki de mt-25 almışım derim her zaman.
    Angrypower bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam tüm forumu gezecek vakit olmuyor, son mesajalara bakıyorum, görmedim, hemen kendi notlarımı ileteyim

valla ben motosikletimi beğeniyorum
    hızlanması, kullanım kolaylığı, şu ana kadar kusursuz çalışması, bakım maliyetinin bana göre fazla olmaması gibi nedenlerim var. estetik olarak da güzel ve kaliteli motor. benim için güzel bi başlangıç motoru oldu.
    iyi tecrübelendim sayesinde, üzmedi hiç. az bastım tamam dedi, abandım beni uçurdu.

ha bir de ben bu aleti şehir içi kullanım amaçlı aldım, uzun yol yapmadım, günde en fazla 150km yol gittim yani, o bakımdan yorucu mudur değil midir bilemem. ama 150 km gittiğim o gün yorulmadım hiç.
    artçı için biraz yorucu gibi, yine de çok artçılı gittim; dengesi gayet güzel.

öte yandan, adeta çıplak sürüyormuşçasına, iyi rüzgar yersin
    iyi bir mont, eldiven ve kask ile rüzgarı az hissedersin

ben fazla yüklenmiyorum 3,5 civarı yakıyor. yüklenince her motor gibi coşuyor ama 4ü geçmedim hiç. normalde 5bin, en fazla 7000 devirde üst vitese atarım.

her zaman önereceğim, güzel bi 250liktir mt-25
    şıktır, estetiktir, kalitelidir, motoru hatasızdır.
    alma arefesinde çok araştırdım, son 2ye inazuma ve mt-25 i bıraktım
    iyi ki de mt-25 almışım derim her zaman.
    @Angry

Bak yorumun kralı,bizzat kullanicisindan.
    Angrypower bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Angry

Bak yorumun kralı,bizzat kullanicisindan.
    Seninle konuşurken pm'den ben zaten bayii'ye gidiyordum. Ellerinde olsa direk plakasını bastırıp almıştım bile. Verdim kaporasını, çekeceğim altıma. En kötü motorumun %75 pert parasını alacağım için fazla koymadı. Bakalım Japon Japon diyorlardı, nasılmış bu Japonlar
    tommygun bunu beğendi.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun şimdiden Angry. Mt serisi özellikle şehir içinde inanılmaz keyifli. Gazlayıp çıldırma derdin yoksa 3.5 - 5 litre arası yakıyor bildiğim kadarıyla. Kışın ve rodaj esnasında azıcık daha fazla yakabilir. Üzerinde gelen lastikler IRC ise değiştirmeyi düşünebilirsin.

Ablası (07) hakkında ayrıntılı bilgi istersen 17 bin km lik birlikteliğimizi anlatabilirim

Motosikleti
    MT-07
    Maddiyat rahatlarsa ablasına da göz atabilirim ama şimdilik şehir içi hamallıkta mt-25 yeter die düşünüyorum. Lastiklere bakacağım. IRC ise düşünmeden değiştiririm. Bu yüzden ucuza kaçtım zaten.

Teşekkürler iyi dilekleriniz için

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    eczanede 5 lira falan, sünger kulak tıkacı alın ve yola çıkacağınız zaman kulakları tıkayıp çıkın, dışarıdan gelen sesi %30 'a düşürüyor. yine sesleri duyuyorsunuz ama rüzgar kulaklarınızdan sürekli beyni meşgul etmediği için rüzgarın attığı dayak işlemiyor vücuda.

kulakları tıkayın, ellerde eldiven olsun ki montun bilek arasından giren rüzgar kola ve bileğe zarar vermesin. boyun için tabi yine kafanın yarısını kapatan böyle kavçuk-bez karışımı yarım balaklava takabilirsin.

böyle şeyler işte.

kulak kulak- ben hergün otobandan 54 km gidip 54 km geliyordum ve o zamanlar bazen takıyordum kulaklığı ve yol konforumu baya arttırıyordu. hiç araştırmadım ama uzun süreli yüksek ses insanda yorgunluk ve dayak yemiş hissi yapıyor galiba.

bunu araştırmak lazım evet. gerçi kulakluk taksan bile 120 km hızdan sonra ne değişir bilmem çünkü ben 90-110 arası yol alıyordum. motorum o kadar hız yapıyor o yüzden.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eczanede 5 lira falan, sünger kulak tıkacı alın ve yola çıkacağınız zaman kulakları tıkayıp çıkın, dışarıdan gelen sesi %30 'a düşürüyor. yine sesleri duyuyorsunuz ama rüzgar kulaklarınızdan sürekli beyni meşgul etmediği için rüzgarın attığı dayak işlemiyor vücuda.

kulakları tıkayın, ellerde eldiven olsun ki montun bilek arasından giren rüzgar kola ve bileğe zarar vermesin. boyun için tabi yine kafanın yarısını kapatan böyle kavçuk-bez karışımı yarım balaklava takabilirsin.

böyle şeyler işte.

kulak kulak- ben hergün otobandan 54 km gidip 54 km geliyordum ve o zamanlar bazen takıyordum kulaklığı ve yol konforumu baya arttırıyordu. hiç araştırmadım ama uzun süreli yüksek ses insanda yorgunluk ve dayak yemiş hissi yapıyor galiba.

bunu araştırmak lazım evet. gerçi kulakluk taksan bile 120 km hızdan sonra ne değişir bilmem çünkü ben 90-110 arası yol alıyordum. motorum o kadar hız yapıyor o yüzden.
    O süngerler kısa vadeli iş görür ama uzun yolculuklarda özel üretilmiş kulak tıkacı almak lazım.Ben 2 senedir Alpine plugs kullanıyorum.Özel deliği vs var kulakta hiç hissedilmiyor arada kaybettim mi diye filan arıyorum kulağımda olmasına rağmen.O ucuz olanlar kask içine girmek için dizayn edilmediğinden bir süre sonra ağrı yapıyor.AEA'da onlardan kullanırken hava almadığından bakteri ürüyor demişti süngerler için

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçi kulakluk taksan bile 120 km hızdan sonra ne değişir bilmem çünkü ben 90-110 arası yol alıyordum. motorum o kadar hız yapıyor o yüzden.
    Çok şey değişiyor. Kulakları sağlama aldıktan sonra uzun yolda gerisi teferruat. Güzel birde güneş gözlüğün var ise vur kendini yollara, virajlara...

Motosikleti
    ......
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O süngerler kısa vadeli iş görür ama uzun yolculuklarda özel üretilmiş kulak tıkacı almak lazım.Ben 2 senedir Alpine plugs kullanıyorum.Özel deliği vs var kulakta hiç hissedilmiyor arada kaybettim mi diye filan arıyorum kulağımda olmasına rağmen.O ucuz olanlar kask içine girmek için dizayn edilmediğinden bir süre sonra ağrı yapıyor.AEA'da onlardan kullanırken hava almadığından bakteri ürüyor demişti süngerler için
    Yöntem basit;

3M slikon(en soft olani)tikac kullaniyorum göbek noktasini igne ile deldim..hava aliyor,bakteri yapmiyor,ve ayni zamanda uzun suruslerde kafada basinc ve agri yapmiyor.

Hee delik delmeden evvel yalitim %70 iken,delik delindikten sonra %50 buda yeterli bir oran.

En azindan hava aliyor.

Ortadirek safe
    RoofRoof bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Yöntem basit;

3M slikon(en soft olani)tikac kullaniyorum göbek noktasini igne ile deldim..hava aliyor,bakteri yapmiyor,ve ayni zamanda uzun suruslerde kafada basinc ve agri yapmiyor.

Hee delik delmeden evvel yalitim %70 iken,delik delindikten sonra %50 buda yeterli bir oran.

En azindan hava aliyor.

Ortadirek safe
    Bende Alpine Tour plugs var. Abi nefret ediyorum. Bana iPhone'un earphone kulaklıkları gibi malzeme lazım. Benim kulağımda durmuyor bu zıkkımlar. Nefret ediyorum. Kulakiçi kulaklıklarda takamıyorum zaten. Maalesef en nefret ettiğim olay bu :((

Motosikleti
    ......

Urun bu,

Ipi cikar
    Boyun kismi uzun oldugu icin kask icerisinde rahatsiz eder,makas ile 1-1.5cm kesilecek ip giren kisimdan boyu kisaltilacak..
    Daha sonra,igne ile hava deligi acilacak.

Işlem tamam.gelsin uçmakdere yollari...

Gariban işi Hand Made
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    http://i65.tinypic.com/28jsjn.png

Urun bu,

Ipi cikar
    Boyun kismi uzun oldugu icin kask icerisinde rahatsiz eder,makas ile 1-1.5cm kesilecek ip giren kisimdan boyu kisaltilacak..
    Daha sonra,igne ile hava deligi acilacak.

Işlem tamam.gelsin uçmakdere yollari...
    Kendimi yollara vurursam bakarım buna. Bu sefer depo üstü çanta takacağım motora bu arada. Umarım ucuzdur bu zımbırtılar yoksa sırt çantası ile 20lik delikanlılar gibi süreceğim aleti

Motosikleti
    ......
    Kendimi yollara vurursam bakarım buna. Bu sefer depo üstü çanta takacağım motora bu arada. Umarım ucuzdur bu zımbırtılar yoksa sırt çantası ile 20lik delikanlılar gibi süreceğim aleti
    Depo üstu cantalar 150-200 den başlar.

Ama tavsiyem 100 fazla ver miknatislari iyi olsun..kafan rahat olur.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bende alpine star var motorsiklet kulaklığı on numara .. en gürültülü kaskda bile sesi inanılmaz optimize ediyor ..

Motosikleti
    MT-07
    Depo üstu cantalar 150-200 den başlar.

Ama tavsiyem 100 fazla ver miknatislari iyi olsun..kafan rahat olur.
    Mıknatıstan ziyade o depo üstüne takılan parçalar var galiba. Depo kapağının oraya monte ediliyor. Çizilmesinde, ben çok takarım öyle şeylere. Simsiyah aletin üstünde bembeyaz çizgiler can sıkar. Havalar düzelsin, 1kez daha İzmir'e gidip bakarım şu olaylara. Bakalım ne farkı varmış diğerindne. Birde teknotakip almak lazımdır galiba...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Mıknatıstan ziyade o depo üstüne takılan parçalar var galiba. Depo kapağının oraya monte ediliyor. Çizilmesinde, ben çok takarım öyle şeylere. Simsiyah aletin üstünde bembeyaz çizgiler can sıkar. Havalar düzelsin, 1kez daha İzmir'e gidip bakarım şu olaylara. Bakalım ne farkı varmış diğerindne. Birde teknotakip almak lazımdır galiba...
    Onlar pahalı diye biliyorum.

Ben aldım 100 TL'ye bi tane tüm cepleri kendi kendine yırtıldı mıknatıs diye 2 tane boktan bişi koymuşlar para bile durmuyordu üstünde.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Depo ustu canta alacagina,portatif heybelerden alsana arkaya..mt25 lere cidden cuk oturur..şekilde guzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Ben aldım 100 TL'ye bi tane tüm cepleri kendi kendine yırtıldı mıknatıs diye 2 tane boktan bişi koymuşlar para bile durmuyordu üstünde.
    120tl olan bir modele bakmistim,yanlara miknatis koymuslar,ulan dedim benim izeltas tornavidanin miknatisi bile daha kuvvetli..hele kumas kalitesi,ilkokul cantasi ayarinda...
    RoofRoof bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07

Aga özel bir terziye diktir o zaman. İçine Neodium mıknatıslar at. Ayırmak için sokaktan Hasan, Hüseyin, Ahmet, Mehmet vs çağırmak zorunda kalıyorsun

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)